Teraz jest 23 paź 2017, o 16:01

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zrzutka na ulepszenia!
PostNapisane: 17 sty 2011, o 17:08  

Wiedźma

Bardzo Was przepraszam, ale pomyliłam się! Termin zapłaty za domeny (mieczprawdy.com.pl i terrygoodkind.pl) mija 23 stycznia. Tak więc proszę Was o niezwłoczną reakcję.
Jeśli zostaniemy w calu, potrzebujemy dokładnie 338zł:

Domeny: 80zł + 99zł (com.pl i pl)
Serwer: 159zł.

I do believe in fairies! I do! I do!

PostNapisane: 17 sty 2011, o 20:13  

Poszukiwacz Prawdy

W związku z tym że nie posiadam konta bankowego mam pytanie: czy można dokonać przelewu na poczcie (nie będzie z tym jakichś problemów? nie znam się na tym dlatego pytam :) )

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 17 sty 2011, o 20:35  

Wiedźma

Nie powinieneś mieć najmniejszych problemów.

PostNapisane: 24 sty 2011, o 00:06  

Wiedźma

Mam dwie wiadomości, jak to zwykle: jedna zła, druga dobra. Zacznę od złej oczywiście.
Uzbieraliśmy tylko 220,06zł.
Dobra natomiast jest taka, że dzięki Zaanowi możemy przeprowadzić się na darmowy serwer - stąd właśnie wczorajszy remont. Ponadto oczywiście rezygnujemy z domeny terrygoodkind.pl, a w związku z tym opłacić musimy tylko jedną domenę. Już to zrobiłam i nasz stan konta wynosi obecnie dokładnie 140,11zł :)

Te pieniądze przeznaczyłabym na księgę. Czy macie coś przeciw? Nie wiem ile będzie na nią potrzeba. Naturalnie wciąż każdy grosz się liczy, więc jeśli macie coś na zbyciu, to bardzo proszę :)

PostNapisane: 24 sty 2011, o 09:24  

Kapłan Kości

Co prawda jeszcze się nie przeprowadziliśmy ale wkrótce się to stanie...

GG: 2486773 :D

Zaan waży już 91kg :)

PostNapisane: 24 sty 2011, o 16:32  

Wiedźma

Małe sprostowanie: mamy 160,11 - dziś doszło jeszcze 20zł ;)

PostNapisane: 24 sty 2011, o 16:35  

Starszy Skryba

A mogę się dowiedzieć, gdzie teraz będziemy egzystować?

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 24 sty 2011, o 18:17  

Kapłan Kości

serwer: parafiastykow na home.pl domena pozostaje ta sama...

PostNapisane: 25 sty 2011, o 14:50  

Kapłan Kości

W związku z pytaniami kierowanymi do Pani Administrator w sprawie serwera itp...

Chciałbym wyjaśnić w czym rzecz:
1. Jak wiecie na dniach kończyła się nam ważność domeny: mieczprawdy.com.pl a za niedługi czas skończy się ważność serwera.
2. Jako, że serwer na cal.pl (bieżący hosting) sprawial problemy ze stabilnością i wprowadzał spore ograniczenia w przepływie danych co bylo powodem blokowania się forum, postanowiliśmy zarządem naszego serwisu tj.:Margoo, Sever, JDu i ja (ZaanAnai), że trzeba zmienić serwer. I tu pytaliśmy was o zdanie. Przeglądając opinie w internecie o hostingach jednoznacznie wyszło, że hosting home.pl jest najlepszy, najstabilniejszy ale i najdroższy, więc nie bardzo bylo by nas stać na utrzymanie go, zwłaszcza, że jedyny dochód to organizowana na dniach zbiórka kasy wśród was - forumowiczów ( Za co jesteśmy bardzo wdzięczni).
3. Byliśmy w pacie bo nie chcieliśmy wykupywać kolejnego serwera, który będzie mnożył nam problemy a nie stać nas na wykupienie home.pl, ale...
4. Ostatnimi czasy ja tj. ZaanAnai wykupywałem serwer na home.pl pod stronę parafialną. Wykupiłem serwer Business
Starter (tutaj można zobaczyć jego specyfikacje), który oferuje więcej niż mi potrzeba, więc zaproponowałem Zarządowi naszego serwisu przeniesienie się na mój serwer. Z czego ja pokrywam koszty utrzymania serwera a nasz serwis wykupienie domeny. O powody mojego postępowania nie pytajcie bo i tak wam nie powiem
5. Jako że mamy już serwer gdzie możemy się zadomowić powstało pytanie jak przenieść naszą domenę z cal.pl na home.pl i tu są dwie opcje: a) Transfer b)delegacja domeny
a) Transfer polega na przeniesieniu całej domeny wraz z zawartością na drugi serwer. Plusy: strona i forum automatycznie przeniesione na nowy serwer Minusy: Czas - zanim domena została by przeniesiona na nowy serwer mogla by być nawet 6-7dni niedostępna; Taka operacja kosztuje koszt wykupienia domeny na 1 rok czyli - 80zl; Dużo roboty papierkowej
b) Delegacja domeny polega na tym, że nasz adres mieczprawdy.com.pl nie będzie prowadzil do serwera na cal.pl a na home.pl, czyli domena zostaje przypisana do serwera hostingu home.pl ale wykupiona jest w hostingu cal.pl Plusy: czas - modyfikacja trwa ok 2-4 godzin; brak roboty papierkowej; jest darmowe, Minusy: Domena jest przypisywana do nowego serwera ale nie przenosi danych, trzeba je odzyskać z backupów,
6. Wybraliśmy opcje b) którą próbowaliśmy wraz z Sooskiem, Margoo i mną zastosować w sobotę, ale okazalo się że backup od strony mial bląd, który zostal spowodowany przez nieużywany uszkodony komponent. Więc wróciliśmy na stary serwer.
7. Problemy jakie wynikly w sobotę i niedzielę spowodowane byly zmianami delegacji z cal.pl na home.pl i z powortem z home.pl na cal.pl. Jak się okazalo w sobotę delegacja domeny chodzi bardzo wolno i zakończyla się dopiero w niedziele ok 13-14. Co powodowalo że jednym strona dzialala a innym nie.
8. Przy próbie naprawy tego stanu, uskodzilem przypadkiem stronę (przyznaję się bez bicia, moja wina), ale została odzyskana przy pomocy nowego backupa przygotowanego do nowej próby delegacji naszej domeny. Odzyskiwanie się powiodlo.
9. Najbliższa próba delegacji domeny odbędzie się jutro tj. Środa 26.01.2011 od godziny 8, czyli wtedy gdy jest najmniejszy ruch na forum.

W związku z tym że nasz nowy serwer jest wydajniejszy, po przesiadce zostanie zaoferowana nowość jaką będzie możliwość założenia i prowadzenia własnego blogu na naszym serwisie.

To chyba tyle jeśli są jakieś jeszcze niejasności to proszę zwracać się do mnie z tymi pytaniami.

PostNapisane: 29 sty 2011, o 17:23  

Kapłan Kości

Cały serwis został przeniesiony na nowy serwer

PostNapisane: 30 sty 2011, o 11:22  

Niewolnik Jaganga

Czy tylko mi nie działa auto logowanie i shoutbox?

IQ: 127

PostNapisane: 30 sty 2011, o 16:49  

Kapłan Kości

shoutbox już działa...

PostNapisane: 5 sty 2012, o 12:40  

Fensigliere

Powoli zbliża się termin płatności za domenę, który mija 23 stycznia. Opłacenie tego to prawdopodobnie koszt rzędu 80 zł, ponieważ z domeny terrygodkind.pl zrezygnowaliśmy, a serwer mamy darmowy - dzięki Zaanowi :)
Na koncie mamy właśnie około 80 złotych, dlatego na opłacenie domeny powinno wystarczy, ale potrzebne są również pieniądze na nagrody dla Was i ewentualne ulepszenia forum (oraz inne drobiazgi, jak choćby wakacje Administracji :D), dlatego bardzo proszę o przysłanie choćby najdrobniejszego datku na konto podane w pierwszym poście :)

"Pamiętaj chłopcze, że człowiek rozumny zawsze woli stać na uboczu, gdyż świat znacznie lepiej widać, kiedy samemu jest się skrytym w mroku."

PostNapisane: 6 lis 2012, o 19:56  

Starszy Skryba

Niewysoki, długowłosy osobnik z wydatnym brzuchem stał na mównicy i nie wiedział, co rzec.
Uśmiech, tak przecież często goszczący na jego twarzy, zniknął bez śladu. Zastąpił go nieprzyjemnie wyglądający mars ciężkiego zażenowania.
Mężczyzna rozejrzał się po sali. Oczy niewielu zgromadzonych tam ludzi śledziły każdy jego ruch. Z wyczekiwaniem? Z obawą? Ze... współczuciem?
- Znaczy, tego... - Zaczął nieśmiało, po czym zamilkł. Ściśnięte gardło nic a nic nie chciało współpracować.
- Może do rzeczy?! - rozległo się z tyłu sali.
- Znaczy ja ten... - spróbował po raz drugi. - Chciałem rzec, że, prawda, powiem wam dziś... naprawdę.... i właśnie.
Miny słuchaczy nie przypominały jednak obliczy widzów kabaretonu.
- Jak, rany, nie zdzierżę - odezwała się kasztanowłosa młoda kobieta, po czym zwróciła się do stojącego obok mężczyzny w okularach. - Panie sąsiad! Masz pan aby pomidora?
- Niestety - z żalem mruknął zapytany - dzisiaj, jak raz, nie wziąłem, a szkoda...
- No szkoda, szkoda, nie myślałam, że tak się dziad zatnie...
- Ja też nie podejrzewałem - wtrącił stojący z tyłu długowłosy młodzieniec. - Co mu się stało?
- Ja mam kilka - Rudowłosa niewiasta z lewej podeszła do nich cicho - chcecie państwo? chętnie się podzielę...
- AAAAlbo dobra! - rozległo się naraz z ambony. - Jest tak! czynsz trzeba zapłacić!
-aaaaahhaaaaaaaa... - zawyła cala sala jak jeden mąż. W ozach zebranych pojawił się blask zrozumienia.
- Mógłbyś waść przestać, znowu nas nie stać?! - Skomentowała stojąca na przedzie blondynka.
- No, znaczy tego, widzicie, nie do końca... Zrzutę należy uczynić! Przeto... Mistrzu, zapraszam.
Boczne drzwi uchyliły się, i do sali wkroczył postawny, krótko ostrzyżony mężczyzna. W rękach piastował gigantyczną tacę. Na tacy spoczywał tajemniczy automat...
Zebrani spojrzeli na przyrząd. Dziwny jakiś, wielki, z wieloma przyciskami i kolorowym świecącym ekranem. Na ekranie wypisany był wielkimi bukwami dwudziestosześcio cyfrowy numer...

************************************************************************************************************

Kochani!
Wprawdzie do terminu zapłaty za domenę zostało jeszcze trochę czasu, ale...
Konto Forumowe wygląda jak studencka lodówka, z tą różnicą, że nawet światła nie ma. Pusto jak w bębnie.
Poza tym, zmienił się skarbnik, więc tego... grzecznie prosimy... pomożecie?!

Bartosz Rajkiewicz
65 2490 1044 0000 4200 9964 7542

************************************************************************************************************
- POMOŻEMY!!!!! - odpowiedział zgodny chór zgromadzonego na sali społeczeństwa.

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 12 lis 2012, o 16:52  

Generał

pomożemy, tylko trzeba jeszcze parę ustaleń zrobić, w tym - po ile :D

Szkodzę ludziom, rzucam czary
Sprowadzam nieszczęścia
Import - Export

Prawdziwych przyjaciół poznaje się, kiedy jesteś sobą, a nie się dopasowujesz...

PostNapisane: 12 lis 2012, o 16:55  

Fensigliere

Tak jak zawsze - co łaska ;)
Znaczy się, jak kto żyd i da zeta, to przyjmiemy, a jak ktoś wygrał ostatnio 50 milionów i chce się podzielić to też przyjmiemy :D

"Pamiętaj chłopcze, że człowiek rozumny zawsze woli stać na uboczu, gdyż świat znacznie lepiej widać, kiedy samemu jest się skrytym w mroku."

PostNapisane: 17 sty 2013, o 23:30  

Starszy Skryba

Moi drodzy:
Termin opłacenia domeny mija 24 stycznia, czyli za tydzień.
Wymaganej kwoty jeszcze nie mamy, gdyż po ostatniej odezwie wpłat dokonały, wstyd przyznać, dwie osoby.
Więc jak ktoś jeszcze chce się dorzucić, to teraz jest naprawdę bardzo dobry czas.
To by było na tyle.

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Czarny a czerwony.

PostNapisane: 18 sty 2013, o 10:48  

Kapłan Kości

Ja się chętnie dorzucę ale potrzebuje adresu twego :) taki głupi wymóg mego banku bzwbk :)

PostNapisane: 18 sty 2013, o 18:07  

Kapłan Kości

Dorzuciłem się :)

PostNapisane: 23 sty 2013, o 17:54  

Wiedźma

Odnowienie domeny zakończyło się sukcesem! Termin następnej opłaty to 26 stycznia 2014 ;)

PostNapisane: 8 sty 2014, o 22:41  

Starszy Skryba

Moi drodzy...

Pamiętacie taką grę: The Settlers? Otóż w części bodaj piątej lektor, co jakiś czas, wygłaszał radosnym głosem nowinę:

IT'S A PAY-DAY!!!

Zaprawdę. Do 26 stycznia pozostało już mało czasu, czas na coroczną dobrowolno-dobroczynną zbiórkę datków w celu opłacenia kolejnego roku funkcjonowania domeny mieczprawdy.com.pl. Kadzić wam za dużo nie będę, wiadomo powszechnie że każda kwota się przyda, choćby nie zawierała się nawet w dwóch cyfrach. Liczą się tu intencje, a jest nas przecież taka rzesza, że gdyby każdy aktywny zapłacił po 5 zł to mielibyśmy grubą nadwyżkę. Bardzo na Was liczymy :)
Wpłat, jak zwykle, należy dokonywać na konto:

Bartosz Rajkiewicz

Podziękował, szerokości :)

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Czarny a czerwony.

PostNapisane: 20 sty 2014, o 13:27  

Wiedźma

Przepraszam, że dopiero dziś się odzywam, ale nie było mnie i przed chwilką maila przeczytałam, że opłata za domenę ma termin do 24 stycznia! Nie pamiętam, Rajku, czy masz tam dostęp do terminów itd. W razie czego, odpiszę zawsze na gadu, a jakby co, to es czy telefon ;)

PostNapisane: 17 sty 2015, o 13:34  

Wiedźma

Kochani, termin zapłaty za domenę to w tym roku 24 stycznia! 79,95zł
W razie czego jesteśmy w kontakcie ;)

PostNapisane: 17 sty 2015, o 14:12  

cycMaper

Gdzie wpłacać, na Rajka?

Nie bój się potworów – po prostu ich wypatruj. Spójrz w lewo, spójrz w prawo, poszukaj pod łóżkiem, zerknij za kredens i do spiżarni, ale nie patrz w górę – ona nie znosi, gdy ktoś ją zauważa...

PostNapisane: 17 sty 2015, o 15:38  

Ksieni

Nie, nie, nie... konto Rajka, ale na Bahamy :D

Ksieni należy tytułować

Tytuł w nagłówku:
Przewielebna Panno Ksieni, Dobrodziejko!
Tytuł w treści: Wasza Przewielebność
Cześć: Waszej Wielebność cześć wyraża
Podpis: uniżony sługa N.N.
Adres: Przewielebna Panna Ksieni Dobrodziejka Margoo

"I do not fear the truth"
- "Atlas chmur"

Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie.

Vincent van Gogh

"- To wódka? - Słabym głosem zapytała Małgorzata. Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.
- Na litość boską, królowo - zachrypał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!"

Michał Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata"

PostNapisane: 17 sty 2015, o 17:01  

Starszy Skryba

JDu dzieki za pamięć, sam mialem napisac ale co tu gadac, nie za bardzo mi sie chcialo :)
W kazdym razie liczymy na was jak zwykle - każda kwota będzie przydatna!
Konto po staremu:

Bartosz Rajkiewicz

Z góry dziękujemy!

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Czarny a czerwony.

PostNapisane: 26 sty 2015, o 21:37  

Starszy Skryba

Udało się zebrać mniej więcej połowę potrzebnej kwoty.
Darczyńcom dziękujemy serdecznie :)

Pozostałych jeszcze raz proszę, zepnijcie się i rzućcie chociaż po piątaku!
Nie sądzę żeby was taka kwota zabolała, a forum będzie mogło działać kolejny rok! :)

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Czarny a czerwony.

PostNapisane: 26 sty 2015, o 22:23  

Nawiedzający sny

Jutro się uzupełnię. Tak wyszło... Sorry.

#mieczprawdy:
Obrazek

Uzależniony od wielokropków...
"Talga Vassternich"

PostNapisane: 26 sty 2016, o 21:24  

Nawiedzający sny

O Szanowni... Ostatnie zakładkowe zakupy nadwątliły nasze siły... Tradycyjnie, a w tym roku szczególnie gorąco przypominamy - istniejemy dzięki Wam ;)
Zbiórkę na kolejny rok domeny uważam za otwartą

Konto bez zmian:
Bartosz Rajkiewicz

#mieczprawdy:
Obrazek

Uzależniony od wielokropków...
"Talga Vassternich"

PostNapisane: 23 sty 2017, o 10:36  

Wiedźma

Kochani, tradycyjnie przypominam o terminie przedłużenia domeny! Właśnie dostałam wiadomość, że 3 dni tylko! Pozdrówki :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1