Teraz jest 19 lip 2018, o 00:42

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pyrkon 2014
PostNapisane: 6 gru 2013, o 13:24  

Nawiedzający sny

Od 15 grudnia do 1 lutego będzie możliwość zgłaszania programu na Pyrkon, który odbędzie się 21-23 marca.
Może by tak ogarnął nas do kupki, nawiązał łączność z Rebisem - zapytał czy by nie wydali Third Kingdom do tego czasu, a jak nie to po prostu się pokazał z poprzednimi książkami, a może nawet z RPGiem... :) Co Wy na to?

#mieczprawdy:
Obrazek

Uzależniony od wielokropków...
"Talga Vassternich"

Tytuł: Re: Pyrkon 2014
PostNapisane: 6 gru 2013, o 13:32  

Prorok

Ja powiem tak, to już będzie chyba 3 Pyrkon z kolei - iść mogę, ale nie na cały - jeszcze nie mam planu na przyszły semestr, ale na bank będę miała wtedy zajęcia na uczelni (czyli 8-16 zajęta, ew. jakieś zwolnienia się z przedmiotów mniej ważnych bądź przepisanych). Pójść zrobić stoisko, no niby można. Ale sama tego nie uczynię, potrzeba mi by było przynajmniej jeszcze jedna osoba (jak nie dwie w sumie, skoro mnie i tak przez większość czasu może nie być). Chociaż jak chcemy coś faktycznie zdziałać - ja bym proponowała jakąś prelekcje zrobić. Dumaliśmy już nad tym. Może ktoś wreszcie coś takiego by przygotował? Mogę to przedstawić - nie widzę problemu, ale za żadne skarby świata tego nie napiszę - bo nie umiem! Ja tylko prosty, smutny programista :P ( a jakby miało mnie przerosnąć to mam kumpele która to przedstawi - ona uwielbia robić prelekcje na konwentach o rzeczach o których nie ma pojęcia xD)

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 6 gru 2013, o 13:37  

Nawiedzający sny

Spoko spoko... Medialnie Maciuś sobie da radę - to nie pierwszyzna. Tylko będę potrzebował informacji na temat tego, co jest potrzebne. Prelekcja - ok, jak długa? O czym, tak pi razy okno? Poza tym przydałyby się jakieś gadżety/nagrody z Rebisu, żeby to jakoś uatrakcyjnić... No i nie musimy zajmować przecież całych trzech dni... wystarczy sobota, ale trzy osoby jak dla mnie to minimalne minimum... przecież nie będziemy zamykać stoiska, jak się nagle jednej zachce do łazienki.

#mieczprawdy:
Obrazek

"Talga Vassternich"

PostNapisane: 6 gru 2013, o 13:44  

Prorok

Takie prelekcje to chyba trwały jakieś 1,5-2h. Nie wiem, w sumie to nigdy się na żaden konwent nie przeszłam bo nigdy nie miałam czasu.

Mówisz 3 osoby minimum? No to musi ktoś tu się dotelepać. Zapraszam - 2 osoby lekko przenocuje, z większą ilością to już bym musiała negocjować z rodzicami.

A tematyka... no tu największy problem, gdzieś w tym dziale powinien być taki temat co się zwal jakoś konwenty, coś takiego. Możesz sobie zerknąć. Ostatecznie chyba doszliśmy że nie ma takiej dziedziny w której to by nasz TG się wyróżniał na tle innych pisarzy. A bez porównania, możemy się spodziewać kiepskiej frekwencji..

PostNapisane: 6 gru 2013, o 13:49  

Poszukiwacz Prawdy

Elenwe napisał(a):
Takie prelekcje to chyba trwały jakieś 1,5-2h. Nie wiem, w sumie to nigdy się na żaden konwent nie przeszłam bo nigdy nie miałam czasu.

Czasami nawet 3h ale minimum to taka godzina
Elenwe napisał(a):
Mówisz 3 osoby minimum? No to musi ktoś tu się dotelepać. Zapraszam - 2 osoby lekko przenocuje, z większą ilością to już bym musiała negocjować z rodzicami.

Jeżeli nie będe miał wtedy zajęć (albo będę miał takie które spokojnie można olać) oraz będzie mnie jeszcze stać na bilet i coś na drogę to mogę przyjechać :D
Elenwe napisał(a):
A tematyka... no tu największy problem, gdzieś w tym dziale powinien być taki temat co się zwal jakoś konwenty, coś takiego. Możesz sobie zerknąć. Ostatecznie chyba doszliśmy że nie ma takiej dziedziny w której to by nasz TG się wyróżniał na tle innych pisarzy. A bez porównania, możemy się spodziewać kiepskiej frekwencji..

Jedyne co ma to filozofię, ale filozof ze mnie żaden :P

No i jeśli udałoby się dogadać z Rebisem to jakiś konkurs zrobić można. A Third Kingdom chyba ma mieć premierę gdzieś na przełomie lutego/marca.

PS: I tak skoro już przy tym jesteśmy to też można Krakona ruszyć żeby nie było tak jak rok temu że o nas zapomnieli :(

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 6 gru 2013, o 13:54  

Nawiedzający sny

Jak będzie prelekcja na jeden, to nie widzę problemu powtórzyć jej na drugim ;) Zwłaszcza, że w Krakowie będę miał milion razy wygodniej :D

#mieczprawdy:
Obrazek

"Talga Vassternich"

PostNapisane: 6 gru 2013, o 13:55  

Poszukiwacz Prawdy

No właśnie o ile tylko będzie Krakon bo ponoć ten rok temu to wielka porażka była, ale jak się napisze prezentacje to będzie można ją i gdzie indziej wykorzystać.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

PostNapisane: 6 gru 2013, o 14:09  

Prorok

Si, konwentów w ciągu roku od groma - chętnie się przejadę gdzieś na któryś :)
Krakon o nas zapomniał - bo stronka nasza nie żyła, a wejściówki dostawaliśmy jednak za współpracę.

Filozofie ma, zerżniętą... i taka ona cudowna? Też żaden ze mnie filozof, ale znam jednego co to delikatnie mówiąc - rzucił tą książkę w cholerę :P

PostNapisane: 6 gru 2013, o 15:04  

Poszukiwacz Prawdy

A tak zapomniałem że Jaffar studiował :P
Bardziej mi chodziło o coś w stylu Filozofia w różnych książkach Fantasy i wtedy wziąć by Rand i Goodkinda razem i tam jakichś innych pisarzy gdzie jest jakaś filozofia :P

No chyba że Daikin da się namówić na przyjazd i przywiezie ze sobą mapę to wtedy się zrobi prezentacje poświęconą Mapom w książkach fantasy :P

PostNapisane: 6 gru 2013, o 16:47  

Starszy Skryba

Widzicie, problem jest taki, że jak człowiek się bardziej wgłębi w temat to się okaże że Terrego nie wyróżnia dokładnie nic, wszystko ma zerżnięte i w ogóle na tle innych może się schować :)
W pisaniu prelekcji nie mam skilla, podobnie jak w ich przedstawianiu.
Przykro mi, tym razem chyba nie pomogę...

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 6 gru 2013, o 16:56  

Nawiedzający sny

Ależ oczywiście Rajku, że możesz pomóc. Patrzę w tej chwili na zeszłoroczny program Pyrkonu i jest tyle RPGowych tematów, że aż żal by było nie powiedzieć nic o naszym. Nawet jeśli cała prelekcja nie będzie naszą jedną wielką autoreklamą (a pewnie będzie), to nie wyobrażam jej sobie bez ani słowa o RPGu. Są panele dyskusyjne dla MG... więc coś się znajdzie, a wręcz będę chciał, żeby się znalazło. Tak łatwo się nie wymigasz :D

Tak a`propos, to znalazłem w zeszłorocznym planie fajny tekst.

#mieczprawdy:
Obrazek

"Talga Vassternich"

PostNapisane: 6 gru 2013, o 17:24  

Poszukiwacz Prawdy

O w sumie też nie głupi pomysł zrobić prezentację o naszym RPGu :D

PostNapisane: 6 gru 2013, o 20:04  

Spowiedniczka

Moim zdaniem temat powinien brzmieć tak:

Fantasy bez elfów i krasnoludów, czyli pomysł na oryginalną historię świata alternatywnego.

I tutaj opisać kilka dzieł o takiej tematyce, jednak oczywiście ustanowić MP jako przewodni. ;)

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 6 gru 2013, o 20:11  

Prorok

O! To mamy jeden temat - RPG. O naszych przeróbkach, urealnieniu - można porządną prace trzasnąć :)
Drugi - mapy. Tutaj można powiedzieć jak to poniektórzy autorzy nie widzą opcji bez stworzenia konkretnej mapy (patrz Tolkien), przez tych którzy mają takie rzeczy w nosie (patrz Sapkowski) po takiego co mapkę da, ale totalnie mijającą się z tym co w książce pisze (patrz Goodkind). Oraz o trudzie stworzenia pracy na podstawie książek - wasze dzieło :) Mogło by wyjść coś ciekawego.

A z ta filozofią... nie wiem, jak ktoś czuje się na siłach żeby o tym napisać - proszę bardzo. Mnie to totalnie nie ruszało.

Wiecie - na dobrą sprawę nie musi to być jeden temat, możemy ich zrobić kilka. Jak już ktoś przyjedzie z drugiego końca Polski żeby pogadać sobie o TG, to niech sobie gada na zdrowie :)

PostNapisane: 6 gru 2013, o 23:08  
Łowca

Ja jakby co mogę pomóc. Nawet nie potrzebowałbym noclegu ;)

Względem Terrusia, to nie zgadzam się, że nic go nie wyróżnia - jako jedyny, będąc jego fanem, będę go bronić :P Co ktoś już zauważył, jego fantastyczny świat nie zawiera typowych fantastycznych postaci typu elfy i krasnoludy. Dodatkowo, co też było wspomniane, jego książki są nośnikiem idei - filozofii życia. Może nie jest to jakaś górnolotna filozofia, nad którą się głowią Platony i Sokratesy, i dla niektórych może się ta filozofia wydawać kontrowersyjna, ale na pewno nie jest ona bezwartościowa. Nie rozmawiałem z Jaffarem na ten temat, ale jak dla mnie, to filozofia życiowa Terrusia i jego uwielbienie życia są inspirujące oraz - co ważniejsze - mają sporą wartość :) Odchodząc jednak od problematycznej kwestii jego idei, myślę, że dość ciekawa jest wizja magii w MP. Nie mam na myśli tej magii uczonej w Pałacu Proroków ani nawet magii Zedda. Chodzi o magię oczami Richarda. Zawsze w fantastyce wkurzało mnie, że aby wykonać jakiś czar, trzeba powiedzieć jakieś "czary mary hokus pokus". A kto właściwie wymyślił, że powiedzenie "czary mary hokus pokus" ma mieć akurat takie działanie? :P W moim wyobrażeniu magia jest taka, jaką ją nazwał Richard - jest sztuką :) Na pewno magia-sztuka występowała także w innych książkach, ale osobiście nie spotkałem się z nią nigdzie poza MP i grą rpg Mag: Wstąpienie :P

Napisałem ten cały monolog w jednym ciągu, byście mogli łatwo uznać, że chrzanię głupoty i zignorować tą malutką ściankę tekstu :D

PostNapisane: 6 gru 2013, o 23:31  

Nawiedzający sny

K. napisał(a):
Napisałem ten cały monolog w jednym ciągu, byście mogli łatwo uznać, że chrzanię głupoty i zignorować tą malutką ściankę tekstu :D

Udało Ci się :D

A tak na serio, to wszyscy wiemy jak dużą wartość ma twórczość Terry`ego G. niemniej jednak po Twojej wypowiedzi odnoszę dziwne wrażenie, że nie zaglądnąłeś jeszcze TU. Zapraszam więc do wypowiedzenia się w tamtym temacie.

A za obietnicę pomocy dziękujemy, bo prawdopodobnie przyda się nam każda para rąk do pracy, a nawet te pojedyncze, więc na pewno mając wtyki w Pyrlandii zostaniesz włączony w proces Pyrkonowy :) ale do tego jeszcze chwilę czasu mamy.

#mieczprawdy:
Obrazek

"Talga Vassternich"

PostNapisane: 7 gru 2013, o 00:16  
Łowca

Fakt, nie czytałem tematów sprzed swojego przybycia na forum, bo nie chciałem Was potem oceniać przez wzgląd na coś, co się stało dawno temu ;)

Dany temat poczytałem troszkę i pożałowałem. Bo zespojlowaliście w cholerę rzeczy w książkach, którymi mnie zainteresowaliście i zapragnąłem je przeczytać :P
Odnośnie tego, że wiele w MP wydaje się ściągnięte z Koła Czasu, to może i są jakieś "inspiracje" u Terry'ego, ale mnie najbardziej ruszają postaci stworzone przez Terry'ego i ich sposób bycia objawiający się w każdym ich zachowaniu. Wątpię, by "inspiracje" w MP tyczyły się każdego, nawet najdrobniejszego zachowania bohaterów, więc nadal mogę bronić głębi przekonań bohaterów wyrażanych w każdym ich geście ;)
(nie doczytałem jak bardzo zachowanie bohaterów w obu seriach jest podobne, by sobie nie zepsuć lektury - doczytałem tylko o podobieństwie fabuły, nazw i paru sytuacji, jakie przydarzyły się głównym bohaterom)

Jeśli chodzi o pyrkon, to z chęcią pomogę, bo kusiło mnie, by się wybrać na pyrkon, ale nie miałem z kim, a samemu nudno - tak przynajmniej miałbym towarzystwo :P Mogę być tylko dodatkową parą rąk do pomocy, ale jakby co to mogę też pomóc w prelekcjach czy innych bardziej skomplikowanych czynnościach niż bezczynne stanie :D Wybór należy do Was ;)

PostNapisane: 7 gru 2013, o 20:53  

Poszukiwacz Prawdy

K. napisał(a):
Co ktoś już zauważył, jego fantastyczny świat nie zawiera typowych fantastycznych postaci typu elfy i krasnoludy.

Ta niestety takiemu panu jak Jordan to Terry może pod tym względem buty czyścić. Świat Terry'ego jest słabo wykreowany praktycznie nic nie wiem o krainach, miastach i państwach oprócz podstawowych informacji. A jak już się takiego Martina weźmie to już w ogóle szkoda gadać. Ta prezentacja powinna być reklamą książek Terry'ego a biorąc taki temat zrobimy antyreklamę.
K. napisał(a):
Dodatkowo, co też było wspomniane, jego książki są nośnikiem idei - filozofii życia. Może nie jest to jakaś górnolotna filozofia, nad którą się głowią Platony i Sokratesy, i dla niektórych może się ta filozofia wydawać kontrowersyjna, ale na pewno nie jest ona bezwartościowa. Nie rozmawiałem z Jaffarem na ten temat, ale jak dla mnie, to filozofia życiowa Terrusia i jego uwielbienie życia są inspirujące oraz - co ważniejsze - mają sporą wartość

No to jak tak bardzo się zachwyciłeś filozofią to popełnij prezentacje choć moim zdaniem na prelekcji o filozofii też raczej nie należy się spodziewać tłumów :P

PostNapisane: 7 gru 2013, o 23:45  

Fensigliere

No to wracamy do punktu wyjścia - w książkach Terry'ego nic nowego nie ma, a jak już coś wyróżnia go na tle innych to dla przeciętnego odwiedzającego konwent i tak nie jest to nic ciekawego. Dochodzimy do pytania "to po co my tu właściwie jesteśmy, skoro Goodkind jest taki do dupy?".
Pamiętam jak w Stykowie nasz Dziad zapytał na ilu forach każdy z nas się udziela. Okazało się, że dla znacznej większości jest to jedyne forum. Doszliśmy więc do pytania, czemu akurat to forum. I co? I szybko wyszło, że każdy wpadał tu czy to przez serial, chwilowe zafascynowanie książką, poszukiwanie ostatniego prawa magii czy czegokolwiek i nawet po uzyskaniu odpowiedzi zostawał... dla ludzi. I choć żadna tajemnica, że mi coraz bardziej nie podoba się rotacja ludzi na naszym forum to wciąż jest to najmocniejsza strona, a wydaje mi się że nie ma lepszego sposobu na pokazanie tego niż RPG i taki powinien być temat naszej prezentacji. Powinniśmy tylko ustalić co to dokładnie powinno być. Zrobić coś z jajem, zaprezentować wesołą twórczość Rajka i inne kwiatki? Pochwalić się systemem (w sumie jest dość mocno Młotkowy, no ale powiedzmy, że też można;) )? Pochwalić się eKP? Może wszystko na raz?

A co do przyjazdu na Pyrkon to może bym wpadł i chyba nawet nie potrzebowałbym noclegu.

"Pamiętaj chłopcze, że człowiek rozumny zawsze woli stać na uboczu, gdyż świat znacznie lepiej widać, kiedy samemu jest się skrytym w mroku."

PostNapisane: 8 gru 2013, o 23:33  
Łowca

Eru, mówiąc o nieelfowatości i niekrasnoludowatości nie patrzyłem na skali lepszy/gorszy. Nie mówiłem też o tym, jak bardzo jest wykreowany. Powiedziałem tylko, że jest inny. Przyznaję, że Terry kreował świat tylko bezpośrednio otaczający głównych bohaterów i po macoszemu obszedł się z resztą świata, ale jego książki nie są o geografii - jego książki są o ideach. Bez obrazy, ale ja nie jestem tu dla ludzi. Moim zdaniem jesteście sympatyczni, ale jestem tu dla książek, które nazwałem własną biblią. To nieistotne czy historie w mojej biblii dzieją się w Jerozolimie czy nieistniejącym miejscu i nieistotne, jak wiele wiem o miejscu, w którym się one dzieją. W biblii ważna jest wizja świata i pogląd na życie. Czy ktoś krytykuje Jezusa, bo przed nim byli już tacy, którzy mieli podobne przekonania? Miliardy ludzi żyły na tym globie, więc możecie mi wierzyć, że cokolwiek nie wymyślicie, ktoś już wcześniej (w jakimś stopniu) wymyślił. Terry w swoich książkach mówił nam, ile warte jest życie i radził, jak docenić jego wartość. To, a nie geografia, jest treścią jego książek. Ale czy tylko on ze wszystkich ludzi mówił nam o wartości życia? Jak dla mnie ten temat wali na kilometr tysiącami filozofów i miliardami zwykłych ludzi. Ale to nie Jan Kowalski do nas przemówił ani nawet Platon czy inny Sokrates. Ba, nie przemówił do nas Jezus, a przecież mówił o tym samym. Przemówił do nas właśnie Goodkind - to on nas poruszył opowieścią o życiu i tym samym ściągnął nas tutaj. Możecie być głęboko wierzący, ale nie przesiadujecie wieczorami z księdzem (no może z wyjątkiem Zaana, jeśli to co mówiliście jest prawdą :P), a z ludźmi, którzy tak jak Wy docenili i pokochali swe życie, czytając Goodkinda.

Przyznaję, że najlepiej byłoby opowiedzieć o tym, co najmocniej Was trzyma razem i jest tym czymś RPG. Lepiej jednak podejść do sprawy ostrożnie, bo w wypadku rpg "odkrywczość" akurat gra rolę. Wasz system nie jest ani odkrywczy, ani profesjonalnie opracowany. Moim, krytycznym zdaniem jest nawet nieefektywny. Ale nie warto się teraz rozwodzić nad mechaniką rpg, bo nie ona się liczy w grze najbardziej, a ciekawa przygoda i dobra zabawa. Wymyśliliście na szybko mechanikę i zaczęliście grać, bo to przyjemność z gry się liczyła a nie d&dowe pieprzenie ze statystykami, a z czasem wymyśliliście sobie pomoce typu eKP. Fajnie. Ale nie wiem czy fanów rpg, których przyciągnie na prelekcję dumny tytuł "Wprowadzenie do systemu" usatysfakcjonuje kalka innych systemów z zastosowaniem uproszczeń i brakiem tabelek oraz statystyk mających na celu wytłumaczyć przełożenie tej mechaniki na rzeczywistość i przekonanie, że jest to dobry system sprawdzania prawdopodobieństwa tych sytuacji.
Ale tak jak mówiłem: warto opowiedzieć o Waszym rpg. Tylko lepiej przedstawić temat z nieco innego kąta niż jest to przyjęte dla prelekcji o systemach. Lepiej ukazać dobre strony produktu niż jego wady. Możecie to nazwać podejściem marketingowym, krętactwem lub chamstwem (z racji że krytykuję Wasz system :P).

Przepraszam, jeśli ktoś poczuł się urażony moimi wypowiedziami ;)

PostNapisane: 8 gru 2013, o 23:45  

Łowca

K. chyba też jest w pierwszej liceum, bo aktualnie też przerabiam Biblię, Platona i Sokratesa, a cały czas do nich nawiązujesz :D

- To wódka?
- Gdzieżbym śmiał dawać damie wódkę! To czysty spirytus.

PostNapisane: 8 gru 2013, o 23:53  
Łowca

Jestem na drugim roku studiów - po prostu jestem popie***lony :D

PostNapisane: 9 gru 2013, o 02:46  

Nowicjusz(ka)

Myślę, że prezentacja jakieś tematu Mieczoprawdowskiego będzie jak najbardziej na miejscu. Myślę, że w sumie można zrobić wykład o tym, że świat Rysia i Kahlan rządzi się tymi zasadami (większość społeczeństwa woli biernie za kimś podążać niż szukać prawdy samemu), dlaczego to się dzieje. Pokazy sztuk walki, może gotuj z MP i przepis na Goodkindowską zupe korzenną :)

Pomysłów niecodziennych wiele się znajdzie. Prawda w sumie Goodkind wybitnym pisarzem nie jest ale nam zależy, żeby go ubywitnić :)

PostNapisane: 9 gru 2013, o 08:07  

Poszukiwacz Prawdy

K. napisał(a):
Bez obrazy, ale ja nie jestem tu dla ludzi.

Mi tam prezentacja nie potrzebna ona jest potrzebna książkom. A skoro ciągle tak powtarzasz że seria jest twoją biblią to może byś coś zrobił dla tej biblii? By więcej osób ją poznała :P

K. napisał(a):
Czy ktoś krytykuje Jezusa, bo przed nim byli już tacy, którzy mieli podobne przekonania?

Tyle że u Jezusa było wiele nowości. Bo czy ktokolwiek wcześniej mówił o miłosierdziu? O tym że biedni i odrzuceni są również wartościowi? ITP ITD. A Terry co? Wymyślił najprostszą z możliwych fabuł, zabrał pomysły innych pisarzy, polał to cudzą filozofią i doprawił bandą bohaterów ideałów. Jedyne co ma swojego to klimat.

K. napisał(a):
Miliardy ludzi żyły na tym globie, więc możecie mi wierzyć, że cokolwiek nie wymyślicie, ktoś już wcześniej (w jakimś stopniu) wymyślił.

Tylko czym innym jest się wzorować tym co już ktoś wymyślił a czym innym jest chamskie skopiowanie pomysłu i wrzucenie go do własnej książki pod zmienioną nazwą jak to zrobił Terry.

A na prelekcje o ideach mało kto przyjdzie, tak samo jak mało kto przyjdzie na prelekcje o filozofii.

K. napisał(a):
Przemówił do nas właśnie Goodkind - to on nas poruszył opowieścią o życiu i tym samym ściągnął nas tutaj. Możecie być głęboko wierzący, ale nie przesiadujecie wieczorami z księdzem (no może z wyjątkiem Zaana, jeśli to co mówiliście jest prawdą :P), a z ludźmi, którzy tak jak Wy docenili i pokochali swe życie, czytając Goodkinda.

Przesiadujemy tu dla ludzi a nie dla Goodkinda i jego ideologii. Gdyby nie było na czacie i tu tylu wspaniałych ludzi to by to wszystko szlaq trafił jakiś rok po wydaniu Spowiedniczki.

K. napisał(a):
Lepiej ukazać dobre strony produktu niż jego wady.

I podsumowałeś właśnie sens robienia prezentacji w oparciu o temat Nie-elfowości i Nie-krasnoludowośći. Taka prelekcja nie obejdzie się bez porównania do innych książek tego typu a na ich tle to co mamy u Goodkinda to są wady.

DildoVaggins napisał(a):
przepis na Goodkindowską zupe korzenną

O to jest fajny pomysł. Tylko że do tego nam trza Rajka a temu czarnemu leniowi pewno się nie będzie chciało rzyci ruszyć :D No chyba że Jaffar podejmie się wyzwania i upichci :D Ale i tak na jednym przepisie nie oprzemy całej godzinnej prelekcji :P Chyba że weźmiemy innych pisarzy fantasy :P

PostNapisane: 9 gru 2013, o 20:10  

Generał

K. napisał(a):
Lepiej ukazać dobre strony produktu niż jego wady. Możecie to nazwać podejściem marketingowym,

Już to kiedyś mówiłam, przed tegorocznymi konwentami, ale jak powie jeszcze druga osoba, to może ktoś w końcu posłucha i zastosuje metody reklamowe.
Dla przypomnienia, nawet skrobnęłam kawałek wstępu do prezentacji, który pewnie łatwo by było zmieć do odpowiedniego tematu.

Szkodzę ludziom, rzucam czary
Sprowadzam nieszczęścia
Import - Export

Prawdziwych przyjaciół poznaje się, kiedy jesteś sobą, a nie się dopasowujesz...

PostNapisane: 9 gru 2013, o 20:33  
Łowca

Eruanno napisał(a):
Tyle że u Jezusa było wiele nowości. Bo czy ktokolwiek wcześniej mówił o miłosierdziu? O tym że biedni i odrzuceni są również wartościowi? ITP ITD. A Terry co? Wymyślił najprostszą z możliwych fabuł, zabrał pomysły innych pisarzy, polał to cudzą filozofią i doprawił bandą bohaterów ideałów. Jedyne co ma swojego to klimat.

Miłosierdzie pojawiło się już w Starym Testamencie, a Jezus tylko podchwycił temat. Dodatkowo podobna filozofia życiowa istniała już w tych czasach w takich rejonach jak Indie, choć niekoniecznie nosiły dumną nazwę "miłosierdzie".
Klimat książek wynika ze specyficznego doboru fabuły, bohaterów, filozofii i umiejętności pisania. Może Terry nie był odkrywczy w żadnej z tych dziedzin, ale jednak przedstawił to wszystko w takim klimacie, który nas ujął.

Eruanno napisał(a):
Tylko czym innym jest się wzorować tym co już ktoś wymyślił a czym innym jest chamskie skopiowanie pomysłu i wrzucenie go do własnej książki pod zmienioną nazwą jak to zrobił Terry.

Masz włosy. Jesteś pewnie brunetem, szatynem, rudzielcem albo blondynem. Masz nos. Jest mały, duży, krótki, długi, wąski, szeroki, prosty jak skocznia, garbaty jak Quasimodo lub odgięty w bok. Masz oczy. Są niebieskie, zielone, szare, brązowe, czerwone lub różnokolorowe. Masz też uszy. Są odstające, przystające do głowy albo każde idzie swoją drogą. No i masz usta. Małe, duże, wąskie albo szerokie. Naprawdę myślisz, że nikt oprócz Ciebie nigdy nie miał takiego samego zestawienia cech i nie był np. brunetem o małym, garbatym nosie z odstającymi uszami, dużymi ustami i niebieskimi oczami? To tylko przykład, bo nie wiem jak wyglądasz, ale niezależnie od tego, jaka jest prawda, nie jesteś jedynym mającym te cechy. Ale czy jesteś z tego powodu gorszy lub mniej ujmujący? Jeśli wchodzić w szczegóły, to jesteś przecież zupełnie nieoryginalny, jeśli chodzi o wygląd, a przecież nie było nigdy nikogo, kto by wyglądał tak jak Ty... To jest moja odpowiedź.

Eruanno napisał(a):
Przesiadujemy tu dla ludzi a nie dla Goodkinda i jego ideologii. Gdyby nie było na czacie i tu tylu wspaniałych ludzi to by to wszystko szlaq trafił jakiś rok po wydaniu Spowiedniczki.

Błąd. Jesteście tu dla ludzi, których poruszyło to samo co Was. Kiedyś, gdy mówiłem na czacie o tym, że statystycznie jest mało prawdopodobne, by istnienie na tym czacie tylu porządnych mężczyzn było szczęśliwym trafem, a nie informacją o tym, że mężczyźni przeważnie są porządni, to jedna z pań (Ita?) mi odpowiedziała: "Tutaj przychodzi konkretny typ ludzi, z konkretnymi poglądami i zainteresowaniami."
Nie jesteśmy tu przez przypadek.

Eruanno napisał(a):
I podsumowałeś właśnie sens robienia prezentacji w oparciu o temat Nie-elfowości i Nie-krasnoludowośći. Taka prelekcja nie obejdzie się bez porównania do innych książek tego typu a na ich tle to co mamy u Goodkinda to są wady.

Zaś patrzycie na skali gorszy-lepszy. Ja tylko potwierdziłem cudze słowa, że rzeczywiście świat MP nie jest typowym światem fantasy. To jest istotna cecha prozy Goodkinda i jest ona swoją drogą zaletą. Wiele ludzi jest znudzonych tym tradycyjnym światem fantasy i szuka nowości. Nie mówię, że tą konkretną cechą powinniśmy lansować MP i że pod tym względem MP bije na głowy inne książki. To po prostu cecha tych książek.

Eruanno napisał(a):
Mi tam prezentacja nie potrzebna ona jest potrzebna książkom. A skoro ciągle tak powtarzasz że seria jest twoją biblią to może byś coś zrobił dla tej biblii? By więcej osób ją poznała :P

Jeśli jednak chodzi o to, pod jakim kątem ja bym przedstawił te książki, to zignorowałbym Twoją radę :P

Eruanno napisał(a):
A na prelekcje o ideach mało kto przyjdzie, tak samo jak mało kto przyjdzie na prelekcje o filozofii.

Jeśli chcemy ukazać tą książkę od dobrej strony, to spójrzmy właśnie z tej strony. Mówicie ciągle, jakim szajsem jest MP i jakim cienkim pisarzem oraz złodziejem jest Goodkind. Nie "sprzedacie" ludziom tych książek, podkreślając ciągle jej nieoryginalne cechy.
Lepiej przedstawić książkę jako nośnik idei i jako coś, po przeczytaniu czego czytelnik wzbogaci swe życie oraz doceni jego wartość. Wiem, że się powtarzam, ale w głębi liczę, że to nie bycie hardkorem przez Richarda Was tutaj ściągnęło, a to, że i na Wasze emocje podziałała ta książka. Jeśli się nie mylę, to warto wspomnieć właśnie o tym aspekcie twórczości Goodkinda. Jeśli zaś jestem w błędzie, to nie pierwszy raz wychodzę tutaj na idiotę ;)
Podkreślę jednak, że nie mam na myśli konkretnie prelekcji o filozofii, a podkreślenie wagi tej filozofii w MP. Nie warto też spojlować i przedstawiać ludziom, kiedy i jak ukazywały się te poglądy, a co za tym idzie, ciężko tu wyskakiwać z dłuższym opisem obiektywizmu itp, bo w gruncie rzeczy to też mogłoby okazać się spojlem. Lepiej jechać ogólnikami i mówić, jakie emocje wywołują te książki oraz jakie są efekty filozofii występującej w MP.
Można na to spojrzeć tak, że skoro nie jesteśmy w stanie racjonalnie zachęcić ludzi do lektury, to pojedźmy im po emocjach, a będzie większa szansa na pozytywne efekty :P

Względem innych pomysłów, to można przedstawić ludziom Ja'la :)

PostNapisane: 9 gru 2013, o 21:03  

Poszukiwacz Prawdy

K. napisał(a):
Eruanno napisał(a):

Masz włosy. Jesteś pewnie brunetem, szatynem, rudzielcem albo blondynem. Masz nos. Jest mały, duży, krótki, długi, wąski, szeroki, prosty jak skocznia, garbaty jak Quasimodo lub odgięty w bok. Masz oczy. Są niebieskie, zielone, szare, brązowe, czerwone lub różnokolorowe. Masz też uszy. Są odstające, przystające do głowy albo każde idzie swoją drogą. No i masz usta. Małe, duże, wąskie albo szerokie. Naprawdę myślisz, że nikt oprócz Ciebie nigdy nie miał takiego samego zestawienia cech i nie był np. brunetem o małym, garbatym nosie z odstającymi uszami, dużymi ustami i niebieskimi oczami? To tylko przykład, bo nie wiem jak wyglądasz, ale niezależnie od tego, jaka jest prawda, nie jesteś jedynym mającym te cechy. Ale czy jesteś z tego powodu gorszy lub mniej ujmujący? Jeśli wchodzić w szczegóły, to jesteś przecież zupełnie nieoryginalny, jeśli chodzi o wygląd, a przecież nie było nigdy nikogo, kto by wyglądał tak jak Ty... To jest moja odpowiedź.

Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Boś w ogóle nie zrozumiał tego co napisałem i nawiązałeś do rzeczy która zupełnie nie ma z tym nic wspólnego. Za swój wygląd nie dostaje pieniędzy (nie jestem modelem:P) a Terry za skopiowanie cudzych pomysłów już tak. Nie mówię tu o takich rzeczach jak to że bohater jest z początku nikim a kończy jako władca świata czy też że nie jest wychowywany przez biologicznych rodziców bo to jest już motyw i on pojawia się w wielu książkach fantasy i można go rozbudować jak się chce. Czepiam się rzeczy takich jakie są wymienione w temacie u Jordana (a bardzo wiele tam rzeczy nie zostało wspomnianych) gdzie u Terry'go jest tak samo jak u Jordana i jedyne co zmienił to nazwę tego czegoś.
I tak uważam że jestem oryginalny. Każdy człowiek jest unikatowy i wątpię by w całej długiej historii ludzkości znalazł się gdzieś mój czy twój 100% klon. Nawet bliźniaki jednokomórkowe się od siebie różnią, mają chociażby zupełnie inny układ linii papilarnych.

K. napisał(a):
Błąd. Jesteście tu dla ludzi, których poruszyło to samo co Was. Kiedyś, gdy mówiłem na czacie o tym, że statystycznie jest mało prawdopodobne, by istnienie na tym czacie tylu porządnych mężczyzn było szczęśliwym trafem, a nie informacją o tym, że mężczyźni przeważnie są porządni, to jedna z pań (Ita?) mi odpowiedziała: "Tutaj przychodzi konkretny typ ludzi, z konkretnymi poglądami i zainteresowaniami."
Nie jesteśmy tu przez przypadek.

Jakby tak było to na czacie by było tyle samo osób ile jest użytkowników forum. I dobrym przykładem tego że twoje założenie jest błędne jest Zaan który nie przeczytał nawet MP do końca, skończył o ile pamiętam na BCK.

K. napisał(a):
Wiele ludzi jest znudzonych tym tradycyjnym światem fantasy i szuka nowości. Nie mówię, że tą konkretną cechą powinniśmy lansować MP i że pod tym względem MP bije na głowy inne książki. To po prostu cecha tych książek.

Tyle że w MP nie ma nowości :P Tak więc nie wiem czym tu bije MP inne książki.

K. napisał(a):
Lepiej przedstawić książkę jako nośnik idei i jako coś, po przeczytaniu czego czytelnik wzbogaci swe życie oraz doceni jego wartość. Wiem, że się powtarzam, ale w głębi liczę, że to nie bycie hardkorem przez Richarda Was tutaj ściągnęło, a to, że i na Wasze emocje podziałała ta książka. Jeśli się nie mylę, to warto wspomnieć właśnie o tym aspekcie twórczości Goodkinda. Jeśli zaś jestem w błędzie, to nie pierwszy raz wychodzę tutaj na idiotę ;)

A ja jeszcze raz powiem że na takim coś frekwencja nie będzie zbyt wielka. Na takich konwentach w tym samym czasie jest dużo prelekcji i jak ktoś zobaczy w programie Panel o samym Mieczu Prawdy to o ile wcześniej o nim nie słyszał to nawet na niego nie zwróci uwagi i pójdzie na coś innego. Niech ci za przykład posłuży konkurs jaki zorganizowaliśmy na Krakonie. Konkurs był banalnie prosty, nie potrzeba było żadnej wiedzy jedyne czego potrzeba było to spostrzegawczości i poświęcenia trochę czasu. A ile osób startowało w konkursie? 5 z czego dwie można policzyć jako jedną bo to był chłopak z dziewczyną.

PostNapisane: 9 gru 2013, o 22:07  
Łowca

Eruanno napisał(a):
Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Boś w ogóle nie zrozumiał tego co napisałem i nawiązałeś do rzeczy która zupełnie nie ma z tym nic wspólnego. Za swój wygląd nie dostaje pieniędzy (nie jestem modelem:P) a Terry za skopiowanie cudzych pomysłów już tak. Nie mówię tu o takich rzeczach jak to że bohater jest z początku nikim a kończy jako władca świata czy też że nie jest wychowywany przez biologicznych rodziców bo to jest już motyw i on pojawia się w wielu książkach fantasy i można go rozbudować jak się chce. Czepiam się rzeczy takich jakie są wymienione w temacie u Jordana (a bardzo wiele tam rzeczy nie zostało wspomnianych) gdzie u Terry'go jest tak samo jak u Jordana i jedyne co zmienił to nazwę tego czegoś.
I tak uważam że jestem oryginalny. Każdy człowiek jest unikatowy i wątpię by w całej długiej historii ludzkości znalazł się gdzieś mój czy twój 100% klon. Nawet bliźniaki jednokomórkowe się od siebie różnią, mają chociażby zupełnie inny układ linii papilarnych.

To Ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Posiadasz zestaw nieoryginalnych cech, a mimo to jesteś oryginalny - to właśnie powiedziałem.

Eruanno napisał(a):
Jakby tak było to na czacie by było tyle samo osób ile jest użytkowników forum. I dobrym przykładem tego że twoje założenie jest błędne jest Zaan który nie przeczytał nawet MP do końca, skończył o ile pamiętam na BCK.

Eru, sam napisałeś, że Zaan przeczytał dwie książki (nie wiem, czy zrezygnował przed, w trakcie czy po BCK), więc to żaden argument. Tak samo jak ilość osób na czacie - to nie ma nic do rzeczy.

Eruanno napisał(a):
Tyle że w MP nie ma nowości :P Tak więc nie wiem czym tu bije MP inne książki.

Powtórzę parę słów: nowości, dla, ludzi, znudzonych, tradycyjnym, fantasy. O, patrz, wyszło z tego zdanie ;)

Eruanno napisał(a):
A ja jeszcze raz powiem że na takim coś frekwencja nie będzie zbyt wielka. Na takich konwentach w tym samym czasie jest dużo prelekcji i jak ktoś zobaczy w programie Panel o samym Mieczu Prawdy to o ile wcześniej o nim nie słyszał to nawet na niego nie zwróci uwagi i pójdzie na coś innego. Niech ci za przykład posłuży konkurs jaki zorganizowaliśmy na Krakonie. Konkurs był banalnie prosty, nie potrzeba było żadnej wiedzy jedyne czego potrzeba było to spostrzegawczości i poświęcenia trochę czasu. A ile osób startowało w konkursie? 5 z czego dwie można policzyć jako jedną bo to był chłopak z dziewczyną.

To jest forum fanów Miecza Prawdy. Wybacz, że błędnie założyłem, że mamy mówić o Mieczu Prawdy, a nie o czipsach ;) Ja tylko powiedziałem, jak można przedstawić MP, by to miało sens - teraz, jak chcecie, wplećcie to sobie do tematu czipsów :P

Tak swoją drogą, to pomyślałem, że można zrobić prelekcję o funkcjonowaniu for tematycznych albo konkretniej o podtrzymywaniu funkcjonowania :P Rzecz w tym, że przy tym temacie mielibyście się czym chwalić. Można opowiedzieć o Waszym rpg jako czymś co podtrzymuje więzi wśród forumowiczów (można wtedy mówić o plusach Waszego rpgowania, a pominąć kłopotliwe kwestie), można wtedy też wspomnieć o tworzeniu mapy i przeznaczyć czas na prezentację dotychczasowych efektów, a do tego można jeszcze wspomnieć o fanficach. Gdzieś czytałem, że bawiliście się w tworzenie ich, więc jeśli macie jakieś dzieła, które prezentują się w miarę dobrze, to można i na nie poświęcić trochę czasu. Plus takiego tematu jest taki, że wystarczy wszystko wychwalać i prezentować na tęczowo, zaznaczając, jak to zbliża i angażuje uczestników forum, a oprócz umiejętności lania wody, nie trzeba mieć nawet żadnych dowodów na to, co się mówi :P

PostNapisane: 10 gru 2013, o 00:40  

Nawiedzający sny

Kay:
Primo: jeśli odpowiadasz na niezadane pytania twierdząc, że odpowiedź pasuje do zadanych - to nieładnie. Zwłaszcza, że tu robisz to co najmniej 4 razy.
Secundo: jeśli zaczynasz swoją wypowiedź od oceny porównania książek, z których czytałeś tylko jedną stronę, a później zmierzasz w zupełnie innym kierunku niż problem zadany w temacie - też bez sensu.
Tertio: polecam założenie tematu na potrzeby filozofii którą wykładasz czy na temat, czy poza :D Ochrzcij: "Kaylozofia" i będzie. Dział "Problemy moralno-filozoficzne" wprost czeka na taki temat. Tutaj temat to Pyrkon.

Wszyscy zainteresowani tematem Pyrkonu:
Filozofia i seria MP... - odpada! Z prostej przyczyny. Od reklamowania książek jest Rebis, a prezentowanie dowolnego z tych tematów nie obejdzie się bez spojlerów, które sprawią, że do końca prelekcji nie dotrwa nikt. Nie znaczy jednak, że takiej reklamy nie będzie.

Uważam, że prezentując to wszystko, czego dokonaliśmy tutaj dzięki tym książkom - (Tak Kay! Poznanie ludzi, bez współpracy których strona/forum/RPG nie miałoby sensu ani racji bytu to też dokonanie, czy Ci się to podoba, czy nie... Jak widzisz - nie we wszystkim się każdy ze sobą zgadza... A jeśli nie przyszedłeś tu dla ludzi, to nie rozumiem potrzeby dyskusji z nimi :D Zwłaszcza, że miłą odmianą jest tu tylko jeden monolog xD) - zareklamujemy książki mimowolnie i to bez spojlerów. Pytania o to, czy jest ktoś na sali, kto jeszcze tego nie czytał, również nikt nam nie broni zadać, a bardzo pomoże dostosować wypowiedź do potrzeb widowni. Pomysł z kuchnią MP jest super... Kolejna rzecz do myślenia dla Rajka, który twierdził, że nie ma tu nic do roboty... Reasumując: prezentujmy to co nam wyszło... lepiej, lub gorzej, ale działa. Bo jeśli coś jest głupie, ale działa - to nie jest głupie! Amen.

Kolejny pomysł:
Można pomyśleć o porządnej relacji z Sylwestra i takoż ją zaprezentować... :) Znaczy odpowiednio wycięte fragmenty :D

#mieczprawdy:
Obrazek

"Talga Vassternich"

PostNapisane: 10 gru 2013, o 08:47  

Poszukiwacz Prawdy

Odniosę się do jednej rzeczy bo do reszty nie ma sensu, i tak nie zrozumiesz albo odwrócisz kota ogonem
K. napisał(a):
To jest forum fanów Miecza Prawdy. Wybacz, że błędnie założyłem, że mamy mówić o Mieczu Prawdy, a nie o czipsach

To było forum o tematyce Miecza Prawdy trzy lata temu. Jeżeli chciałeś pogadać na tematy Miecza Prawdy było się wtedy zarejestrować. Teraz wszystko tematy z MP zostały przegadane i jest to forum grupki ludzi którzy się że sobą dobrze bawią.

wisienka91 napisał(a):
Pomysł z kuchnią MP jest super...

Zgadzam się z tym że nie wyobrażam sobie żebyśmy przez godzinę nawijali o korzennej polewce. Mamy coś więcej oprócz tej korzennej polewki w MP? Tava, ale tava u nas nie rośnie chyba że to jest jakiś hamerykanski korzeń ze zmienioną nazwą :P
Dlatego ja bym zrobił coś w stylu "Gotuj z Fantasy": wybrać sobie kilka potraw z różnych cykli fantasy np z Władcy Pierścieni (chociaż jedyne co mi do głowy przychodzi to Lembasy:P) z Pieśni Lodu i Ognia (teraz w Empiku pojawiła się cała książka kucharska inspirowana PLIO) itp. Dzięki temu że będą inne serie więcej osób przyjdzie a nóż widelec ktoś z widzów zainteresuje się na tyle korzenną polewką że poszuka informacji na jej temat w internetach :P
No i taki temat ma jedną niewątpliwą zaletę. Każdy przyjdzie by się za darmo nażreć :D Minusem jest to że będzie to kosztowne i pracochłonne.

wisienka91 napisał(a):
Można pomyśleć o porządnej relacji z Sylwestra i takoż ją zaprezentować... :) Znaczy odpowiednio wycięte fragmenty :D

Jak ty to sobie wyobrażasz? Bo ja szczerze nie poszedł bym na prelekcję o tym jak nieznana mi zupełnie osoba spędziła Sylwestra. Po prostu mnie to nie interesuje :P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1