Teraz jest 17 sie 2018, o 13:40

Terminy wakacyjno-urlopowe
12.06-18.06 0%  0%  [ 0 ]
19.06-25.06 4%  4%  [ 1 ]
26.06-02.07 0%  0%  [ 0 ]
3.07-09.07 4%  4%  [ 1 ]
10.07-16.07 4%  4%  [ 1 ]
17.07-23.07 4%  4%  [ 1 ]
24.07-30.07 8%  8%  [ 2 ]
31.07-06.08 16%  16%  [ 4 ]
07.08-13.08 20%  20%  [ 5 ]
14.08-20.08 28%  28%  [ 7 ]
21.08-27.08 8%  8%  [ 2 ]
28.08-03.09 4%  4%  [ 1 ]
Liczba głosów : 25
Autor Wiadomość
 Tytuł: VII Zlot Miecza Prawdy 2017
PostNapisane: 3 lut 2017, o 22:50  

Nawiedzający sny

Witajcie.
Rozważania nad terminem czas zacząć.
Każdy może zaznaczyć wszstkie opcje, choć nie musi. Chodzi o to, żeby znaleźć termin odpowiedni dla jak największej ilości osób. Zmieniać wyboru w ankiecie nie można, więc proszę o uważny wybór ;)
Zaczynam terminy od długiego weekendu związanego z Bożym Ciałem w połowie czerwca. Kończę na wrześniu. jak ktoś chce szerzej - proszę zgłosić.
Opcje miejscówki są dostępne na fb. Miejsce dyskusji obojętne. Można tu, można na fb, choć polecam tu. Przypomnę tylko:

Rajek napisał(a):
1. http://stanicanadbrzeze.blogspot.com/

Nadbrzeże to mała, albo bardzo mała wioska położona na skraju Wysoczyzny Elbląskiej nad brzegiem Zalewu Wiślanego. Stanica wodna to tak naprawdę przystań dla jachtów kabinowych, która zapewnia też standard pola namiotowego oraz ośrodka wypoczynkowego.

Dla niektórych najważniejsze, czyli ceny:
- domek ( max 6 os ) – 20 zł / osoba / doba
- nocleg we własnym namiocie / przyczepie / camperze – 10 zł / osoba
- kajaki – 5 zł / h, 30 zł / doba
- parking, wc, prysznic w cenie

Dlaczego tam?
Zaraz odezwą się niektórzy, że to niesprawiedliwe, bo miejscówka leży 10 km od Elbląga i będziemy mieli zajebiście bo nie będziemy musieli jechać. Trochę w tym racji jest, ale dzięki temu że jest blisko doskonale znamy okolice i możemy pomóc w logistyce i organizacji. Poza tym, jest tanio, schludnie i przyjemnie.

Ta miejscówka przyszła mi do głowy na poprzednim zlocie, kiedy zastanawialiśmy się jakie jeszcze warsztaty moglibyśmy zrobić. Korzystając więc z warunków zapewnianych przez stanice oraz biorąc pod uwagę fakt, że tato Adasia cumuje na Zalewie swój żaglowy jacht kabinowy, główna atrakcja zlotu byłyby darmowe rzecz jasna warsztaty żeglarskie. Czyli w pakiecie: konstrukcja i nazewnictwo osprzętu jachtowego, rejs po Zalewie połączony z nauką praktyczną wyznaczania kursu / wykonywania zwrotów / dowodzenia i wykonywania poleceń kapitana, kurs pierwszej pomocy związany z wypadkami na wodzie. Jeżeli znajdą się odważni, możemy poprosić Krótkiego o warsztaty z żeglowania regatowego (klasa olimpijska Laser, na zdjęciach). Oprócz tego, nie wiem dlaczego wcześniej nie pomyślałem, oprócz warsztatów kulinarnych mogę także zaoferować warsztaty z fotografii, a Jaffar na pewno chętnie ugotuje zupkę z kłącza pałki wodnej. Wspólnie możemy zastanowić się, co jeszcze.

Na bank popływać możemy kajakami, Stanica leży u wylotu Zatoki Elbląskiej, która jest rezerwatem ptactwa wodnego. Żyje tam cały przekrój zwierza, latającego i chodzącego, nawet jenoty. Przez dwa dni, wcale się nie wysilając na jakiekolwiek podchody, spotkaliśmy i sfotografowaliśmy m.in. łosia, białą czaplę i orła bielika.

Na stanie ośrodka jest kilka kotów, super zwierzaki, o ile ja kotów zazwyczaj nie lubię to te stwory polubiłem wyjątkowo mocno. Na tyle mocno że jakby nam nie było szkoda trzymać stwora w zamknięciu, już by z nami jeden mieszkał, na bank.

Cała wioska Nadbrzeże to w sumie kilka chałup, cegielnia i stary poniemiecki dwór, raczej nie będziemy tam nikomu przeszkadzać, chyba że braciom żeglarzom w przystani. Ci, znając życie, chętnie dołączą do zabawy i będą śpiewać szanty ;) Pomijam fakt że jacyś bracia żeglarze muszą w tej stanicy nocować, bo z tego co się orientuję Zalew nie jest popularny wśród turystów – wodniaków. Elblążanie często wpadają wprawdzie na grilla, ale o zmroku zazwyczaj robi się pusto i spokojnie.

Jeżeli chodzi o walory historyczno - krajobrazowe, w samym Nadbrzeżu gówno, jak wiadomo, można obejrzeć. W samej wsi oraz najbliższym otoczeniu można znaleźć ślady filii obozu koncentracyjnego Stuthoff – Hopehill. Więźniowie pracowali tu przy wyrobie cegieł. Zdaje się, że niektóre budynki obozu ciągle istnieją. W niedalekiej (do 6 km) odległości można odwiedzić dwa prastare dęby Hoggo i Bażyński, bardzo bogatą historycznie i krajobrazowo wieś Kadyny (niektórzy już byli), ruiny nieistniejącej wsi Zawiszyn (także niektórzy mieli zaszczyt), leśne rezerwaty i ścieżki przyrodnicze, dwa lub trzy punkty widokowe. Wszystko to w kompletnej ciszy i spokoju, gdyż jak wspominałem, na Wysoczyźnie turystów brak.

Sklepu jako takiego w Nadbrzeżu ni ma, najbliższy w Suchaczu (2-3km, dobrze zaopatrzony, czynny codziennie od 6 do 21) i Elblągu (10km) – sytuacja podobna jak we Wiosce, i podobnie trzeba by postępować jeżeli chodzi o zaopatrzenie.

To chyba tyle, potencjalnych chętnych zapraszamy.
W imieniu załogi Twierdzy Elbląg zaproszenie spisał:
Rajek, pierwszy skryba.

Elenwe napisał(a):
2. Domek myśliwych w okolicy Częstochowy (po znajomości, pewno wyszłoby nam za grosze, na odludziu, jedyny minus który jednak moim zdaniem jest plusem, to że w weekend myśliwi nam wparują i będą oprawiać zwierzynę :D)
3. Pole namiotowe w okolicach Gorzowa (może BA by się wybrał :P, brak prądu, tanio, ponoć baaardzo ładnie - nie byłam, woda pitna z cmentarza - cokolwiek to znaczy, kumpel tak to określił, raczej do wywiedzenia się bardziej, odludzie)
4. Łutowiec (pod Częstochową) - szkoła podstawowa, możliwość spania w namiotach na terenie, lub w szkole na wyrach, ogólnie miejsce gdzie jest wuchta konwentów larpowych - niedaleko jest nawet mały fort zbudowany do larpowania :), tutaj jednak musielibyśmy się dostosować z terminem gdyż już maja zapchany terminarz.

Terminy w ankiecie ;)

#mieczprawdy:
Obrazek

Uzależniony od wielokropków...
"Talga Vassternich"

Strefa czasowa: UTC + 1