Teraz jest 22 paź 2018, o 03:34

Autor Wiadomość
 Tytuł: Plan zajęć na zlot 2014
PostNapisane: 20 maja 2014, o 16:42  

Mściwa

Tak wiem taki plan nigdy nie wypali zaraz pewnie dostanę taki komentarz, ale siedząc wczoraj o późnych godzinach naszła mnie pewna myśl.:P Co wy na to żeby zagrać/ zrobić podchody w wersji MP albo flagi? (Dla nie wiedzących co to flagi bo mam nadzieje, że wiecie co to podchody, a więc jest to gra na danym terenie, podzielona na drużyny. Każda z grup ma po trzy flagi. Jeśli jedna z stron zbierze wszystkie wygrywa.) Tutaj można by było pokusić się o drobne upominki dla wygranych. :P
Czekam też na wasze propozycję bo uważam, że oprócz siedzenia na tyłku można by się było trochę poruszać. Jeśli wam się taki pomysł nie podoba to wybaczcie stare przyzwyczajenia harcerskie. :)

"Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody."

"Możesz zniszczyć tych, co mówią prawdę, lecz prawdy nie zniszczysz."

"Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeśli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz naprawdę mądry"

Tytuł: Re: Plan zajęć na zlot 2014
PostNapisane: 20 maja 2014, o 16:59  

Generał

to może to jakoś wpleść w turniej na poszukiwacza...?

Szkodzę ludziom, rzucam czary
Sprowadzam nieszczęścia
Import - Export

Prawdziwych przyjaciół poznaje się, kiedy jesteś sobą, a nie się dopasowujesz...

PostNapisane: 20 maja 2014, o 17:05  

Starszy

Hymm flagi spoko podchody w sumie też no i Larp. Można tez zrobić turniej np postaci larpowych, który nie chwaląc sie wygram :P i przydało by się coś pozwiedzać no czasu nie ma za dużo więc tyle styknie x)

TALGA VASSTERNICH
VENI VIDI VICI
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach

PostNapisane: 20 maja 2014, o 17:41  

Starszy Skryba

UWAGA: mamy trzy dni. LARP, turniej na poszukiwacza, podchody, RPG, i jeszcze na ryby może mam zdążyć skoczyć ? No, planujcie, planujcie :) Szczęścia :D
Co faktu nie zmienia że pomysł fajny. Jest tylko jeden minus - wcześniej ktoś kto grać nie będzie musi przygotować flagi...

Co do ruszania, w bezpośredniej okolicy dwie skrzynki GeoCache, trochę dalej jeszcze jedna. Przypomnę również, że mieliśmy założyć swoją.

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 20 maja 2014, o 17:44  

Starszy

4 dni Rajku ogarnie sie :D

TALGA VASSTERNICH
VENI VIDI VICI
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach

PostNapisane: 20 maja 2014, o 18:01  

Mściwa

Ja zaproponowałam pomysł więc i ja zajęłabym się organizacją i stworzyłabym nasze zasady pod MP. W sumie bardziej jestem za podchodami niż flagami. :P

"Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody."

"Możesz zniszczyć tych, co mówią prawdę, lecz prawdy nie zniszczysz."

"Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeśli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz naprawdę mądry"

PostNapisane: 20 maja 2014, o 18:11  

Poszukiwacz Prawdy

RPGa moim zdaniem nie ma sensu nawet przygotowywać bo i tak nie wypali. Im więcej osób tym większe prawdopodobieństwo że go nie będzie (tym bardziej że większość osób która jedzie na zlot w RPGa nie gra :P). Po za tym jest LARP ja bym się na waszym miejscu na tym skupił. W końcu to prawie jak RPGie :P

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 20 maja 2014, o 18:37  

Spowiedniczka

Z moich obserwacji powiem, że nie ma zbytnio co planować zajęć bo połowa z tego nie wypali. Tym bardziej że mamy jeno trzy dni. Nie żebym zniechęcał czy coś, ale sory, taki klimat. :D A z tego co wypali na pewno, to konkurs na Poszukiwacza i skrzynki geocashingowe bo to jest bardziej niż pewne, że chociaż raz wyjdziemy na spacerniak. :P

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 20 maja 2014, o 21:21  

Prorok

Nie no, plan dobrze jakiś zrobić, wiadomo z góry że on nie wypali, ale ma się przynajmniej jakieś pole manewru. Tak jak ja to uczyniłam w tym roku z majówką. Jednej rzeczy tylko nie zrobiłam co zamierzałam, więc jestem z siebie dumna :D

Powiem szczerze - flagi, totalnie mnie nie kręcą, ale jak wszyscy będę chcieli się bawić, to nie będę zamulać - wiadomir. Podchody fajna rzecz, może to być alternatywą do wieczornych zabaw z napitkami, bo innych podchodów sobie nie wyobrażam jak tylko po nocy.
LARP będzie, choćby się waliło i paliło... ja już sobie strój szykuje. Jak mniemam większość jakoś już się też na to nastawiła.
Konkurs na poszukiwacza - to jest osobny temat moim zdaniem, wiadomo musi być, trza pomyśleć jakie konkurencje (najlepiej jak najbardziej związane z pozycją Poszukiwacza, no i naszym Richim). W zeszłym roku ładnie wyszło (przypomnę że uwinęliśmy się z tym w jeden dzień, to i teraz się ogarniemy), więc myślę że można się pokusić o rozbudowanie tego konkursu, tak jak wcześniej mieliśmy w planach - jakieś roślinki, jakieś quizy, coś... Żeby ten poszukiwacz, naprawdę był poszukiwaczem :)

Co do RPGa - cóż, mamy LARPa, a to przecież RPG ino na żywo, chodzony, przebierany, więc po co powielać? Wiadomo że nie nawiążemy nim w żaden sposób do tej edycji RPGa, czy następnej, ale jest to RPG ino taki odcięty od tego co czynimy na czacie.

Zwiedzanie, geocaching - to wszystko bym połączyła. Wiadomo, zrobimy sobie pewno jak zawsze jednego dnia wymarsz, nie ma że boli, że się nie chce, że kac :P A reszta, jakieś kajaki, rybki, kąpiele w jeziorze, to już raczej w między czasie będziemy czynić.

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 21 maja 2014, o 14:30  

Nocny Ognik

Elenwe napisał(a):
(...)Wiadomo, zrobimy sobie pewno jak zawsze jednego dnia wymarsz, nie ma że boli, że się nie chce, że kac ...

:D :D

"Nie wymachuj toporem na oślep..."

PostNapisane: 25 maja 2014, o 17:04  

LarpMaster

Nie ma co za dużo planować moja sugestia jest taka by połączyć zabawy :
-By zrobić Larpa dzieląc się na składy cześć będzie w oddziałach D'Hary a druga cześć w imperialnym ładzie, zbudujemy sobie dwa obozy na danym obszarze i każda z armii ( drużyn ) będzie miała swoją flagę. Zadania mogą być różne w tym przejęcie flagi lub wybicie przeciwnika do nogi :)

A jeżeli znajdziemy więcej czasu to będziemy mogli urządzi podchody i.t.p ( nawet możemy się przygotować a jak wyjdzie tak wyjdzie :D )

JARHEM - Jestem Architektem Rębajłą, Hej, Ewentualnie Miecznikiem

Księga CIEMNOŚCI rozdział ósmy, werset ósmy
"Choćby świat będzie się walił, niebo płakało.
Wola ma zostanie ta sama.
"

PostNapisane: 25 maja 2014, o 18:13  

Spowiedniczka

Już widzę Larpa :D
Obrazek

Z takich czasoulimaczy może byśmy w końcu wykorzystali motyw wody, skoro już któryś raz nad nią jesteśmy. Myk by polegał na wrzuceniu do jeziora "skarbu" (kreatywność wskazana) do jeziora ze wstążką w jaskrawym kolorze, a następnie nurkowania by owy skarb wyciągnąć. Żeby podkręcić poziom - bez gogli do pływania. ;) Uwaga - każdy bierze odpowiedzialność za siebie. Zabawa TYLKO I WYŁĄCZNIE DLA UMIEJĄCYCH PŁYWAĆ.

PostNapisane: 25 maja 2014, o 19:24  

Starszy Skryba

Xan, to ja nie skorzystam :)
Jako że o wodzie mowa, wezmę zapewne swoje wędkarskie klamoty i mogę wam zrobić szybki kurs pt: jak zacząć wędkować - metoda resocjalizacji trudnej młodzieży ;)

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 25 maja 2014, o 22:06  

Generał

Xan: Dudmił się ucieszy :D

Szkodzę ludziom, rzucam czary
Sprowadzam nieszczęścia
Import - Export

Prawdziwych przyjaciół poznaje się, kiedy jesteś sobą, a nie się dopasowujesz...

PostNapisane: 26 cze 2014, o 10:39  

Spowiedniczka

Tak w sumie, wczoraj się zastanawialiśmy na chacie, gdyż Nina chce jeszcze zrobić spływ kajakowy... i tak wg mnie, możemy się nie wyrobić. Gdyż:
-Konkurs na Poszukiwacza zajmie jeden dzień.
-Spacerniak i geocashing Link do skrzynek. Zajmie cały dzień jakbyśmy chcieli je znaleźć wszystkie. Chyba, że z jakiejś zrezygnujemy, wtedy pół dnia.
-LARPa ponoć też chcecie zrobić - jeden dzień.
-Ninowy spływ obstawiam też pół dnia.

Trochę się tego zbierze, tym bardziej, że mamy trzy dni i jeśli dodać masę innych pierdołek pokroju nauki łowienia by Rajek, nauki szermierki by Jarhem, luźnego pływania w jeziorze, wyjazdu do sklepu, zjedzenia czegoś czy chociażby dogorywania po dniu wczorajszym. (Prawda Rajek? :P). Więc na ja bym proponował nad zastanowieniem się, z czego zamierzamy rezygnować.
Chyba że...
Wykupimy jeszcze jeden dzień. :P

Rajek napisał(a):
Xan, to ja nie skorzystam :)

Wiem, że dawno, ale w sumie dlaczego nie? :D

Rajek napisał(a):
Jako że o wodzie mowa, wezmę zapewne swoje wędkarskie klamoty i mogę wam zrobić szybki kurs pt: jak zacząć wędkować - metoda resocjalizacji trudnej młodzieży ;)

Pierwszy! :D

Strefa czasowa: UTC + 1