Teraz jest 24 lip 2019, o 08:39

Autor Wiadomość
 Tytuł: Trzecie królestwo - Polska premiera
PostNapisane: 11 gru 2013, o 16:39  
Nowicjusz(ka)

Ocenić jeszcze nie mogę bo książka nie wydana w Polsce ale info od Rebisa jakie uzyskałem mówi że będzie już dostępna w połowie stycznia. Praktycznie rok po WM otrzymamy następny tom przygód Richarda i Khalan. Czekam z niecierpliwością.

Tytuł: Książka już w styczniu
PostNapisane: 17 gru 2013, o 19:36  

D'Harański gwardzista

Rebis na swojej stronie zamieścił zapowiedz najnowszej książki Goodkinda. W mojej opinij sama okładka jest mocno średnia, jeśli nie słaba. O wiele bardziej wolałbym żeby zostawili okładkę tak jak jest w originale i dali polski tytuł. Zresztą takie samo zdanie mam i na temat okładek dwóch poprzednich tomów.
Zdjęcie które zamieszczam jest bardzo małe, niestety większego nie znalazłem :P

Jak podaje katedra.pl książka ma sie ukazać już w styczniu, ale żadnej konkretnej daty nie znalazłem.

ilość stron: 424

I oczywiście opis książki, który mnie osobiście bardzo zaciekawił, pytanie jak wypadnie książka: "Łaknąca krwi Zaszyta Służka, która uwięziła Kahlan, została zabita przez Richarda. Przedtem jednak zdążyła ich oboje naznaczyć zabijającym powoli dotknięciem śmierci. Biskup Hannis Arc i opat Dreier, zabawiając się proroctwami i czarną magią, wskrzesili straszliwe zło i zburzyli mur, za którym je zamknięto. Uwolnione potwory grasują po świecie, polując na ludzkie dusze. Porwały także dziadka i przyjaciół Richarda, którzy mieli uzdrowić jego i Kahlan. Richard, pozbawiony magicznego daru, mając tylko Miecz Prawdy, własny spryt i niezwykłą towarzyszkę, młodą uzdrowicielkę Samanthę, musi odnaleźć przyjaciół, nim śmiertelna skaza zabije jego i Matkę Spowiedniczkę. Nie wie, że zagraża jej także opat, który pragnie, by w chwili męczeńskiej śmierci wypowiedziała ona ważne proroctwo..."

Zachęcam do wypowiedzi :)

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

A ty chłoptasiu - z wargami ledwie obeschłymi od matczynego mleka - jesteś dla mnie zaledwie gołowąsem. Twój mieczyk wygląda ładnie u twego boku. Jednak gdybym chciał, zabiłbym cię, nawet się przy tym nie pocąc.

Tytuł: Re: Książka już w styczniu
PostNapisane: 17 gru 2013, o 19:45  

Poszukiwacz Prawdy

E tam okładka nie jest zła i owszem angielska jest lepsza ale angielska by nie pasowała do formatu reszty (wyglądałaby nawet gorzej niż Wróżebna Machina). No ale Rebis uparł się nie wiem po co dodatkowego zaznaczania że to jest jeden cykl z MP. No cóż jak już tak wybrali to niech będą konsekwentni do końca.
Co do opisu. Richard znowu bez magii? No nie, CZEMU!!! Ja chce przeczytać wreszcie o potężnym Czarodzieju Richardzie Rahlu który za pomocą magii wyrzyna legiony przeciwników :P

PS Przeniosłem tutaj post Lukasa z tematu o ocenianiu książki żeby informacje na temat premiery były w jednym miejscu.

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

Strefa czasowa: UTC + 1