Teraz jest 21 lis 2019, o 23:29

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak się zaczeła wasza przygoda z Mieczem Prawdy
PostNapisane: 21 sie 2010, o 11:38  

Poszukiwacz Prawdy

Troche się zdziwiłem że nie ma takiego tematu. A skoro ostatnio jest tu tak cicho, nikt nic nie pisze, to pozwoliłem sobie założyć ten temat :D
No to tak z Mieczem Prawdy spotkałem się w pierwszej liceum, niech policze to było koło 4 prawie lat temu.
Była tak strona poświecona książkom fantasy (w simie to było ich tylko kilka bo strona się dopiero rozwijała) nazywała się "Wrota Rohanu". Strone prowadził moderator o wielce wymownym nicku Richard :D .
Był sobie jesienny długi wieczór, nie mając co robić (ta uczyć mi się nie chciało :) )przeglądałem tę strone w poszukiwaniu jakiejś fajnej strony. Patrze a tu MP, no to szukam czegoś bardziej konkretnego. Postanowiłem sciągnąc sobie ebooka PPM i od pierwszych stron wiedziałem że to jest to czego szukałem i tak wciągu paru tygodni (chyba od połowy pażdziernika do końca grudnia) przeczytałem wszystkie tomy do Pożogi (wszystkie w formie ebooków) zatrzymałem się dopiero przy Fantomie gdyż nie było go w formie ebooka. Kupiłem go sobie dopiero w marcu przyszłego roku, potem skompletowałem reszte książek. W końcu została wydana spowiedniczka od razu poleciałem do galerii Kraków kupić :D. Strasznie szybko przeczytałem ją i już myslałem że to koniec (chociaż w głebi duszy modliłem się o kolejną część) ale naszczeście ogłoszono nowy tom (najwidoczniej moje modlitwy zostały spełnione :P ), którego już niecierpliwie wypatruję na horyzoncie.
A jak o bylo z wami :D

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

Tytuł: Re: Jak się zaczeła wasza przygoda z Mieczem Prawdy
PostNapisane: 21 sie 2010, o 12:17  

Nocny Ognik

Pewnego piątkowego wieczoru, nie mając co robić włączyłem telewizor na TVP1, gdzie za parę minut miał zacząć się pierwszy odcinek serialu MP. Po oglądnięciu tego odcinka zacząłem szukać w internecie czegoś o MP, znalazłem dużo różnych, ciekawych informacji co skłoniło mnie do przeczytania owej serii. Gdy przeczytałem wszystkie tomy dobry los chciał, abym trafił na to forum :D i bardzo mu za to dziękuję :D

To tak krótko jak było ze mną :D

"Nie wymachuj toporem na oślep..."

PostNapisane: 21 sie 2010, o 12:34  
Starszy

No to może ja. Zacząłem swoją przygodę z Mieczem Prawdy w październiku zeszłego roku. Była sobota czy niedziela. Na TVN-ie leciał bodajże "Mam talent", no i sobie oglądałem. Jak to w telewizji po kilkunastu minutach nastąpiła przerwa reklamowa. No to wziąłem pilota i zacząłem skakać po kanałach. Gdy tak skakałem zatrzymałem się na jedynce bo akurat leciał Legend of the Seeker, oczywiście nie wiedziałem co to za serial. Zatrzymałem na chwilę i zacząłem oglądać. Zawsze mnie ciekawiły seriale typu akcja w lesie, średniowiecze itd. Była tam właśnie też scena jak jakaś laska w białej sukni dotyka faceta a mu oczy robią się czarne xD. Po kilkunastu minutach spowrotem dałem na TVN. W kolejnym tygodniu nie miałem ochoty oglądać Mam talent i przypomniałem sobie o tym serialu. Obejrzałem cały odcinek od początku do końca. Spodobał mi się. Za tydzień znowu obejrzałem cały, ale zanim wyłączyłem telewizor to zdążyły przelecieć napisy, lektor zdążył powiedzieć te magiczne słowa: "Na podstawie powieści T.G. Miecz Prawdy".

Zaciekawiłem się tym. Po jakimś czasie, chyba po 2 tygodniach, postanowiłem ściągnąć e-booka. Ogólnie nienawidzę ebook-ów bo książka ma swoją duszę i powinno się ją czytać mając ją w ręku, a nie patrząc na ekran. :) Ale zrobiłem wyjątek bo pomyślałem, że muszę ją najpirew sprawdzić bo nie wydam kasy na coś co będzie beznadziejne. Przeczytałem Dług Wdzięczności i 100 stron PPM i już wiedziałem, że muszę mieć tę książkę. Obleciałem wszystkie księgarnie i empiki w mieście i nic. Nikt nie słyszał nikt nie widział nikt nie ma. Ale za parę dni pojechaliśmy na wycieczkę do kina i w tamtejszym mieście w tamtejszej galerii w tamtejszym empiku przy kasie na ostatniej półce u dołu był cały cykl. Kupiłem Pierwsze Prawo Magii i Kamień Łez (chciałem się zabezpieczyć na wypadek gdy za szybko przeczytam PPM). Czytałem w autobusie jadać do i ze szkoły na lekcjach w labie kiedy czekałem, aż się mi osad wypraży, w każdej wolnej chwili. Po przeczytaniu tych książek, akurat musiałem zamówić parę chemicznych książek i zamówiłem przy okazji Bractwo Czystej Krwi, Świątynie Wichrów i Duszę Ognia (styczeń, luty). Później miałem dość dużo zajęć w szkole i kolejne części dopiero kupiłem w maju kiedy to pojechaliśmy do krakowskiego teatru. Oczywiście zahaczyliśmy o tamtejszy empik ;D i w moje ręce wpadła Nadzieja pokonanych i Filary Świata. Pod koniec roku szkolnego idąc na PKS wstąpiłem do empiku i już od wejścia rzuciła mi się w oczy szafka na wprost z napisem T.G. i jego książki. Pomyślałem: "Nareszcie je zamówili !!!" (często chodziłem do tego empiku i zawsze się pytałem o MP może mieli mnie dośc i ej zamowili żebym się ciągle głupio nie pytał ;D). Od razu kupiłem bezbronne imperium. Po jego przeczytaniu nie mieli Pożogi w tamtym empiku, widac że w moim małym maisteczku nie tylko ja czytam MP. Zamówiłem sobie i przez wakacje pod koniec czerwca miałem Pożoge i Fantoma. Pod koniec lipca kupiłem sobie Spowiedniczkę i Dług Wdzięczności i od sierpnia już nie miałem co czytac :) Ucieszyła mnie bardzo wiadomosc że będzie kolejna cześć.

Nie czytałem jeszcze Reguły Dziewiątek, ale postanowiłem ją zostawić na wrzesień i październik żeby mieć co czytać w drodze do szkoły i na praktyki :)

Oczywiście o książce powiedziałem moim kolegom i koleżankom z klasy ;D Koleżanki zawsze gdy przeczytałem tom chciały żebym i pokazał w książce miejsca scen miłosnych Richarda i Kahlan. Czytały tylko to i zawsze miały otwarte usta xD xD xD Może w końcu sięgną po tą książkę ;)

To taki mój "krótki" elaborat na temat historii z MP. Przepraszam jeśli po przecztabiu mojego postu zamykają Wam się powieki xD

PostNapisane: 21 sie 2010, o 15:30  

Starszy

Ja zaczelam swoja przygode z MP, dzieki mojej przyjaciolce, zaczelo sie to dosc dziwacznie: D cos kolo 4 lat temu albo cos kolo 5teraz nie pamietam, mialam taki nagly zrywa jesli chodzi o ksiazki fantasy, najpierw Wiedzmin pozniej Swiat Czarownic, przewaznie ksiazki pozyczalam od tej wlasnie kolezanki, no i ktoregos dnia dala mi do przeczytania 1 tom Miecza, no ale patrzac na grybosc ksiazki przeczytalam kawalek i jakos mnie to nie zainteresowalo, pozniej zbytnio nie wracalam do MP, ona wlasnie opowiadala a jaka to jest dobra ksiazka itd. No i ostatecznie zainteresowalam sie ksiazka, gdzies tak po 3odc serialu :D a ze pozyczyla mi 5tomow od razu i akurat wypadla mi dluga choroba i lezenie w lozku, wiec je przeczytalam i nie zaluje ;]

And if we should die tonight
We should all die together
Raise a glass of wine for the last time..

Obrazek

PostNapisane: 22 sie 2010, o 02:30  

Czarodziej Wojny

Moja przygoda z MP zaczęła się od tego, że pewnego wrześniowego wieczoru zeszłego roku oglądałem jakiś film na Polsacie. Akurat była przerwa na reklamy i postanowiłem przełączyć na inny kanał. Wybrałem jedynkę. Akurat trafiłem na scenę, w której Richard i Kahlan starają się przejść przez granicę i zostają zaatakowani przez żołnierzy. Scena zrobiła na mnie całkiem przyjemne wrażenie. Obczaiłem co to za serial, trochę poszukałem w internecie. Byłem trochę zaskoczony, bo nie często można w telewizji trafić na serial fantasy. W następnym tygodniu postanowiłem obejrzeć cały odcinek. Spodobał mi się i postanowiłem, że będę oglądał ten serial. Nie była to rewelacja ale w sam raz na ponure, jesienne wieczory. Obejrzałem większość odcinków, a te które ominąłem ściągnąłem sobie na kompa. W pewnym momencie pomyślałem sobie, że skoro serial tak mi się spodobał to może warto by sięgnąć po powieść. Ściągnąłem całą sagę w formie ebooka. Zacząłem czytać pierwszy tom w połowie stycznia. Bardzo mi się spodobał. Był zupełnie inny od serialu, bardziej mroczny, brutalniejszy, poważniejszy. W kolejnych tygodniach przeczytałem kolejne tomy - w każdym tygodniu następny. I tak na początku kwietnia przeczytałem całą sagę. W międzyczasie obejrzałem drugi sezon LOTS, ale nie zrobił już na mnie tak pozytywnego wrażenia jak pierwszy sezon. Teraz czytam R9, jestem na 5 rozdziale; mam nadzieję że było warto wydać pieniądze na tę książkę :D

Sprzeczności nie istnieją. Kiedykolwiek myślisz, że masz do czynienia ze sprzecznością, sprawdź przesłanki. Odkryjesz, że jedna z nich jest fałszywa.

PostNapisane: 22 sie 2010, o 02:34  
Łowca

A moja przygoda z MP zaczęła się dość dziwnie... od serialu. Brat mnie zainteresował nim a później powiedział, że jest książka na temat LotS, pomyślałem że pewnie mnie nie zainteresuje, ale zacząłem czytać i tak bardzo się wciągnąłem... zaległości w szkole, ale za to wszystkie tomy przeczytałem w w 56 dni :D

PostNapisane: 22 sie 2010, o 06:00  
Starszy

Baraccus to mamy wiele wspolnego :)

PostNapisane: 22 sie 2010, o 15:38  

Filar Świata

Moja przygoda z MP zaczyna się w październiku. Razem z bratem oglądamy jakiś mało ciekawy film. W czasie reklamy poszedł zrobić sobie kolacje i zostawił pilota w zasięgu mojego wzroku :twisted: . Porwałem go i zacząłem przeglądać te wszystkie nudne i zarazem bardzo komercyjne programy (reklamy, reklamy i reklamy). Los tak chciał ,że na jedynce akurat leciał Legend of the Seeker ,lecz niestety brat tak chciał i postanowił wrócić na film ,który wcześniej oglądaliśmy. Z racji tego ,że jest starszy i raczej śilniejszy po długich i ciężkich staraniach zabrał mi pilota. Po filmie poszedł spać i mi go zwrócił. Od razu wróciłem na jedynke. Zdążyłem usłyszeć tylko "na podstawie cyklu Miecz Prawdy Terry'ego Goodkinda". W następnym tygodniu udało mi się pogonić brata (poszedł gdzieś z kolegami xDD) i obejrzałem cały odcinek. Nakręciłem się na ten serial ,a jeszcze bardziej na tą tajemniczą książke ,o której nikt nie słyszał ,nikt nie widział i nigdy nie czytał. Pobrałem wszystkie ebooki. Do końca listopada skończyłem czytać PPM :oops: (troche długo ale nie miałem czasu ,bo to szkoła ,bo to święta ,bo to nie było nastroju na czytanie :cry: ) i oglądać w internecie pierwszy sezon serialu. Obecnie czytam już DO (tak ,mało przeczytałem ale i czasu więcej nie miałem) i jestem zdania ,że to jest jedna z najlepszych serii fantasty jakie wpadły w moje łapy. :mrgreen:

"Życie jest filmem, a ty jesteś jego reżyserem. Nakręć je tak aby było dobrym filmem, który nigdy się nie znudzi."

PostNapisane: 22 sie 2010, o 16:54  
Starszy

Widzę, że to dzięki abonamentowi radiowo - telewizyjnemu (brak reklam w czasie filmow w tvp) dużo osób miało okazję tarfic na serial a potem dowiedziec się o książce ;)

PostNapisane: 22 sie 2010, o 17:43  

Strażnik granicy

jeśli chodzi o mnie, to za literaturą fantasy przepadam od dawna... w gimnazjum był "Lord of the Rings", w liceum cała saga o Wiedźminie, potem trochę przystopowałam - patrz: studia i literatura medyczna,
ale zawsze znajdę trochę czasu na ciekawą książkę
serię MP znam od ponad roku, tak od lipca... akurat byłam w Empiku w moim mieście, zaszłam tam po skończonych praktykach i jak zwykle zatrzymałam się przy półce z literaturą SF i F; patrzę a tam oprócz tolkiena, sapkowskiego, uniwersum SW i świata dysku leżą inne książki... z ciekawości wzięłam jedną z nich, znalazłam sobie miejsce na niewielkiej kanapie i zaczęłam czytać... to był TG i PPM :)
resztę już znacie (lub się jej domyślacie) :P
jeśli chodzi o serial, to obejrzałam z ciekawości - porównać z książkami... jestem ZDECYDOWANĄ zwolenniczką książek :D

Wczoraj, to już historia
jutro, to tajemnica
dzisiaj, jest darem losu...
a dary losu są po to, by się nimi cieszyć...
Mistrz Oogway

PostNapisane: 24 sie 2010, o 11:50  

D'Harański gwardzista

Ja już nawiązałam do tego tematu w moim poście powitalnym :) Po prostu zobaczyłam w gazecie z programem,że w piątkowy wieczór zaczyna się jakiś serial fantasy i już wiedziałam,że muszę go obejrzeć :D Po obejrzeniu pierwszego odcinka myślę sobie "hmm,fajne,będę oglądać" I tak to sie zaczęło :)

"Master!
Apprentice!
Heartborne, 7th Seeker
Warrior!
Disciple!
In me the Wishmaster"

PostNapisane: 24 sie 2010, o 12:09  
Filar Świata

To było tak...
Pewnego dnia zobaczyłam na TVP1 reklamę nowego serialu fantasy, który od samego początku mnie zainteresował i przypadł mi do gustu. Jak toś już wspominał niewiele jest w TV seriali tego typu, więc nie mogłam go przegapić. Po bodajże trzecim odcinku usłyszałam, jak jeden z poprzedników słowa: "Na podstawie powieści..." Poszukałam więc w internecie. Potem obejrzałam na komputerze resztę odcinków (nie chciało mi się czekać tygodniami) i postarałam się zdobyć książki. Pomocne okazało się w tym dziele Allegro :P W między czasie w jednej z recenzji o serialu znalazłam link do starego forum.

Pozdrawiam wszystkich :D

PostNapisane: 24 sie 2010, o 12:25  

Strażnik granicy

Moja przygoda z MP zaczęła się dzięki........
Kocham cię Polsko!!!!! XD
Oglądam program,wygrała chyba Marzenka więc byłam w dobrym nastroju.XD
Zaczęłam skakać po programach: Tvn, AXN, Sci Fi Chanel,TVP 1,N film HD
..........................................
??????????????????????????????
TVP 1????????????????
Trafiłam na moment kiedy Zedda wciągały zaświaty.
Wyczułam że fantasy to oglądam,co mi tam!!!! XD
Od razu polubiłam ten serial.
Następnego dnia pobiegłam do Empiku i kupiłam PPM i KŁ.
THE END ( XD )

Kvetha Fricai
Atra esterni ono thelduin.

PostNapisane: 24 sie 2010, o 18:49  

Łowca

Ze mną było podobnie zaczęło się od serialu...
Pewnego piątku przegrałam walkę o pilota i nie chcąc oglądać jakiegoś głupawego filmu przeniosłam się na telewizor wyłącznie z kanałami TVP 1 i 2. Zostawiłam na jedynce. Trafiłam na odcinek 9 (Lalkarz) na scenę z Zeddem. Pomyślałam (sama nie wiem dlaczego) że coś jest nie tak i że to wcale nie są główni bohaterowie, chciałam się dowiedzieć o co tam chodzi i tak w każdy piątek oglądałam LotS. Dopiero jak się skończył uświadomiłam sobie jaka jestem "mądra" że nie ogladałam odcinków na necie. Drugi sezon obejrzałam w niecały tydzień i dzięki komentarzom sięgnełam po książki :)

Jakiekolwiek byłoby źródło mojej głupoty, jeszcze się nie wyczerpało.

PostNapisane: 25 sie 2010, o 13:44  

Strażnik granicy

Od serialu na torrentach. Ot tak, przeglądałam sobie seriale fantasy i zobaczyłam LOTS. Pierwsze odcinki spoko, później zauważyłam, że to na podstawie książki i poszło. Teraz mam przerwę na Wiedźmina po raz drugi, ale Pożoga czeka;)

Smoki istnieją. I nie próbuj się ze mną sprzeczać.

PostNapisane: 25 sie 2010, o 15:05  

Łowca

Wow, widzę, że większość z was przeczytała MP z powodu serialu. No cóż, u mnie było inaczej ;)

Dwa czy trzy lata temu, pewnego zimowego wieczoru, a dokładnie 24. grudnia, po kolacji wigilijnej znalazłam pod choinką mały pakuneczek obwinięty w kolorowy papier. Czarnym markerem napisane było moje imię. Podejrzewając, że była to książka, a trzeba wiedzieć, że jestem strasznym molem, rozerwałam papier. Spod jego strzępów wyglądała okładka w ciepłych barwach. Cóż, nigdy nie potrafiłam i nadal nie potrafię nie oceniać książki po okładce, a iż ta spodobała mi się niezmiernie od razu zagłębiłam się w treści stron, które pod sobą ukrywała. W niedługim zasie "pożarłam" resztę tomów i R9. Nigdy tego nie pożałowałam ;)

W obecnej chwili jestem w trakcie uzupełniania mojej biblioteczki o książki Goodkinda, gdyż od tomu szóstego czytałam je wyłącznie w wersji e-book.

...ale margines, to przecież nadal część kartki...

PostNapisane: 25 sie 2010, o 15:52  
Łowca

Ja tutaj chyba jak większosc.
W filmie na polsacie zaczeły sie reklamy, wiec przełączyłam na 1 i leciala akurat scena kiedy pod koniec odcinka w którym Richard był torturowany przez Denne, Kahlan rozmawiała z Richardem.
Troche mnie zaciekawil i czekałam na niego kolejny tydzien . Pózniej poszukałam na necie i poszło juz z górki :)

PostNapisane: 25 sie 2010, o 22:49  

Strażnik granicy

Też dzięki serialowi, ale nie w TV tylko w necie około 1,5 roku temu słyszałem coś niecoś o MP. Obejrzałem 1-wsze odcinki i od razu sięgnąłem po e-booka PPM. Później poszło już z górki od razu kupiłem pierwsze 2 tomy i zacząłem czytać. Obecnie już trzeci raz śledzę losy R&K i jak skończę serię biorę się za R9, której nie miałem okazji jeszcze przeczytać :)

Jest czas, w którym żyjesz.
Czas, w którym powinieneś żyć.
Ten czas może być magiczny, kiedy go przeżywasz.
Wiesz wtedy, że nigdy więcej nie zobaczysz takiego czasu
...a potem... któregoś dnia budzisz się i zdajesz sobie sprawę, że to jednak nie twój czas

PostNapisane: 26 sie 2010, o 13:11  

D'Harański gwardzista

To PPM można w Internecie przeczytać? :)

"Master!
Apprentice!
Heartborne, 7th Seeker
Warrior!
Disciple!
In me the Wishmaster"

PostNapisane: 26 sie 2010, o 13:59  

Strażnik granicy

Jak się wie gdzie szukać ;P To jak najbardziej

...a potem... któregoś dnia budzisz się i zdajesz sobie sprawę, że to jednak nie twój czas

PostNapisane: 26 sie 2010, o 18:07  
Starszy

Lexia na chomiku są wszystkie ebooki miecza prawdy każdy po ok. 2MB

PostNapisane: 26 sie 2010, o 19:00  

Łowca

Na chomiku, albo jeżeli nie masz tam konta wbijaj na 4shared.com

...ale margines, to przecież nadal część kartki...

PostNapisane: 26 sie 2010, o 20:46  

D'Harański gwardzista

Dziękuję :)

Konto na chomiku mam,tylko nie pamiętam loginu nawet :P Założe sobie nowe konto :)

"Master!
Apprentice!
Heartborne, 7th Seeker
Warrior!
Disciple!
In me the Wishmaster"

PostNapisane: 26 sie 2010, o 21:56  

Starszy Skryba

U mnie wyszło to trochę dziwnie. Kiedyś już chyba pisałem...
Sagę o Mieczu prawdy polecił mi jeden z przyjaciół. Wyjechał gość do Kalifornii, nie miał co robić po pracy, a że tam bibliotek ani empików nie ma, nałogowo zajmował się czytaniem e-booków. Głównie fantasy. Podczas którejś z kolejnych rozmów via Skype padło pytanie: a co teraz czytasz? I opowiedział mi kawałek historii, jak to Rich poznał Kahlan i wyruszyli razem w nieznany świat, walczyć ze złem wszelakim. Stwierdził wtedy, że ta saga jest bezkonkurencyjna, na 100% przebija Tolkiena, a kto wie, może nawet Wiedźmina. Na takie dictum musiałem zareagować. Następnego dnia skoczyłem do biblioteki, gdzie udało się znaleźć dwie pierwsze części. Byłem wtedy na studiach, miałem więc mnóstwo czasu, ale malutko pieniędzy, więc po tygodniu zakończyłem przygodę z MP na Bezbronnym Imperium. Więcej w bibliotece nie mieli, zakupy odpadały. Można było dalej czytać w e-bookach, ale wtedy uważałem, że e-book to jakby profanacja książki, i ja tego czytać nie będę (nauczyłem się kilka lat później, e-book to doskonałe lekarstwo na nudę w pracy :) )
Od tamtej pory sagę przeczytałem pewnie z 5 razy, może więcej. I muszę przyznać mojemu przyjacielowi rację, choć nie we wszystkim: do Wiedźmina absolutnie porównywać jej nie można - dwa diametralnie inne style.

O serialu nie będzie ani słowa. Nie warto pisać.

PS: z powyższych wypowiedzi wynika że wielu ludzi zakupiło księgi po obejrzeniu serialu, niektórzy pobrali z sieci e-booka, nieliczni dostali w prezencie. Serio do bibliotek już nikt nie chodzi ? :) Myślę, że to dobry temat na ankietę.

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 26 sie 2010, o 22:32  

D'Harański gwardzista

Ja to wątpie że z mojej BULe w ogóle myślą o miłośnikach książek fantasy... :(

"Master!
Apprentice!
Heartborne, 7th Seeker
Warrior!
Disciple!
In me the Wishmaster"

PostNapisane: 26 sie 2010, o 22:35  

Poszukiwacz Prawdy

Akurat ja dlatego przeczytałem w formie ebooka ponieważ w bibliotece na moim osiedlu nie ma książek fantasy, no dobra są ale w małej ilości i to na dodatek głownie Harry Potter, Wiedzmin i trylogia Husycka(no chociaz tyle) i kilka innych tytułow. A nie chce mi się jezdzić do innych bibliotek :D (wiem wiem jestem strasznym leniem). Chyba że ktoś zna jakąś biblioteke w centrm krakowa gdzie są książki fantasy, wtedy najwyżej miedzy wykładami bym chodził :D

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 26 sie 2010, o 22:59  
Starszy

U mnie jest bibliotek kilka chociaż to małe miasteczko. Chodzę tam raz na tydzień po jakieś chemiczne księgi bo mają dość ciekawy zbiór takich książek, chociaż brakuje mi tam kilku ważnych pozycji. Pierwsze co zrobiłem zanim kupiłem PPM to sprawdziłem dostępność w bibliotece. Cóż okazało się, że jest tylko bodajże 1 szt. Pożogi i to w filli oddalonej o kilka kilometrów. Więc innego wyjścia nie miałem niż kupno MP.

PostNapisane: 27 sie 2010, o 00:05  

Strażnik granicy

Po pierwsze dostępność danej książki jest tutaj przeszkodą no i w moim przypadku ograniczenia czasowe :) nie lubię jak mnie ktoś popędza w czytaniu albo robieniu podobnych rzeczy, a jak wiadomo na trzymanie książki jest pewien limit czasowy. Co jeszcze jest ważne to stan w jakim jest książka z biblioteki, często niezbyt dobry, ale co swoje to swoje :D bardziej się dba i szanuje

PostNapisane: 27 sie 2010, o 00:28  
Starszy

Zgadzam się z tobą Cerivant. Czasu jest mało chociaż u mnie jest tak, że wystarczy zadzwonic a przedłużą Ci wypożyczenie o miesiąc. Stan książek często jest tragiczny. Ale w 100% się zgadzam, że nie ma to jak własna książka która leży sobie na półce w zasięgu ręki ;D

PostNapisane: 27 sie 2010, o 09:18  

D'Harański gwardzista

Aż z ciekawości sprawdę w katalogu internetowym mojej biblioteki czy jest PPM,ale zapewne nie ma :D

"Master!
Apprentice!
Heartborne, 7th Seeker
Warrior!
Disciple!
In me the Wishmaster"

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1