Teraz jest 25 cze 2019, o 13:50

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wybór miejscówki
Ankieta wygasła 9 paź 2014, o 18:44
Węgierska Górka 0%  0%  [ 0 ]
pod Opolem (u Riko) 8%  8%  [ 1 ]
Tyniec Mały 77%  77%  [ 10 ]
Wrocław 15%  15%  [ 2 ]
Liczba głosów : 13
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sylwester z Mieczem Prawdy 2014
PostNapisane: 23 wrz 2014, o 15:02  

cycMaper

Daikin + Asia + Maciek.
Jeśli Wrocek to chcemy być. Jedynie praca może nam pokrzyżować plany.

Nie bój się potworów – po prostu ich wypatruj. Spójrz w lewo, spójrz w prawo, poszukaj pod łóżkiem, zerknij za kredens i do spiżarni, ale nie patrz w górę – ona nie znosi, gdy ktoś ją zauważa...

PostNapisane: 23 wrz 2014, o 15:56  

Strażnik Granic Polonistyki

Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie (a największą przeszkodę stanowi starszyzna :P) to się pojawię, niezależnie od miejscówki ;)

"Sprawiedliwości nie wymierza się z nienawiści. To celebracja człowieczeństwa."

#chat:
Obrazek

PostNapisane: 23 wrz 2014, o 16:25  

Nawiedzający sny

Na 70% będę... Więcej info niedługo...

#mieczprawdy:
Obrazek

Uzależniony od wielokropków...
"Talga Vassternich"

PostNapisane: 23 wrz 2014, o 16:26  

Strażnik granicy

Ja osobiście nie wiem nic, najbliższe miesiące będą decydujące jeśli chodzi o moją przyszłość, także nie mam pojęcia, jak to będzie z sylwkiem :)

#mieczprawdy:
Obrazek

PostNapisane: 23 wrz 2014, o 19:22  

Łowca

Skoro jest to wstępna deklaracja to możecie mnie liczyć :) Chociaż nie wiem jak wyjdzie w moim przypadku. Na ostateczną decyzję będzie miało wpływ kilka czynników. Po cichu liczę, że uda mi się pojawić, ale pewność będę miała prawdopodobnie na początku grudnia.

"The bond that links your true family is not one of blood, but of respect and joy in each other's life" - Richard Bach

"Prawda jest - jak wiadomo - tym, co upraszcza świat, a nie tym, co stwarza chaos. Prawda jest słowem, które wyzwala to, co powszechne. (...) Prawda nie jest tym, co można dowieść, ale tym co upraszcza." Antoine de Saint-Exupéry

PostNapisane: 23 wrz 2014, o 20:26  

Nocny Ognik

Podobnie jak Aven, nie jestem w stanie na ta chwile określić czy dam rade.
Ale wstępnie prosze gdzie na marginesie mnie zaznaczyć :P

"Nie wymachuj toporem na oślep..."

PostNapisane: 7 paź 2014, o 18:56  

Prorok

Ok, no to mamy dla Was gotową ofertę miejscówkową, ankieta wstawiona - głosujemy do 9.10! Mało czasu, więc się sprężyć.

Co do opisu miejscówek:

1. Węgierska Górka - w niedalekim sąsiedztwie Xana :) Kto był w zeszłym roku, to pamięta, kto nie, może obejrzeć sobie relację, którą znajdzie na stronie głównej. Warunki takie same jak w zeszłym roku. Jeśli dobrze pamiętam - 35zł/doba/osobe

2. Pod Opolem - tutaj dostaliśmy zaproszenie od Riko. Chatka z tego co z rozumiałam nie jest duża, ma bodajże 9 miejsc noclegowych przygotowanych (co to dla nas! :D), no i będziemy musieli zadbać o ogrzanie jej (farelki, ja jedna posiadam jak co ;)). Tutaj wiadomo że będzie najtaniej - Riko dobry kumpel nie chce od nas kasy brać, ale wiadomo za media (woda, prąd, gaz) powinniśmy zwrócić.

3. Tyńce Małe - mieścina kawałek za Wrocławiem, są to teoretycznie noclegi pracownicze, ale jak widać chętnie nas przyjmą. Tutaj macie ich stronkę: http://www.wroclawnoclegi.com/ Jak dobrze zrozumiałam, tutaj nie mamy niestety miejscówki na wyłączność, no ale za to cena jest wręcz rewelacyjna: 25zl/doba/os Z tym że tutaj jest jeszcze kaucja - 10% całej kwoty. Nie taka tragedia, przy 20 osobach to będzie około 200-250zł. Może się ogarniemy żeby nic nie zniszczyć :D

4. Wrocław - Tutaj mamy wille - przy 20 osobach, na wyłączność. Cena 40zł/dobe/osoby. Jak na Wrocek to jest baaaaaardzo dobra cena! Z tym że niestety, ani Wam żadną stroną nie zarzucę, ani zdjęciami, gdyż trafiliśmy na kontakt do pani przez zupełnie inną miejscówkę, a zaproponowała nam to. W razie czego kobita może się umówić z Niną i jej wsio pokazać (więc się domyślam że Nina poczyniłaby wtedy dla nas zdjęcia)

To chyba tyle z opisów - sami musicie zdecydować na czym Wam bardziej zależy - na niższej cenie, na chacie na wyłączność, czy na okolicy.
Ach, nadmienię jeszcze że z rozeznania jakie robiłam (nie wszystko się znalazło tutaj na forum) - liczę nas około 20 osób. Czy tyle się uzbiera to pewno wyjdzie w praniu, ale jest też szansa że będzie więcej... także tego. Dużo nas się już robi :D

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 7 paź 2014, o 19:48  

Nawiedzający sny

Brak ogrzewania w styczniu niestety mnie nie przekonuje. To, że rok temu było cieplutko nie znaczy, że teraz też tak będzie. Tak samo brak wyłączności. Nie sądzę, że pójdziemy grzecznie spać o 22 tylko dlatego, że "współlokatorzy" będą tego chcieli, a robić sobie w ten sposób kłopoty to też kiepski pomysł.

Zostaje Wrocław i Xan. Cena porównywalna, więc dla mnie nie ma różnicy... Zapewne więc dostosuję się do woli większości, a jeśli będzie którejś z tych opcji brakowało głosu, to wspomogę... :)

#mieczprawdy:
Obrazek

"Talga Vassternich"

PostNapisane: 7 paź 2014, o 20:04  

Prorok

Taaa... tylko teraz mi się ludzie wykruszają i istnieje duża szansa że nie będziemy mieli Wrocka na wyłączność :P

W każdym razie - dla mnie opcja w Tyńcach jest też bardzo ciekawa - nie będzie to wyłączność, ale z tego co czytałam na stronce, tam będzie chyba tylko właściciel. Szukanie koniecznie chaty na wyłączność niestety zawsze uderza nas mocno po kieszeni. A potrafimy sobie poradzić w warunkach nie odludziowych :P (Sylwester dwa lata temu, Obóz Wędrowny)

Opcja Xana niestety ale eliminuje nam parę ważnych osób, które nie pojadą tak daleko.
(a że Dai mi zrobił przysługę, to mu obiecałam że będę działać by mógł być na Sylwku - tak też czynię ;))

PostNapisane: 7 paź 2014, o 20:06  

Nawiedzający sny

Niestety nie będę popierał braku wyłączności. To jest ten element wygody, z którego osoba chodząca spać o tak dziwnych porach jak ja, a już zwłaszcza w towarzystwie tak miłych osób jak Wy, nie zrezygnuje. Powód: ciekawe który trzeźwy zostanie wystawiony do rozmowy z właścicielem, który przyjdzie nas uciszyć :D

#mieczprawdy:
Obrazek

"Talga Vassternich"

PostNapisane: 7 paź 2014, o 23:18  

Starszy

Dobra małe sprostowanko ;-) Domek jest 3 pokojowy, spań jest 9 ponieważ jest po remoncie odświeżającym czyli: malowanko, wymiana wykładzin i niektórych spań i nie mamy jeszcze na wszystkie zastępstwa ale z materacami pomieścimy się nawet w 20.. Co do ciepełka to jeden pokój jest koło kuchni w której jest kuchenko piecyk (taki na drewno/wungiel) więc tam bd ciepło, niestety nie ma w nim spań. Co do pozostałych to są obok sb dwa lata temu na wigilie nagrzaliśmy je jednym nie za mocnym elektrycznym. Btw niezapomnijmy co bd mieli w krwi... więc zostaje tylko Wisniowy ale po 50 kubkach gorącej czekoady nie zmarźnie :-D x)
A i w zime z wodą może być parno. To jest letnia miejscówka, w tym wypadku to ostatnia ostateczność. Ja jestem za wrockiem podobnie jak Wiśniowy

TALGA VASSTERNICH
VENI VIDI VICI
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach

PostNapisane: 8 paź 2014, o 07:33  

Prorok

Dobra Wiśnia, ale tłumaczę Ci że na tą chwilę nie jest pewne czy ona będzie na wyłączność... Powiem więcej. Na tą chwilę wiem, że nie będzie... Bo za dużo osób jest zależnych od innych (rodziców, dojazdów). Więc przepłacanie, tylko dlatego, że może...

Ja z kolei się nie godzę na sytuację że będę musiała na ostatnią chwilę szukać chętnych dokoptowywać kogoś żeby nam się to opłacało... Robiłam to już nie raz i uwierz mi - jak nie chcesz potem przez 4 dni znosić wkur*** Tyranki to nie polecam. Nie mam już na to sił. Za dużo stresu to kosztuje.

PostNapisane: 8 paź 2014, o 09:11  

Nowicjusz(ka)

Tyniec dobra opcja. Tanio i blisko. Co do ewentualnie wku**ionego właściciela - jedziemy tam na sylwka.. Chyba koleś sobie zdaje z tego sprawę.. Zawsze się można dowiedzieć jeszcze jak on to osobiście widzi.

PostNapisane: 8 paź 2014, o 09:28  

Prorok

Pisałam właścicielowi na wstępie, że to będzie zlot, że jesteśmy grupką fanów bla bla bla... No musi być świadom, że nie jesteśmy ludźmi którzy jadą tam do roboty :P Ale pytanie jeszcze pójdzie. Nina dziś wieczorem ma wykonać telefony, by dopytać o parę rzeczy jeszcze. Jak posiadacie jeszcze jakieś pytania to szybciutko zadawać, bo nie będziemy co chwila ludzi nagabywać telefonicznie :P

PostNapisane: 8 paź 2014, o 09:59  

cycMaper

Właściwie zaznaczyłem Wrocek ale piszemy się na wszystko w obrębie, łącznie z Opolem. Tyle, że Asia prawdopodobnie w sylwka też będzie pracować więc dojedziemy na "ostatnią chwilę".

Nie bój się potworów – po prostu ich wypatruj. Spójrz w lewo, spójrz w prawo, poszukaj pod łóżkiem, zerknij za kredens i do spiżarni, ale nie patrz w górę – ona nie znosi, gdy ktoś ją zauważa...

PostNapisane: 8 paź 2014, o 10:32  

Prorok

Daikin, a liczyć Was noclegowo?

PostNapisane: 8 paź 2014, o 10:41  

cycMaper

Licz, mam tylko nadzieję ze mi nie wypadnie praca w sylwka. Grafik będę miał dopiero pod koniec listopada.

PostNapisane: 8 paź 2014, o 11:00  

Generał

My jeszcze nie wiemy, ale coraz bardziej podoba mi się wersja chatki Riko, żadnych kombinacji, deklaracji, koniecznej ilości osób no i na wyłączność. A z ogrzewaniem można coś wymyślić przez najbliższe 2 miesiące. Jeśli wyciągam złe wnioski, to proszę, Riko, o sprostowanie.

Szkodzę ludziom, rzucam czary
Sprowadzam nieszczęścia
Import - Export

Prawdziwych przyjaciół poznaje się, kiedy jesteś sobą, a nie się dopasowujesz...

PostNapisane: 8 paź 2014, o 15:27  

Fensigliere

Wrocław byłby fajny, ale skoro musielibyśmy już niedługo związać się umową, a na pewno jest sporo osób które zdecydują się dopiero na niedługo przed Sylwestrem to lepiej nie ryzykować. Nikt nie potrzebuję niepotrzebnych problemów. Weźcie też pod uwagę, że załatwiają to Ela z Niną, ktoś podejmie się wytrzymania z nimi dwoma wkurzonymi? :D
Tyniec jest chyba najciekawszą opcją, do Wrocławia też blisko, co do wyłączności... mają tam 3 pokoje 4-osobowe, jeden 2-osobowy i mieszkanie (Tutaj pytanie: to niezależne mieszkanie jest gdzieś blisko pokoi? Pewnie tak, ale lepiej się upewnić). Czyli ogólnie miejsc noclegowych jest 14 + mieszkanie, czyli tak jak Ela wspominała, będzie tam sam właściciel. Skoro wie że nie jedziemy tam do pracy to właściciel też człowiek, z pewnością sam różne dziwne rzeczy na sylwestra robił więc i nas zrozumie :D Póki nie będziemy rzucać telewizorami przez okna to wydaje mi się że wcale z wyłącznością nie będzie problemu. A cena to już swoją drogą, też przemawia za tym miejscem.

"Pamiętaj chłopcze, że człowiek rozumny zawsze woli stać na uboczu, gdyż świat znacznie lepiej widać, kiedy samemu jest się skrytym w mroku."

PostNapisane: 8 paź 2014, o 19:40  

Mściwa

Rozmawiałam z babką od tej Willi i wyprowadziła mnie z równowagi. Pytam się czy dzieci też wchodzą w cenę 40 zł, a ta do mnie, że o cenie nie będziemy rozmawiać. Moim zdaniem chciała się wykręcić i podać inną. Mam przyjechać i zobaczyć to porozmawiamy. Bo ona ma pełno chętnych na miejscówkę i nie będzie na nas czekać. Co do miejscówki za Wrocławiem to facet jasno się określił co do ceny czyli 500 zł za noc. Przy 20 osobach to 25 zł jak będzie nas mniej to wiadomo zapłacimy więcej. Ma 20 miejsc do spania i możemy dostawić materace więc całkiem spoko. ;) No i musimy też szybko się zdecydować bo ktoś może zarezerwować wcześniej i trzeba zapłacić depozyt 200 zł. Miejscówka to jest wielki dom (ma ponad 240m) i część domu jest podzielona dla wynajmujących. Pytanie czy na wyłączność facet odpowiedział tak. Mi odpowiada Tyniec albo Opole. Więc co zdecydujecie, to ja postaram się tam być. :)

"Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody."

"Możesz zniszczyć tych, co mówią prawdę, lecz prawdy nie zniszczysz."

"Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeśli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz naprawdę mądry"

PostNapisane: 10 paź 2014, o 07:39  

Prorok

Pisałam na czacie, ale tu też tego wymaga. Już tak oficjalnie - miejscówką tegoroczną zostaje Tyniec Mały. Powiem szczerzę, że mnie to bardzo cieszy (ze względu na elastyczność i na nastawienie właściciela). Na dniach będziemy bukować miejsce, za pewne też dowiemy się ile i do kiedy zaliczka - bądźcie na nią gotowi ;)

Z mojej strony powiem jeszcze, żebyście powoli myśleli o tym czy faktycznie dacie radę być - im szybciej się zdecydujecie, tym macie szanse na tańszy dojazd. Z Myślą głównie o Icie i Dudmile obadywałam PolskiegoBusa. Udostępnili już możliwość rezerwacji biletów w tym czasie (pod koniec września jeszcze nie było) i naprawdę za tanie pieniądze można podróżować. Np. ja mam do Wrocka bilet za 12zł :D Poza tym w PKP też zdarzają się promocję i też z wyprzedzeniem można jakieś pieniądze zaoszczędzić. -- > To taki argument dla rodziców, żeby się też decydowali czy Was puszczają ;)

Poza tym, jeśli będziecie coś wiedzieć, będzie się Wam coś zmieniać z Waszą obecnością na zlocie, będziecie chcieli z kimś przyjechać - proszę o informację do mnie lub do Niny. Wolę 15 razy zmieniać czyjś status, niż potem być zaskoczona.

PostNapisane: 15 paź 2014, o 20:41  

Mściwa

Czas do sylwka ucieka nieubłaganie więc jutro dzwonię do faceta i zarezerwuje miejscówkę. Z tym wiąże się zaliczka i bardzo bym prosiła żeby szykować kasę. Macie na to czas do piątku przyszłego tygodnia(24.10). Wpłata zaliczki wiąże się z potwierdzeniem przybycia. Jeszcze jutro gościa dokładnie spytam o zaliczkę, ale on mi wcześniej mówił o kwocie 200 zł i mam nadzieje, że zdania nie zmienił.

"Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeśli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz naprawdę mądry"

PostNapisane: 17 paź 2014, o 10:33  

Prorok

Ładnie dam przykład - jestem pewnikiem i mogę zaliczkę za dwie osoby dać. ( o ile się nie okaże że mam całośc płacić :P)

PostNapisane: 19 paź 2014, o 20:34  

Mściwa

Mamy rozumieć, że reszta nie jedzie?! Z kilkunastu osób jakie wstępnie się deklarowały, tylko 4 osoby podały powód czemu nie mogą zapłacić lub nie są wstanie określić się czy dojadą. W takim razie co z resztą? Ja wiem dałam czas do piątku, jednak wypadało by już się zgłaszać. Jeśli do 24.10 nie zbierze się przynajmniej dziesięć osób to sylwester się nie odbędzie... Bo nie będziemy niczego załatwiać jeśli nie potraficie się ogarnąć i zdecydować. Nie ma to żadnego sensu, nie lepiej było na początku powiedzieć " Nie robimy sylwestra" Już prawie wszystko załatwione tylko zaliczkę wpłacić...

PostNapisane: 19 paź 2014, o 20:43  

Nocny Ognik

mnie nie będzie.

"Nie wymachuj toporem na oślep..."

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1