Teraz jest 22 paź 2018, o 01:22

Autor Wiadomość
 Tytuł: Sylwester 2014 - atrakcje/zajęcia
PostNapisane: 10 paź 2014, o 09:00  

Prorok

Miejscówka wybrana, dogadywanie szczegółów to nie będzie już wybitnie wielka praca, więc pora zacząć myśleć co wspólnie będziemy chcieli robić przez te parę dni.
Oczywiście mając na uwadze lata poprzednie, jak i wszystkie inne zloty - na pewno nie zrobię żadnego sztywnego planu zajęć, ale wyszukać jakie mamy możliwości teraz może być dużo łatwiejsze i tańsze niż na miejscu.

I tak, z moich propozycji:
- wspólne wyjście do kina na Hobbita - pomysł już stary, ale teraz jak na moje bardziej realny do zrealizowania. Ostatnio stawiałam veto, że z dziećmi nie pójdę. Teraz moje dzieci już obejrzały pierwszą część i męczą mnie o drugą, a i obiecałam im że na 3 wybierzemy się do kina. Także tego :) Można pomyśleć ;) Tym bardziej, że jeśli będzie nas tak dużo, jak może być - mamy szanse na bilety grupowe :D Ach, tyle że wtedy raczej bym stawiała na film 2D - ze względu na dzieci.

- zwiedzanie SkyTower - już o tym była mowa na czacie, szczerze nie wiem czy da się to zorganizować i jaki byłby tego koszt, ale wjechać o północy na górę tego budynku - widoki podejrzewam do zapamiętania do końca życia :)

- wyjście do aquaparku - coś tam kiedyś ktoś chciał na basen iść (chyba w zeszłym roku) - we Wrocku jest jakieś większe cudo, można by się też i tam wybrać, ot żeby nie siedzieć za dużo na dupsku :) (tu też jest mozliwość na bilety grupowe :))

- geocaching - praktykowane już na niejednym zlocie. Podejrzewam że w samym Wrocku skrzynek będzie cała masa, może też coś się znajdzie w okolicy naszego noclegu ;)

- kulig, bitwa na śnieżki - wiadomo, zależne od pogody, za wiele chyba opisywać nie muszę,

- ogólne zwiedzanie Wrocka - jakieś muzea, rynek, kościoły, uliczki... i gdzie się tam jeszcze łazi jak chce się pozwiedzać :P

- impreza sylwestrowa - tutaj pewno można by dyskutować w osobnym temacie, ale nie będę się aż tyle rozpisywać. Do dumania nad tym zainspirował mnie Daikin, który pytał jakie stroje obowiązują :D No więc jak dla mnie jest parę opcji - sylwester przebierany, tutaj temat chyba powinien być jasny - Miecz Prawdy; sylwester elegancki - inspirując się naszym Dniem Kultury na czacie, wymagane stroje galowe/balowe, garnitury, żaboty, kiecki i do tego cała oprawa, herbatka (z prądem) pita w filiżankach itd - zdjęcia z tego w relacji byłyby świetne :D ; sylwester wyjściowy - zabawa na mieście, na rynku, może ten Skytower; sylwester tematyczny - tutaj już bym dała stroje dowolne, ale np cała oprawa była by w jakiś klimatach np.lata 70-te, fantasy.

Tyle z moich propozycji, skomentujcie i jak macie inne, również na nie czekam :)

P.S. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że naszego forumowego kuchmistrza nie będzie - jeśli byście chcieli żywienie na takiej samej zasadzie jak na zlocie głównym - musiałby się zgłosić ktoś chętny do kucharzenia. Nie musi być to jedna osoba, ale lepiej by wtedy razem współpracowali

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

Tytuł: Re: Sylwester 2014 - atrakcje/zajęcia
PostNapisane: 10 paź 2014, o 09:15  

Ksieni

Dzień kultury przebija wszystko :D Aż żałuję że mnie nie będzie...

Ksieni należy tytułować

Tytuł w nagłówku:
Przewielebna Panno Ksieni, Dobrodziejko!
Tytuł w treści: Wasza Przewielebność
Cześć: Waszej Wielebność cześć wyraża
Podpis: uniżony sługa N.N.
Adres: Przewielebna Panna Ksieni Dobrodziejka Margoo

"I do not fear the truth"
- "Atlas chmur"

Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie.

Vincent van Gogh

"- To wódka? - Słabym głosem zapytała Małgorzata. Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.
- Na litość boską, królowo - zachrypał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!"

Michał Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata"

PostNapisane: 10 paź 2014, o 15:13  

Starszy

ooo TAK... DK był by niezły. Hmm... zwiedziłbym podziemne miasto i można by wbić na stadion Śląska Wrocław. Jeśli chodzi o imprezę na Sky... to na pewno nie bd tanio, tu bym zalecał rynek- fajna zabawa i za free or w własnym gronie w ancugach i przebić projekt X :D :D :D :D

TALGA VASSTERNICH
VENI VIDI VICI
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach

PostNapisane: 10 paź 2014, o 18:38  

Starszy Skryba

Istnieje pewność, że owego kuchmistrza nie będzie ;)
Dzień kultury piękna rzecz :)
zapomniałaś dodać punktu standardowego, czyli:
- chlanie opór przez dwa dni i leczenie kaca w dniu trzecim.

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 10 paź 2014, o 18:45  

Prorok

Rajuś, ale tego ostatniego planować nie trzeba ;) Poza tym Wiśnia mógłby się poczuć pominięty w zabawie :D

Riko, z tym wyjściowym sylwestrem to w sumie tylko opcja, i tak pewno bedziemy na miejscu robić. Zresztą samej mi by się nie chciało nigdzie leźć.. A na Rynku cholera Ci wie kogo się spotka :P

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 11 paź 2014, o 12:56  

Mściwa

Dzień kultury to jest mega fajna opcja. Skytower jak najbardziej jestem za. Widok zapewne w noc sylwestrową były niesamowity. Ceny biletów nie są jakoś wygórowane. W soboty, niedziele i święta normalny 14 zł - ulgowy 7. Jako grupa możemy zarezerwować wcześniej i myślę, że wyjdzie trochę taniej. Jeśli chodzi o aquapark to byłam tam wiele razy i nie jest jakoś fajnie. Mamy wyrzutnie, ślizgawkę z pontonem, jedną dla dzieci, truskawkę i jeszcze jedną, na której można nieźle się poturbować. No i jest jeszcze jacuzzi rwąca rzeka oraz fale, nie opłaca się tam wchodzić na h tylko jak już to na dwie. O i bym zapomniała zwiedzanie rynku, może najlepiej weźmy sobie za zadanie znaleźć wszystkie krasnoludki w mieście. :P Znając nas to nie zrobimy z tej listy niczego, no chyba, że jakimś cudem uda się wejść na skytowera albo do kina na Hobbita. Nie oszukujmy się za pewne będziemy siedzieć w domku przez cały czas albo możemy też się podzielić na grupy Ci co chcą idą, a reszta zostaje i pilnuje chaty. To też jest jakieś wyjście. ;)

"Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody."

"Możesz zniszczyć tych, co mówią prawdę, lecz prawdy nie zniszczysz."

"Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeśli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz naprawdę mądry"

PostNapisane: 11 paź 2014, o 20:47  

Starszy Skryba

Pzrerpaszam, ze się w ogóle wtrącam, ale sądzę że Skytower w sylwestra, jeżeli wpuścili by tam każdego chętnego, by się zarwał :) myślę, że raczej będzie tam impreza dla VIPów - ale mogę się mylić, rzecz jasna :)

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

Strefa czasowa: UTC + 1