Teraz jest 17 sie 2018, o 13:52

Autor Wiadomość
 Tytuł: SYLWESTER 2015
PostNapisane: 16 wrz 2015, o 11:15  

Mściwa

Jak co roku nakazuje już nasza tradycja sylwester spędzamy razem, to czas nad nim pomyśleć. Tak wiem czasu jest jeszcze dużo, większość pewnie nie wie czy będzie miała wolne, możliwości, pieniądze. Niestety trzeba się jednak ogarnąć z kilku powodów:
1. Nie wiemy gdzie będzie Sylwek, a mamy tylko plany.
2. Czas zleci szybko, a po co zostawiać wszystko na ostatnią chwile?
3. Nie chce żeby powtórzyła się sytuacja z ubiegłego roku kiedy to umówiona z gościem zaliczka nie wpłynęła…
Przede wszystkim jeśli przyjdzie nam wynająć jakiś nocleg to chciałabym jednak żeby ludzie się zdeklarowali dużo szybciej i zaliczka była wiążąca z przybyciem. Co mam na myśli „zaliczka wiążąca z przybyciem” oznacza, że wpłacasz zaliczkę i jedziesz w innym wypadku chęć wzięcia udziału nie istnieje. Nie mam zamiaru kolejny raz narażać swoje dobre imię tylko dlatego, że ktoś się deklaruje, a potem olewa. Rozumiem, że ktoś może mieć jakiś problem, więc proszę nas o tym poinformować. Postaramy się znaleźć jakieś sensowne rozwiązanie. Dlatego dużo wcześniej będzie mowa o miejscówce i kwocie zaliczki. Żeby w ogóle zacząć organizować sylwestra potrzebne są wasze chęci, a to już jest połowa sukcesu. Bez nich to raczej daleko nie zajdziemy. Na zlocie padła propozycja, którą ja pamiętam to żeby Sylwek odbył się we Wrocławiu lub okolicach. Wrocław jest drogim miastem i trzeba się liczyć z tym, że tanio, wygonie i na odludziu nie znajdziemy. Wrocław jako propozycja bardzo mi odpowiada ponieważ mam blisko .Jednak zadowolę się każdą innym rozwiązaniem. Jeśli będę miała zamiar się oczywiście wybrać. Pewnie jeszcze kilku innym osobom mieszkającym blisko lub też z racji chęci spędzenia czasu we Wrocku też odpowiada. Jednak gdziekolwiek będzie ważne by była dobra zabawa! ;) Pytanie teraz do Was czy macie jakieś inne propozycje? Jeśli takowa jest bardzo proszę by umieścić ją tutaj, by każdy miał do niej wgląd, a nie na chacie, czy gdziekolwiek indziej. Żeby nie było mi wypomniane jak przy zlocie głównym, że rozmowy odbywały się w większości na chacie i nie każdy miał pełne informacje o zlocie. Co jest dla mnie kompletną bzdurą bo o zlocie głównym była mowa od zeszłorocznego wędrownego, na głównym, chacie i informacja została podana na forum.

"Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody."

"Możesz zniszczyć tych, co mówią prawdę, lecz prawdy nie zniszczysz."

"Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeśli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz naprawdę mądry"

Tytuł: Re: SYLWESTER 2015
PostNapisane: 16 wrz 2015, o 15:23  

cycMaper

Wrocław jest oczywiście moim faworytem z racji zasięgu ograniczonego z racji Asi pracy. Może w tym roku się uda.... jeśli nie to trudno.
Wrocław drogi, to prawda ale może spróbować znaleźć coś w Oławie. Powinno być taniej.

Nie bój się potworów – po prostu ich wypatruj. Spójrz w lewo, spójrz w prawo, poszukaj pod łóżkiem, zerknij za kredens i do spiżarni, ale nie patrz w górę – ona nie znosi, gdy ktoś ją zauważa...

PostNapisane: 5 paź 2015, o 09:50  

Prorok

Dobra kochani - czasu już trochę minęło, chyba każdy miał okazję się przespać nie raz a nawet nie dwa razy z pomysłem sylwestra. Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście - proszę uprzejmie zróbcie to na dniach. Dowiedzcie się czy możecie wziąć urlop w tym czasie, pogadajcie ze swoimi drugimi połówkami, tudzież kolegami bez których nie wyobrażacie sobie spędzać tych dni (tak, nie zjemy ich. Jak chcecie z kimś przyjechać bierzcie śmiało :P). I proszę o konkretne deklaracje. Jest już październik - musimy coś rezerwować pomalutku, o ile chcemy znaleźć coś co zdoła nas pomieścić i nie będzie kosztować jak pałac w Wilanowie.

Tyle co już mówiłyśmy pisałyśmy - chcemy gdzieś bliżej bądź dalej Wrocka (im dalej i większa wiocha tym szansa większa że znajdziemy to co chcemy). Osobiście myślałam o Bielawie - 1-1,5h drogi z Wrocka w stronę gór. Mam tam pewnych ziomków którzy polecili mi dwie miejscówki, które mogą się okazać bardzo elastyczne, czyli to co potrzebujemy najbardziej. Jeśli ktoś zna jakąś fajną miejscówkę w okolicy o której pisałam, chętnie przyjmiemy propozycje.

Na deklaracje czekamy do końca tygodnia. Byłoby miło jakby każdy się odezwał. Zwykłe - 'Nie dziękuje, mam lepsze plany' też da nam jakiś obraz.

Żeby też nie być gołosłownym sama się deklaruję w ilości 4 osób - czyli standardowo całą rodzinką. Być może jeszcze kogoś będę namawiać (jakiś Wookich, jakiegoś Matiego).

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 5 paź 2015, o 10:07  

Ksieni

Jak obiecywałam, tak piszę naszą alternatywną propozycję:

Sylwester w lesie :)

Mamy możliwość wynajęcia wiaty, zrobienia tam giga ognicha i nachlania się. Myślę, że Rajek, jak go ładnie poprosić, to i gitarę weźmie.

Jeśli chodzi o nocleg, to opcją jest Adam, co prawda jeszcze z nim nie rozmawialiśmy, ale nie chcemy mu zawracać głowy nie wiedząc, czy ktokolwiek będzie miał ochotę nas odwiedzić.
Jeśli będzie zimno? Zawsze można wyskoczyć na szybkie ognisko a później do Adama :)
Koszt? Około 180 zł za wiatę/ilość osób. Jedzeniem jakoś się podzielimy, a alkohol we własnym zakresie :)

Jeśli kto zainteresowany, to upraszam o kontakt ze mną.

Ksieni należy tytułować

Tytuł w nagłówku:
Przewielebna Panno Ksieni, Dobrodziejko!
Tytuł w treści: Wasza Przewielebność
Cześć: Waszej Wielebność cześć wyraża
Podpis: uniżony sługa N.N.
Adres: Przewielebna Panna Ksieni Dobrodziejka Margoo

"I do not fear the truth"
- "Atlas chmur"

Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie.

Vincent van Gogh

"- To wódka? - Słabym głosem zapytała Małgorzata. Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.
- Na litość boską, królowo - zachrypał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!"

Michał Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata"

PostNapisane: 5 paź 2015, o 13:27  

cycMaper

Sylwester w lesie.
Fajnie
... a gdzie ten las i wiata? Jakie okolice? Domyślam się że pewnie gdzieś koło Elbląga pewnie.

Co do Bielawy to z Asią jesteśmy na tak ale jak to będzie.... zobaczymy (mam na myśli pracę oczywiście)

Nie bój się potworów – po prostu ich wypatruj. Spójrz w lewo, spójrz w prawo, poszukaj pod łóżkiem, zerknij za kredens i do spiżarni, ale nie patrz w górę – ona nie znosi, gdy ktoś ją zauważa...

PostNapisane: 5 paź 2015, o 15:57  

Łowca

Jakbym miał się wybrać ( bo jeszcze nie mogę zdecydować ) też bardziej mi odpowiada południe - bielawa git :D Jak ogarnę w okolicy jakąś ciekawą miejscówkę to napisze. Popytam tu i tam, gdzie można zrobić taką imprezę.

- To wódka?
- Gdzieżbym śmiał dawać damie wódkę! To czysty spirytus.

PostNapisane: 5 paź 2015, o 17:12  

Strażnik granicy

Bielawa ofcourse. A ognisko też możemy zrobić, w końcu mistrz ogniowy Jaffar przyjeżdża :D Może jakieś warsztaty będą z rozpalania ognia w trudnych warunkach pogodowych ala śnieg :>

#mieczprawdy:
Obrazek

PostNapisane: 5 paź 2015, o 17:43  

Nawiedzający sny

Wrocław/Bielawa. Z chęcią odwiedziłbym okolice Reinmara :) Nic nie obiecuję, ale jestem dobrej myśli i może będzie +1 ;)
Niestety nie jestem gotowy na dwa dni w pociągu nad morze, choć oczywiście bardzo bym chciał...
Zobaczymy co czas pokaże ;)

#mieczprawdy:
Obrazek

Uzależniony od wielokropków...
"Talga Vassternich"

PostNapisane: 5 paź 2015, o 19:38  

Prorok

Abra - tak! Wypytuj o miejscówki :) Może jakiś znajomy miałby chałupę do wynajęcia (coś na wzór tego co mieliśmy w Węgierskiej Górce), albo zna kogoś kto ma. Pocztą pantoflową można najciekawsze rzeczy wynaleźć :)

PostNapisane: 5 paź 2015, o 20:42  

Strażnik granicy

Czyli rozumiem, że będzie wesoły pociąg/bus z Wrocławia do Bielawy? :D

#mieczprawdy:
Obrazek

PostNapisane: 6 paź 2015, o 17:56  

Spowiedniczka

Ja niestety odpadam

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 10 paź 2015, o 19:02  

Łowca

Zastanawiałam się nad planami sylwestrowymi. Zdecydowałam, że jeśli będzie możliwość to chętnie wybiorę się w okolice Wrocławia. W moim przypadku plany długoterminowe często ulegają modyfikacjom. Nie wiem, jak będzie z moją pracą, ale może się uda :)

"The bond that links your true family is not one of blood, but of respect and joy in each other's life" - Richard Bach

"Prawda jest - jak wiadomo - tym, co upraszcza świat, a nie tym, co stwarza chaos. Prawda jest słowem, które wyzwala to, co powszechne. (...) Prawda nie jest tym, co można dowieść, ale tym co upraszcza." Antoine de Saint-Exupéry

PostNapisane: 14 paź 2015, o 17:00  

Generał

Zacznę od tego że oba sylwestry są bardzo kuszące. Z racji tego, że jeszcze nie byłam na żadnym zlocie, mianowicie oficjalnym, skłaniam/y się ku opcji Elki, jednakże nie wiadomo jaki grafik będzie miał Jarhem, więc ciężko cokolwiek głębszego teraz napisać. Może okazać się, że nie starczy nam czasu by dojechać do Wrocławia (czy tam Bielawy :P), także wtedy będziemy bardziej skłonni (chętni :)) by spędzić sylwester w lesie z Margoo i Rajkiem ;)

"Why is it that whenever someone says 'with all due respect' they really mean 'kiss my ass'?”

I feel small but so are stars from a distance
Confessor

PostNapisane: 15 paź 2015, o 13:48  

Prorok

No dobra kochani. Wszyscy mają problem z zabukowaniem sobie terminu, więc na razie temat odkładam. Wrócimy do niego najpóźniej na początku grudnia. W każdym razie, jeśli będziecie chcieli - znaleźć coś na pewno znajdziemy nie ważne od tego kiedy nam powiecie (oczywiście wszystko musi mieć swoje granice, dzień przed to ja Wam środkowy paluszek pokaże :) oczywiście z całkowitą sympatią! ). Aczkolwiek liczcie się z tym że będą to spartańskie warunki - spanie na podłodze, brak ogrzewania, bądź ciepłej wody :D No chyba, że ktoś znajdzie ciekawą ofertę od jakiegoś znajomego - wtedy wiadomo łatwiej się dogadać.

W każdym razie - jak tylko możecie, termin bukujcie, załatwiajcie sobie wolne i informujcie nas na bieżąco ;)

PostNapisane: 8 lis 2015, o 20:33  

Ksieni

UWAGA! UWAGA!!!

Z przyczyn od nas niezależnych SYLWESTER W LESIE zostaje odwołany. (dobrze, że nie było chętnych :P )

Ksieni należy tytułować

Tytuł w nagłówku:
Przewielebna Panno Ksieni, Dobrodziejko!
Tytuł w treści: Wasza Przewielebność
Cześć: Waszej Wielebność cześć wyraża
Podpis: uniżony sługa N.N.
Adres: Przewielebna Panna Ksieni Dobrodziejka Margoo

"I do not fear the truth"
- "Atlas chmur"

Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie.

Vincent van Gogh

"- To wódka? - Słabym głosem zapytała Małgorzata. Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.
- Na litość boską, królowo - zachrypał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!"

Michał Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata"

PostNapisane: 12 lis 2015, o 15:02  

Prorok

Temat sylwestra rusza na nowo. Paru chętnych się znalazło więc ponawiam pytanie - kto chętny? Miejscówki z opcjami podawać będę na naszej grupie fb, jak już się coś bardziej wyklaruje tutaj też się oczywiście pojawi.

Strefa czasowa: UTC + 1