Teraz jest 15 kwi 2021, o 02:10

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nieścisłości
PostNapisane: 27 kwi 2010, o 22:36  

Generał

Powinienem dostać ksywkę Baraccus... :D
A na poważnie, wydaje się to najbardziej wskazanym prawem(nie wypowiedzianym), po całej serii. :D

"Mijam ich, jestem świadkiem naocznym.
Jak nie Hagel w windzie, to Platon w nocnym.
Kant wiezie mnie taksówką, Nietzsche mieszka w każdym bloku.
Świat jest pełen filozofów."
— Łona

PostNapisane: 28 kwi 2010, o 10:26  
Filar Świata

mKielba napisał(a):
Co więcej, może nawet za pozwoleniem Ksieni, mógł być wysłany z pałacu do D'Hary. Mieli przecież proroctwa i jeżeli chcieli uzyskać tego z podwójnym darem musieli pozwolić by owe przepowiednie się spełniły.

To raczej odpada, bo sam Nathan mówi, że trzy razy przebył drogę Nowy-Stary Świat: z D'Hary do Pałacu Proroków, z PP do Westlandu (pomógł George'owi Cypherowi) i z powrotem.

Pozdrawiam wszystkich :D

PostNapisane: 28 kwi 2010, o 11:15  

Starszy

Po drodze zapoznał sie z jąkąs kobitką i...:)

PostNapisane: 4 maja 2010, o 19:07  
Nowicjusz(ka)

mKielba napisał(a):
Najprawdopodobniej dlatego, że żadna Mord-Sith (jak i w sumie przeważające oddziały wojska) nie wiedziały o tym i nie zaakceptowali Nathana jako prawowitego Rahla w tamtym czasie.

Jak zginął Rahl Posępny Dharanczycy nieuznali nowego Lorda rahla a agiele nadal dzialaly

PostNapisane: 4 maja 2010, o 19:12  

Poszukiwacz Prawdy

Ale mord-sith uznały

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 5 maja 2010, o 16:56  
Nowicjusz(ka)

Eruanno napisał(a):
Ale mord-sith uznały

Kiedy w KŁ Richard przyszedl aby scalic zasłone Cara powiedziała mu że byłzdziwione ze ich agiele wciąż dzialaja

PostNapisane: 26 maja 2010, o 16:45  
Nowicjusz(ka)

zal mi was to prawo brtzmi inaczej wescie sobie jeszcze raz ksiazki przeczytajcie bo nie ograniacie. patrzcie na 2 strony a nie jak ten 2 nademna na jedna. co ma ksiazka moce czarodzieja wojny czy jak to tam do instynktu, kurde nie ogarniacie ????

PostNapisane: 27 maja 2010, o 10:45  

Generał

rusek666 napisał(a):
Alric Rahl, tworząc ową więź, musiał więc w nią wbudować czar zapewniający, że lord Rahl zawsze spłodzi obdarzonego magiczną mocą dziedzica, który podtrzyma więź z ludem D’Hary. "

Moim zdaniem ten cytat jasno wskazuje, iż Alric czarem związanym z magiczną więzią zapewnił, że w każdym pokoleniu Rahlów urodzi się potomek z darem, nigdzie jednak nie jest powiedziane że Lord Rahl musi miec tylko jedno dziecko albo że gdy urodzi się jedno dziecko z darem to jego rodzeństwo nie ma szans na jego oddziedziczenie. Wyobraźmy sobie więc sytuację w której Nathan jako dziecko zostaje zabrany do Pałacu Proroków a jego rodzice płodzą kolejne dzieci i za któryms razem trafia się kolejne dziecko z darem, które zostaje dziedzicem i kolejnym Lordem Rahlem a Nathan spokojnie żyje w Pałacu Proroków.

...jesteś idiotą? nie, marzycielem...

PostNapisane: 27 sie 2010, o 09:23  
Nowicjusz(ka)

a ja poskarżę się na wydawcę- czytam sobie, czytam Pierwsze Prawo Magii, jestem w wiosce Błotnych Ludzi, przewracam kartkę a tu przeskok o kilkanaście stron-najzwyczajniej w świecie ich brakuje...ze strony 272 przeszłam od razu na 289:(

PostNapisane: 27 sie 2010, o 09:25  

Poszukiwacz Prawdy

Kupiłaś tą książke, jeżeli tak i masz paragon to pójdz tam gdzie kupiłaś i powinni ci wymienić

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 27 sie 2010, o 20:43  
Nowicjusz(ka)

kupiłam w Empiku, zanim się zorientowałam, że książka jest niekompletna to paragon już dawno leżał w koszu :( ale nie będę pękać z tego powodu, po prostu przy zakupie kolejnych tomów sprawdzę dokładnie stronki zanim położę kasę na ladzie :)

PostNapisane: 28 sie 2010, o 00:21  

Slide

Lilith_88 napisał(a):
kupiłam w Empiku, zanim się zorientowałam, że książka jest niekompletna to paragon już dawno leżał w koszu :( ale nie będę pękać z tego powodu, po prostu przy zakupie kolejnych tomów sprawdzę dokładnie stronki zanim położę kasę na ladzie :)

Zawsze możesz odesłać prosto do Rebisu, a oni Ci odeślą nowy egzemplarz ;) Tylko musisz do nich napisać, bo nie wiem czy będziesz musiała zapłacić za wysyłkę, czy też może zgodzą się pokryć koszta... ale możesz spróbować, w końcu należy Ci się cała książka, za którą zapłaciłaś. ;)

Your life is yours alone, rise up and live it.

PostNapisane: 31 sie 2010, o 18:49  

Starszy Skryba

Jeżeli najprostsze rozwiązanie zazwyczaj jest właściwe, to mi się nasuwa jedno: Nathan urodził się zanim Alric stworzył więź. Przy czym czytałem sagę na tyle dawno, że zupełnie nie wiem czy taki fakt jest możliwy, najpewniej nie :)

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 31 sie 2010, o 19:21  

Nocny Ognik

Troche nie bardzo, bo Alric żył podczas Wielkiej Wojny, a Nathan liczył sobie dopiero ok. 1000 wiosen :D

"Nie wymachuj toporem na oślep..."

PostNapisane: 1 wrz 2010, o 09:22  

Strażnik granicy

"Jak się dowiedziałam, niezwykle rzadko zdarza się, by więcej niż jeden potomek każdego lorda Rahla urodził się z darem [..] Lord Rahl płodzi wyłącznie jednego prawowitego następce" (FŚ) z tej wypowiedzi wynika, że jednak jest możliwe urodzenie więcej niż jednego Rahla z darem w jednym pokoleniu. Bardzo rzadko, ale jednak możliwe. Być może, że Nathan jest jednym z takich przypadków, gdy urodził się jako drugi i już prawa bycia następcą nie miał, pomimo, że miał dar. Wtedy wzięły go siostry, żeby uniknąć bratobójczych walk o tron itp.

Jest czas, w którym żyjesz.
Czas, w którym powinieneś żyć.
Ten czas może być magiczny, kiedy go przeżywasz.
Wiesz wtedy, że nigdy więcej nie zobaczysz takiego czasu
...a potem... któregoś dnia budzisz się i zdajesz sobie sprawę, że to jednak nie twój czas

PostNapisane: 1 wrz 2010, o 10:10  

Łowca

Mógł też po prostu nie być bezpośrednim potomkiem LORDA Rahla, ale potomkiem JAKIEGOŚ Rahla - i to mogło wystarczyć by w nim obudził się tak silny dar.

Poza tym, faktycznie - to, że czar zapewniał, że urodzi się jeden następca z darem nie oznacza automatycznie, że urodzi się TYLKO jeden...

PostNapisane: 1 wrz 2010, o 17:38  
Nowicjusz(ka)

Pozwolę sobie przerwać dyskusję o Nathanie, aby zwrócić uwagę na kolejną "nieścisłość", której się dopatrzyłem. W "Chainfire" po ataku Samuela Cara wzięła do ręki Miecz Prawdy i podała go Richardowi. W ostatnim tomie wyjaśniono, że w ten sposób powinna przerwać nawracający efekt Chainfire i przypomnieć sobie o tym, że Kahlan istniała. To jednak nie nastąpiło. Czy jest to zwykły błąd, czy Autor wspomniał o tym w następnych tomach, a ja tego nie zauważyłem?

PostNapisane: 1 wrz 2010, o 17:57  

Czarodziej Wojny

Nie było mowy o tym, żeby sobie przypomniała Kahlan, bo pamięć o niej przebywała w zaświatach. Miecz przerywał działanie Chainfire w takim sensie, że gdyby Cara ją zobaczyła to by o niej pamiętała (ale dalej nie wiedziałaby kim jest, chyba żeby się domyśliła).

Sam się trochę nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że dlatego nic się w tym wypadku nie stało bo obok niej nie było Kahlan. Dotknięcie przez Carę miecza nie było więc dla niej tak doniosłe w skutkach jak dotknięcie go przez Zedda, w momencie gdy Kahlan stała koło niego.

Sprzeczności nie istnieją. Kiedykolwiek myślisz, że masz do czynienia ze sprzecznością, sprawdź przesłanki. Odkryjesz, że jedna z nich jest fałszywa.

PostNapisane: 1 wrz 2010, o 19:01  

Starszy

Ja mam pewną teorię co do Magdy Searus, a podróży Sylfą + wątek z R9 (której nie czytałem). Kto powiedział, że Magda nie była czarodziejką? Przecież wtedy by mogła podróżować Sylfą (magia subtraktywna jeszcze wtedy nie zanikła). R9: Jax mówi, że ma wiele talentów, może odziedziczyła magię czarodziejki po przodku, nie wiadomo przecież ile spowiedniczek stworzono.

"Wasze życie należy wyłącznie do was. Powstańcie i przeżyjcie je."

PostNapisane: 28 wrz 2010, o 10:52  

Strażnik granicy

Znalazłem kolejną nieścisłość, mianowicie w Spowiedniczce w pewnym momencie podczas rozmowy z personelem krypty Richard brudzi atramentem pewną chustkę, którą potem wkłada do kieszeni spodni. Trochę później, gdy musi iść do zaświatów jest nagi, czyli zostawia ubranie w pałacu. Po powrocie i spotkaniu Kahlan w drodze do Tamarang oboje siedzą przy ognisku no i w pewnej chwili Richard wyjmuje z kieszeni ową chustkę, która nie wiadomo w jaki magiczny sposób się u niego znalazła :)

...a potem... któregoś dnia budzisz się i zdajesz sobie sprawę, że to jednak nie twój czas

PostNapisane: 28 wrz 2010, o 16:55  

Starszy

marx96 napisał(a):
Ja mam pewną teorię co do Magdy Searus, a podróży Sylfą + wątek z R9 (której nie czytałem). Kto powiedział, że Magda nie była czarodziejką? Przecież wtedy by mogła podróżować Sylfą (magia subtraktywna jeszcze wtedy nie zanikła). R9: Jax mówi, że ma wiele talentów, może odziedziczyła magię czarodziejki po przodku, nie wiadomo przecież ile spowiedniczek stworzono.

Ja też nie czytałam R9 ale jeżeli Magda była spowiedniczką to miała też cząstke magii subtraktywnej (przywołując Con`Dar Spowiedniczki posługiwały się magią z zaświatów) ponieważ Kahlan też mogła podróżować w Sylfie :)

PostNapisane: 28 wrz 2010, o 19:52  

Czarodziej Wojny

Cerivant, gdzie znalazłeś ten fragment?

Sprzeczności nie istnieją. Kiedykolwiek myślisz, że masz do czynienia ze sprzecznością, sprawdź przesłanki. Odkryjesz, że jedna z nich jest fałszywa.

PostNapisane: 28 wrz 2010, o 20:15  

Strażnik granicy

Ten fragment z pobrudzeniem chustki jest podczas jednej z lekcji w Pałacu Ludu, gdy Richard uczy się symboli do otwarcia szkatuł:
"Należeli do personelu krypty, co oznaczało, ze musieli to gdzieś tam znaleźć. Piasek czarnoksiężnika lśnił rozszczepionym światłem, a Richard się dziwił, że znaleźli jedno ziarno. Zastanawiał się, gdzie się na to natknęli i czy było tam więcej piasku. Richard ostrożnie zawinął w płótno ziarno piasku czarnoksiężnika. Zauważył przy tym, że atramentowa kropka, którą zrobił na złożonym płótnie, znajduje się teraz po dwóch przeciwległych stronach tkaniny. Kiedy ją złożył, obie kropki się zetknęły, tworząc jedną. Wpatrywał się w to przez chwilę, zamyślony. –Chodźmy – powiedział na koniec, chowając płótno do kieszeni. – Zaprowadźcie mnie tam."

PostNapisane: 28 wrz 2010, o 20:26  

Czarodziej Wojny

Prześledziłem fragment, w którym Richard i Kahlan siedzą przy ognisku i nie ma tam w wzmianki, o tym że Richard wyciągnął chustkę. Zrobił to dopiero po przyjściu z Kahlan do Pałacu. Nie ma nieścisłości

PostNapisane: 28 wrz 2010, o 20:51  

Strażnik granicy

Aha no faktycznie mój błąd ta scena jest potem tuż przed odlotem jak siedzą już na smoku to Richard wyjmuje tą chustę :)
Strona 497 czyli jednak jest nieścisłość ;)

PostNapisane: 12 lis 2010, o 17:14  

Niewolnik Jaganga

Mnie osobiście dziwi fakt ,że budowla taka jak wieża Czarodzieja nie miała przy wejściu jakiś wielkich (np. metalowych) wrót - jak we wszystkich zamkach. Rozumiem że posiadała osłony, lecz skoro wieża była taka ważna projektanci powinni umieścić przed wejściem do niej wrota(tak na wszelki wypadek ;) - zabezpieczyło by to przed nie miłymi niespodziankami ,jak wdarcie się do wieży osób bez daru ,czy wiedźmy Six.

"Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody"

PostNapisane: 12 lis 2010, o 17:27  

Strażnik granicy

Ale takie wrota były (a dokładnie to krata). W "Bractwie Czystej Krwi" Richard wykorzystał tą kratę podczas walki z królową Mrishwitów. Krata ta po prostu była zawsze otwarta ze względu na wewnętrzne osłony, które jak widać nie zawsze skutkowały.

PostNapisane: 12 lis 2010, o 17:32  

Niewolnik Jaganga

W takim razie widać tutaj lekką naiwność nie których z głównych postaci które po jednym incydencie niczego się nie nauczyły i dały się ponownie w podobny sposób zaskoczyć

"Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody"

PostNapisane: 7 sty 2011, o 23:49  

D'Harański gwardzista

"Bezbronne Imperium", str. 59.

Widzicie ten sam błąd, co ja? ;)

"Nic nigdy nie jest łatwe i proste"

PostNapisane: 7 sty 2011, o 23:59  

Nocny Ognik

napisz coś więcej bo książki nie mam

Niechaj stępi się ostry brzeg trzeźwości, niech zmętnieje przejrzystość widzenia, niech zachwieje się równowaga

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 151 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1