Teraz jest 22 paź 2018, o 01:21

Zupa
Ankieta wygasła 12 sie 2014, o 18:42
Korzenna Polewka: D'harańska 27%  27%  [ 3 ]
Korzenna Polewka: Błotnoczłowiecza 27%  27%  [ 3 ]
Korzenna Polewka: Midlandzka 27%  27%  [ 3 ]
Kapuśniak na żeberkach 0%  0%  [ 0 ]
Żur z białą kiełbasą 18%  18%  [ 2 ]
Liczba głosów : 11
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zlot 2014 - żywność
PostNapisane: 6 sie 2014, o 18:42  

Starszy Skryba

Proszę Państwa!

Kwestię żywienia indywidualnego rozwiązaliśmy i wygląda ona w sposób trywialny, czyli żywność i napitki każdy przywozi we własnym zakresie. Poza wyjątkami.
Tradycją jest, już od pewnego czasu, że na zlotach szykuję obiady dla całej gromady. Misja polega na tym ażeby koszt jednostkowy zamykał się na poziomie 5 zł.
W tym roku zamierzam uczynić podobnie. Pytając Was o preferencje kulinarne usłyszałem, iż w całości grupa zdaje się na mój gust, przeto chciałbym uprzedzić, co Was czeka.

Zakupy chciałbym zrobić w Elblągu. Po pierwsze dlatego że znam tutejszy rynek i mogę dobrać najlepszy jakościowo półprodukt w jak najlepszej cenie, po drugie zaś dlatego, że w piątek wszystkie sklepy zamknięte, więc z obiadu nici. Szmal będę wykładał osobiście, więc bardzo proszę ażeby w we wtorek, max środę rano była gotowa lista finalna uczestników, gdyż bardzo chcę uniknąć sytuacji zakupienia zbyt dużej ilości pożywienia.
Obowiązku spożycia nie wprowadzam - jeżeli komuś poniższe propozycje się nie podobają lub z innego powodu nie życzy sobie spożywać poczęstunku, proszę aby zaznaczył ten fakt pisząc post poniżej. W przeciwnym wypadku będę uważał że lista uczestników jest jednocześnie listą konsumujących.
Planuję wydać 3 dania, więc będzie Was to kosztowało 15 zł od osoby.

Czwartek.

Z uwagi na fakt iż w dniu tym muszę zaszczycić biuro swoją obecnością, nie za bardzo będę miał czas na gotowanie. Mogę za to uszczęśliwić Was przekąską, którą przygotuję w domu i którą, jak wnoszę, wszyscy lubią. znaczy się tradycyjny smalec ze skwarami, do tego dobry chleb na zakwasie (Jarhem, wiadomo, który :D) oraz małosolny ogóras. Jeżeli zlotowiczów będzie dużo, byc może starczy jeszcze na swojskie kiełbaski z ognicha.

Piątek.

Czas już nas nie ogranicza, więc można szaleć. Ponieważ zamierzam wziąć ze sobą srogi gar podwieszany nad ogniskiem, dalsze dwa dania będą przygotowywane w taki właśnie sposób.
Na dziś polecam leczo paprykowe złamane cukinią, z dodatkiem wędzonej papryki i kiełbasy, podane do wyboru z makaronem lub pieczywem.

Sobota.
Dziś danie proste, ażebym za długo przy tym garze stać nie musiał. Czytajcie: zupa. Ale jaka? tutaj jednak zaprzęgnę Was do decyzji. Ankieta jak zwykle znajduje się u góry, każdy może oddać jeden głos, koniec głosowania we wtorek.

Pozdrawiam serdecznie i życzę smacznego :)

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

Tytuł: Re: Zlot 2014 - żywność
PostNapisane: 8 sie 2014, o 07:31  

Prorok

To było okrutne kazać wybierać między takimi zupami. Wszystkimi narobiłeś mi smaka. :)
Co do osób spożywających - z mojej familii odpadają dzieciaki. Nie ważne jak pysze byś zrobił leczo nie tkną bo 'co to tam pływa?' a zupa podejrzewam że będzie wybrana ostra - nie będę ich katować :P

Poza tym oczywiście jestem zachwycona potrawami :D

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 10 sie 2014, o 16:09  

Strażnik Granic Polonistyki

Może jestem jakiś nieoświecony, ale czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, czym poszczególne polewki się różnią? :D

"Sprawiedliwości nie wymierza się z nienawiści. To celebracja człowieczeństwa."

#chat:
Obrazek

PostNapisane: 10 sie 2014, o 16:15  

Poszukiwacz Prawdy

Idą od góry od najostrzejszej czyli D'haranśka to piekło w gębie a Midlandzka to prawie nic nie czuć (choć niektórzy gadali ze ich paliło)

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 10 sie 2014, o 16:35  

Starszy Skryba

Shadow, na stronie są przepisy na wszystkie trzy wersje, luknij sobie.

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 11 sie 2014, o 21:33  

Nowicjusz(ka)

Porozumiałem się z DarkItą i Waderą w sprawie oferowanego przez Ciebie jadła i podjęliśmy następującą decyzję - z racji tego, iż obydwie dziewczyny dbają o zgrabną linię i nie przepadają też za pikantnymi potrawami, na placu boju pozostaję sam. Czwartkowa propozycja oraz polewka to wręcz pozycje obowiązkowe na liście zlotowych specjałów. Licz więc z naszej trójki tylko mnie.

Mess With The Best
Die Like The Rest

Strefa czasowa: UTC + 1