Teraz jest 21 lis 2018, o 16:02

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Koszulki reprezentacyjne
PostNapisane: 29 wrz 2014, o 18:48  

Prorok

Myślę że warto zacząć się zastanawiać nad tym jakie koszulki byśmy chcieli. Czas nas tak naprawdę nie goni (no chyba że chcemy już się pięknie reprezentować na następnym konwencie :P)

Jak taka koszulka powinna wyglądać? Co na niej umieścić? Macie jakieś gotowe projekty?
Zapraszam do wyrażania swej opinii.

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

Tytuł: Re: Koszulki reprezentacyjne
PostNapisane: 30 wrz 2014, o 06:37  

Poszukiwacz Prawdy

Wieża Czarodzieja Daikina :P

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 30 wrz 2014, o 10:23  

Nawiedzający sny

Nic dodać, nic ująć... :)

#mieczprawdy:
Obrazek

Uzależniony od wielokropków...
"Talga Vassternich"

PostNapisane: 30 wrz 2014, o 10:45  

Spowiedniczka

Z całym szacunkiem dla wieży Daikina (jest świetna, nie powiem), ale kompletnie nie widzę w roli koszulki reprezentacyjnej. Owa koszulka ma zawierać tylko potrzebne informacje jak i gdzie dotrzeć, oraz jakieś hasełko promujące. Może to być jedno z praw magii (oklepane już w sumie), jakiś ładny cytat z książki (kiedyś na głównej stronie mieliśmy takie losowe cytaty), albo jakiś banał pokroju "Wkrocz do świata gdzie Poszukiwacz jest prawem". Do tego link do strony / forum i logo. Więcej nie trzeba.

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 30 wrz 2014, o 10:54  

Poszukiwacz Prawdy

Sorry ale puste frazesy nie zachęcą kogoś do sięgnięcia po książkę.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

PostNapisane: 30 wrz 2014, o 10:59  

Prorok

Szczerze, to też mi ta wieża nie pasuje. Bo w sumie... to jest jak z chatkę Hejszowinową, każdy widzi że jakiś domek coś, ale co to jest? :P Tu akurat my wiemy że jest to wieża czarodzieja, przy chatce Hejszowinowej można rzecz że to chatka Richarda i Kahlan z Westlandu :P (ot takie skojarzenie mi się nasunęło). Ale to komuś ma nasunąć skojarzenie, tudzież zainteresować. Mnie rysunek jakiejś wieży by nie zaciekawił :P

Jak chcemy coś z rysunków, raczej bym dała coś co będzie ewidentnie tylko tym na co wygląda - patrz jeden ładny miecz z napisem prawda... Raczej żodyn nie pomyśli że reklamujemy Aragorna :P Co najwyżej się zainteresuje co to za mieczyk i dlaczego akurat taką rękojeść. Do tego wiadomo logo, może jakieś prawo magii, a co - też może zainteresować.

Z technicznych spraw - byłabym za dwustronną koszulką. Widoczni i przyciągający uwagę i z przodu i z tyłu. Będzie pewno droższa, no ale cóż. Na reklamie oszczędzać nie powinniśmy.

Eru - mnie akurat bardziej zainteresowałby ciekawy tekst na koszulce niż rysunek który ani nie jest śmieszny (wiadomo takie przyciągają), ani nie wiadomo w sumie co to (dla zwykłego przeciętnego Kowalskiego który nie zna MP, choć i dla tych znających tez może niekoniecznie być :P). A Pierwsze prawo magii jest ciekawe. Niejeden się już głowił nad sensem jego, czy się zgadzał czy nie.. Reszta praw to już kwestia gustu. Niektóre faktycznie brzmią jak puste frazesy, wielkie moralizatory. Takie tam sucharki :P

I również podkreślę - rysunek jest mega. Chętnie bym go widziała na koszulce, ale nie na reprezentacyjnej.

PostNapisane: 30 wrz 2014, o 12:47  

Spowiedniczka

Elenwe napisał(a):
A Pierwsze prawo magii jest ciekawe.

Prawdę mówiąc, to raczej nie podszedł bym optymistycznie do ludzi, którzy na koszulce noszą zdanie zaczynające się od "Ludzie są głupi". :D Prędzej bym się zastanowił, czy to oni się wynoszą ponad tą głupotę, jako "istoty wyżej", że tak to ujmę, czy też wprost obnoszą się ze swoją głupotą. ;P Ani to, ani to nie zachęca mnie pozytywnie.

Eruanno napisał(a):
Sorry ale puste frazesy nie zachęcą kogoś do sięgnięcia po książkę.

Akurat w słowach jest duża moc i wiele idzie nimi zdziałać.

PostNapisane: 30 wrz 2014, o 13:02  

Prorok

E przesadzasz Xan, ja bym pomyślała że raczej mają do tego dystans. :) W każdym razie, przyciągnęło by to jakąś uwagę.

W każdym razie, koszulki te na pewno muszą jednoznacznie określać skąd jesteśmy, już nawet abstrahując od tego czy przyciągnie wzrok czy nie. Bo jak chcemy się kierować tą drugą zasadą to najłatwiej walnąć sobie jakiś rysunek związany z sexem - na to zawsze kożdy zwraca uwagę :P

PostNapisane: 30 wrz 2014, o 16:54  

Poszukiwacz Prawdy

Elenwe napisał(a):
Szczerze, to też mi ta wieża nie pasuje. Bo w sumie... to jest jak z chatkę Hejszowinową, każdy widzi że jakiś domek coś, ale co to jest? :P Tu akurat my wiemy że jest to wieża czarodzieja, przy chatce Hejszowinowej można rzecz że to chatka Richarda i Kahlan z Westlandu :P (ot takie skojarzenie mi się nasunęło). Ale to komuś ma nasunąć skojarzenie, tudzież zainteresować. Mnie rysunek jakiejś wieży by nie zaciekawił :P

Porównanie bez sensu bo chatka z Hejszowiny może być jakąkolwiek chatką na świecie czy to realną czy to z jakichś książek, jednak gdy ktoś zobaczy taką wieże to na pewno sobie pomyśli - wygląda mi na wieże jakiegoś czarodzieja. Nie skojarzy tego z gwiazdą śmierci, z koloseum czy też z piramidą. Skojarzy że to coś związanego z fantasy. I tu już mu się żaróweczka w głowie zapali. Jak jest osobą lubiącą akurat fantasy to się nawet może zaciekawi. A to jest już dla nas plus.

Elenwe napisał(a):
Eru - mnie akurat bardziej zainteresowałby ciekawy tekst na koszulce niż rysunek który ani nie jest śmieszny (wiadomo takie przyciągają), ani nie wiadomo w sumie co to (dla zwykłego przeciętnego Kowalskiego który nie zna MP, choć i dla tych znających tez może niekoniecznie być :P). A Pierwsze prawo magii jest ciekawe. Niejeden się już głowił nad sensem jego, czy się zgadzał czy nie.. Reszta praw to już kwestia gustu. Niektóre faktycznie brzmią jak puste frazesy, wielkie moralizatory. Takie tam sucharki

Codziennie mijasz na ulicy setki ludzi. Powiedz mi ile ich koszulek pamiętasz? Ile śmiesznych napisów czy też jakichś głębokich? Pewnie nie wiele, co więcej pewnie nawet na większość nie zwróciłaś uwagi a jak już zwróciłaś uwagę to i tak po chwili zapomniałaś co tam pisało. A taka wieża czarodzieja ma tą przewagę nad jakimś napisem że bardziej rzuca się w oczy, jest ciekawsza tym bardziej że rysunek jest świetny. Mówisz że dla przeciętnego Kowalskiego nie skojarzy się z MP, cytaty skojarzą mu się jeszcze mniej bo Terry wziął je w mniejszym lub większym stopniu z popkultury i na dobrą sprawę każde z nich mogłoby się znaleźć w jakiejkolwiek książce, filmie czy nawet grze. A nie mówiąc o jakiejś filozofii (np. Obiektywizmu Ayn Rand :P) Sam cytat w sobie nie jest żadną wskazówką niezależnie od tego jak śmieszny czy moralizatorski jest. A rysunek wieży jest już taką wskazówką bo ewidentnie kojarzy się z fantasy.
Poza tym kto powiedział że nie da się żadnego cytatu?

PostNapisane: 30 wrz 2014, o 18:46  

Prorok

Wieża, kojarzy ci się z fantasy? Ciekawe mi się kojarzy ze zwykłą wieżą. Ani trochę z fantasy... A to porównanie właśnie to miało na celu, można porównać do jakiejkolwiek chatki, tak jak to można do jakiejkolwiek wieży, a w sumie bardziej jakiegoś miasta... Gdzie tu fantasy? :P

Argument ile koszulek pamiętam - niestety nietrafiony. Jak mignie mi taka osoba to faktycznie nie zapamiętam, bo nie zdążę nawet na nią spojrzeć, ale jeśli widzę jakąś koszulkę, powiedzmy dłużej niż 2-3 sekundy, to zwracam uwagę na obrazek, napis - te najlepsze tkwią w mojej pamięci bardzo długo... Ba! często mi się zdarza o tym potem mówić, np mężowi.

No dobra, śmiem sądzić że tu nie ma co dłużej wzajemnie się przekonywać, ja się z Tobą nie zgadzam, a ty ze mną. Zainteresowałoby nas zupełnie co innego. Czekam na opinię innych osób.

PostNapisane: 30 wrz 2014, o 19:48  

Nawiedzający sny

Niestety argumenty Eli są bardzo racjonalne i nie sposób się z nimi nie zgodzić... A pomysł miecza z "prawdą" jest baaardzo charakterystyczny i w tej chwili zasługuje na sporo uwagi. Cóż... może jeszcze jakiś czas temu sam przyznałbym prawu magii honorowe miejsce na koszulce, ale pomysł Xana z proroctwem jest bardzo intrygujący. Co powiecie na: "Pewnego dnia ktoś zrodzony nie z tego świata będzie musiał go ocalić"? Według mnie to bardzo intryguje ;)

#mieczprawdy:
Obrazek

"Talga Vassternich"

PostNapisane: 30 wrz 2014, o 21:36  

Starszy Skryba

Ja się nie zgodzę, że na koszulce musi być natkane milion informacji. Krzykliwa reklama niestety teraz jest wyjątkowo w modzie, do tego im głupsza, tym lepsza. To zależy od tego, na jakiego klienta liczymy i do jakiego ją kierujemy - jeżeli reprezentacyjna koszulka ma być na konwenty, to znaczy że pokazujemy kawałek fantasy ludziom znającym już branżę, być może pobieżnie, ale zawsze. Tak więc moim zdaniem w żadnym razie nie powinniśmy stosować chwytów jakże dziś typowych - baba w negliżu na reklamie sklepu metalowego czy zarzucanie intrygującej informacji w nadziei, że zaciekawi klienta. Nie nie - zaciekawić ma go prelekcja i to co mamy do powiedzenia, a nie to co mamy na ciuchach. My mamy być profesjonalistami, fachowcami, a tacy nie potrzebują reklamy. Zauważcie że firmy mające uznane marki nie muszą stosować tanich chwytów reklamowych - wystarczy logo. I tak powinno być z nami - logo to jest coś, po czym klient ma nas rozpoznawać. To nic, że my tej marki jak na razie nie mamy - i być może nie będziemy mieli - inni o tym nie wiedzą. Mamy się zachowywać jak fachowcy i wtedy tak będą nas postrzegać inni. Eksponujemy logo - nie musi być na całą klatę ale powinno być duże. Jest tam nasz znak rozpoznawczy, jest też adres mówiący jak do nas trafić. Jest jakaś dziwna gwiazda, ale to przecież fantasy, świat symboliki. Natomiast z tyłu - miecz. Miecz z napisem na rękojeści, czyli coś niepowtarzalnego, gdyż jak już kiedyś pisałem miecze zawsze mają napis na klindze - nasz jest inny i trzeba to pokazać. Jednocześnie miecz jest symbolem serii, spoiną łączącą wszystkie opowiadania. To także jest ważne.
Słowem podsumowania - nie przekazujmy koszulką treści, przekazujmy symbolikę. Na treść przyjdzie czas podczas prelekcji.

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 1 paź 2014, o 18:15  

Poszukiwacz Prawdy

Przeprowadziłem badania wsród znajomych którzy nie czytali MP a nawet mało obeznani byli z fantasy w ogóle o to wyniki:
5 osób powiedziało że na rysunku jest wieża jakiegoś czarodzieja.
4 osoby powiedziały że jest to jakiś budynek z fantasy, siedziba władzy lub coś w tym stylu.
1 osoba nie miała skojarzeń z fantasy.

PostNapisane: 11 paź 2014, o 14:16  

Mściwa

Temat przycichł więc może zróbmy burze mózgów wybierzmy kilka najlepszych pomysłów i wklepmy to w ankietę. Bo tak nic nie zdziałamy, a taką koszulkę jednak warto byśmy mieli jak najszybciej skoro wybieramy się na rożnego konwenty. ;)

P.S. Oczywiście też jestem za pomysłem z mieczem i naszym logo. ;)

"Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody."

"Możesz zniszczyć tych, co mówią prawdę, lecz prawdy nie zniszczysz."

"Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeśli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz naprawdę mądry"

PostNapisane: 11 paź 2014, o 14:20  

Nawiedzający sny

No i po raz kolejny zmieniam zdanie. Przychylam się do wypowiedzi Rajka. Logo z przodu, miecz z "prawdą" z tyłu. Ewentualnie na odwrót :D Ale ankieta i wybór ostateczny jak najbardziej się przyda :) Sformalizujemy wybór - jaki by nie był ;)

#mieczprawdy:
Obrazek

"Talga Vassternich"

PostNapisane: 11 paź 2014, o 15:42  

Prorok

Że tak powiem. Z czego tą ankiete? Widzieliście ile osób się odezwało? :P Tak po prawdzie - Rajek ma w stu procentach rację. Czasem nawet dziadowi się zdarzy.... :)

Nie dumałabym zbyt wiele i poczęła działania w stronę tej koszulki, czyli punkt pierwszy - rysunek miecza. Jak wiadomo Dai nie ma czasu teraz, więc go nie będę na pewno obarczać (chyba że w ramach relaksu :D), więc może ktoś inny miałby ochotę i zdolności by takowy rysuneczek uczynić?

PostNapisane: 11 paź 2014, o 18:45  

Starszy

Ja jestem za pomysłem Rajka :) Taki miecz na skos od prawego barku do lewej nerki, a z przodu nasze Logo na prawym cycu :D

TALGA VASSTERNICH
VENI VIDI VICI
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach

PostNapisane: 16 paź 2014, o 09:40  

cycMaper

Chcecie miecz? Macie miecz :D

Trochę wzorowałem się na filmowym... trochę od siebie. Napis nie jest złotą nicią ani drutem bo byłby na koszulce mniej widoczny. Nie chciałem też robić miecza potężnego bo nie na tym jego siła polegała.
Najtrudniej było powtórzyć wzór na jelcu i to pod innym kontem :D
Dlaczego pod kątem a nie na wprost? Dlatego, że symetria (w pionie i poziomie) nie zwraca uwagi, no i z punktu paczacza miecz jest w pozycji "bierz mnie" :D
Mógłby być też w całości ale wtedy zapomnijmy o czytelnym napisie "Prawda"
To chyba tyle.... paczajcie sobie :D
Obrazek
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... a5a92.html

Nie bój się potworów – po prostu ich wypatruj. Spójrz w lewo, spójrz w prawo, poszukaj pod łóżkiem, zerknij za kredens i do spiżarni, ale nie patrz w górę – ona nie znosi, gdy ktoś ją zauważa...

PostNapisane: 16 paź 2014, o 10:15  

Nocny Ognik

Proste, symboliczne i co najważniejsze w pozycji "bierz mnie", dla mnie bomba :D
poza tym świetne wykonanie, gratulacje Mistrzu :D

"Nie wymachuj toporem na oślep..."

PostNapisane: 16 paź 2014, o 11:09  

Ksieni

A ja się doczepię może małego niuansu ale mnie to np razi. Mianowicie to że ten miecz oglądamy jakby od spodu, a nie tak jakby był na plecach. Na pplecach byłby na wprost, no i wtedy można go w dowolną stronę przekręcać. Jak myślisz Daikin?

Ksieni należy tytułować

Tytuł w nagłówku:
Przewielebna Panno Ksieni, Dobrodziejko!
Tytuł w treści: Wasza Przewielebność
Cześć: Waszej Wielebność cześć wyraża
Podpis: uniżony sługa N.N.
Adres: Przewielebna Panna Ksieni Dobrodziejka Margoo

"I do not fear the truth"
- "Atlas chmur"

Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie.

Vincent van Gogh

"- To wódka? - Słabym głosem zapytała Małgorzata. Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.
- Na litość boską, królowo - zachrypał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!"

Michał Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata"

PostNapisane: 16 paź 2014, o 12:46  

cycMaper

Od spodu? Może dlatego że nie ma odnośnika (np. padającego cienia). Chętnie przygarnę rady jak rysować poprawnie żeby nie było takiego wrażenia "od dołu".

Na wprost... jeśli są miecze na koszulkach to właśnie na wprost. Nie chciałem powtarzać schematu... ale jeśli taka wasza wola to trzeba będzie stworzyć na wprost.
Bardziej mi ten miecz pasuje na przód i z taką myślą go narysowałem. Może też dlatego nie pasuje na plecy :D

edit: aaaa właśnie... tam, gdzie się kończy ostrze miecza jest dobre miejsce na jakąś sentencję :D

Nie bój się potworów – po prostu ich wypatruj. Spójrz w lewo, spójrz w prawo, poszukaj pod łóżkiem, zerknij za kredens i do spiżarni, ale nie patrz w górę – ona nie znosi, gdy ktoś ją zauważa...

PostNapisane: 16 paź 2014, o 13:00  

Spowiedniczka

A mi się tam bardzo podoba z takiej perspektywy. Nawet bardzo ładnie pasuje na pierś, a z tyłu by było logo :)

PostNapisane: 16 paź 2014, o 13:18  

Nawiedzający sny

A ja, narażając się hejterom serialu, zaproponuję dodanie jakichś run na ostrzu :) Propozycja nie jest wiążąca - jest to pomysł poddany pod rozważenie. W serialu nie zmieścili "prawdy" na rękojeści, więc dali ją na ostrze i otoczyli runami. Skoro "prawda" zmieściła się tutaj - runy mogłyby nadać intrygujący efekt świata fantasy. Co Wy na to?
Poza tym - bez zastrzeżeń :)

#mieczprawdy:
Obrazek

"Talga Vassternich"

PostNapisane: 16 paź 2014, o 13:23  

cycMaper

myślę że to by mnie więcej tak wyglądało. Oczywiście zamiast bla można cytat albo com.pl :D
runy? zlituj się, ołówkiem to jest dłubania pół nocy :D

Obrazek

PostNapisane: 16 paź 2014, o 15:26  

Nawiedzający sny

Wpadłem na intrygujący pomysł. A gdyby tak odwrócić ten miecz, żeby wyglądał jak przyłożony do szyi właściciela koszulki? :>

#mieczprawdy:
Obrazek

"Talga Vassternich"

PostNapisane: 16 paź 2014, o 17:47  

Fensigliere

Wiśnia, nie wyglądałby jak przyłożony - raczej jak wbity, skoro widać tylko rękojeść i fragment ostrza :D
Chociaż ja wolałbym go raczej na plecach, a z przodu dać logo, mniejsze, większe, na środku, na piersi, to już do ustalenia, ale i z przodu fajnie to będzie wyglądać.
A bla bla bla bla jest cytatem dość intrygującym, myślę że mógłby nawet zainteresować więcej ludzi niż prawo magii czy cokolwiek innego :D

"Pamiętaj chłopcze, że człowiek rozumny zawsze woli stać na uboczu, gdyż świat znacznie lepiej widać, kiedy samemu jest się skrytym w mroku."

PostNapisane: 16 paź 2014, o 18:29  

Starszy Skryba

Ano właśnie, jak to z przodu? On ma być na plecach! Na konwencie czym stoicie do publiczności? Przodem, nie? I czym chcecie się chwalić bardziej? Wbitym mieczem czy logiem? Odpowiedź jest chyba jednoznaczna...
Generalnie miecz pikny, tylko odnoszę wrażenie że na koszulce po wydruku będzie wyglądał, jakby się złamał :)

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 16 paź 2014, o 19:50  

cycMaper

Czyli miecz na wprost...
W całości ma być?

PostNapisane: 16 paź 2014, o 20:48  

Spowiedniczka

Dobra, przekonaliście mnie. Na plecach lepiej. :D To może żeby uniknąć takiego efektu złamania to takie sugestywne "urwanie" rysunku by było lepsze? W sensie takie lekkie wymazanie gumką, żeby miecz nie kończył się tak gwałtownie. Coś jak Tutaj na tym drugim rysunku.

PostNapisane: 20 paź 2014, o 11:47  

cycMaper

Miecza rysowanie - odcinek drugi :D
Teraz jest na wprost i zrobiłem go na podobieństwo pierwszego. Dodałem runowate "coś"... ale tak prawdę mówiąc zastanawiam się czy na pewno taki ręcznie rysowany jest fajny.
Zmieścił mi się na dwóch kartkach A4 i po zeskanowaniu połączyłem to w paincie.
Obrazek
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 4d3f5.html

Wszelkie uwagi mile widziane...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1