Teraz jest 21 kwi 2019, o 22:15Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: III Zlot Wędrowny pod patronatem Miecza Prawdy - miejscówka
PostNapisane: 14 maja 2015, o 19:35  
Avatar użytkownika

Starszy Skryba
Dołączył(a): 22 lut 2010, o 21:36
Posty: 829
Lokalizacja: Elbląg
Offline

Wędrowny za dwa miesiące, a my jeszcze nie wiemy, gdzie jedziemy... Proszę aby w tym temacie zamieszczać propozycje tras które możemy wykorzystać przy planowaniu trasy Obozu.

UWAGA:
Najprawdopodobniej od niedzieli 24.05 do czwartku 28.05 będziemy z Ksieni testować trasę z Opcji nr 1. Jeżeli ktoś życzy sobie iść z nami - czekam na wiadomość.


Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.


Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot Wędrowny pod patronatem Miecza Prawdy - miejscó
PostNapisane: 14 maja 2015, o 19:54  
Avatar użytkownika

Starszy Skryba
Dołączył(a): 22 lut 2010, o 21:36
Posty: 829
Lokalizacja: Elbląg
Offline

Opcja 1 - Wysoczyzna Elbląska (czyli u mnie w domu, można by rzec)

UWAGA: Znikoma możliwość uzupełnienia wody na trasie - chyba, że w domostwach lub leśniczówkach.

Start - Elbląg
Zakończenie - Tolkmicko (powrót do Elbląga busem co ok. godzinę lub dwie, koszt: 8 pln)

Dzień 1:
Startujemy w Elblągu. Idziemy przez Bażantarnię, z początku niebieskim, potem czerwonym szlakiem. Czerwony szlak towarzyszy nam przez cały dzisiejszy dzień, trasa ma ok. 15 km długości. Obozujemy na dziko, nad jeziorem Martwym zwanym również Jelenią Doliną. Nad jeziorem często biwakują wędkarze, więc władze są przyzwyczajone :) Jak kto lubi, można łowić ryby. Nic mi nie wiadomo o sklepie na trasie, więc trzeba zapewnić sobie prowiant i napitki na dzień dzisiejszy i jutrzejszy ranek.

Dzień drugi:
Udajemy się drogą prowadzącą wzdłuż jezior po czym odbijamy w lewo, aby odnaleźć stare pruskie grodzisko. Zaraz potem wchodzimy do wsi Łęcze, gdzie działa sklep. Dalsza trasa prowadzi leśną ścieżką dydaktyczną do miejscowości kamionek wielki, gdzie możemy obejrzeć pomnik ku czci więźniów zamordowanych w obozie koncentracyjnym Stuthoff. Kilometr dalej zatrzymujemy się na nocleg pod domem Adasia (pytałem, nie ma problemu - nawet do sklepu może nas podrzucić, z czego zapewne skorzystamy)

Dzień trzeci:
Ruszamy na wschód aby znów przejść przez miejscowość Łęcze (sklep) i dalej kierujemy się do miejscowości Pagórki. Tam skręcamy w lasy aby zwiedzić rezerwat Buki Wysoczyzny Elbląskiej. Stamtąd udajemy się w stronę zalewu wiślanego na znane niektórym urwisko w pobliżu klasztoru oo Franciszkanów w miejscowości Kadyny. Nocujemy na urwisku. Sjklep następnego dnia rano - w Kadynach.

Dzień czwarty:
Trasę zaczynamy od krótkiego spaceru do miejscowości Kadyny, gdzie uzupełniamy prowiant i napitki. Następnie ruszamy początkowo asfaltem, a później brukowaną drogą na wzgórza wysoczyzny. Pokonujemy jakieś 150 m w pionie (to nie Bieszczady ale 1,5h pod górę trzeba wchodzić). Cała dzisiejsza trasa prowadzi przez wzgórza wysoczyzny, mało lub praktycznie nieodwiedzanym przez ludzi lasem. Niedaleko miasteczka Tolkmicko możemy odwiedzić pozostałości pruskiego grodziska Wały Tolkmita (z czasów najazdu Krzyżaków w XIII w.). Nocujemy na płatnym polu biwakowym w Tolkmicku (lub może na niepłatnym, trzeba się tam rozejrzeć).

Dzień piąty:
Jeżeli już nam się znudziło wędrowanie, jedziemy do domu z samego rana. Jeżeli mamy mało sił, ale jeszcze trochę byśmy pochodzili, możemy pójść na spacer brzegiem Zalewu wiślanego aby obejrzeć Święty Kamień dawnych Prusów - potężny głaz leżący w toni Zalewu. Załączona mapka przewiduje właśnie tą opcję. Jeżeli mamy dużo sił, możemy stamtąd udać się do miasteczka Frombork aby obejrzeć Wzgórze Katedralne, gdzie znajduje się grób znanego astronoma Mikołaja Kopernika, piękna katedra w styku gotyckim, planetarium i wieże obronne. Powrót do Elbląga abutobusem PKS.

PRZYDATNE LINKI:
strona Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej
bardzo dokładna mapa terenu
mapa w formie papierowej do nabycia na Allegro


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.


Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot Wędrowny pod patronatem Miecza Prawdy - miejscó
PostNapisane: 14 maja 2015, o 20:27  
Avatar użytkownika

Starszy Skryba
Dołączył(a): 22 lut 2010, o 21:36
Posty: 829
Lokalizacja: Elbląg
Offline

Opcja 2: wzdłuż szlaku kajakowego Brdy.

Start: Miastko. Dojazd trudny. Można dojechać ze Szczecinka lub Słupska. Będzie z tym dużo walki.
Zakończenie: Przechlewo. Wyjazd trudny, przez Chojnice do Tczewa skąd można wyjechać w każdym kierunku pociągiem.

Dojazd i wyjazd jest trudny, ponieważ wybrany teren to srogie odludzie. Od razu ostrzegam: nei wiem czy w ciągu całej trasy znajdziemy jakikolwiek sklep (poza tymi na starcie i mecie). Jeżeli zdecydujemy się na tą opcję, warto byłoby zadzwonić (panie Złotówy, do was ta mowa) do którejkolwiek profesjonalnej firmy wypożyczającej kajaki na Brdzie - juz oni dobrze wiedzą gdzie tam są sklepy. Może być tak, że wodę będziemy pobierać w domostwach lub z rzeki - Brda jest bardzo czysta. Może równiez być tak że trzeba będzie zabrać prowiant na cały czas trwania zlotu. Lojalnie ostrzegam.

Jak już przebrniemy przez te trudności, okaże się że trafiliśmy w krainę, gdzie serio ciężko spotkać człowieka (poza rzecz jasna kajakarzami na rzece. Główny cel tej trasy jest taki, aby nie poruszać się bitymi drogami lecz wkroczyć w lasy i iść wzdłuż rzeki, po bezdrożach, na przełaj. To trudny masz i to w trudnym terenie, więc nie podejmę się w żadnym razie wyznaczenia kolejnych punktów noclegowych. cała trasa ma około 40 km. To mało, można by rzec. Ja myślę że odległość jest optymalna - może się zdarzyć że rzeka meandruje, i zamiast 40km widocznych na mapie do przejścia będzie rzeczywiste 60 km. Mogą na nas czekać różne niespodzianki: rozlewiska, bagna, wiatrołomy, bobrze żeremie i inne cuda. Lepiej nie przeszacować czasu i miec komfort wypoczynku po trudnej drodze.
Dobra wiadomość jest taka że praktycznie w każdej miejscowości w interesującym nas rejonie znajdują się darmowe pola namiotowe. Na każdym z nich jest toy-toy, palenisko, wiata i dogodne zejście do wody. Na pewno takie pola znajdują się w: Starej Brdzie Pilskiej, Żołnie, Nowej Brdzie, oraz na północ od Rudnik (niedaleko rezerwatu). Ponadto jest pole namiotowe na samym starcie w miejscowości Świeszyno i na finał nad jez. Końskim w Przechlewie.

w załączniku umieszczam mapy: całej trasy oraz trasy w zbliżeniach. Pytania mile widziane.

PRZYDATNE LINKI:
Opis szlaku 1
Opis szlaku 2
Mapy - nie znalazłem w handlu mapy tego rejonu, więc chyba tylko google i sztabówki
Opis być może jeszcze znaleźć w drukowanym przewodniku kajakowym, ale nie miałem takiego w ręce.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.


Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot Wędrowny pod patronatem Miecza Prawdy - miejscó
PostNapisane: 14 maja 2015, o 20:31  
Avatar użytkownika

Starszy Skryba
Dołączył(a): 22 lut 2010, o 21:36
Posty: 829
Lokalizacja: Elbląg
Offline

Opcja 3 - Vivat Bieszczadzki Park Narodowy!

Pamiętacie poniższą trasę? :) Nie chce mi się jej przepisywać, zresztą przecież sami ją widzieliście więc tylko powiem zasady - idziemy od końca (dzień 7) do początku (dzień 1), zaliczając obie połoniny i Bieszczadzki Park Narodowy. Cztery dni pokrywają się z ubiegłorocznym zlotem

Start: Ustrzyki Górne
Meta: Komańcza

Dzień1
Zaczynamy w Komańczy, w poniedziałek 14 lipca, o godzinie 14 - nie ma opcji żebyśmy (północ) dojechali szybciej, transportu brak. Jarhem, szykuj się na całą trasę autobusem, pociągów brak - chyba żeby przez Kraków ale wtedy dojedziemy na 18 :)
Jako że zaczynamy o godzinie 14, nie ma szansy żebyśmy w jakieś rozsądne miejsce dotarli. Więc dzień ten przeznaczamy na integrację, aklimatyzację, zapoznanie z terenem, zakupy, takie rzeczy. Zakupy trzeba zrobić srogie, muszą starczyć na około 3 dni.
Przechodzimy sobie tylko kawałeczek, do Duszatyn (1-2h drogi). Po drodze możemy obejrzeć Przełom Osławy. Nie pamiętam czy w Duszatynie jest pole namiotowe - jeżeli jest, możemy skorzystać, albo nie - wówczas wejdziemy kawałek w las i rozbijemy obóz nad którymś z wielu strumieni.

Dzień2 - wtorek.
Kontynuujemy wędrówkę czerwonym szlakiem na wschód. Dzisiaj do przejścia, wg znaków na szlaku jakieś 3,5h trasy. Sądzę że wyjdzie więcej. Po drodze zobaczymy cmentarz z I W. Ś., śliczne Jeziorka Duszatyńskie - nie Ela, nie da rady się tam wykąpać!!! Zarośnięte i bagniste. Zanocujemy w bazie turystycznej Rabe - bez opłat albo za opłatą symboliczną. Ostatnim razem nie spotkaliśmy w bazie żywego ducha, teraz będą wakacje, więc kto wie...
Najwyższy szczyt - Chryszczata.

Dzień3 - środa.
Zaczynamy od wdrapania się na Przełęcz Żebrak po czym idziemy sobie dalej szlakiem czerwonym. Bardzo ładna trasa, choć pofalowana. I dosyć długa. dzień kończymy w Cisnej - sklepy, kwatery, komercyjne pola namiotowe. Od nas zależy, czy skorzystamy, ale zakupy zrobimy sobie na pewno.
W Cisnej istnieje możliwość zejścia z trasy i udania się do domu.
Najwyższy szczyt - Wołosań

Dzień4 - czwartek
Żeby się nie rozpisywać, idziemy czerwonym szlakiem z Cisnej do Smereka. W Smereku ani w okolicach nie ma najprawdopodobniej żadnego pola namiotowego, więc trzeba się będzie wystarać o ładniutkie miejsce na nocleg.
W Smereku działa transport publiczny, więc w tym miejscu można zakończyć trasę. Trzeba zaopatrzyć się w żywność na dalszą trasę.
Najwyższy szczyt - Jasło

dzień5 - piątek
Wkraczamy czerwonym szlakiem do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Idziemy przez Połoninę Wetlińską w kierunku Ustrzyk Górnych. Jednakże do samych Ustrzyk najpewniej dojść nie zdążymy, więc musimy zanocować na trasie - na campingu "Górna Wetlinka", w schronisku Chatka Puchatka albo na polu namiotowym w Brzegach Dolnych. Sklepów brak.

dzień 6 - sobota.
Podobnie jak w opcji 1, również lekki, łatwy i przyjemny. Do przejścia pozostała tylko Połonina Caryńska. Kończymy w Ustrzykach górnych i tam też nocujemy (na campingu PTTK). Chętni oraz bardziej zawzięci zlotowicze mogą skoczyć jeszcze na Tarnicę.

dzień 7 - niedziela
Jedziemy do domu.


Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.


Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: III Zlot Wędrowny pod patronatem Miecza Prawdy - miejscó
PostNapisane: 29 cze 2015, o 18:16  
Avatar użytkownika

Starszy Skryba
Dołączył(a): 22 lut 2010, o 21:36
Posty: 829
Lokalizacja: Elbląg
Offline

Wstępny plan trasy:

Od razu zastrzegam że opisywana trasę znam tylko i wyłącznie z mapy. Także stamtąd biorę informację o sklepach, czasach przejścia szlaków oraz odległościach. Nie biorę odpowiedzialności za planowanie zapasów żywności dla uczestników zlotu oraz za przygotowanie kondycyjne tychże. Informacje o cenach noclegów biorę z informacji ustnych bądź pisanych od kolegów Bieszczadników i absolutnie nie są one wiążące. Ceny biletów autobusowych za www.e-podroznik.pl

19.07
Spotkanie w Sanoku - daj nam Stwórco koło południa, jeżeli później - trudno
Wspólny przejazd autobusem do Ustrzyk Górnych - podróż trwa ok. 2,5h, kosztuje 18-22 zł.
W tym dniu brak łazęgi.
Nocleg na dowolnym polu biwakowym w Ustrzykach Górnych

20.07
Połonina Caryńska (szlak czerwony) 2h00m
Spacer po Połoninie (szlak czerwony) 1h10m
Przełęcz Przysłup Caryński (szlak zielony) 0h50m
Bereżki (szlak żółty) 0h40m

Nocleg: pole namiotowe Bereżki
http://www.polska.travel/pl/camping-pol ... e-berezki/

Nie wiemy czy w Bereżkach jest sklep, szanse małe.

21.07
2 km asfaltem do wsi Widełki - 0h30m
Szczyt Magura Stuposiańska (szlak niebieski) - 2h10m
Wieś Dwernik (szlak niebieski) - 1h45m
Chata Socjologa (szlak niebieski) 1h00m

Jeżeli we wsi Dwernik nie istnieje sklep, będziemy musieli dołożyć jeszcze 0,5 - 1h drogi aby dotrzeć do wsi Chmiel gdzie wg mapy sklep jest. Ze wsi Chmiel również można dotrzeć do Chaty Socjologa.

Nocleg: Schronisko Studenckie Chata Socjologa (wg źródeł Bushcraft Polska - 10 pln)
http://www.otryt.bieszczady.pl/pl/

22.07
Kobylanka (szlak niebieski) - 2h10m
5 km ścieżką przyrodniczą przez rezerwat Hulskie do wsi Sękowiec - 1h00m
1,3 km ścieżką spacerową do wsi Zawratnica - 0h 20m
Wg mapy w tej wsi jest sklep.
ok 5km ścieżką spacerowa do nieistniejącej wsi Hulskie -1h00m
ok 2km tą samą ścieżką do nieistniejącej dawnej wsi Krywe - 0h20m
ok 1 km do wsi Krywe - 0h10m

Nocleg: agroturystyka u Tośki we wsi Krywe, namioty (wg źródeł Bushcraft Polska 10 pln)
Wg tego samego Źródła możliwy także nocleg na dziko, cytuję, byle spokój był i ognicho nie za duże, koniec cytatu.

23.07
Dziś brak łazęgi.
Dzień poświęcamy na zwiedzanie wyludnionych podczas akcji Wisła wsi Krywe, Hulskie oraz Trywolne, oraz na znalezienie idealnego miejsca na nocleg (na dziko)

24.07
Przełęcz Szczyciska - około 3km - 0h 40m
Szczyt Bukowina (Putny)(szlak zielony) - 1h25m
Szczyt Krysowa (szlak zielony) -0h40m
Przełęcz Orłowicza - 1h40m
(jeżeli czas pozwoli) Wycieczka na szczyt Smerek - 1h00m
Miasteczko Wetlina - 1h10m

Nocleg - którekolwiek pole kempingowe w Wetlinie.

25.07
Tego dnia możemy dotrzeć do Ustrzyk Górnych i zakończyć zlot, jeżeli będzie taka potrzeba:

Szczyt Mała Rawka (szlak zielony) - 3h15m
Szczyt Wielka Rawka (szlak żółty) - 0h25m
Ustrzyki Górne (szlak niebieski) - 2h15m

Jednakże jeżeli chcemy pochodzić jeszcze w niedzielę, jest taka szansa i wtedy trasa awaryjna prowadzi przez przełęcz Orłowicza i Połoninę Wetlińską do Chatki Puchatka i w dół, na nocleg na kemping Górna Wetlinka. Następnego dnia zaś trzeba się wdrapać na Połoninę Caryńską i tamtędy dotrzeć do Ustrzyk Górnych.


Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.


Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.
Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron

World of Warcraft phpBB template "WoWMaevahEmpire" created by MAËVAH (ex-MOONCLAW) for EMPIRE guild (v3.0.8.0) - wowcr.net : World of Warcraft styles & videos
© World of Warcraft and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. wowcr.net is in no way associated with Blizzard Entertainment.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL