Teraz jest 22 paź 2018, o 01:20

Autor Wiadomość
 Tytuł: Konkurs na Matkę Spowiedniczkę!
PostNapisane: 8 wrz 2014, o 21:00  

Mściwa

Konkurs na Matkę Spowiedniczkę!!!! Termin do uzgodnienia (ja myślałam o majówce)
Jako iż próbują mnie wygryźć ze stanowiska Matki Spowiedniczki to wpadłam na pomysł aby zrobić konkurs. Mamy już na Poszukiwacza to czemu nie na M. Spowiedniczkę? :P

Kilka zasad jakie mi przyszły do głowy i nad, którymi warto popracować:
- Każda uczestniczka ma obowiązek stworzyć sobie "Jej zdaniem wymarzony strój" tak by nie odbiegał on za wiele od wersji książkowej.
- Jak wiemy nie sama szata zdobi człowieka. Matka Spowiedniczka powinna się wykazać dużą inteligencją i sprawnym podejmowaniem decyzji.
- Kolejna z konkurencji to walka między konkurentkami sprzętem treningowym( tu nam Jarhem pożyczy :P)
- " Con dar" to sprawdzamy trafność błyskawicą w dany cel( jeszcze nie wiem jaki :D) myślałam by wykorzystać piłeczki tenisowe tak jak na larpie. Albo też można postrzelać z łuku ( zrobić specjalne strzały)
- Sprawa atrybutu matki Spowiedniczki też jest niejasna może być to Potęga Ducha lub kościany nóż tylko nie mam pojęcia skąd to wytrzasnąć.
Jeszcze jedna ważna rzecz trzeba zrobić głosowanie. Jako, że mamy dwa konkursy to płeć przeciwna jak i do pierwszego tak i do drugiego nie powinna startować?

"Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody."

"Możesz zniszczyć tych, co mówią prawdę, lecz prawdy nie zniszczysz."

"Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeśli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz naprawdę mądry"

Tytuł: Re: Konkurs na Matkę Spowiedniczkę!
PostNapisane: 8 wrz 2014, o 21:03  

Nawiedzający sny

Tak jak mówiłem - popieram wersję, gdzie albo mamy szansę wyłonić Spowiednika i Poszukiwaczkę prawdy, albo gdzie dzielimy się konkursami wedle płci. Sprawiedliwość musi być. No i większą część dyskusji pozostawiam zapewne aż do czasu powstania należytego artefaktu, który byłby przekazywany tak jak Miecz Prawdy.

#mieczprawdy:
Obrazek

Uzależniony od wielokropków...
"Talga Vassternich"

PostNapisane: 8 wrz 2014, o 21:11  

Spowiedniczka

IMO, taki konkurs wykluczyłby możliwość startowania kobitek w konkursie na Poszukiwacza i to by było jedyne słuszne wyjście moim zdaniem. Męski spowiednik odpada raczej z kwestii wiadomych, a sprawiedliwość musi być jak to Wiśnia napisał. Nie mniej, pomysł fajny. ;)

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 07:10  

Ksieni

Odmówicie sobie tej przyjemności przywalenia babie bez konsekwencji? Tarzania się w pisaku i lania po tyłku? :D

Pomysł na konkurs fajny. Tylko nie wiem czy ktoś oprócz zainteresowanej Niny i Atmi będzie chciał w nim wziąć udział. Na ten przykład, wolałabym jednak brac udział w konkursie na poszukiwacza. A właśnie, w tym roku był wyłoniony? Czy aż tak się dobrze bawiliście, że zapomnieliście o tym :D

Ksieni należy tytułować

Tytuł w nagłówku:
Przewielebna Panno Ksieni, Dobrodziejko!
Tytuł w treści: Wasza Przewielebność
Cześć: Waszej Wielebność cześć wyraża
Podpis: uniżony sługa N.N.
Adres: Przewielebna Panna Ksieni Dobrodziejka Margoo

"I do not fear the truth"
- "Atlas chmur"

Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie.

Vincent van Gogh

"- To wódka? - Słabym głosem zapytała Małgorzata. Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.
- Na litość boską, królowo - zachrypał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!"

Michał Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata"

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 07:41  

Prorok

Poszukiwacz został wyznaczony przez radę byłych poszukiwaczy :P Przecie w normalnym konkursie to ja bym w życiu nie wygrała, ani walczyć nie umiem, ani z łuku strzelać... Umiem ino się kielczyć :P

Powiem tak, sam konkurs mi się podoba, aczkolwiek nie zgadzam się na to bym nie mogła brać udziału w konkursie na Poszukiwacza. Dlaczego? Ano dlatego, że dla mnie to już jest tradycyjny tytuł który co roku nadajemy i już 2 panie tym Poszukiwaczem zostały, teraz przerywać i rozdzielać konkursy na płeć jest troszkę nie tego.. Poza tym, czy gdzieś w książce było powiedziane że kobieta nie może być Poszukiwaczem? :)

Co do roli chłopców w konkursie na Matkę Spowiedniczkę.. Wiadomo, że Spowiednicy się zdarzali, ale niezmiernie rzadko i raczej starano się ich szybko ubić :P Ale mieć Ojca Spowiednika? Toż to byłaby większa klęska niż Tyrania i Komunizm :D
No i kwestia kiedy - na zlocie głównym możemy nie zdążyć (chyba że będą to równoległe konkursy), a na majówce ja się nie zgadzam, ponieważ nie jest to zlot pewny. To że do tej pory, był już 3 razy, nie znaczy że będzie i 4, nie wspominając już że jeśli w 2015 odbędzie się to niestety, ale nie będę mogła już wszystkich zaprosić, gdyż parę zmian mi w domu zaszło i się nie pomieścimy. Chyba że majówkę zaczniemy robić gdzie indziej...

Rozwiązała bym to raczej tym, że jeśli są chętne do tego tytułu, zrobienia faktycznie konkursu dla nich, albo jednorazowego, albo kadencyjnie. Nie bawienie się w atrybut (bo w sumie ciężko taki wydumać, a i potrzebna do tego kapusta :P) ino, nagrodą byłby sam tytuł. Bo to w sumie o to się rozchodzi nie? :) Ochotniczki zgłoszą się odpowiednio wcześnie, a reszta zlotowiczów będzie ich sprawdzać :> Wtedy konkurencje mogą być przeróżne. Poczynając od zachowania 'twarzy Spowiedniczki', poprzez umiejętności taktyczne, waleczne oraz dyplomatyczne :) Fucha łatwa nie była, to i konkurs nie powinien być łatwy :)

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 9 wrz 2014, o 13:54  

Mściwa

Jeśli nie będzie chętnych nie opłaca się robić konkursu. Raczej jestem za tym by wszyscy mogli uczestniczyć tak będzie sprawiedliwie. Zresztą nawet jak by wygrała ta sama osoba w obu konkursach to kto zabroni być np. Poszukiwaczem i za razem Spowiednikiem? Żadna z funkcji nie wyklucza tej drugiej.

"Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeśli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz naprawdę mądry"

PostNapisane: 10 wrz 2014, o 17:51  

Generał

Nina, obiecałam, to dorzucam swoje trzy grosze...

Jak już robić konkurs, to widziałabym jego warunki możliwie najbardziej zbliżone do konkursu na Poszukiwacza. czyli:

1. konkurs obligatoryjnie dla wszystkich uczestników zlotu bez względu na płeć. - Jak Elen wspomniała Poszukiwaczami panie zostały, to i może być Ojciec Spowiednik :) (brzmi prawie jak Ojciec Chrzestny :P). W Nowomłynach jako ustępujący Poszukiwacz, chciałam się wymigać od konkursu, ale padło kilka głosów: jak wszyscy, to wszyscy :)

2. Atrybut - znak rozpoznawczy, to była, jak dla mnie tylko i wyłącznie, Szata Spowiedniczki, a nie Potęga Ducha, czy kościany nóż, który był atrybutem Błotnych Ludzi.
Tak wiec jako trofeum przechodnie widziałabym kompletny (fachowo uszyty) strój łącznie z obszerną peleryną z kapturem. Pelerynę mogli by narzucać faceci, a kwestię rozmiaru (szerokości) samej kiecy można rozwiązać choćby regulacją sznurowaniami, jakie sobie wstawiłam na placach w mojej kiecy. Długość zawsze można jakoś podłożyć :)
I w tym momencie z automatu bym już nie widziała w konkursie samodzielnego przygotowywania stroju.. co choćby wyklucza chłopaków.

3. Termin - całkiem pewny zrobił się już Sylwester z MP, jeśli główny zlot jest za krótki.

Szkodzę ludziom, rzucam czary
Sprowadzam nieszczęścia
Import - Export

Prawdziwych przyjaciół poznaje się, kiedy jesteś sobą, a nie się dopasowujesz...

PostNapisane: 10 wrz 2014, o 18:33  

Fensigliere

Ale jak ma być równo to równo, nie może być że panowie dostają tylko pelerynę, dlatego suknie proszę zrobić w takim razie odpowiednio szeroką, bo jak kiedyś przypadkiem Zaan się zjawi i wygra... :D
Poszukiwaczki jeszcze były ok, ale Ojców Spowiedników osobiście jakoś nie widzę, dlatego też uważam że jeżeli ma powstać drugi konkurs to powinny być podzielone na płci.

"Pamiętaj chłopcze, że człowiek rozumny zawsze woli stać na uboczu, gdyż świat znacznie lepiej widać, kiedy samemu jest się skrytym w mroku."

PostNapisane: 10 wrz 2014, o 18:57  

Poszukiwacz Prawdy

Ale sobie wymyślacie problemy. Ale jak chcecie mieć podział na płci to ja widzę łatwiejsze rozwiązanie. W końcu były poszukiwaczki więc czemu mamy dziewczynom zakazać brać udział w konkursie na poszukiwacza?
Co nie miało swojego damskiego odpowiednika? Czarodziej wojny. Konkurs na czarodzieja wojny i wtedy nagrodą byłby amulet Barraccusa. Tyle że wtedy będą już aż trzy konkursy.

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 10 wrz 2014, o 21:49  

Starszy

Jesli już ja bym postulował za spowiednikiem ojciec mi sie zle kojarzy. Można też zrobic na Lorda Rahla atrybut nóż z R na rękojesci i Mord-Sith atrybut Agiel

TALGA VASSTERNICH
VENI VIDI VICI
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach

PostNapisane: 11 wrz 2014, o 07:47  

Prorok

To zróbmy konkurs na każde stanowisko, a co! Co się będziemy rozdrabniać na drobne :D A 'Ojciec Spowiednik' to bardziej dla żartu przeze mnie było napisane, analogicznie do tytułu Matki Spowiedniczki :P Jakbyśmy to nazywali, to już rzecz wtórna.

Co do kiecki - Ita, jak dasz radę zrobić taką szatę żeby wyglądała dobrze za równo na mnie jak i na Anieli, to może być. Z doświadczenia co do tych wiązań wiem, że to ma mimo wszystko ograniczoną szerokość. Jak się zrobi na mnie to Anieli nie zwiążesz tak żeby w tym się nie topiła. Jak zrobisz tak by Aniela dobrze wyglądała, to co najwyżej ja założę ją sobie na nogę :P
A faceci... no co, nie ubierzecie się w kieckę? :D Rajkowi się dołoży tylko wachlarzyk i jaki śliczny się zrobi :D Czarodzieje też przecież lubili kiecki :)

A tak serio: Jeśli jest ktoś chętny na taki konkurs to bym go zorganizowała. Nie jako regularny konkurs, bo takowy powinien zostać tylko na Poszukiwacza. Rozwiązalibyśmy w ten sposób kwestię tego że jedna Matka Spowiedniczka została zwalona ze stołka, bo przyszedł ktoś inny w lepszej kiecce :P Bez urazy - kiecka naprawdę mi się bardzo podobała, ale to nie szata czyniła kogoś MS ;) Wtedy moglibyśmy zrobić im taki konkurs, że panny by nie wpasowały we własne papcie :D A co, niech się namęczą jak chcą :>

A i ktoś ostatnio wspominał, że mamy zapotrzebowanie na Pierwszego Czarodzieja, gdyż aktualny pojawia się tylko na majówkę, a jednak by się taki przydał chociażby do wyznaczania Poszukiwacza (uroczyste przekazanie miecza i takie tam bzdurki :P). Może z tym coś się pomyśli?

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 14 wrz 2014, o 20:39  

Mściwa

Jeśli nie ma chętnych to po co robić konkurs? To był mój luźny pomysł jak nie przejdzie trudno... Ciężko też jest przemyśleć sprawę z atrybutem. No i bez przesady nikt mnie nie zwalił ze stołka to było tak larpowo. Co nie zmienia faktu, że taki tytuł mogłabym nosić oficjalnie "Mściwa Matka Spowiedniczka" to chyba gorszę od Ojca Spowiednika. :P Dlatego taki pomysł z konkursem by każdy miał równe szansę na zdobycie tytułu. Konkurs na Pierwszego czarodzieja jak najbardziej na tak, jak Ela wspomniała "chociażby do wyznaczania Poszukiwacza". Jak by te dwa konkursy przeszły, to ciekawe jak my damy radę ogarnąć wszystkie trzy na jednym zlocie. Skoro jak wiemy na tym nie daliśmy rady jednego. :P

Strefa czasowa: UTC + 1