Teraz jest 21 paź 2017, o 18:31

Autor Wiadomość
 Tytuł: Mini Wędrowny czyli bushcraft po Pyrlandzku
PostNapisane: 24 cze 2015, o 20:02  

Prorok

Witam Kochani! Na wstępie zaznaczę, że moje dzisiejsze zaproszenie, nie ma nic wspólnego z Oficjalnym Wędrownym, który jest organizowany przez team Mieczprawdy.com.pl - O tym zapewne będą pisać admini, ew. osoby które się zajmują organizacją.

Chciałam wszystkich zaprosić na przedsmak przed Oficjalnym Wędrownym, na mini Wędrowny - mini, bo raczej nie przewidujemy dużej ilości chętnych, oraz dlatego że też nie chcemy kłaść nacisku na samo chodzenie, a pobawić się trochę w inne zajęcia.

Naszą wyprawę chcemy rozpocząć 5.07(najpóźniej 6) i skończyć 9.07 - niestety tylko tyle, bo tyle czasu nie mamy dzieci pod opieką :P Wyruszać chcemy z okolic naszego miejsca zamieszkania (Poznań), ew. z miejscowości pod Poznaniem - Czerwonak. Pierwsza opcja daje nam możliwość pierwszego noclegu w miejscu bardzo znanym przez nas (nie raz już małżonek tam spał) i co za tym idzie, możliwość zrobienia szałasu :) Reszta trasy tak naprawdę się pokrywa, bo drugiego dnia docieramy do Czerwonaka. W skrócie - trasa ma przebiegać kawałek przez Puszczę Zielonkę, a większość przez okoliczne jeziora. Trasa nastawiona na ścieżki leśne, mogą się zdarzyć momenty przechodzenia przez pola, bądź asfaltem, ale raczej rzadko.

Z planów które chcemy na tym wypadzie zrealizować:
- jak już wspomniałam wcześniej budowa szałasu (wystarczy pewno jeden, oby na tyle duży by się wszyscy zmieścili :D),
-ugotowanie przynajmniej jednego obiadku z dobrodziejstw natury :) Tutaj podkreślę, że nie będziemy się bawić w kłusownictwo! Tylko i wyłącznie wegetariańska potrawa (chyba że mięso w sklepie zakupimy, ale to trochę mija się z celem :P). Karol w zeszłym roku otrzymał ciekawą książkę o polowej kuchni i ma zamiar wykorzystać tę wiedzę :)
- pochodzić, trochę się namęczyć, po egzystować z naturą, wypocząć od dobrodziejstw wielkiego miasta.

Z udogodnień na trasie:
- Praktycznie codziennie będzie możliwość komfortowej kąpieli - dużo jezior. Pierwszego dnia co prawda rzeka, wiec raczej bym nie polecała się w niej kąpać, ale można jakoś ogarnąć i zaimprowizować prysznic ;)
- Nie jestem tego do końca pewna, ale z racji że nie jest to żadne odludzie z czystym sumieniem mogę powiedzieć że codziennie możemy zahaczyć o otwarty sklep.
- woda pitna - tutaj możemy oczyszczać tą którą weźmiemy z jezior, rzeki (tej ostatniej nie wiem czy się odważę :P), lub zakupić w sklepach. Możliwe że uda nam się też w jakiś domostwach poprosić o kranówę (jak to miało miejsce na pierwszym Wędrownym)
- teren typowo nizinny, nie będzie męczarni górek, pagórek itp :P Wiem że dużo osób lubi takie klimaty, no ale niestety, ja mieszkam w płaskiej okolicy. Przez to można przemaszerować większy kawał trasy.
- bardzo możliwe że będziemy mieli osobistego stróża :) Jak mi się babcia w domu nie zbuntuje ('komu ja obiad będę gotować') to chciałabym zabrać moją poczciwą psinę :)

Konkretnej trasy nie wrzucam, ponieważ uważam że możemy ją tworzyć na żywca. Mam oczywiście mniej więcej punkty które bym chciała 'zaliczyć', ale nie musi to być konieczność i wolę mieć otwarte pole na wszelkie pomysły, czy to wędrowne, czy bushcraftowe, czy tez może kulinarne :)

Reasumując - 5-9.07 start Poznań, koniec okolica Gniezna (ew. powrót do Poznania) - Zapraszamy! Kto chętny, zainteresowany - piszcie w postach, ew. kontaktujcie się ze mną lub Jaffarem w inny sposób ;)

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

Tytuł: Re: Mini Wędrowny czyli bushcraft po Pyrlandzku
PostNapisane: 25 cze 2015, o 16:01  

Starszy Skryba

Urlop od 20-go - mnie niestety nie będzie :(

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

Strefa czasowa: UTC + 1