Teraz jest 24 wrz 2020, o 14:43

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Koszulki reprezentacyjne
PostNapisane: 20 paź 2014, o 11:51  

Ksieni

Jest super :) Teraz tylko nadrukujemy go pod kątem na koszulce z tyłu i będzie ekstra. Nie wiem tylko czy nie trzeba będzie przyciemnić go bardziej, ale to się zobaczy, bo i tak w krzywe trzeba to wszystko przekształcić :)

Ksieni należy tytułować

Tytuł w nagłówku:
Przewielebna Panno Ksieni, Dobrodziejko!
Tytuł w treści: Wasza Przewielebność
Cześć: Waszej Wielebność cześć wyraża
Podpis: uniżony sługa N.N.
Adres: Przewielebna Panna Ksieni Dobrodziejka Margoo

"I do not fear the truth"
- "Atlas chmur"

Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie.

Vincent van Gogh

"- To wódka? - Słabym głosem zapytała Małgorzata. Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.
- Na litość boską, królowo - zachrypał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!"

Michał Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata"

PostNapisane: 20 paź 2014, o 14:26  

Starszy

Piknie :) chociaż te grawerowanie sobie inaczej wyobrażałem coś w stylu lisciowia. A tak to troche intrygujące może i dobrze. Jeszcze go troche przechylić tak jak mówiłem od barku do nerki ale to już przy nadruku i będzie perfecto :D

TALGA VASSTERNICH
VENI VIDI VICI
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach

PostNapisane: 20 paź 2014, o 19:22  

LarpMaster

Jest rewelacyjny :D i nie ma co się bawić w żadne "ale" 8-)

JARHEM - Jestem Architektem Rębajłą, Hej, Ewentualnie Miecznikiem

Księga CIEMNOŚCI rozdział ósmy, werset ósmy
"Choćby świat będzie się walił, niebo płakało.
Wola ma zostanie ta sama.
"

PostNapisane: 20 paź 2014, o 19:44  

D'Harański gwardzista

Daikin robote odwalił świetną, zresztą jak zawsze, ale moim zdaniem ten pierwszy miecz jest zdecydowanie lepszy ;)
Chociaż niewiem jakby to wyglądało na koszulce

A ty chłoptasiu - z wargami ledwie obeschłymi od matczynego mleka - jesteś dla mnie zaledwie gołowąsem. Twój mieczyk wygląda ładnie u twego boku. Jednak gdybym chciał, zabiłbym cię, nawet się przy tym nie pocąc.

PostNapisane: 20 paź 2014, o 19:52  

Nocny Ognik

Obrazek

tyle ja.
:D

"Nie wymachuj toporem na oślep..."

PostNapisane: 20 paź 2014, o 20:08  

Fensigliere

Oba rysunki świetne, ten nawet lepszy od pierwszego, ale jednak czegoś się przyczepie. Te runy na ostrzu, pomijając już fakt czy były czy nie, pytanie jak to będzie wyglądać na koszulce? Czy to nie są zbyt małe detale i czy będzie to czytelne na koszulce?
Chciałem się jeszcze napisu na rękojeści przyczepić, że nie w tę stronę, ale to jednak tylko z mojego, leworęcznego punktu widzenia jest źle zrobiony :D

"Pamiętaj chłopcze, że człowiek rozumny zawsze woli stać na uboczu, gdyż świat znacznie lepiej widać, kiedy samemu jest się skrytym w mroku."

PostNapisane: 20 paź 2014, o 20:46  

Spowiedniczka

Popieram pytanie Fena jak te runy będą wyglądały na koszulkach skoro są takie jasne. Aczkolwiek wiem, że bardziej wyrazistych raczej nie pasuje dać bo zrobi się z nich albo jedna plama, albo będą zbyt wyraźne względem konturów miecza. Ale tak to bardzo zacnie :)

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 20 paź 2014, o 20:48  

Generał

To jak przed chwilą powiedziałam na IRCu, najchętniej taki proszę do domu :D
A na koszulce to chcę dumnie nosić na piersiach :) bo pod włosami nie będzie widać :(

Szkodzę ludziom, rzucam czary
Sprowadzam nieszczęścia
Import - Export

Prawdziwych przyjaciół poznaje się, kiedy jesteś sobą, a nie się dopasowujesz...

Ostatnio edytowano 20 paź 2014, o 20:55 przez DarkIta, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 20 paź 2014, o 20:51  

Nawiedzający sny

Fen - celna uwaga z runami. Jakkolwiek super nie wyglądają, mogą przy detalach umknąć. Nie pomyślałem o tym, a powinienem :( A miecz przez plecy na całej długości na skos będzie idealny ;)

#mieczprawdy:
Obrazek

Uzależniony od wielokropków...
"Talga Vassternich"

PostNapisane: 20 paź 2014, o 22:40  

Mściwa

Jak dla mnie oba rysunki są świetne. Nic dodać, nic ująć. ;)

"Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody."

"Możesz zniszczyć tych, co mówią prawdę, lecz prawdy nie zniszczysz."

"Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeśli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz naprawdę mądry"

PostNapisane: 21 paź 2014, o 14:15  

Nowicjusz(ka)

Rysunek Daikina przerobiony w Corelu na wektorowo - i oczywiście potem na jpg.
Jest kilka malutkich baboli ale wszystko można poprawić :)

Daikin dawał chyba z mega DPI dlatego obraz jest szalenie wielgaśny :)

Proszę o komenty :)
Obrazek
http://imageshack.com/a/img912/9421/JLaYG1.jpg

PostNapisane: 21 paź 2014, o 15:02  

cycMaper

Myślę że przydałyby się cienie bo płaski jest teraz jak deska :D
Na jelcu wzorki też wymagają głębokich cieni dzięki czemu nie będzie wydawał się taki "ciężki".
Tak samo na ostrzu i w "rowku" :)

Nie bój się potworów – po prostu ich wypatruj. Spójrz w lewo, spójrz w prawo, poszukaj pod łóżkiem, zerknij za kredens i do spiżarni, ale nie patrz w górę – ona nie znosi, gdy ktoś ją zauważa...

PostNapisane: 21 paź 2014, o 21:56  

Nawiedzający sny

Zdobienia jelca i runy dałbym grubszą kreską - tak jak "Prawda". Może nie do końca taką samą, ale przynajmniej zbliżoną... Albo stopniowo: Napis > jelec > runy, ale runy trochę mocniejsze niż są teraz... :) Wszystko po to, żeby na ostatecznym wydruku było je choć troszkę widać...

#mieczprawdy:
Obrazek

"Talga Vassternich"

PostNapisane: 22 paź 2014, o 08:36  

Nowicjusz(ka)

Z tą grubością kreski bym nie przesadzał bo się wszystko pozlewa. Nie wiem Wiśnia czy oglądałeś dużego JPG czy tylko tego małego na stronie, bo ten drugi faktycznie jest mało poglądowy - jeśli w ogóle JPG może być poglądowe. Wektorowo to wygląda w sam raz, ale myślę że i tak trzeba będzie pogadać z kimś od koszulek czy ich zdaniem to wyjdzie ok czy nie. Ostatecznie jak co, to pogrubienie kreski = 3 kliknięcia :D

Co do cieni to dostałem dyspozycję od Elen coby było minimalistycznie "bo na kolory się nie wybulimy". Nie wiem jak to ostatecznie wygląda - techniki nadruku są w tej chwili na tyle pr0, że myślę że faktycznie kolor (bo przecież nie będę cieniował kreskami tego :P) może nie okazać się droższy.

Nie mniej nie jestem mistrzem rysowania, wręcz przeciwnie :D i nie mam pojęcia jak mi to wyjdzie jak spróbuję z tego bardziej obrazek zrobić niż szkic.. Mogę spróbować ale nie wróżę sobie waszych pochlebnych opinii ;)

ps. zapomniałem dodać, że po wrzuceniu do corela JPG od Daikina wyszedł mi większy rozmiar niż A0 :D a co za tym idzie, bez straty jakości, można by nałożyć jedno na drugie - rezultat będzie taki że wektorowy szkic będzie tylko uwypuklał kontury a rysunek Daikina będzie odwalał całą robotę efekciarską :D

Żeby nie być gołosłownym:

Obrazek

http://imageshack.com/a/img537/482/7JHq0U.jpg

Z racji tego że guzik wiem o MP :P nie wiem jakiego koloru był napis PRAWDA - Elen coś mówiła o złotym ale nie była pewna.
I jeśli chodzi o prawą część jelca to po narysowaniu lewej zrobiłem ctrl+c, ctrl+v i lustrzane odbicie bo rysowanie tego to była katorga :P Także cienie (póki co, bo oczywiście jak dojdziemy do ostatecznej wersji) nie wpasowują się idealnie pod kontury.

I jeszcze jedno - JPG wygląda troszkę inaczej, ciemniej niż na oryginale w corelu (kwestia przestrzeni barw) także pamiętajcie że lecimy na ultra poglądowości :)

PostNapisane: 22 paź 2014, o 09:08  

Nawiedzający sny

Cytuj:
Richard przełożył pendent przez głowę i umieścił go na prawym ramieniu. Poprawił miecz przy lewym biodrze i światło odbiło się od wypukłych złotych liter tworzących na srebrnej rękojeści słowo PRAWDA.

Złoty indeed. Co do linii - przyjmuję. Jeśli faktycznie to nie problem, to ok ;)

#mieczprawdy:
Obrazek

"Talga Vassternich"

PostNapisane: 22 paź 2014, o 09:15  

cycMaper

No właśnie... ta czasochłonność. Może się większości wydawać że narysowanie miecza to właściwie nic trudnego. Jako ciekawostkę podam że ten miecz zajął mi około 10 godzin. Rysując ołówkiem nie mam możliwości zrobić kopiuj - wklej żeby było symetrycznie, wszystko trzeba zrobić od razu dobrze albo godziny ślęczenia idą do kosza. Nie ma możliwości powiększenia żeby sobie ułatwić rysowanie detali. A potem.... potem nie wiesz czy zrobiłeś wszystko jak trzeba i czy się spodoba. Po tylu godzinach wpatrywania się w powstający miecz patrzy się na niego inaczej... ale widzę że Jaffar staje na wysokości zadania i robi co może żeby nie zatracić w tym mieczu tego "ducha magii tworzenia" :)
Bądźcie tak uprzejmi i wypowiadajcie swoje zdanie... wszak ten miecz będziecie mieli na plecach.
W imię tych wielu godzin Jaffara i moich. jakie ten miecz nam zassał wzywam was do konstruktywnych wypowiedzi. Wspomóżcie słowem krytyki, pochwały lub zwątpienia............ zasłużcie na tą szczególną koszulkę..... zasłużcie na zwycięstwo.

Nie bój się potworów – po prostu ich wypatruj. Spójrz w lewo, spójrz w prawo, poszukaj pod łóżkiem, zerknij za kredens i do spiżarni, ale nie patrz w górę – ona nie znosi, gdy ktoś ją zauważa...

PostNapisane: 22 paź 2014, o 09:39  

Prorok

Ale przemowa Dai :D Ciężko coś powiedzieć poza 'wygląda super', ileż można :P Jak się nie ma uwag, to się ich nie pisze..

W każdym razie, tak przyznaje się bez bicia, że to ja powiedziałam Karolowi by nie przesadzał z dokładnością bo - z całym szacunkiem do oryginału Daikin, niestety obawiam się nad tym jak można to przenieść na koszulkę. Do tej pory każdy rysunek niestety ale musieliśmy 'spłycić' bo byśmy się nie wybulili. Przynajmniej tak mi się wydawało. Co do tego czy faktycznie - to już raczej by trzeba było pokazać projekt wykonawcy koszulek.
Podsumowując - z cieniami, efekt jest super, bez cieni ładny miecz, ale jak już wspomniano płaski. Wedle mnie zarówno jeden jak i drugi godnie będę nosić na plecach ;) Kolory - jeśli napis złoty, to pytanie czy miecz powinien być biały?

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 22 paź 2014, o 10:43  

cycMaper

Elenwe napisał(a):
Ale przemowa Dai :D Ciężko coś powiedzieć poza 'wygląda super', ileż można :P Jak się nie ma uwag, to się ich nie pisze..

Nie do końca tak jest ELa. Wiem jak to jest z "tworzeniem" czegoś nowego i nie chodzi tu o zwykłe zbieranie pochwał. Chodzi o coś więcej, dla Jaffara będzie to potwierdzenie że podąża właściwą ścieżką. "Wygląda super" jest takim samym drogowskazem jak krytyka czy drobna uwaga. To pozwala na ewentualne zejście lub pozostanie na ścieżce w dalszym toku tworzenia. Pozwala na parcie do przodu w poczuciu że idzie właściwą drogą. To jest jak paliwo... jak tlen... a nie jako łechtanie próżności twórcy.

Poprzednie koszulki miały z góry założenie że rysunki będą "bezcieniowe". Co zlot to inna miała być ale zlotów w roku jest tyle że jednak bije po kieszeni. Domyślam się że ta koszulka będzie na wszystkie okazje (ze zlotami włącznie) więc warto włożyć pracę i parę groszy by mieć jedną wypasioną. To nie jest kolejna tylko "ostateczna"... kwintesencja.

PostNapisane: 22 paź 2014, o 10:56  

Generał

Podeślijcie mi wersje w Corelu i oryginał Daikina, to podrzucę zaprzyjaźnionej drukarni, niech powiedzą, co najlepiej się nadaje do druku, co ewentualnie trzeba zmienić i ile kolorów itp...

Sprowadzam nieszczęścia
Import - Export

Prawdziwych przyjaciół poznaje się, kiedy jesteś sobą, a nie się dopasowujesz...

PostNapisane: 22 paź 2014, o 12:32  

Ksieni

Popieram Daikina, że to ma być coś, to ma byś ta jedyna, najsłuszniejsza, najfajniejsza ;P Projekt jest super, jak już pisałam, ale po przerobieniu na krzywe wiele traci... niestety. Może dałoby się wydrukować sam obrazek Daikina? Na pewno musiałby być wyrazistszy

Ksieni należy tytułować

Tytuł w nagłówku:
Przewielebna Panno Ksieni, Dobrodziejko!
Tytuł w treści: Wasza Przewielebność
Cześć: Waszej Wielebność cześć wyraża
Podpis: uniżony sługa N.N.
Adres: Przewielebna Panna Ksieni Dobrodziejka Margoo

"I do not fear the truth"
- "Atlas chmur"

Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie.

Vincent van Gogh

"- To wódka? - Słabym głosem zapytała Małgorzata. Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.
- Na litość boską, królowo - zachrypał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!"

Michał Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata"

PostNapisane: 22 paź 2014, o 13:35  

Generał

Da się.

Sprowadzam nieszczęścia
Import - Export

PostNapisane: 22 paź 2014, o 14:30  

Nawiedzający sny

Margoo: z tego, co widzę, to to zdjęcie Jaffara jest w tak dobrej jakości, że ten online-vector, którym robiliśmy koszulki na zlot gubi tak minimalne szczegóły, że osoba z naprzeciwka i tak tego nie rozróżni i tak. Dla przykładu 90% run wygląda tak, jak powinno, tylko (aż) Grace się troszkę obrywa na jakości. A co będę mówił, patrzcie:

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

#mieczprawdy:
Obrazek

"Talga Vassternich"

PostNapisane: 22 paź 2014, o 15:52  

Spowiedniczka

Z daleka wygląda jak piękny znak Gracecyklingu :D Ja bym był za wersja kolorową. W końcu to ma być koszulka reprezentacyjna, to pokażmy się z lepszej strony. :P

PostNapisane: 22 paź 2014, o 16:02  

Nawiedzający sny

Ja wiem, że to będzie "trochę" powiększone do rozmiarów koszulki. Ale czy aż tak, że będzie to się tak rzucać w oczy? A wersja kolorowa byłaby analogicznie - kolory też się da tam wrzucić. Tę wersję wybrałem na początek po prostu.

#mieczprawdy:
Obrazek

"Talga Vassternich"

PostNapisane: 22 paź 2014, o 16:23  

Starszy

Hmm wy sie skupiacie na detalach i jak to będzie wyglądać ok tylko jest jeden szczegół jak to ma być szczegółowe i trwałe no bd trza zapłacić, taki dobry sito-druk przy masowej produkcji to ok 60zł/szt, a my ile ich zamówimy góraaa 30szt, a prasowanki w tym wypadku to kilo gumy na plecach or koszulka na 3 prania bo te wszystki szczególiki na pewno nie wytrzymają.
Tej Aki coś tam dzierga i HaFtuje może by ją zatrudnić :P

/edit by Wisienka91: Riko... proszę Cię... podesłałem Ci przecież program do autokorekty. Działa nawet na tableta

TALGA VASSTERNICH
VENI VIDI VICI
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach

PostNapisane: 22 paź 2014, o 17:05  

Starszy Skryba

Widzisz Riko, do rzeczy piszesz. Społeczeństwo musi się określić co ma być wynikiem, gdyż nie pierwszy raz już nadmieniam że 'dobrze i tanio' nie istnieje. Za jakość i szczególiki trzeba będzie zapłacić i może to i dobrze, bo to ma być koszulka reprezentacyjna a nie łach do remontu przedpokoju. W 'mojej' drukarni na pewno tego drukować nie będziemy, zważcie na to - oni mają jakość na poziomie 'po miesiącu złazi'. Złazi mi jako żywo na zlotowej, i to nie od dziś, niestety nie tędy droga. Teraz ogłaszam sezon na lamenty pt: to będzie za drogo i my nie chcemy :)

Co do samego miecza to ja się wypowiadać nie zamierzam, gdyż powtarzać się bardzo nie lubię. A ty Daikin i tak wiesz, co ja o nim sądzę ;)

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 22 paź 2014, o 17:37  

Spowiedniczka

Taką rozpiskę kiedyś widziałem u jednego mechanika:
Tanio i Szybko nie będzie Dobrze.
Dobrze i Tanio nie będzie Szybko.
Dobrze i Szybko nie będzie Tanio.

A Rabat to stolica Maroka. :)

Także ja bym był za każdą opcją byle zawierała słówko "Dobrze". :D Lepiej poczekać trochę dłużej uciułać pieniądze i mieć solidny produkt na konwenty.

PostNapisane: 22 paź 2014, o 17:43  

Starszy

http://produkcja.noszecochce.pl/ Tu mamy dość konkretną firme można by zadzwonić i sie popytac co i jak. Co do odbioru to mają sklep w miescie obok mojego więc mógł bym je przywiesc na sylwka or inny zlot :D

TALGA VASSTERNICH
VENI VIDI VICI

PostNapisane: 22 paź 2014, o 20:44  

Prorok

Właśnie i w tym ja widzę problem - chcecie super, a to będzie drogie. Spoko rozumiem - raz można wyłożyć więcej kasy. Ale szczerze - ile osób się uzbiera które kupi koszulkę za 60zł? 5-6? no dobra... powiedzmy 10. Jakiej firmie będzie się opłacać na 10 sztuk coś takiego robić? Pewno żadnej, więc koszta wzrosną... I tyle będzie z tego reprezentacyjnego że będą mieli wybrani...

Moim zdaniem próbujemy zdobyć Mount Everest, nie wchodząc wcześniej na Giewont...
Dobrej jakości były koszulki z okazji zlotu Hejszowinowego - jak dobrze pamiętam kosztowały koło 40zł - myślę że w taką cenę możemy się wbić, bo jeszcze na to jakiś popyt się znajdzie.

Wiśnia - wytłumacz mi po co wrzucałeś rysunek Jaffara w online-vectora? Co chciałeś się tym dowiedzieć? Przecież coś przerobione z wektorów na jpg nigdy nie będzie miało jakości jak przerobisz z powrotem na wektory... Rozumiałabym gdybyś sprawdził rysunek Daikina, co notabene zrobiłam od razu - wyszła kicha totalna :P Były jakieś cienie, ale za to połowy ostrza nawet nie zauważył :P

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 22 paź 2014, o 21:04  

Starszy

Elu ten link co wrzuciłem oni robią od 10 :D

TALGA VASSTERNICH
VENI VIDI VICI

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1