Teraz jest 24 maja 2018, o 02:57

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

termin drugiego Zlotu Wędrownego
Ankieta wygasła 7 kwi 2014, o 23:17
14-20 lipiec 2014r. 64%  64%  [ 7 ]
21-27 lipiec 2014r. 36%  36%  [ 4 ]
Liczba głosów : 11
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Drugi Obóz Wędrowny pod patronatem Miecza Prawdy
PostNapisane: 30 maja 2014, o 21:17  

Starszy Skryba

W szczegółach nie badałem, ogólnie się zgadza.

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 8 cze 2014, o 20:47  

Starszy Skryba

Kilka słów o... kuchni obozowej.

Analizując wszelkie poprzednie wyjazdy doszedłem do zatrważającego wniosku: podstawą wyżywienia na wyjazdach jest chleb/pasztet/turystyczna/paprykarz/zupka chińska. Przez dwa dni - pół biedy. Jakoś się wyżyje. Ale szczerze mówiąc nie wiem, czy zdzierżyłbym tydzień czasu na paprykarzu. Wymienione produkty mają jeszcze jedną wadę - przy swojej masie mają wyjątkowo niską wartość odżywczą. Słowem, nosimy wodę. To niedopuszczalne na takich wypadach jak ten omawiany w tym temacie, gdzie żywność trzeba będzie nosić ze sobą i robić zapasy na dłuższy okres czasu. Tak więc trochę podumałem, trochę poczytałem i kilka wniosków wyciągnąłem. Zapraszam do lektury.

Pierwszą ważną rzeczą, którą musimy sobie uświadomić, jest fakt iż w kwestii żywienia jesteśmy zdani tylko i wyłącznie na siebie. Dotyczy to zarówno produktów jak i naczyń, sztućców czy źródeł ciepła.
Sytuację ratuje trochę fakt, że można tą kwestię rozpatrywać w parach - na ten przykład jedna osoba niesie garnek i inne naczynia, druga zaś palnik i butlę gazową.

Drugą, nie mniej ważną rzeczą jest przestawienie na czas wyprawy swoich preferencji kulinarnych. Jasnym powinien stać się fakt, że żywność która będzie zarazem lekka i kaloryczna, na pewno nie będzie zdrowa, ekologiczna i bez konserwantów.

Jedno czego nam nie zabraknie w Bieszczadach, to woda. Moim zdaniem należy to wykorzystać,dlatego projektując menu staram się tak dobierać składniki aby do przygotowania wymagały zalania ich gorącą wodą. Zwróćcie uwagę: zalania - nie gotowania. Na gotowanie szkoda energii cieplnej i czasu. Ponadto zakładamy, że nasz zapas żywności nie może ważyć więcej niż 2 kg.
Przygotowanie niektórych produktów należy zacząć wcześniej. Jeżeli chcemy wziąć mięso, należy je ususzyć. Jeżeli interesuje was, jak się to robi, mogę napisać, na razie jednak pominę.
Jeżeli nie chcecie suszyć mięsa, polecam kabanosy - ale one również wymagają przygotowania. Należy przede wszystkim wybrać produkt z mięsa wieprzowego, te drobiowe nie za bardzo chcą schnąć . Kabanosy trzeba nabyć 2-3 tyg. przed wyjazdem, wywiesić w zacienionym, przewiewnym miejscu (np przy oknie w kuchni) i niech sobie wiszą. Przed wyjazdem będą 3x twardsze, ale 2x lżejsze, z pewnością zaś nie zepsują się zamknięte w plecaku.
Resztę produktów można nabyć w praktycznie każdym markecie. Jako bazę i wypełniacz możemy stosować następujące rzeczy: makaron błyskawiczny, płatki ryżowe, puree ziemniaczane w proszku, kuskus, błyskawiczną kaszę mannę czy granulat sojowy.
Osoby lubiące potrawy na bazie mleka mogą użyć takich składników jak błyskawiczna kaszka dla dzieci, mleko w proszku, budyń. Żeby zwiększyć kaloryczność można dodawać do tego musli.
Dodatkiem będą wszelkiej maści sosy w proszku (jako sos możemy używać także zupy w proszku), wspominane wcześniej suszone mięso oraz przyprawy: sól pieprz i majeranek to standard na każdej wyprawie, oprócz tego polecam zabrać kostki bulionowe. Bieszczady to kraina wszelkich ziół, można bez problemu znaleźć takie cuda jak czosnek niedźwiedzi, mięta, oregano.
A co my z tego wszystkiego możemy zrobić? Rzecz jasna zależy to od inwencji osoby przygotowującej posiłek. Można wykonać np:

* Puree ziemniaczane z sosem grzybowym lub gulaszowym, z dodatkiem suszonego mięsa (wieprzowina) lub kabanosów.
* Makaron typu noodle z sosem serowym i suszonym mięsem (drób)
* Płatki ryżowe z sosem chińskim i suszonym mięsem (drób)
* Kuskus z sosem pieczarkowym lub grzybowym, z kabanosami lub suszonym mięsem (wołowina)
* Płatki ryżowe z sosem meksykańskim, kabanosem i granulatem sojowym
* Makaron z sosem bolońskim, ziołami i suszonym mięsem (wieprzowina)
* Kuskus z kabanosami i sosem z zupy cebulowej francuskiej

* Kaszka manna o smaku malinowym lub bananowym, z dodatkiem musli i suszonych owoców
* Budyń błyskawiczny z dodatkiem tłuczonych orzechów laskowych i kruszonych herbatników
* Płatki ryżowe z mlekiem w proszku i owocami (połowa lipca to czas na maliny i jagody)
* Kaszka ryżowa (znów malinowa lub bananowa) z musli i miodem

Jak widzicie, można wykombinować naprawdę bardzo dużo - pragnę podkreślić że jedna porcja każdego z wymienionych dań waży mniej niż 150 gramów - czyli tyle co 2 bułki z pasztetem.
Jeżeli ktoś nie potrafi obejść się bez pieczywa, sugeruję aby zabrał pumpernikiel, suchary beskidzkie lub wafle ryżowe. Noszenie konserw to nie jest moim zdaniem dobry pomysł. Lepiej zabrać dżem lub miód w małych aluminiowych opakowaniach.
Standardem jest zabieranie na wyprawy górskie czekolady, aby w szybki sposób dostarczyć organizmowi dużej porcji energii. Czekolada ma niestety jedną wadę, w temperaturze 25 st. C potrafi się dokumentnie roztopić. Alternatywą dla czekolady mogą być batony musli lub sezamki. Można też zabrać glukozę i dodawać ją do wody pitnej - to dobre rozwiązanie, ale wtedy polecam również zabrać cytrynę, gdyż woda z glukozą okrutnie jest słodka.

Może jeszcze kilka słów o źródle ciepła. Wodę możemy podgrzewać przy pomocy ogniska. Plus jest taki, że nie musimy wtedy nosić dodatkowych maneli, minus zasię taki że ognisko samo sie nie rozpala, a dodatkowo musimy szykować miejsce do ustawienia naszego garnuszka. Dobrą sprawą jest malutki palnik gazowy z najmniejszą dostępną butlą (230g gazu) - zestaw waży około pół kilo i starcza na około 3h grzania. Minusem, rzecz jasna, jest waga i cena tego rozwiązania. Wariantem środkowym jest palnik wykonany własnoręcznie z dwóch puszek po piwie - robiliśmy coś takiego - gdyby komuś chciało się rzecz dokładnie przetestować (bo nam nie wyszło doskonale) może wykonać sobie za praktycznie darmo ładną przenośną kuchenkę (do której i tak trzeba zabrać paliwo, które waży pół kilo...)

A jak się komuś nie chce kombinować, niech weźmie 20 sztuk zupek chińskich :D

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 8 cze 2014, o 22:27  

Spowiedniczka

Rajek napisał(a):
Kilka słów o... kuchni obozowej.
Może jeszcze kilka słów o źródle ciepła. Wodę możemy podgrzewać przy pomocy ogniska. Plus jest taki, że nie musimy wtedy nosić dodatkowych maneli, minus zasię taki że ognisko samo sie nie rozpala, a dodatkowo musimy szykować miejsce do ustawienia naszego garnuszka. Dobrą sprawą jest malutki palnik gazowy z najmniejszą dostępną butlą (230g gazu) - zestaw waży około pół kilo i starcza na około 3h grzania. Minusem, rzecz jasna, jest waga i cena tego rozwiązania. Wariantem środkowym jest palnik wykonany własnoręcznie z dwóch puszek po piwie - robiliśmy coś takiego - gdyby komuś chciało się rzecz dokładnie przetestować (bo nam nie wyszło doskonale) może wykonać sobie za praktycznie darmo ładną przenośną kuchenkę (do której i tak trzeba zabrać paliwo, które waży pół kilo...)

Alternatywą jest taka oto kuchenka:
https://www.youtube.com/watch?v=Zf7VjyFV-WI
Kosztuje w ich sklepie 65zł, co wydaje mi się, że nie jest strasznie wygórowaną ceną w stosunku do jej wagi i przydatności. Jednak w sumie idzie bardzo łatwo zrobić taką kuchenkę samemu za pół darmo.

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 9 cze 2014, o 13:13  

Prorok

Jak już była poruszona kwestia ognia, to ja się pochwalę jaki zakup ostatnio zrobił mój małżonek:
http://allegro.pl/kuchenka-turyst-swiss ... 68612.html

Malutkie i taniutkie. Alternatywna dla normalnego palnika. W środku jest spirytus w żelu -jak się sprawdza, dowiemy się zapewne niedługo. Przy pierwszej okazji będziemy testować. Według informacji na stronie pali się to 1,5h zapas prawie 3h (zapas kosztował nas 2 zł za sztukę :P). Czy gdzieś to jeszcze da się dostać, nie wiem. Nie szukam/nie sprawdzam bo mi to do szczęścia nie potrzebne :P Zapasy mam pewno na parę lat :P

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 22 cze 2014, o 22:06  

Fensigliere

Rajek wspominał wcześniej o batonikach z musli, nie wiem za bardzo jak wygląda oferta tych batoników w sklepach, widziałem gdzieś na pewno takie które miały spód z czekolady - niby fajnie bo też dodaje energii, ale u nas nie przejdzie bo się roztopi (wyjątkiem jest Wiśnia :D).
Ale do rzeczy, czego potrzeba? W zasadzie panuje tu dowolność, jakie ziarno lubisz takie wrzucasz, podam więc ogólny przepis, a każdy zmodyfikuje go na swój sposób.

Składniki:
-1 puszka skondensowanego, słodzonego mleka
-600g płatków owsianych
-100g pestek słonecznika
-400g suszonych owoców... morele, rodzynki, śliwki, co kto lubi
-100g orzechów jakich kto lubi, migdałów na przykład
-duża szczypta soli
-100g miodu
-120g konfitury morelowej (albo jakiejś innej, jak ktoś nie lubi)

Mleko lekko podgrzewamy. W misce mieszamy płatki, słonecznik, posiekane orzechy, owoce (też posiekane, jeżeli są większe) i sól. Do tego dodajemy ciepłe mleko, miód i konfiturę. Mieszamy. Blachę wykładamy papierem do pieczenia, a na papier wykładamy masę. Piecze się do 30 minut w 180 °C, albo krócej, jeżeli masa będzie już ładnie zarumieniona. Wyjmujemy ciasto, dajemy mu przestygnąć i kroimy na batoniki. Polecam pozawijać je w folie spożywczą, bo jak wyschną robią się twarde i niesmaczne.

"Pamiętaj chłopcze, że człowiek rozumny zawsze woli stać na uboczu, gdyż świat znacznie lepiej widać, kiedy samemu jest się skrytym w mroku."

PostNapisane: 23 cze 2014, o 06:39  

Starszy Skryba

Dziękować, Fen :)
Skorzystam następnym razem, gdyż na ten wypad żarcie mamy już praktycznie skompletowane, łącznie z batonikami.

Sam się zdziwiłem, jak rozbudowany jest rynek batoników musli. Tego jest po prostu wuchta. Testowaliśmy dużo produktów, i wyszło tak jak należało się spodziewać: tańszy = mniej smaczny li mniej sycący. Bezkonkurencyjny okazał się batonik migdałowy firmy Stella Naturals (marka Kauflandu). To są praktycznie migdały w cukrze, bardzo dobre, kaloryczność 493,8 kcal / 100g - czyli prawie jak czekolada, czekolada ma około 520 kcal / 100gram. Podobną kalorycznością odznacza się też chałwa, i ją także proponuję zabrać w zastępstwie czekolady.

Można też nie bawić się w batony, wsypać sobie mieszankę (np taką jak Fen podał wyżej) do wora, wór wsadzić do kieszeni i podczas wędrówki żuć to ziarno non stop. Technika jest znana, nazywa się to w slangu 'przegryzką' i daj potężnego kopa energetycznego.

BTW energii, proponuję konkurs na najbardziej kaloryczną przekąskę. Kupując żywność na zlot zwróćcie uwagę na ilość kcal / 100g produktu. Każdy produkt powinien mieć to podane na opakowaniu. Zobaczymy, który będzie najbardziej sycący... Jak na razie największą bombą kaloryczną okazał się majonez (ponad 700 kcal) ale wiadomo że majonezu brać ze sobą nie będziemy :) Czekam na wyniki ekspertyz :)

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Czarny a czerwony.

PostNapisane: 24 cze 2014, o 10:12  

Spowiedniczka

Rajek napisał(a):
BTW energii, proponuję konkurs na najbardziej kaloryczną przekąskę. Kupując żywność na zlot zwróćcie uwagę na ilość kcal / 100g produktu. Każdy produkt powinien mieć to podane na opakowaniu. Zobaczymy, który będzie najbardziej sycący...

Chyba najbardziej kaloryczną bombą jaką będziecie tam mieli, będzie duet "Orzeszki Ziemne + Piwo". :P Swoja drogą przepis na batoniki od Fena jest całkiem, całkiem, może go kiedyś spróbuję tak po prostu jako małe co nieco do kompa. ;)

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 2 lip 2014, o 18:16  

Starszy Skryba

Proszę Państwa!

Nie da się ukryć że jesteśmy na ostatniej prostej, co wyjątkowo mnie cieszy ;)
Dlatego prosiłbym o informację (w tym temacie) od tych, którzy (jeszcze) się nie rozmyślili, kiedy i o której zamierzacie przyjechać do Komańczy.

Zapraszam również w niedzielę na godzinę 20:00 na chat, celem doprecyzowania szczegółów.

Jedną rzecz np napiszę tutaj: Dziś na Połoninie Wetlińskiej (na której wprawdzie nie będziemy, ale wysokość się zgadza) było 14 stopni, wiało 10 m/s i nawalał srogi deszcz.
Mimo że połowa lipca nie kojarzy się z podobną pogodą, proszę powyższy fakt mieć na uwadze przy dobieraniu ubioru :)

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Czarny a czerwony.

PostNapisane: 2 lip 2014, o 19:53  

Prorok

My lądujemy w Komańczy o 12:52 - o ile nie będzie jakiejś obsuwy z ostatnim busem. Prawdopodobnie w Sanoku spotykamy się z Avenem, więc raczej przyjedziemy razem. Jak patrzę na rozkłady to jest szansa że jeszcze z kimś dojedziemy, ale to już nie ja będę pisać :)

O kurde... muszę sobie coś przeciwdeszczowego zakupić bo nie mam :P

PostNapisane: 2 lip 2014, o 19:59  

Starszy Skryba

Jarhem wyrusza z Gdańska o 22:00
Bus jedzie przez Elbląg - i słusznie, o 03:10 lądujemy w Wawie Zachód.
Stamtąd o 05:00 jedziemy sobie w kierunku Sanoka, w którym jesteśmy o 11:34 (daj nam Stwórco)
Wówczas o 11:50 wyjeżdżamy z Sanoka do Komańczy.

Czyli Elka, mamy meeting w Sanoku :)

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Czarny a czerwony.

PostNapisane: 2 lip 2014, o 22:07  

Fensigliere

Ja w Komańczy ląduje 13 lipca, możliwe że z Niną (jeżeli Elka namówi jej rodziców) i Hobbitami (tu nie mam pojęcia co z nimi), więc będę/będziemy czekać na Was.
Jest też szansa żeby Wiśnia wyruszył z nami wcześniej, bo będziemy mieć przesiadkę w Krakowie i proponowałem mu by zabrał się z nami, ale to już niech on sam się wypowie.

"Pamiętaj chłopcze, że człowiek rozumny zawsze woli stać na uboczu, gdyż świat znacznie lepiej widać, kiedy samemu jest się skrytym w mroku."

PostNapisane: 2 lip 2014, o 22:16  

Strażnik granicy

Rajek napisał(a):
Jarhem wyrusza z Gdańska o 22:00
Bus jedzie przez Elbląg - i słusznie, o 03:10 lądujemy w Wawie Zachód.
Stamtąd o 05:00 jedziemy sobie w kierunku Sanoka, w którym jesteśmy o 11:34 (daj nam Stwórco)
Wówczas o 11:50 wyjeżdżamy z Sanoka do Komańczy.

Czyli Elka, mamy meeting w Sanoku :)

Jeśli ten twój bus jedzie przez Lublin to mam dziwne wrażenie, że się spotkamy wcześniej :P

#mieczprawdy:
Obrazek

PostNapisane: 3 lip 2014, o 06:15  

Starszy Skryba

Aven, niestety: przez Lublin nie jedzie.

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Czarny a czerwony.

PostNapisane: 3 lip 2014, o 13:39  

Starszy

Powiem wam że coraz bardziej mi sie uśmiecha ten wendrowny, z racji tego ze to moje klimaty i że jest dość długi. Niestety kosztem połowy urlopu tatowego, chodź jak nakłonie ich aby jechali na banderoze do Opala to wiele nie stracę aczkolwiek mogą tam potrzebować mojej pomocy. Drugim minusem jes to że było by to raczej kosztem zlotu głównego :(. Pożyjemy zobaczymy rozpatruje dwie opcja a jak będzie to sie okaże :D

TALGA VASSTERNICH
VENI VIDI VICI
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach

PostNapisane: 3 lip 2014, o 18:32  

Prorok

Fen - a nie dasz rady tak jechać by być w Krk w sobotę przed 7:00? Bo my też tamtędy jedziemy. A może my byśmy wcześniej pojechali... O której byście byli w tym Krk?

Aven - Twój bus, jest minute po Rajkowym według rozkładu. Fajno, długo się nie będzie samemu czekało :P

PostNapisane: 3 lip 2014, o 22:33  

Fensigliere

Ela, nie da rady, po pierwsze nie mam takiego połączenia, a po drugie mam już wykupiony bilet. W Krakowie będziemy o 10:10, stamtąd Sanok, a potem Komańcza. Ale jak chcecie przyjechać wcześniej to zapraszam, wczoraj na czacie oprowadzałem po Komańczy i jest tam miły bar Wanda, więc nawet będzie gdzie posiedzieć ;)
I chodziło Ci chyba o niedziele, a nie sobotę? ;)

PostNapisane: 7 lip 2014, o 14:02  

Prorok

Kusi strasznie by przyjechać dzień wcześniej, ale jak tak zaczynam się interesować pogodą to już tak trochę mniej. Co prawda nie wierzę w prognozę długoterminową, ale ta zła, lubi się sprawdzać :P Nie wiem czy patrzeliście, ale na tą chwilę zapowiadają nam deszcze i burze :P Słodko nie? Temperatury chociaż w miarę 25+

Ale z takich organizacyjnych spraw jeszcze: Co z apteczką w tym roku? Każdy we własnym zakresie czy kompletujemy, jedną wspólną? (plastry na odciski, na pewno zakupie sobie własne :P)
Co z mapą? Każdy kupuje jakąś i na miejscu będziemy na nosić trasę, czy jednak wyznaczymy ją na googlach i każdy sobie druknie tę samą? Czy zlewamy kwestie mapy? :P

PostNapisane: 7 lip 2014, o 15:01  

Mściwa

Ja korzystając z okazji dzisiaj będąc blisko Kauflandu zrobiłam część zakupów. Stojąc przed regałem ze słodkościami wybrałam wysoko kaloryczne batoniki, orzeszki miodowe i karmelowe mają one nawet po 577 kcal, suszone owoce(banany 521 kacl) chrupkie pieczywo i wafle ryżowe. Myślę, że spokojnie powinno starczyć. Idąc dalej zatrzymałam się na kabanosach i znalazłam podobno takie mocno suszone bo aż na nich było widać białą powłokę i tu się zastanawiam czy one się nadają? Bo niestety, ale sama mięsa nie dam rady suszyć, a rodzice się za to nie zabiorą. Mimo zdolności taty w gotowaniu. Pozostaje mi kupić i nie wiem gdzie mogłabym coś takiego dostać.

Co do mapki myślę, że jeśli zrobimy porządną mapkę w googlach to każdy spokojnie sobie ją wydrukuje.
Apteczka właśnie dziś też nad nią myślałam czy wystarczy zwykła tradycyjna apteczka samochodowa czy będziemy ją bardziej rozbudowywać?

"Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody."

"Możesz zniszczyć tych, co mówią prawdę, lecz prawdy nie zniszczysz."

"Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeśli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz naprawdę mądry"

PostNapisane: 7 lip 2014, o 16:35  

Starszy Skryba

Wydrukuje... jasne. Na A4 zapewne ;) i co potem na tej mapie zobaczy, to ja nie powiem, rzecz jasna przez grzeczność. W szczególności jak padnie hasło 'Druga pola droga w lewo' (google aż tak dokładne nie jest) albo 'z czerwonego skręcamy na żółty' - google nie ma oznaczonych szlaków. Map, takich co w marę na nich coś widać, mam 4 - jedną aktualną, jedną z 2009, dwie z zeszłego 1000lecia. Trzy mogę użyczyć do zwrotu... Tym niemniej radziłbym jednak wybrać się do Empiku i wybulić 8 czy tam 9 PLN na mapę - polecam Bieszczady 2014 wydawnictwa Compass.
Polecam tej kwestii nie zaniedbywać, gdyż znam życie, w zwartej grupie nie umiemy przejść więcej niż 100m. Jak to się ma do rozsądku i do kanonów postępowania w przypadku wycieczek górskich, nie zamierzam komentować. Tym niemniej bardzo bym chciał uniknąć sytuacji że połowa poleci nie tam gdzie trzeba.

Po zeszłorocznych doświadczeniach zdecydowanie wolałbym żeby jednak apteczkę, przynajmniej taką podstawową, każdy posiadał swoją.

Nina, ta biała powłoka którą widziałaś na kabanosach to najpewniej sól, którą woda podczas schnięcia wyciągnęła na powierzchnię kiełbasek. Myślę, że swobodnie możesz te kabanosy nabyć. A suszone mięso można kupić w sklepach internetowych lub na allegro (hasło: Jerky) ale jest tak cholernie drogie że zdecydowanie nie polecam.

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Czarny a czerwony.

PostNapisane: 7 lip 2014, o 19:01  

LarpMaster

Zgadzam się z Rajkiem w 100%
Jak ostatnio robiłem dystans 30km z Narnii na Niedźwiednik to na pewnym odcinku spojrzałem na tamtejszą mapę nadleśnictwa na mapie widniały tylko dwie ścieżki do celu niebieski i zielony szlak a prawda była taka że szlak mnie trafił :D. Idąc niebieskim szlakiem w danym kierunku napotkałem na :arrow: : czarny, żółty, zielony i znowu niebieski szlak i zamiast wyjść tam gdzie trzeba nadrobiłem km oraz widok był gorszy na morze, no cóż ale znalazłem nowe fajne miejsce :D więc im więcej mapek tym lepiej .

Co do apteczki to myślę że warto wziąć ja kupiłem sobie w realu za 5zł :D taka promocja była prawie tam nic nie ma ale pierwsza pomoc będzie w razie czego :) (resztę sobie dokupię w aptece).

JARHEM - Jestem Architektem Rębajłą, Hej, Ewentualnie Miecznikiem

Księga CIEMNOŚCI rozdział ósmy, werset ósmy
"Choćby świat będzie się walił, niebo płakało.
Wola ma zostanie ta sama.
"

PostNapisane: 10 lip 2014, o 20:56  

Starszy Skryba

Jeżeli ktoś potrzebuje, mogę wziąć ze sobą i sprezentować Wojskowy zestaw do podgrzewania
Posiadam dwie sztuki tego wynalazku.
Zestaw składa się z metalowej obudowy, chwytaka do puszek, 12 tabletek paliwa, zapałek.
Niestety nie mam pojęcia, jak sprawnie to działa, ale lepsze to, niż nic...

Decyduje kolejność zgłoszeń :D

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Czarny a czerwony.

PostNapisane: 10 lip 2014, o 23:55  

Nawiedzający sny

Dibs! :D

#mieczprawdy:
Obrazek

Uzależniony od wielokropków...
"Talga Vassternich"

PostNapisane: 20 lip 2014, o 12:27  

Strażnik granicy

Jak tam podróż powrotna? Wszyscy wrócili cali i zdrowi? :D

#mieczprawdy:
Obrazek

PostNapisane: 20 lip 2014, o 14:32  

Nawiedzający sny

Melduję Wiśnie na domowym drzewie całe, zdrowe i uśmiechnięte. Dziękuję jeszcze raz wszystkim za każde nowe wspomnienie na dłuuugie dłuuugie lata :)

#mieczprawdy:
Obrazek

Uzależniony od wielokropków...
"Talga Vassternich"

PostNapisane: 21 lip 2014, o 12:16  

Prorok

To i ja, jak już się względnie wyspałam, wymyłam i ze spokojem mogłam przysiąść do kompa - wielki dzięki wszystkim :* Wspomnienia mega :) Wiele pozytywnych przemyśleń przyszło, wiele refleksji (Ach to wracanie pociągiem o 3 w nocy :P) Już się doczekać nie mogę zdjęć, filmików :)

PostNapisane: 21 lip 2014, o 13:07  

Mściwa

Ja też dziękuje za niesamowitą przygodę i wiele nowych wspomnień.:) Moim towarzyszą z namiotu dziękuje za pomoc w jego noszeniu i za miłą podróż powrotną w nieogarniętym pociągu. :P

"Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody."

"Możesz zniszczyć tych, co mówią prawdę, lecz prawdy nie zniszczysz."

"Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeśli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz naprawdę mądry"

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1