Teraz jest 17 kwi 2021, o 00:53

Autor Wiadomość
 Tytuł: Zlot rowerowy
PostNapisane: 7 sty 2015, o 03:07  

Strażnik granicy

http://pl.wikipedia.org/wiki/EuroVelo#m ... -13,15.svg

Takie coś znalazłem :D Można wybrać np. trasę nr 9 i wsiooo :D

#mieczprawdy:
Obrazek

Tytuł: Re: Zlot rowerowy
PostNapisane: 7 sty 2015, o 19:10  

Mściwa

Aven jest to fajna opcja dla tych co kochają jeździć rowerem no i mają na to czas. Jak się nie mylę kiedyś padła propozycja zlotu rowerowego. Przygotowania do takiego wyjazdu są dosyć drogie i nie każdy ma porządny sprzęt do takich wypraw nawet po Polsce. Mimo wszystko masz plusa u mnie za pomysł. :)

"Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody."

"Możesz zniszczyć tych, co mówią prawdę, lecz prawdy nie zniszczysz."

"Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeśli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz naprawdę mądry"

PostNapisane: 7 sty 2015, o 20:19  

Starszy Skryba

W skrócie, Nina +.

Mimo tego, że sprzęt do jazdy posiadam, nawet całkiem niezły, pomysłu nie kupuję. Dlaczego?
* Koszta: Cóż, mam sprzęt do jazdy, ale do transportu bagażu już nie. Trzeba by było zakupić sakwy, i pewnie inny plecak bo ten co posiadam na rower jest za duży. To jeżeli chodzi o mnie, inni takiego komfortu nie mają i musieliby załatwić rower. Jakiś tam pewnie większość posiada, ale w takiej wyprawie warto mieć jednak porządną maszynę aby nie martwić się, czy rzęch którego ujeżdżamy rozkraczy się za kilometr, czy za 10.
* Dystans: mimo, że lubię jeździć rowerem i czynię to bardzo często, dłuższe dystanse jakoś mnie nie bawią. Możliwe że mój rower posiada zbyt twarde siodło, dzięki czemu po przejechaniu 50km czuję ból tylko w jednej części ciała ;) Powiecie: to po co jechać 50 km? Przejedźmy 20! Jasne, ale 20 to myśmy już chodzili z buta. Więc po co wtedy rowery? :) Godzinka / max 1,5 godziny jazdy dziennie, to trochę marnie jak na zlot rowerowy, prawda?
* Czas: Jeżeli ma się w roku czas na jeden dłuższy wyjazd, to dylemat powstaje okrutny - gdzie jechać? Oto pytanie. Pomysłów zawsze jest kilka, częściej niestety kilkanaście. Mówię tylko o pomysłach krajowych, w tym trybie nie starczy mi czasu żeby porządnie obejrzeć Polskę a co tu wspominać o wycieczkach za granicę... Mocny dylemat mam już wtedy, kiedy trzeba zdecydować czy jechać na wędrowny. W takim przypadku następny dłuższy zlot, np. rowerowy, zawsze z tym wędrownym przegra.
* Forma zlotu: Doświadczenie pokazuje wyraźnie: w marszu nie umiemy utrzymać zwartej grupy na odcinku pół kilometra. W marszu, a co dopiero na kołach? Sądzę że zlot sprowadzałby się do wspólnego biwakowania wieczorem, gdyż całą trasę każdy jechałby swoim indywidualnym tempem, samotnie lub max w parze. Wobec tego, po trasie równie dobrze możemy poruszać się autobusem - chociaż wtedy się grupa nie rozlezie ;)

Kończąc: kiedyś taki zlot zaproponowała Ita i wtedy byłem na nie, teraz to zdanie podtrzymuję.

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 7 sty 2015, o 22:16  

Prorok

Tak po prawdzie, to czemu ten temat znajduje się w Umawialni a nie w Oficjalnych Zlotach? Tzn. jeśli chcesz angażować ekipę z okolic byście razem pojeździli (2-3 osoby) to spoko, ale jeśli mowa o szerszym gronie to już oficjal...
Niestety trochę nie podałeś niczego, poza trasą, więc w sumie pomysł z góry jest skazany na porażkę - wybacz.

Osobiście mi się kiedyś taki trip rowerowy marzy, ale nie w formie naszego ogólnopolskiego zlotu bo to zaraz będzie tak jak Rajek napisał że trza się przygotowywać do tego nie wiadomo jak, kupować sprzęt.... Chędożę takie coś :P 9 lat temu Jaffar z dwoma kuplami pojechał na tripa do Gdańska - 3 kumpli, 3 dni, byle jakie rowery (dosłownie, jeden pożyczał ode mnie górala co go dostałam na komunie :D), zwykłe szkolne plecaczki na plecach. Dali rade, w sumie nawet byli strasznie zachwyceni tym tripem. Da się? A da... ale. Oni mieli wspólne tempo, mieli konkretny cel, jadąc z jednego miejsca, no i nie marudzili że ich dupa boli (nie żebym ja nie marudziła ;)). Takie coś ma sens, przeróbka wędrownego na rowerowy - nie.

Kwestia tego - czego to by się nie chciało wspólnie robić pominę.. Rajek wyczerpał chyba temat całkowicie.

Także Aven + za inicjatywę, ale team do takiej wyprawy powinieneś szukać gdzie indziej ;)

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 9 sty 2015, o 15:59  

Strażnik granicy

No ja Elu też góralem z komunii jeżdżę, ba nawet hamulców sprawnych w nim nie mam, a siodełko rozwalone deczko :D Dałem luźny pomysł bo wiedziałem, że raczej sie nie przyjmie, ale spróbować zawsze warto ;)

#mieczprawdy:
Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1