Teraz jest 19 paź 2018, o 06:55

Autor Wiadomość
 Tytuł: Dlaczego tu trafiliście?
PostNapisane: 8 mar 2013, o 16:34  

Łowca

Post przeniesiony z wątku o Konwentach Fantasy. Porusza istotne zagadnienie dotyczące tego, z jakich powodów każdy z nas zaczął udzielać się na forum.mieczprawdy.com.pl
Rajek.

Czyli ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy na forum poświęconym twórczości autora, który jest słaby. Każdy z nas przeczytał średnio po dwa razy cały cykl jedenastu książek, mimo że jest on nie rozbudowany, nic nie trzyma się kupy i racjonalnie patrząc - niczym się nie wyróżnia. Jest lipny, krótko mówiąc.
Gracie w RPG którego akcja toczy się w świecie, o którym nie ma zadnej informacji, poza nazwami. Nie ma dobrej mapy, jest kpina.
Nic nie wyróżnia TG od innych autorów, ba, nawet po głębszym przemyśleniu jest on słabszy niż większość. W jego książkach nie ma spójności, książka taka jak WM jest poszatkowana na maksa, robiona byle by przygotować pod następną - bóg wie którą następną książkę. Nie zachwyca więc niczym, robi mętlik w głowie, ponieważ nic nie jest jednolite, prosto określone.
Taka podstawowa sprawa, jak magia nie jest dobrze opisana. Świedni bohaterowie zmieniają się w nic nie wiedzących staruchów (Nathan). Jest brutalność, może jakaś filozofia. Główny bohater jest typem bohatera idealnego. Pod koniec książki zawsze wszystko zostanie rozwiązane "przebłyskiem" jakiegoś z bohaterów, który uratuje całą sytuację, wszyscy szczęsliwi - jeej!
Geografia jest stworzona na podstawie jednego jedynego kontynentu jaki zapewne zna autor - Ameryki (gdzieś, kiedyś ktoś mówił która część jego świata przypomina jaką część Ameryki).
Do tego serial stworzony pod ten cykl, to jakiś żart. Nazwy jeszcze uboższe, zero nawiązania do fabuły książki, nic nawet w tym serialu nie trzyma się kupy. Mimo to ma fanów, dzięki którym nawet to forum jest zasilane - jednak nie ukrywajmy, serial jest słaby.
Tak więc cały cykl to jeden wielki chłam.
Pytanie więc : to co my do ch.. pana tutaj robimy ?

Graj, muzyko !

Tytuł: Re: Konwenty - Pyrkon, Niucon, Krakon i inne
PostNapisane: 8 mar 2013, o 16:54  

Starszy Skryba

Również często zadaję sobie to pytanie, Saco :)
Więcej: zadałem to pytanie na zlocie, i wiesz co ? Nie usłyszałem żadnej wiążącej odpowiedzi :)
Jedna informacja była tam kluczowa: że w czasie, kiedy powstawało TO forum, nie było w sieci żadnych, albo prawie żadnych polskojęzycznych informacji n/t Miecza Prawdy, więc ktoś to musiał zrobić. To zrobili :)
Większość, a może wszyscy użytkownicy tego forum nie rejestrowali się nigdy na forach o tematyce fantasy, co więcej, niektórzy wcale nie są miłośnikami fantasy - a mimo to tu bywają - dlaczego?
Zaraz wydzielę odpowiedni temat :)

Co do samego Goodkinda - ano właśnie nie wiadomo do końca jak to jest. Teoretycznie wszystko, co piszesz, jest prawdą. Trochę rzecz jasna przejaskrawioną :) Ale ten Goodkind jednak coś w sobie ma, cholernik, że do niego wracamy :) Jak znajdziemy co to jest takiego, to już będziemy w domu, i będzie wiadomo czym jego twórczość zachwalać :)

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

Tytuł: Re: Dlaczego tu trafiliście?
PostNapisane: 8 mar 2013, o 17:33  

Spowiedniczka

Ja bym powiedział że siedzę tu bardziej dla ludzi. Poznałem tu parę sympatycznych mordek (i może niektóre niesympatyczne :P) co jest niewątpliwym plusem. Świat Goodkinda owszem jest może i głupi i nudny, ale czasem zaskakuje, więc rzekłbym ze średni jest ten pisarz. Ja się dostałem na to forum (właściwie jeszcze na stare forum) przez serial, który mimo iż był lichy, to jednak BYŁ, a wiemy ze w naszym kochanym TVP światy fantasy są traktowane gorzej niż dobranocka która prawdopodobnie niedługo zniknie z anteny. Chciałem po prostu poczytać, może z kimś popisać o odczuciach n/t serialu. I tak jakoś już zostałem. :P

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 8 mar 2013, o 17:40  

Łowca

Wiem że przejaskrawione, ale tak to w poprzednim temacie było przedstawione. Że TG jest tu słaby w tym, to tu w tym itd itd. A nie został przez bodajże 2 strony podany żaden solidny "+" jego cyklu.

Graj, muzyko !

Ostatnio edytowano 8 mar 2013, o 17:46 przez Saco, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 8 mar 2013, o 17:42  

Fensigliere

Trafiłem tu kiedy byłem w trakcie czytania, no nie wiem, powiedzmy, że 3 tomu - coś w tych okolicach. Czemu forum w ogóle szukałem? Ano, było jedynym miejscem w którym mogłem znaleźć jakieś dodatkowe informacje, przemyślenia czy cokolwiek. A czemu w takim razie zostałem? Przeczytałem co było do przeczytania starając się unikać spoilerów, zobaczyłem że jednak za wiele tego nie ma, no i się wyniosłem. Ale, w zasadzie nie wiem czemu, zaszedłem tu raz jeszcze, wszedłem na czat (prototypowy jeszcze, na Spikerii, weekendowy), pogadałem, później zaszedłem raz jeszcze, i jeszcze raz, no i zostałem.
MP przeczytałem jeden raz, Machiny przeczytałem trochę ponad pół, Pierwszej Spowiedniczki przeczytałem kawałek... I od Goodkinda znajduję mnóstwo lepszych pisarzy i nie bardzo mam ochotę do niego wracać, a tu siedzę, bo jest swojsko.
Czyli koelejny + dla ludzi i - dla Terry'ego.

"Pamiętaj chłopcze, że człowiek rozumny zawsze woli stać na uboczu, gdyż świat znacznie lepiej widać, kiedy samemu jest się skrytym w mroku."

PostNapisane: 8 mar 2013, o 18:07  

Poszukiwacz Prawdy

Saco napisał(a):
Czyli ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy na forum poświęconym twórczości autora, który jest słaby. Każdy z nas przeczytał średnio po dwa razy cały cykl jedenastu książek, mimo że jest on nie rozbudowany, nic nie trzyma się kupy i racjonalnie patrząc - niczym się nie wyróżnia. Jest lipny, krótko mówiąc.

Moim zdaniem przesadzasz trochę Saco. Ja osobiście przeczytałem sagę z 5 i pół raza (6 raz czytałem tomy do pracy nad mapą i to nie wszystkie) i nigdy się przy większości tomów nie nudziłem i spokojnie mogłem przeczytać nie zmuszając się do tego.

Saco napisał(a):
Nie ma dobrej mapy, jest kpina.

A co to mało jest serii w których nie ma map? Jest wiele, jedne gorsze inne lepsze

Saco napisał(a):
Nic nie wyróżnia TG od innych autorów, ba, nawet po głębszym przemyśleniu jest on słabszy niż większość. W jego książkach nie ma spójności, książka taka jak WM jest poszatkowana na maksa, robiona byle by przygotować pod następną - bóg wie którą następną książkę. Nie zachwyca więc niczym, robi mętlik w głowie, ponieważ nic nie jest jednolite, prosto określone. Taka podstawowa sprawa, jak magia nie jest dobrze opisana. Świedni bohaterowie zmieniają się w nic nie wiedzących staruchów (Nathan). Jest brutalność, może jakaś filozofia. Główny bohater jest typem bohatera idealnego. Pod koniec książki zawsze wszystko zostanie rozwiązane "przebłyskiem" jakiegoś z bohaterów, który uratuje całą sytuację, wszyscy szczęsliwi - jeej!

WM to jest już zupełnie inna sprawa. Po za tym zwykle tak bywa gdy autor (a nie tyczy się to tylko ich ale i np sportowców) po zakończeniu serii nagle stwierdza że ją kontynuje to okazuje się że ta kontynuacja jest bublem.

Saco napisał(a):
Geografia jest stworzona na podstawie jednego jedynego kontynentu jaki zapewne zna autor - Ameryki (gdzieś, kiedyś ktoś mówił która część jego świata przypomina jaką część Ameryki).

Większość Amerykanów (ale i nie tylko) jest tak zapatrzonych w siebie i swój kraj że w swoich realiach umieszczają swoje powieści. I bynajmniej ja tego nie uważam za jakąs wade no bo o czym innym ma autor pisać jak nie o czymś co najlepiej zna? Już lepiej żeby pisał tak niż pisał o czymś na czym w ogóle się nie zna.

Saco napisał(a):
Tak więc cały cykl to jeden wielki chłam.

NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE!!! :P
Miecz Prawdy może nie jest dziełem wybitnym ale na pewno jest dziełem dobrym. Uważam że MP jest lepszy od chociażby takiego Harry'ego Pottera, bo powiedzmy sobie szczerze czymś się ludzie w nim zachwycają? To że HP jest tak znany i kochany to moim zdaniem kwestia dobrego marketingu i braku konkurencji (znajdzie mi ktoś jakąś książke z tego czasu dla młodzieży która jest dobra?) Dobra były wtedy opowieści z Narnii ale one zostały zapomniane i dopiero ekranizacja o nich przypomniała. Po prostu książki zaczeły być wypierane przez filmy a przede wszystkim przez gry komputerowe tak więc nikt nie chciał takich książek pisać i dopiero pani Rowling napisała. Nie mówie że HP jest zły, ot dobra książka którą można na szybko przeczytać do poduszki. MP u mnie stoi zdecydowanie wyżej, dlaczego? Ano dlatego że przeczytałem HP raz (w niektórych momentach nie mogłem się oderwać to prawda) i odłożyłem książke po dwóch, trzech latach przeczytałem po raz drugi po to by sobie przypomnieć o co tam biega i tyle. Nic więcej, żadnych przemyśleń ot taka prosta rozrywka dla zabicia czasu.
Co jest przewagą Terry'ego? Ano to że jego książki są trudne i jednak trzeba się nad nimi zastanowić trochę jak sie je czyta. Samo przeczytanie sprawi że się w ogóle nie zrozumie tej książki. I to jest właśnie moim zdaniem największy atut tej serii. Nie jest to bajeczka dla dzieci ale opowieść dla dorosłych gdzie nic nie jest wybielane i poruszane są rzeczy przez większość książek pomijane. Była to pierwsza taka książka przeze mnie przeczytana dla tego też mam do niej duży sentyment i ciągle do niej wracam.
Co jest jeszcze dobrego w MP? Humor. O niektórych rzeczach pisałem w temacie z ulubionymi momentami ale większość tekstów Mord'sith, Zedda czy też Nathana sprawiało że od razu na gębie kwitł mi banan.
Cały cykl jest dobry ale sama Nadzieja Pokonanych jest moim zdaniem istnym majstersztykiem. To jak Terry pokazał życie pod jarzmem ładu... brak mi na to słów.

Dlaczego jestem na tym forum? Zarejestrowałem się na starym forum i byłem jednym z ludzi którzy wcześniej nie rejestrowali się na żadnych forach, a jak się rejestrowali to rzadko pisali. A tam starałem sie bardzo często udzielać. W czatach nie brałem udziału gdyż wtedy czaty były tylko w sobotę wieczorem a wtedy na kompie zawsze brat siedział. Pomimo to bardzo się zżyłem z forum i codziennie wchodziłem po kilkanaście razy dziennie by sprawdzić czy nie ma nowych postów.
Gdy stare forum przestało działać pamiętam że przez wiele dni nie mogłem odzwyczaić się od wchodzenia na forum i przez długi czas mi tego brakowało.
Na tym forum jestem od początku istnienia i zżyłem się bardzo ze wszystkimi i również teraz wchodzę co chwile na forum by sprawdzić czy są jakieś nowe posty. O atmosferze na czatach czy też na zlotach to nawet nie ma sensu się wypowiadać.
JDu kiedyś napisała że nie jesteśmy już forum poświęconym jednej książce tylko społecznością (albo coś w ten deseń) i ja się z tym w 100% zgadzam.
Powiedzmy sobie szczerze, Ile można gadać na temat jednej książki? Ten temat już praktycznie wyczerpaliśmy i to że od czasu do czasu Terry coś tam pisze sprawia że i tematy książkowe na forum się pojawiają. I to głównie ludzie mnie trzymają na tym forum. Pewnie gdyby nie to że poznałem tu tyle wspaniałych ludzi to dawno by mnie tu nie było. I teraz to nie forum jest dla mnie najważniejsze tak jak to było na starym ale ludzie. Za forum nie będę tęsknic (no może trochę) za ludźmi bardzo.

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 8 mar 2013, o 18:24  

Prorok

O matko Fen - i Ty byłeś adminem?! Lol... :D

Prawda jest taka że to z jakich powodów się tu znalazłam, dla jakich szukałam takiego miejsca, a dla których pozostałam są całkowicie odmienne.
Obejrzałam serial - który bardzo mi się spodobał, jeden z nielicznych fantasy do jakich mi się udało dopchać. Bo ile można tego sf oglądać - którym to mnie mąż zamęczał. Przy końcu drugiej serii zauważyłam że na podstawie książki to chwyciłam książkę. Ucieszyłam się iż historię się różniły bo miałam dużą przyjemność z poznawaniem tego od początku. I co mnie zachwyciło? Ano ta książka ma w sobie magię, uwielbiam tych bohaterów, fabuła jest ciekawa (na Boga kto powiedział że nudna?!), filozofia na dobrą sprawę nie jest nikomu potrzebna, ale też jest jak ktoś potrzebuje. Po prostu kocham tę historię... czuję się świetnie móc do niej wrócić.

A dlaczego psioczę na Goodkinda? Ano bo jako pisarz jest słaby :P Stworzył coś dla mnie bardzo ważnego, ale z czasem dowiedziałam się jakie to 'oryginalne' jest. Niestety, popełnił dla mnie rzeczy których nie mogę zaakceptować u ulubionych pisarzy.
A dlaczego zostałam? To chyba oczywiste :) Bez tych ludzi tutaj i naszego czatu było by cholernie smutno :)

PS. Eru - chyba pierwszy raz w życiu całkowicie się z Tobą zgadzam. Coś nie bywałego :)

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 8 mar 2013, o 18:29  

Poszukiwacz Prawdy

Elenwe napisał(a):
PS. Eru - chyba pierwszy raz w życiu całkowicie się z Tobą zgadzam. Coś nie bywałego :)

Czekaj zaznacze sobie to w kalendarzu i jeszcze zadzwonie do prezydenta by świeto zrobił :P

Saco napisał(a):
Wiem że przejaskrawione, ale tak to w poprzednim temacie było przedstawione. Że TG jest tu słaby w tym, to tu w tym itd itd. A nie został przez bodajże 2 strony podany żaden solidny "+" jego cyklu.

Ja nie pisałem że jest słaby tyle że po prostu w tych argumentach które były podawane akurat inni autorzy przodują. A plusy są tylko raczej nie takie które sprawiłyby że na prelekcji pojawiło się masa ludzi. Żeby je dostrzec po prostu trzeba to przeczytać

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

PostNapisane: 8 mar 2013, o 18:50  

Łowca

W tym poście, do którego Eru masz tyle zastrzeżeń, napisałem jak to wygląda z boku. Nie wypowiadałem się w temacie konwentów, i jak tak to czytałem.. tak to odebrałem. No i to w sumie wynikało z waszych postów.
Bo mapki nie ma dobrej, bo wszyscy to ludzie, prawie każdy mówi tym samym językiem, bo nie ma własnych ras, bo nie spójne, bo coś tam. :P
No i oczywiście przesadziłem trochę, bo i dla mnie ten cykl stoi bardzo wysoko, niemniej od wielu postów na forum widać, że to tu, to tam komuś coś nie pasuje u TG.
Ja to po prostu, z domieszką przesady, podsumowałem.

Więc proszę na mnie nie krzyczeć. :D

Graj, muzyko !

PostNapisane: 8 mar 2013, o 19:27  

Starszy Skryba

Ta, jednym slowem Saco popelnil klasyczny sarkazm, a Eru tego nie wyłapał :)

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 8 mar 2013, o 19:43  

Poszukiwacz Prawdy

A Saco nie wyłapał że ja to pisałem na zasadzie żartu i to mi nawet nie przeszkadzało tylko smieszyło :P

PostNapisane: 8 mar 2013, o 21:36  

Kapłan Kości

Czemu trafiłem na to forum??
W moim przypadku to pytanie tyczy się starego forum bo na nim się pierwszy raz zarejestrowałem. Czytałem wtedy chyba pierwszy tom (ew. byłem po przeczytaniu go), czego szukałem, pewnie wiedzy, aczkolwiek teraz to spitoliło mi z pamięci :). Mój pobyt sprowadzał się w gruncie rzeczy do kłótni z prze wspaniałą Margoo :D, z którą to potem razem ramie w ramie (no i pozostałymi z Team MP) tworzyliśmy nasz serwis od podstaw, gdy stary zginął w technicznych męczarniach.
Co do mojej wiedzy na temat MP to jest praktycznie żadna bo utknąłem na 3 tomie (nie doczytawszy go do końca) :).
Czemu tu jestem? odpowiedź prosta... dla ludzi... ludzi o różnych poglądach na każdą dziedzinę życia, ale ludzi którzy akceptują mnie takiego jakim jestem... szanują to, a nieraz i broniący mnie na czacie (ja pamiętam takie sytuacje) Tutaj siedzą ludzie, którzy wyglądają i zachowują się jak nie z tego świata... jakby zwiali z jakiejś powieści fantasy (no i jeden ze świata kucyków) z nimi mogę zamieszkać i w lesie i podcierać się omszałym kamieniem :D

Tyle... Starczy Wam :D

GG: 2486773 :D

Zaan waży już 91kg :)

PostNapisane: 9 mar 2013, o 02:34  

Generał

Dlaczego tu jestem.... bo szukałam odpowiedzi jak brzmi XI prawo magii (wiem, niektórzy maja mnie już z tym dość).
Żeby nie ta zagdaka, moja przygoda z TG pewnie skończyła by się na przeczytaniu książek, a może bym się nawet nie dowiedziała o nowych powieściach, chociaż uważam, że są naprawdę niezłe. Cóż, nie jestem typem szperacza...
A że jednak zafrapowało mnie nienapisane XI prawo, to chciałam się dowiedzieć, czy ktoś to rozwikłał, tudzież Terry zdradził tajemnicę. Założyłam temat i czekałam...
I gdyby nie ludzie, to pewnie na tym forum by mnie już po miesiącu czekania nie było, widząc, jak założony przeze mnie temat się "rozwija".
Jednakże w między czasie Rajek oświecił mnie o istnieniu IRCa... I to był strzał w dziesiątkę, albo i trzynastkę :) to właśnie IRC oraz Wy mnie tu trzymacie. W końcu znalazłam ludzi, którzy śmieją się z tych samych dowcipów, czuja te same pokręcone klimaty nie z tego świata i akceptują mnie taką jaką jestem (jak to zauważył wcześniej Zaan :) ). A do tego jak wyskoczę w pseudo średniowiecznej kiecy, to nikt nie patrzy jak na wariata, tylko mówi: czad :D
No i na koniec jest w końcu jakiś powód żeby ruszyć dupę z domu na drugi koniec Polski i nie żałować wydanej kasy, nawet jak nam konkursy nie wyszły jak planowaliśmy :D
A do książek pewnie wrócę za jakiś czas, jak już zapomnę o co w nich chodziło :) Dla mnie to po prostu świetna historia, nie dla dzieci, z zaskakującymi wątkami i dobrym zakończeniem :) tego ostatnio mi brakowało w wielu filmach, czy innych.
+ dla ludzi na forum/IRCu i + dla fabuły :D

Szkodzę ludziom, rzucam czary
Sprowadzam nieszczęścia
Import - Export

Prawdziwych przyjaciół poznaje się, kiedy jesteś sobą, a nie się dopasowujesz...

PostNapisane: 9 mar 2013, o 05:54  

Ksieni

Kurcze! Jak pięknie to wszystko wszyscy ujęliście :) Aż serce rośnie :) Zenek, miło że mnie tak wspominasz :D

A ja wam zdradzę taką tajemnicę. Nie raz, nie dwa i nie trzy rozmawiałam o tym z niektórymi z Was dlaczego właśnie to forum? Co nas tak tu trzyma? Odpowiedź zawsze jedna: ludzie. Ludzie i klimat tu panujący. :) Dziękuję Wam ludzie, że jesteście :) Bez Was byłoby smutniej.

A Terry i MP to super dodatek do tego bigosu ;)

Ksieni należy tytułować

Tytuł w nagłówku:
Przewielebna Panno Ksieni, Dobrodziejko!
Tytuł w treści: Wasza Przewielebność
Cześć: Waszej Wielebność cześć wyraża
Podpis: uniżony sługa N.N.
Adres: Przewielebna Panna Ksieni Dobrodziejka Margoo

"I do not fear the truth"
- "Atlas chmur"

Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie.

Vincent van Gogh

"- To wódka? - Słabym głosem zapytała Małgorzata. Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.
- Na litość boską, królowo - zachrypał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!"

Michał Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata"

PostNapisane: 9 mar 2013, o 10:44  

Łowca

Ale mi zepsuliście moje piękne wyobrażenie o MP :<. Prawdę mówiąc, faktycznie żadna z tych książek to nie jest może najpiękniej napisana powieść lecz mnie osobiście wciąga i pozwala oderwać się trochę od tej szarej rzeczywistości :D. Moje zdanie może być jednak niewiele warte zważywszy, że ekspertem od powieści Fantasy nie jestem (mimo, iż uwielbiam ten gatunek to przyznać muszę, że przeczytałem jak do tej pory niewiele innych dzieł prócz MP :< )

PostNapisane: 9 mar 2013, o 11:30  

Łowca

Trendy, nie martw się, mnie też tak to wszystko zniszczyli. Odkąd tutaj jestem, cały czas burzą to, jak to sobie wyobrażałem i jakie to super wtedy było. Ale nie martw się, ja nie żałuje że przeczytałem MP, i nadal czytam w sumie. :D Także nie przejmuj się do końca tymi tu wyjadaczami :>

Graj, muzyko !

PostNapisane: 9 mar 2013, o 11:49  

Spowiedniczka

Czuję się jakbym należał to mega złego gangu, którego jedynym celem jest psuć wizje innym. :D Ale coś w tym jest, im dłużej się siedzi w czymś, tym więcej czasu się ma na dostrzeżenie niedoróbek. Taki świat. ;)

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 9 mar 2013, o 12:09  

Łowca

Również nie zamierzam przestać czytać Miecza. Jestem właśnie w trakcie czytania Fantoma i nie spocznę póki nie przeczytam całej sagi ! :D

PostNapisane: 9 mar 2013, o 15:30  

Prorok

I chwała Ci za to Trendy, czytaj, bo warto. Ale jak już Xan powiedział z czasem dostrzega się więcej szczegółów, które burzą ten idealizm, który wyrósł przy tych ksiażkach. Swego czasu zachwycałam się Tolkienem - wręcz byłam zakochana w tamtym świecie, tysiąckroć bardziej niż w świecie MP. Z wiekiem mi trochę przeszło, bo ile można żyć marzeniami o Elfach? ;) Ale miłość została i wiem że kiedyś jeszcze nie raz przeczytam niektóre książki Mistrza. Tak pewnie też się stanie z Goodkindem. Nadejdzie dzień że mnie natchnie na czytanie ;)

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 9 mar 2013, o 16:13  

Starszy Skryba

Pax, panowie, pax, pokój między narodami :)
Nie było wcale naszym zamiarem burzyć Wam światopoglądu na temat twórczości Terrego - jego książki naprawdę są bardzo dobre :) Tyle że tak, jak piszą poprzednicy - po którejśtam z kolei lekturze człowiek przestaje zachwycać się bohaterami i światem, a zaczyna wnikać w szczegóły. To właśnie na szczegółach Terry zawiódł, bo ogół, czy jak wolicie całość, prezentuje się doprawdy znakomicie.
Niby narzekamy, ale przecież jesteśmy Polakami - narzekanie to nasz sport narodowy, prawda ? :) Nie wiem, ile razy czytałem serię - 5, 6 razy? Może więcej, ostatnio przeczytałem 6 tomów tylko po to, żeby wyciągnąć z nich informacje potrzebne przy tworzeniu Mapy Świata. I wiecie co? naprawdę dobrze się przy tym bawiłem :)

Dobra książka to dla mnie taka, po której przeczytaniu człowiek nie cieszy się że skończył czytać, jeno smutno mu, że to koniec. No bo jak to? czytelnik jest już zżyty z bohaterami, przywykł do ich świata, do ich języka i sposobu wysławiania (tak, tak, złapałem się na tym że po przeczytaniu co lepszych dzieł w język, którym posługuję się na co dzień zaczynam nieświadomie wplatać wyrażenia zaczerpnięte z dopiero co przeczytanych książek - natomiast język pisany zmodyfikował mi się już na stałe, tworząc, jak twierdzą niektórzy niepowtarzalny styl mieszanki Sapkowskiego, Sienkiewicza i Chmielewskiej). Natomiast książka bardzo dobra to taka, po której przeczytaniu czytelnik nie jest w stanie przejść w sposób bezkonfliktowy do życia codziennego - szuka więc gdzie może, najczęściej w internecie, dalszego kontaktu ze światem ulubionych bohaterów. Bo może jest coś, co przeoczył? Nie doczytał? Może nie wie o jakiejś książce?

Tak było właśnie z Goodkindem. Świadomie lub nie, gość zastosował ciekawą rzecz - nie do końca, albo niedokładnie opisał świat, w którym przyszło żyć bohaterom. To minus, czy plus? Jedno i drugie, jak dla mnie. Siadłem więc na sieć, aby znaleźć odpowiedzi na chociaż kilka z milionów pytań nurtujących mnie po przeczytaniu serii. I wiecie co? Gówno znalazłem. Nie było polskiej strony o Mieczu Prawdy! W tamtym czasie rzeczywiście, strony nie było. Było forum, na którym dopiero dumano nad utworzeniem strony. Wlazłem więc na forum, poczytałem, dowiedziałem się wielu rzeczy i przede wszystkim trafiłem na quiz wiedzy o świecie MP. O żesz, to była jatka :) Myślałem, że po przeczytaniu serii coś tam w pamięci zostało, a tu na dzieńdobry pytanie: Jak się nazywała córka Siostry Verny i Jedidiaha? O kurna! to oni mieli dziecko?? Właśnie w tym forumowym quizie, o dziwo, wynalazłem najwięcej informacji. W między czasie stare forum zdechło, a ja po jakimś czasie wróciłem do czytania serii, od nowa, tym razem już dokładniej, czyniąc notatki, aby stworzyć w przyszłości coś na kształt encyklopedii. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po dłuższym czasie (akurat powstał, niestety, serial) znów przeszukałem google frazą Miecz Prawdy i okazało się, że forum zmartwychwstało, i nawet strona się znalazła! Z encyklopedią! Ucieszyłem się, że jest na świecie kilku takich wariatów jak ja, którym chce się takie rzeczy tworzyć. Postawiłem sobie za cel poznać ich - chciałem wejść w to środowisko. A że chcieć - to móc - jakoś zostałem :)

Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Na gorsze - świetni ludzie których miałem zaszczyt poznać przestali odwiedzać forum, czego szczerze żałuję. Na plus - zdecydowanie więcej rzeczy. Przyszli nowi, równie świetni ludzie. Założyliśmy chat, stworzyliśmy RPG. Nadal robimy konkursy, organizujemy oficjalne zloty, pracujemy nad mapą, zmontowaliśmy miecz z napisem Prawda na rękojeści, który aktualnie dzierży Poszukiwaczka DarkIta :)
I tylko quiz zaniemógł - leży w letargu i jakoś nie ma siły się podnieść. Ale on jeszcze wstanie, mówię Wam. Obiecuję :)

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Czarny a czerwony.

PostNapisane: 10 mar 2013, o 12:23  

LarpMaster

UWAGA: Moja wypowiedź może być niezrozumiała i ciężką,
ludzi o niskim poziomi wyrozumiałości proszę o nieczytanie poniższej wiadomości.

Przybyłem na te forum w imieniu Zniszczonej Duszy.
by odszukać tego czego nie widać i naprawić to co zostało zniszczone.
lecz tak duże zniszczenia nie mogą być naprawione, nigdy i w żaden sposób.

Nawet w największych ciemnościach na górze popiołu i gruzów może czaić się światło,
tląca się iskierka z której może powstać ogień zdolny do wytworzenia najrozmaitszych wspaniałości,
by wytworzyć cokolwiek z tak wyjątkowego ognia trzeba coś poświęcić oraz dodać wartości,
muszą to być jedynie wyjątkowe wartości by dzieło mogło się udać i trwać na wieki.

Świat jest pełen wszelakich wartości a te ogólno przyjęte nigdy nam nie dadzą tego czego potrzebujemy,
dlatego szukamy tych wyjątkowych które tak ciężko znaleźć by dały na to czego pragniemy .

Może i Terry kiepsko pisze może i cała saga jest kiepska ale on znalazł tą wartość i stara się by nam ją przekazać.

Wy chodzący w świetle nie jesteście w stanie dostrzec tego co czai się w mroku
oraz tego co stoi pomiędzy światłem a mrokiem możecie dostrzec zarys lecz całość nigdy wam się nie ukarzę.

Jeżeli wydaje się wam że rozumiecie co napisałem to od razu wam napiszę
że jesteście w błędzie
:)

JARHEM - Jestem Architektem Rębajłą, Hej, Ewentualnie Miecznikiem

Księga CIEMNOŚCI rozdział ósmy, werset ósmy
"Choćby świat będzie się walił, niebo płakało.
Wola ma zostanie ta sama.
"

PostNapisane: 20 paź 2013, o 22:43  

Nawiedzający sny

Trafiłem tu, ponieważ życie nie znosi pustki. Brzmi jak Paulo Coelho, ale tak właśnie jest. Wierzę, że inteligentni ludzie się nie nudzą, a byłem już bardzo blisko stanów nudy. Seria MP pokazała mi kilka wartości, które napisane/przepisane (whatever) przez TG są godne uwagi i rozważenia wprowadzenia ich w życie. Pewnego dnia nadeszła więc myśl... Może są ludzie, którzy myślą podobnie... Trzeba ich znaleźć! To są ludzie warci poznania ;P I oto jestem ;)

#mieczprawdy:
Obrazek

Uzależniony od wielokropków...
"Talga Vassternich"

Strefa czasowa: UTC + 1