Teraz jest 16 paź 2019, o 09:16

Autor Wiadomość
 Tytuł: Polski audiobook o poszukiwaczu ? Tak, to możliwe !
PostNapisane: 5 mar 2013, o 20:43  
Nowicjusz(ka)

Witam serdecznie !

Cóż z góry przepraszam nawet, że mój pierwszy post jest pisany tutaj, ale sprawa jest ważna tak więc zacznę od początku.
Jako młodszy osobnik przeczytałem kilka książek o poszukiwaczu. Niestety dzisiaj jako osoba pracująca, wolne mam w czasie, gdy dojeżdżam do pracy czyli godzina dziennie i najzwyczajniej nie mam czasu usiąść i przypomnieć sobie to co czytałem oraz nadrobić czytając nowsze książki cyklu. Także zostają mi tylko Audiobooki.
Tak więc napisałem do serwisu Audioteka zajmującą się nagrywaniem i sprzedażą takich rzeczy jak audiobooki. Przedstawiłem im ofertę proponując im, aby zabrali się za pierwszą część cyklu o poszukiwaczy mowa oczywiście o książce "Pierwsze prawo magii". Odzew na dzień dzisiejszy jest pozytywny. Etap na którym są to rozmowa z wydawcą czy taki audiobook na terenie naszego kraju jest możliwy. Jeżeli będzie to znając życie nastąpi badanie rynku. Jeżeli wypadnie negatywnie to pozostają dwie rzeczy "zrzuta", albo jak kto woli dofinansowanie lub też wysłanie oficjalnej zbiorowej petycji z prośbą o nagranie audiobook'a oczywiście zobowiązując się do jego kupna jeżeli pojawi się na rynku. Jeżeli produkcja osiągnie sukces czyli bd intratna możemy się w przyszłości spodziewać kolejnych tomów, gdzie wszystkie powinny się pojawić w przeciągu 2-3 lat od wypuszczenia pierwszej części. Tak więc piszę by zadać Wam kilka pytań:

1. Jeżeli taki audiobook by wyszedł kupił/kupiłabyś go ?
2. Jeżeli trzeba by było podpisał/a byś petycję zobowiązującą się do kupna audiobooka lub też wspomógłbyś/wspomogłabyś pieniężnie projekt ?
3. Tutaj to już bardziej do administracji forum pytanie. Udałoby się w razie czego rozpowszechnić ów materiał by jeszcze szersze grono odbiorców go zobaczyło ?

Dzięki i pozdrawiam (oraz przepraszam za kłopot jeżeli by jakiś wyniknął :) )
Pitbull

Tytuł: Re: Polski audiobook o poszukiwaczu ? Tak, to możliwe !
PostNapisane: 6 mar 2013, o 05:59  

Ksieni

Pitbull napisał(a):
Witam serdecznie !

1. Jeżeli taki audiobook by wyszedł kupił/kupiłabyś go ?
2. Jeżeli trzeba by było podpisał/a byś petycję zobowiązującą się do kupna audiobooka lub też wspomógłbyś/wspomogłabyś pieniężnie projekt ?
3. Tutaj to już bardziej do administracji forum pytanie. Udałoby się w razie czego rozpowszechnić ów materiał by jeszcze szersze grono odbiorców go zobaczyło ?

Dzięki i pozdrawiam (oraz przepraszam za kłopot jeżeli by jakiś wyniknął :) )
Pitbull

Zacznę od końca. Rozpowszechnić jak najbardziej. Myślę, że nie byłoby z tym najmniejszego problemu. Czy to nasza strona czy fanpage na FB, czy wreszcie mówienie o tym przy okazji każdego konwentu.

Osobiście nie kupiłabym aduiobooka, choć nie powiem, lubię słuchać, ale MP już przeczytałam i wracam do niego czasami na kartkach papieru :) A jeśli chodzi o zobowiązania... nie wiem czy ktoś by ci takowe podpisał.

Ale ciekawa jestem co na to reszta?

PS. Się porządziłam trochę ;)

Ksieni należy tytułować

Tytuł w nagłówku:
Przewielebna Panno Ksieni, Dobrodziejko!
Tytuł w treści: Wasza Przewielebność
Cześć: Waszej Wielebność cześć wyraża
Podpis: uniżony sługa N.N.
Adres: Przewielebna Panna Ksieni Dobrodziejka Margoo

"I do not fear the truth"
- "Atlas chmur"

Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie.

Vincent van Gogh

"- To wódka? - Słabym głosem zapytała Małgorzata. Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.
- Na litość boską, królowo - zachrypał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!"

Michał Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata"

PostNapisane: 6 mar 2013, o 09:36  

Prorok

Dobra, swoje przemyślałam i tak:

Podpisać nic nie podpisze, a to z tej prostej przyczyny, że nie będę wyrzucać pieniędzy na jakiś bubel, a skąd mam pewność że takowego nie zrobią? No właśnie...

Jeśli to będzie zrobione porządnie, to może się nawet skuszę.. może. Bo szczerze jeszcze w życiu nie słuchałam żadnego audiobooka, gdyż dla mnie się to mija z celem. Ale żeby stało na półeczce, zamiast książek? Może, może :)
W każdym razie - tak, rozpowszechnianiu, ale - nie wiem na jakiej zasadzie to będzie dogrywane z Rebisem, prawami autorskimi i w ogóle, ale nasze logo musi na opakowaniu być :D Inaczej na pewno nie kupie :P

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 6 mar 2013, o 15:23  
Nowicjusz(ka)

Przesadziłem może trochę z tym "zobowiązaniem się do kupna". Chodziło mi raczej o sam fakt, że fani twórczości Goodkind'a są za tym, aby taki audiobook powstał. Cóż przedsięwzięcie takie jak "Wiedźmin" czy "Narrenturm" z dziesiątkami osób to nie będzie, ale audioteka ma doświadczenie w tym co robi i zrealizowała pokaźną ilość audiobooków, które w większości bardzo przyjemnie się słucha. Cóż zaczekać na rozwój wypadków trzeba, ale piszę już teraz, bo każda pomoc się przyda :) A im więcej osób, będzie wiedziało o tym audiobooku (tym więcej potencjalnych klientów) i większe prawdopodobieństwo, że ukażą się kolejne części.

PostNapisane: 6 mar 2013, o 17:19  

Spowiedniczka

Jak nie będzie jak to Pitbull nazwał "dziesiątek osób" to moim zdaniem to się mija z celem. Wiedźmin właśnie z takim podejściem jest bardzo dobrym audiobookiem i słucha się go o wiele przyjemniej, niż takiego lektora którego po paru rozdziałach ma się ochotę zdzielić cepem po jajach byle tylko zmienił barwę głosu. :D Zamiast jednego lektora wolę już samemu sobie czytać, przynajmniej potrafię sobie wyobrazić różne głosy danych postaci.
Niemniej jednak, kibicuję temu.

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 6 mar 2013, o 17:44  

Poszukiwacz Prawdy

Jeżeli audiobook będzie zrobiony na takim samym poziomie co jest zrobiony audiobook Gry o tron (a słyszałem że jest zrobiony genialnie, również to że zatrudniono stu różnych autorów mówi samo za siebie) to ja jestem jak najbardziej za i może bym się i nawet skusił by kupić o ile mi fundusze na to by pozwoliły. Ah ładnie by wyglądała taka kolekcja audiobooków obok książek :D
Po za tym popatrzmy na to z drugiej strony taki audiobook byłby genialną reklamą nie tylko strony (logo strony musi być! :D) ale i samej serii. Ba myśle że nawet to byłaby lepsza reklama niż serial jeżeli zatrudniłoby się do realizacji osoby z najwyższej półki. No bo wiadomo skoro zabrali się za to najlepsi to, to nie może być złe :D

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 6 mar 2013, o 18:07  
Nowicjusz(ka)

Cóż nie ma co się łudzić by wziął się za to zespół aktorów, bo to są już wydatki kwestii kilkudziesięciu tysięcy jak nie więcej. Więc wymagałoby to petycji z podpisem minimum tysiąca osób, także trudne byłoby to do zrealizowania. Tym bardziej, że książka nie należy do tych cieńszych i jeżeli by był to audiobook nagrywany przez wiele osób długość byłaby na prawdę długa i nie sądzę by się to im zwróciło. Cóż wystarczy porównać nagranie pana Rocha Siemianowskiego, który czytał, by nie skłamać... albo Miecz Przeznaczenia, albo Ostatnie życzenie no któreś z tych, które Fonopolis nagrało z zespołem aktorów i trwało to około 4-5h dłużej. Także jeżeli pierwsza książka przez jednego lektora trwałaby około 15-18h to w przypadku większej liczby trwałoby to grubo ponad dobę....
Cóż zgodzę się z opinią "Xan". Taki audiobook to byłaby dobra promocja twórczości Terry'ego Goodkind'a :)

Strefa czasowa: UTC + 1