Teraz jest 18 lip 2019, o 17:16

Autor Wiadomość
 Tytuł: Sugestia
PostNapisane: 24 kwi 2013, o 16:37  

Łowca

Dobra, piszę na forum a nie na IRCu, żeby każdy widział, miał wgląd, czas na odpis itd itd.

Tak więc, drodzy Nerdzi - proponuję spiąć poślady i zrobić coś ze stroną jak i forum.

Każdy mówi, że wypadałoby to rozruszać i... i na tym się kończy. Poleci pomysł, zacznie się go rozważać i temat zejdzie na to, kto jakiego browara pił ostatnio albo jakie są przeceny w biedronce (jak ja nas dobrze znam :D).
Jesteśmy grupą, która trzyma się de facto razem, jest zabawnie, super. Jednak można by było zasięgnąć ludzi z internetów, co by nie tyle chat, co forum rozruszać. Wiadomo nie od dziś, że im więcej czytelników, tym więcej wersji, rozmów, spekulacji, iii cała reszta.
Osobiście zaszczepiam robaczki w główkach ludzi o stronce, i MP u znajomych, na kanale TSa z gry rpg, gdzież to poznałem liczne grono czytelników. Batem groziłem, PPM pare osób wypożyczyło :D Mam nadzieję, że nie długo się zjawią i na forum, gdzie rozpoczną dyskusję.
To jednak ciągle mało. Cóż to 5-6 osób.

Tak więc proponowałbym się gdzieś hm... zaprezentować.

*Jest fanpage na Twarzo-Książce odnośnie serialu MP (Tutaj Eru proszę o wstrzymanie swojego zdania), z ponad 1k like'ów (mam na myśli to, że jak właściciel napisze na tablicy, ponad 1000 osób to widzi). No... to aż samo ciśnie się na usta. Czemu by nie zaprosić właścicieli ? Czemu by nie mieli rozpropagandować nas ?
Będzie to ponad 1000 potencjalnych wizytatorów na stronce. Jednak jestem realistą, połowa nie zobaczy, połowa z połowy nie kliknie, połowa z połowy z połowy wejdzie i wyłaczy, połowa z połowy [...], wejdzie na forum itd. Może do końcowej fazy rejestracji, przywitania się itp będzie 10 osób. To już 10 osób więcej, Eru nabije sobie posty (znowu...), poodstrasza ludzi swoją wiedzą, ale być może coś z tego będzie. Potem nastąpi reakcja łancuchowa, też pozapraszają znajomych i... może nasze klawiatury ponownie rozgrzeją się podczas burzliwych wypowiedzi na forum. ;)
A i admini fanpage'a mieliby lajki, też więcej odwiedzających. O to im przecież chodzi :P
Ogólnie widziałem tam na tym profilu dużo ludzi dyskutujących, i o książce, i o serialu... Jedyne czego im brakuje, to forum do rozmów! I tutaj pojawiamy się MY!
Być może ktoś już to proponował, nawet z tym samym fanpejdżem, nic jednak mi o tym nie wiadomo, jeśli tak, to wybaczcie.
Pisaniem do właścicieli mogę zająć się ja osobiście, choćby dzisiaj.

*Banery ? Czemu by nie ?
Co do banerów, osobiście nie wiele na tym się znam. Tutaj liczę na was. Można by umówić się z innymi forami (typu wiedźmińskie), my ich, oni nasze, i gitara. Obie strony zyskują. Tak przecież można by było z mnóstwem stron, ludzie sami się wkońcu zlecą.

*Tak zaznaczając, w mojej miejskiej bibliotece non stop ubywa książek z MP - czyli ktoś je czyta. Czemu by nie zostawić wiadomości u miłych pań z biblioteki by poleciły podczas wypożyczania stronki ? Toć jakby każdy z nas rzucił tak w 2-3 bibliotekach, też ludzie się znajdą.

Jeśli to już omawialiście, i tylko od nowa truję cztery litery.. to usuńcie to w pizdziec :P

Graj, muzyko !

Tytuł: Re: Sugestia
PostNapisane: 24 kwi 2013, o 16:49  

Poszukiwacz Prawdy

Moim zdaniem to nie rozchodzi się o ilość użytkowników bo tych mamy dużo ale o to że nie ma użytkowników którzy po za zwykłym "cześć" coś na tym forum chce się napisać. 10 takich osób by wystarczyło. Na co nam 1000 użytkowników skoro 990 z nich się nie odzywa?

Saco napisał(a):
*Jest fanpage na Twarzo-Książce odnośnie serialu MP (Tutaj Eru proszę o wstrzymanie swojego zdania), z ponad 1k like'ów (mam na myśli to, że jak właściciel napisze na tablicy, ponad 1000 osób to widzi). No... to aż samo ciśnie się na usta. Czemu by nie zaprosić właścicieli ? Czemu by nie mieli rozpropagandować nas ?

*Eru stara sie nie skomentować aż mu żyłka na czoło wychodzi :P

Saco napisał(a):
Być może ktoś już to proponował, nawet z tym samym fanpejdżem, nic jednak mi o tym nie wiadomo, jeśli tak, to wybaczcie. Pisaniem do właścicieli mogę zająć się ja osobiście, choćby dzisiaj.

Pisz

Saco napisał(a):
Co do banerów, osobiście nie wiele na tym się znam. Tutaj liczę na was. Można by umówić się z innymi forami (typu wiedźmińskie), my ich, oni nasze, i gitara. Obie strony zyskują. Tak przecież można by było z mnóstwem stron, ludzie sami się wkońcu zlecą.

Sprawa bannerów już była poruszana. Z kilkoma forami sie wymieniliśmy inne nam w ogóle nie odpisały. No i też mało kto podał jakie takie strony z którymi można byłoby wymienić się bannerami więc sprawa przycichła

Saco napisał(a):
*Tak zaznaczając, w mojej miejskiej bibliotece non stop ubywa książek z MP - czyli ktoś je czyta. Czemu by nie zostawić wiadomości u miłych pań z biblioteki by poleciły podczas wypożyczania stronki ? Toć jakby każdy z nas rzucił tak w 2-3 bibliotekach, też ludzie się znajdą.

To to w ogóle jest w jakiejś bibliotece? :O Eru jest maksymalnie zszokowany :D To już zalecenia do osób w których okolicznych bibliotekach jest MP u mnie takowej nie ma żadnej.

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 24 kwi 2013, o 17:11  

Starszy Skryba

Saco, dzieki za pochylenie głowy nad problemem braku userów, myśmy już na tym zęby sobie zjedli. Ja osobiście doszedłem do wniosku że po prostu wyschła rzeka, Goodkind nie jest modny...
Ale szczerze, to nie o to chodzi że tych potencjalnych userów nie ma. Oni są, co na stronę wejdę, to tam widać kilkanaście albo dziesiąt gości. Tylko wiecie co? im się nie chce pisać :)
A co z tym faktem zrobić, to ja już, kochani, nie wiem :)

Eru rzekł: Pisz. i Ja rzeknę podobnie. I wiesz co Saco? wspomnianego fanpage też nie skomentuję, ino, że bez nabrzmiałej żyłki :)

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 24 kwi 2013, o 17:15  

Łowca

Aż mi się ciepło robiło jak widziałem Twoje odpowiedzi.
Myśle sobie, znowu jakaś krytyka... a tu proszę. :P

To dziś piszę, fora/strony z działu fantasy z którymi można by się było dogadać, dziś poszukam też.

I no... są. Jak miałem dorwać jakąś część... nigdy nie było. Są w ciągłym biegu. Biblioteka ma wszystkie częsci, nie widziałem na pułce więcej niż 3. :D (a wiem że są , od miłych pań z biblioteki ;) )

Graj, muzyko !

PostNapisane: 24 kwi 2013, o 17:55  

Spowiedniczka

Saco napisał(a):
*Jest fanpage na Twarzo-Książce odnośnie serialu MP (...) Pisaniem do właścicieli mogę zająć się ja osobiście, choćby dzisiaj.

Pisz, pisz, tylko mam nadzieję, że nie będzie tak, że ci co przyjdą to:
-będą to kompletni kretyni
-będzie ich tak dużo, że zrobi się burdel :P
Saco napisał(a):

Na zlocie w Stykowie były zakładki do książek i pamiętam, że coś tam ich zostało. Czy jakieś jeszcze przetrwały te dwa lata nie wiem, niech inni się wypowiedzą, jednak można by zorganizować np. takie zakładki, lub jakieś proste ulotki, nawet wydrukowane w domu na drukarce, do rozdania przez bibliotekarki.

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 24 kwi 2013, o 18:00  

Łowca

Xan napisał(a):
Na zlocie w Stykowie były zakładki do książek i pamiętam, że coś tam ich zostało. Czy jakieś jeszcze przetrwały te dwa lata nie wiem, niech inni się wypowiedzą, jednak można by zorganizować np. takie zakładki, lub jakieś proste ulotki, nawet wydrukowane w domu na drukarce, do rozdania przez bibliotekarki.

Super, to byłoby fajne.
Co do reszty... Panowie, hm... w takim razie, chyba dam sobie spokój. Fakt, userzy są, ale nic ich tutaj nie zatrzymuje. Może to by trzeba było przede wszystkim zrobić ? :)
To znaczy napiszę... raczej. Bo z tego co widzę to tak z niechęcią podeszliście do tego :D

Graj, muzyko !

PostNapisane: 24 kwi 2013, o 19:12  

Prorok

Pisz, pisz Saco. Spróbować nigdy nie zaszkodzi.
Co do tego że na forum cały czas cisza... wiecie, jak wpada nowy, zasypie nas postami i nikt mu na nie nie odpowiada to co ma zrobić? To się nudzi. Tak kochani! To MY jesteśmy problemem. Pamiętam jak było jak ja wlazłam. Ile osób mi odpisało? 3? a po kolei jechałam każdy temat :P Więcej osób zaczęło mi odpowiadać jak się pojawiłam na czacie. I tu kolejna kwestia - nie potrafimy rozdzielić czatu od forum. Zamiast rozmawiać na forum gadamy na czacie, przez co na forum susza. Jak już gadamy na forum to rzucamy dowcipamy, czasem spamujemy. A to nie tędy droga.

Kwestia tego żeby nie przyszło dużo debili i nie zrobili bajzlu. A niech przyłażą! Niech robią bajzel! Od czego są moderatorzy? Admni? Będzie potrzeba więcej to się więcej osób wyniesie na stołki, może wrócą stare już zapomniane funkcje. Od takiej zbieraniny jest to forum. Mamy tu zebrać wszystkich fanów TG, a nie tylko tych co lubimy. Inaczej ma się sprawa z czatem, tam się spotykamy towarzysko i tam już nie musimy wszystkich akceptować.

Co do bibliotek - mega dobry pomysł! Ino by trzeba było chyba nowe zakładki porobić, bo tamte się rozeszły, a jak nawet coś zostało to niewiele. Ale tu znowuż inwestycja z naszej strony - zamówić tego masę i niech każdy porozdaje, po jakiś bibliotekach, może małych księgarniach (bo z dużych to pewno nas pogonia :P). Nie dość że rozpromujemy forum dla osób które już czytały TG, to być może kogoś zainteresujemy przeczytaniem książki.

No i przypomnę o pomyśle konwentów - tutaj mamy bezpośredni kontakt z innymi pożeraczami książek, moim skromnym zdaniem najlepsza forma reklamy. Ino znaleźć chętnych. Bo co porobić trzeba już pisałam w odpowiednim temacie. Może jednak ktoś sobie przypomni? :P

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 24 kwi 2013, o 20:48  

Poszukiwacz Prawdy

Xan napisał(a):

Elenwe napisał(a):
Co do bibliotek - mega dobry pomysł! Ino by trzeba było chyba nowe zakładki porobić, bo tamte się rozeszły, a jak nawet coś zostało to niewiele. Ale tu znowuż inwestycja z naszej strony - zamówić tego masę i niech każdy porozdaje, po jakiś bibliotekach, może małych księgarniach (bo z dużych to pewno nas pogonia ). Nie dość że rozpromujemy forum dla osób które już czytały TG, to być może kogoś zainteresujemy przeczytaniem książki.

Zakładek zostało wuchta w ch** :D A dokładnie to 122 zakładki mam ja. Nie wiem co żeście zrobili z tymi zakładkami co przesłalem przez Sooska więć nie wiem czy nie jest ich więcej :D Po za tym mówilem na zlocie żeby brać sobie więcej zakładek w razie jakby można było gdzieś zostawić czy coś. No nic wezme je do Pyrlandii jakby co.

Elenwe napisał(a):
Co do tego że na forum cały czas cisza... wiecie, jak wpada nowy, zasypie nas postami i nikt mu na nie nie odpowiada to co ma zrobić? To się nudzi. Tak kochani! To MY jesteśmy problemem. Pamiętam jak było jak ja wlazłam. Ile osób mi odpisało? 3? a po kolei jechałam każdy temat Więcej osób zaczęło mi odpowiadać jak się pojawiłam na czacie. I tu kolejna kwestia - nie potrafimy rozdzielić czatu od forum. Zamiast rozmawiać na forum gadamy na czacie, przez co na forum susza. Jak już gadamy na forum to rzucamy dowcipamy, czasem spamujemy. A to nie tędy droga.

Bo tyle jest użytkowników na forum którym chce się coś pisać :D Ale do pisania nie zmusimy nikogo. O wpływie czata na nasze forum mówiłem już nie raz i nie będe się powtarzać :D

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

PostNapisane: 8 maja 2013, o 18:12  

Spowiedniczka

Odnawiam trochu temat, te zakładki to tak trochu lipa wykorzystać moim zdaniem ze względu na zdanie "Nowa powieść już w 2012 roku!" :D

PostNapisane: 8 maja 2013, o 18:40  

Generał

ojtam ojtam... najważniejsze, że jest adres strony..
no tylko stronkę trzeba najpierw zrobić.
Skończą się te zakładki .. można podumać nad nowymi.

co do FB.. oprócz pisania do właścicieli, to z naszego profilu można u niech strzelić jakiegoś pościka zachęcającego do odwiedzin. (kto w końcu zarządza naszymi profilami?)

a co do czatu ... zarzuciłam temat o gadżetach na forum ... jaka była odpowiedź? "przecież już się wypowiadaliśmy na czacie" ech...

Szkodzę ludziom, rzucam czary
Sprowadzam nieszczęścia
Import - Export

Prawdziwych przyjaciół poznaje się, kiedy jesteś sobą, a nie się dopasowujesz...

PostNapisane: 9 maja 2013, o 08:18  

Prorok

Itka, no bo właśnie o to chodzi żeby rozdzielić kwestie forum i czatu. Jak pytasz tu i tu to sie nie dziw że Ci nie odpowiadają, bo po co się powtarzać? Ja tego nie lubię i nie dziwię się że innym się nie chce.

Co do zarządzaniem FB - informacje o tym masz moja droga na zapleczu ;)

A zakładki... no cóż. Jak się faktycznie zorganizujemy to można zrobić nowe. Ale najpierw plan, chęci, jakieś podjęte działania. No i będzie trzeba jakąś kasę zebrać na to bo szczerze nie mam pojęcia jak bardzo puste jest nasze forumowe konto.
A no i prawda, te stare się już trochę nie nadają, bo jak chcemy się pokazać to choć trochę profesjonalizmu powinniśmy wykazać. Poza tym, tych zakładek już naprawdę nie ma aż tak dużo.

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 9 maja 2013, o 15:17  

Generał

No to miśki, nie m na co czekać, tylko robić te zakładki.
Eru wygrzeb info, ile za nie płaciłeś.
Dziś chodziłam odebrać książkę i zapytałam w dwóch księgarniach czy by mogli dorzucić nasze zakładki do powieści fantasy. W Selkarze nie widzą większego problemu. Do drugiej trzeba będzie wysłać maila z zapytaniem, jak już będziemy mieli projekt.

A co do nieszczęsnego IRCa, to może zamiast coś omawiać tam, to tylko zasygnalizować i powiedzieć "reszta na forum". To chyba proste i realne rozwiązanie.

Sprowadzam nieszczęścia
Import - Export

Prawdziwych przyjaciół poznaje się, kiedy jesteś sobą, a nie się dopasowujesz...

PostNapisane: 9 maja 2013, o 17:04  

Starszy Skryba

Na koncie forumowym posiadamy aktualnie kwotę 92.40 zł.

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 9 maja 2013, o 18:16  

Poszukiwacz Prawdy

Za 500 jednostronnych zakładek płaciłem coś koło 60 złotych ale nie pamiętam dokładnie.

PostNapisane: 9 maja 2013, o 18:34  

Spowiedniczka

Nie ma co też zamawiać jakiś strasznie wielkich ilości, chociaż też zależy od lokalizacji. Nie można dać komuś kto mieszka na wsi gdzie jest 4 tysiące ludzi (moja miejscowość, chociaż w całej gminie jest o 11 tys. więcej :P) 200 zakładek bo się nie rozejdzie przez dwa lata przy dzisiejszej tendencji do czytania książek. Myślę że od 50 do 100 zakładek dla kilku osób by wystarczyło.

Swoją droga ja bym proponował ruszyć z promocją dopiero jak nasza kawaleria naprawi stronę, żeby wejść w rynek marketingu z pełnym contentem, że tak powiem, a nie tylko z forum na którym żyją dwa wątki. :P

PostNapisane: 9 maja 2013, o 18:59  

Poszukiwacz Prawdy

Mniej niż 500 zakładek żadna drukarnia ci nie wydrukuje bo to się nie będzie zupełnie opłacać (a jeżeli bierze się dwustronne to trzeba brać 1000)

PostNapisane: 9 maja 2013, o 20:25  

Generał

wydrukują, tylko 2 razy drożej wyjdzie niż za 1000 szt. :)
najpierw trzeba chyba ustalić jakiś plan działania i zacząć go realizować.

Sprowadzam nieszczęścia
Import - Export

Strefa czasowa: UTC + 1