http://forum.mieczprawdy.com.pl/

O czym to było?
http://forum.mieczprawdy.com.pl/viewtopic.php?f=100&t=1416
Strona 1 z 1

Autor:  Pawian [ 25 cze 2015, o 10:31 ]
Tytuł:  O czym to było?

Witam Państwa i proszę o pomoc.

Dopiero po roku udało mi się znaleść czas na przeczytanie dalszej części przygód naszego bohatera: Richarda. Od tego czasu dużo zapomniałem z tomów: Wróżebna Machina/ Trzecie królestwo.

Otóż była jakaś zaszyta służka którą Richard zabił, ale ta zaraziła ich dotykiem śmierci i powoli umierają. W kolejnym (bardzo nudynym tomie: trzecie królestwo) ktoś ożywił tego dawno zmarłego króla sulachana i idzie wraz ze swym ludem na D'Harę. Jaki w tym udział mają Hanis Arc i jego opat Dreier? Ten ostatni jakoś podpuścił spowiedniczkę. Tyle pamiętam, ktoś może mi przypomnieć o co tam chodziło i co kombinuje ten Hanis?

Autor:  Shadow [ 1 lip 2015, o 12:45 ]
Tytuł:  Re: O czym to było?

Odpiszę w spoilerze:
Hanis Arc mści się na dynastii Rahlów za to, że Rahl Posępny (lub jego ojciec - nie pamiętam dokładnie) wymordował jego rodzinę, ponieważ ta z czasem mogła zagrozić jego władzy. Przy okazji Arc planuje przejąć władzę nad całym Imperium D'hary. W tym celu otwiera bramę Trzeciego Królestwa i wykorzystując Richarda wskrzesza Sulachana, który to ma władzę nad przebywającymi w TK nieumarłymi. Następnie biskup wraz ze swoją nieumarła armią wyrusza w kierunku Pałacu Ludu, aby go zająć i ogłosić się nowym Lordem.

Co zaś się tyczy Dreiera:
Dreier wyciąga z ludzi którzy są na granicy śmierci przepowiednie. Częścią z nich dzieli się z Arciem, częścią - nie. Hannis dowiaduje się od Sulachana, że Opat kombinuje za jego plecami i chce go zdradzić, skutkiem czego nasyła na niego nieumarłych zabójców. Opat jednak dowiaduje się od jednej ze swoich ofiar, że Arc go przejrzał i chce się go pozbyć, więc ucieka z Opactwa do Saavedry.

Mam nadzieję że pomogłem ;)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/