Teraz jest 19 paź 2018, o 06:53

Autor Wiadomość
 Tytuł: Ja'La
PostNapisane: 20 sie 2011, o 13:11  

Czarodziej Wojny

Na zlocie zorganizowaliśmy nasz forumowy turniej Ja'La, który okazał się wielkim sukcesem :D. Poniżej przedstawię zasady na jakich odbywały się mecze (spisane przez naszą niezastąpioną JDu), oraz jak wyglądało to w praktyce. W trakcie gry nieco je zmodyfikowaliśmy, żeby ułatwić rozgrywkę:

1. Gra toczy się na boisku kwadratowym (Z braku odpowiedniej przestrzeni - w końcu graliśmy w lesie - musieliśmy ograniczyć się do boiska prostokątnego o wymiarach 16m x 8m.)
2. W narożnikach znajdują się po 2 bramki.
3. Drużyna składa się z rozgrywającego i 2 pomocników. Zadaniem rozgrywającego jest zdobycie punktu, pomocnicy mają za zadanie przechwytywać brok oraz obronę swoich bramek (My graliśmy w drużynach 4-ro osobowych - rozgrywający, 2 pomocników i 1 obrońca.)
4. Jeśli rozgrywający jest wyeliminowany, strzał może oddać pomocnik (O ile dobrze pamiętam nie doszło do takiej sytuacji.)
5. Atak zaczyna się na wybraną przez atakującego bramkę.
6. Set trwa jeden obrót klepsydry, w tym czasie drużyna która ma brok zdobywa punkty, drużyna przeciwna może tylko bronić i przechwytywać brok (Z tą zasadą było najwięcej cyrku :P, ustaliliśmy, że obrót klepsydry odpowiadał będzie 2 minutom. W trakcie gry doszło również do złamania drugiej części zasady, mianowicie drużyna przeciwna zabrała piłkę drużynie atakującej i zdobyła punkt. Uznaliśmy wtedy, że obie drużyny mogą zdobywać punkty w tej samej rundzie.)
7. Na środku boiska znajduje się strefa, gdzie nie wolno atakować rozgrywającego (Strefą był kwadrat o powierzchni 1x1 m. Z racji słabego oznakowania został wykorzystany tylko raz :P.)
8. Na boisku znajduje się linia, jeżeli rozgrywający rzuci przed tą linią to zdobędzie 1 punkt a jeżeli będzie rzucał zza tej linii - 2 punkty (Linia znajdowała się na środku boiska, nikt jednak nie próbował oddawać dalekich strzałów z powodu tego, że nasza piłka miała dość słabe właściwości aerodynamiczne :P.)

Mam nadzieję, że po ich przeczytaniu będziecie chcieli przedstawić swoje pomysły na zasady gry. I na następnym zlocie będziemy mogli już zagrać w dopracowaną wersję gry :D.

Sprzeczności nie istnieją. Kiedykolwiek myślisz, że masz do czynienia ze sprzecznością, sprawdź przesłanki. Odkryjesz, że jedna z nich jest fałszywa.

Tytuł: Re: Ja'La
PostNapisane: 20 sie 2011, o 13:48  

Starszy Skryba

Jedna rzecz mi tam nie pasowała, i dalej nie pasuje - bramki. Jestem przekonany, ze bramki musiały być ustawione tak, aby wrzucać w nie piłkę od góry - to zapobiega sytuacjom, w których piłka wnoszona jest do bramki, lub tez rozgrywający jest wnoszony do bramki razem z piłką :)
Trzeba by poszukać w źródłach co na ten temat pisze Goodkind

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 20 sie 2011, o 13:50  

Kapłan Kości

A to nie powinny być może bramki ala football amerykansky??

GG: 2486773 :D

Zaan waży już 91kg :)

PostNapisane: 20 sie 2011, o 13:53  

Poszukiwacz Prawdy

Ja zajmuje sie teraz wlasnie słownikiem wyrazow obcych i jednym z hasel które opracowuje jest Ja'la. Robie to na bierząca czytajac książki i zaznaczajac wszystkie informacje. wiec skoncze pewnie gdzies za miesiąc.
To wtedy bedziemy miec wszystkie informacje jakie pojawiły się w sadze.

Rajek napisał(a):
Jedna rzecz mi tam nie pasowała, i dalej nie pasuje - bramki. Jestem przekonany, ze bramki musiały być ustawione tak, aby wrzucać w nie piłkę od góry - to zapobiega sytuacjom, w których piłka wnoszona jest do bramki, lub tez rozgrywający jest wnoszony do bramki razem z piłką Trzeba by poszukać w źródłach co na ten temat pisze Goodkind

Bramki były chyba niewiele większe niz pilka. Cos w stylu tych bramek z quidditcha, a przynajmniej tak sobie to wyobrazalem. Po za tym chyba byla linia do ktorej mozna bylo dobiec tak jak jest w piłce recznej

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 20 sie 2011, o 14:50  

Nocny Ognik

Eruanno napisał(a):
Bramki były chyba niewiele większe niz pilka. Cos w stylu tych bramek z quidditcha, a przynajmniej tak sobie to wyobrazalem. Po za tym chyba byla linia do ktorej mozna bylo dobiec tak jak jest w piłce recznej

Mi się też wydaje, że był wyznaczony pewien obszar, z którego można było rzucać.

"Nie wymachuj toporem na oślep..."

PostNapisane: 20 sie 2011, o 14:56  

Poszukiwacz Prawdy

Caly kwadrat byl poprzecinany krzyzującymi sie liniami, mozna przyjąc ze z dwoch kwadratow od bramek mozna bylo strzelac, a z poza czwatego kwadrata bramki liczone były razy dwa

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

Strefa czasowa: UTC + 1