Teraz jest 17 wrz 2019, o 22:43

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jak się zaczeła wasza przygoda z Mieczem Prawdy
PostNapisane: 27 sie 2010, o 14:41  

Nowicjusz(ka)

Dawno, dawno temu...
Poznanie "LotS" zawdzięczam grypie, czy jakiemuś innemu paskudztwu. Leżałem z wysoką gorączką, z nudów, ze zmęczenia, z ciekawości skakałem po kanałach i natrafiłem na zapowiedź serialu "Miecz Prawdy". I tak się zaczęło...

@Lexia
W mojej okolicy żadna biblioteka nie posiada nawet PPM :(. Przez to Empik musiał mnie pokochać ;).

PostNapisane: 27 sie 2010, o 14:52  

D'Harański gwardzista

Ja jestem zapisana to 2 bibliotek.W tej co jestem zapisana od liceum to nawet nie chce mi się sprawdzać bo tam głownie nacisk na lektury kładą :P W mojej studenckiej bibliotece zapewne fantasy też nie ma ( miałam sprawdzić w katalogu internetowym,ale teraz biblioteka ma urlop i katalog nie działa,o czym dowiedziałam się dziś :P )

"Master!
Apprentice!
Heartborne, 7th Seeker
Warrior!
Disciple!
In me the Wishmaster"

PostNapisane: 27 sie 2010, o 15:06  

Poszukiwacz Prawdy

Przypominam że ta rozmowa tyczy się "Jak się zaczeła wasza przygoda z Mieczem Prawdy" a nie rozmowy o bibliotekach i ebookach :D

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 27 sie 2010, o 15:14  
Starszy

No tak mało która biblioteka posiada chociaż jeden tom. Jestem ciekawy czemu MP nie jest tak bardzo popularny, są gorsze książki fantasy które mają miliony fanów a nie są tego warte.

PostNapisane: 30 sie 2010, o 20:58  

D'Harański gwardzista

Ale mnie dziś zaszczyt spotkał :D Byłam w mojej bibliotece i ...mieli PPM :D Oczywiście wypożyczyłam i już się uzależniłam od tej książki,przeczytałam prawie 100 stron :D A byłam dziś w domu dopiero po 19...

"Master!
Apprentice!
Heartborne, 7th Seeker
Warrior!
Disciple!
In me the Wishmaster"

PostNapisane: 30 sie 2010, o 21:08  
Starszy

medal dla biblioteki ;D

PostNapisane: 30 sie 2010, o 21:41  

Starszy Skryba

Siekierka dla biblioteki :-)

Sorry za off, w sumie to ja zacząłem ;)

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 30 sie 2010, o 21:47  

D'Harański gwardzista

Co ciekawe następne części też mają :D Ale nie wszystkie... Och nie doceniałam mojej BUŁy :D

"Master!
Apprentice!
Heartborne, 7th Seeker
Warrior!
Disciple!
In me the Wishmaster"

PostNapisane: 31 sie 2010, o 07:01  

Łowca

Ha, dokładnie nie pamiętam, ale to by było pewnie jakieś 7-8 lat temu, jak przeszukując biblioteczną półkę z fantastyką natrafiłem na nowiutki, nieśmigany tom PPM. Wziąłem sobie razem z kilkoma innymi książkami... I wsiąkłem dokumentnie...

Potem szukałem następnych... W sumie to zazdroszczę Wam, którzy odkryliście MP niedawno - mogliście sobie sobie wszystko przeczytać za jednym zamachem - ja musiałem na każdy kolejny tom czekać po kilka miesięcy albo i lepiej. ;-(

Na własność mam bodajże wszystkie tomy od BI do S, oraz PPM i R9. Ponieważ zacząłem czytać serię od początku prawdopodobnie wkrótce ją uzupełnię - aczkolwiek akurat w Empiku nie mają ŚW na którą mam największa ochotę...

A film obejrzałem - wiedziałem o nim na jakiś miesiąc przed ORYGINALNĄ premierą, a premiera w TVP to był niezły szok - w sumie szkoda, że w 99% czerpie tylko z PPM i jednak odbiega od książki. Z drugiej strony oglądanie bezpośredniego scenariusza mogłoby być trochę nudne - a tak nie brakowało niespodzianek i ciekawych zwrotów akcji.

PostNapisane: 4 wrz 2010, o 18:42  

Strażnik granicy

Moja przygoda z MP zaczeła się niedawno pstrykałem sobie po proramach gdy nagle patrze a na sci-fi chanel leci MP (wszystko co ma w nazwie miecz jest dla mnie fajne xD)no to zacząłem oglądać spodobało mi sie i wpisalem MP w googlach no to patrze na allegro a tam PPM no to zamówiłem.Przyszła po 4 dniach.Przeczytałem ją w 5 dni.Bardzo mi sie spodobala.Teraz jestem w trakcie KŁ poniewaz nie mialem zbyt duzo czasu na czytanie.Gdybym mial więcej czasu bylbym juz pewnie w Pożodze xD.

HEAR ME ROAR!!!!!

PostNapisane: 4 wrz 2010, o 18:56  

Fensigliere

Ja w przeciwieństwie do większości osób nie dowiedziałem się o MP z serialu :).
Jakiś czas temu zszedłem do piwnicy(było tak parę kartonów z książkami, które zostały po przeprowadzce) i zacząłem w nich grzebać, szukając jakichś fajnych książek fantasy. Po chwili znalazłem "Filary Świata". Przeczytałem o czym to w ogóle i mi się spodobało. Przeszukawszy resztę kartonów znalazłem jeszcze parę innych części, niestety nie wszystkie bo niektóre brat komuś pożyczył i nie wróciły ;). I tak zacząłem czytać, na razie jestem na "Nadziei pokonanych".

"Pamiętaj chłopcze, że człowiek rozumny zawsze woli stać na uboczu, gdyż świat znacznie lepiej widać, kiedy samemu jest się skrytym w mroku."

PostNapisane: 7 wrz 2010, o 21:22  

Strażnik granicy

Ja jak spora część użytkowników, dowiedziałem się o Mieczu Prawdy z zapowiedzi serialu ;)
Gdy w końcu znalazłem PPM, to później musiałem pół roku czekać na KŁ, no ale teraz skończyłem FŚ i czekam na Bezbronne imperium :)

"Możesz podporządkować się wyłącznie władzy rozumu"

PostNapisane: 12 wrz 2010, o 09:42  
Strażnik granicy

Moja polonistka była jednocześnie bibliotekarką a do tego dosłownie pływała jak ryba w temacie fantastyki ;P Osobiście wolę grube książki, które szybko się nie kończą więc poleciła mi PPM. Tak się złożyło, że w momencie, kiedy kończyłam czytać Fantom pojawiła się Spowiedniczka ;)

PostNapisane: 12 wrz 2010, o 13:01  

D'Harański gwardzista

Oj poszczęściło Ci się :) Ja niedługo skończę czytać PPM i zaczynam polowanie na KŁ :D

Taki mały offtop-mój polonista z liceum zasypiał na własnych lekcjach :D

"Master!
Apprentice!
Heartborne, 7th Seeker
Warrior!
Disciple!
In me the Wishmaster"

PostNapisane: 14 wrz 2010, o 18:41  

D'Harański gwardzista

Moja przygoda zaczęła się również od książek jakieś 3,5 roku temu. Wtedy na półkach były już wszystkie książki oprócz Spowiedniczki. :) A natknęłam się na nią w mojej bibliotece, bądź co bądź, całkiem nieźle wyposażonej w cały cykl. A że mało było chętnych w kolejce do wypożyczenia to tak sobie brałam po 2-3 tomy i w kilka miesięcy skończyłam czytać. :) Po PPM byłam tak zachwycona i tak wkurzona, że nikt ze znajomych - NIKT - nigdy nie słyszałm o Terrym ani o MP - że musiałam sobie znaleźć ludzi, którzy słyszeli i od razu trafiłam na forum. W międzyczasie spokojnie czytałam sobie następne tomy. ;)

Spike, my love! ^^

PostNapisane: 16 wrz 2010, o 13:49  

D'Harański gwardzista

Z moich znajomych to niestety mało kto lubi fantasy :( niestety...Na szczęście tu jest inaczej :)

Jeszcze tak się Was spytam,żeby już nie zakładać nowego tematu.Niedawno skończyłam czytać PPM i chciałam się wziąć za KŁ,niestety w jednej bibliotece go nie ma,a co do drugiej to napisałam do kuzynki,która tam pracuje czy nie mają przypadkiem i czekam na jej odpowiedź :) Z drugiej strony znalazłam w mojej BULe tom 4,10 i 11.Wypadałoby wypożyczyć bo tam każda książka jest w jednym egzemplarzu.Tylko...czy gdybym nie znalazła póki co tomu 2 i 3 to opłaca mi się czytać 4? Nie pogubię się w fabule? Bo po skończeniu PPM odczuwam pustkę a jak pisałam ze dostaniem KŁ mam kłopoty :(

"Master!
Apprentice!
Heartborne, 7th Seeker
Warrior!
Disciple!
In me the Wishmaster"

PostNapisane: 16 wrz 2010, o 13:53  

Fensigliere

Powinnaś czytać wszystko po kolei, gdybyś przeskoczyła o dwa tomy mogłabyś się nie połapać o co w czym chodzi.

"Pamiętaj chłopcze, że człowiek rozumny zawsze woli stać na uboczu, gdyż świat znacznie lepiej widać, kiedy samemu jest się skrytym w mroku."

PostNapisane: 16 wrz 2010, o 13:58  

D'Harański gwardzista

Może i masz rację bo nawet próbowałam zarezerwować ŚW i niestety nie udało mi się :P

"Master!
Apprentice!
Heartborne, 7th Seeker
Warrior!
Disciple!
In me the Wishmaster"

PostNapisane: 16 wrz 2010, o 15:36  

Generał

ja natknęłam się na MP ponad 4 lata temu
wtedy nie było jeszcze mowy o jakimkolwiek serialu
książeczki stały sobie na półce w miejskiej bibliotece i aż do 8 tomu je wypożyczałam
niestety nie mieli wtedy Spowiedniczki dlatego 3 ostatnie tomy mam na własność

reszty kolekcji nie mam i pewnie nigdy nie skompletuje...
po pierwsze dlatego, że szkoda mi kasy
a po drugie dlatego, że faza na MP już bardzo dawno temu mi przeszła ( a kiedyś oderwać się od tego świata nie mogłam :)
więc na forum i jestem głównie z przyzwyczajenia i nudy :D
kiedy rejestrowałam się na starym byłam wielką fanką, obecnie zarejestrowałam się głównie dlatego, że obecne to kontynuacja poprzedniego, które bardzo wpłynęło na moje życie i na którym poznałam masę fajnych ludzi, z którymi prowadziło się bardzo wiele owocnych dyskusji
szkoda, że nie ma do nich dostępu :(

ach.... no i lubię zadawać i zgadywać zagadki w quizie filmowym :D

PostNapisane: 16 wrz 2010, o 19:57  

Strażnik granicy

Fenrin napisał(a):
Powinnaś czytać wszystko po kolei, gdybyś przeskoczyła o dwa tomy mogłabyś się nie połapać o co w czym chodzi.

Zgadzam się warto poczekać trochę dłużej niż później natknąć się na coś i nic nie rozumieć (a pomiędzy PPM a ŚW dzieję się tyle ciekawych i ważnych rzeczy dla dalszej fabuły, że nie warto tego pomijać ;) )

Jest czas, w którym żyjesz.
Czas, w którym powinieneś żyć.
Ten czas może być magiczny, kiedy go przeżywasz.
Wiesz wtedy, że nigdy więcej nie zobaczysz takiego czasu
...a potem... któregoś dnia budzisz się i zdajesz sobie sprawę, że to jednak nie twój czas

PostNapisane: 17 wrz 2010, o 07:24  

Łowca

Dokładnie - zaczniesz czytać ŚW, a tu nagle jakieś Siostry, Nathan, jakaś ksieni, jakieś BCK i Jagang, wojna i w ogóle nagle Richard jest czarodziejem... Raczej bez szans by to ogarnąć :P

Obawiam się, że konstrukcja sagi jest taka, że trzeba ją czytać w całości i po kolei - dopiero wtedy można poznać całość historii, których wiele wątków jest plecionych przez liczne tomy...

(ALE tak BTW - ja tak teraz przeskoczyłem, z PPM na ŚW (ale czytam sagę po raz drugi wiec sytuacja jest inna...) więc wiem o czym piszę. Zdumiewające jak przez te kilka lat zapomniałem sporo wątków i wydarzeń...)

PostNapisane: 17 wrz 2010, o 16:03  

Generał

ja zaczęłam od Kamienia Łez :)
a znowu moja matka od Bractwa Czystej Krwi, potem była Świątynia Wichrów
dopiero potniej przeczytała pierwsze dwa tomy, następnie chyba Nadzieję Pokonanych a nie wiem czy po Dusze Ognia sięgnęła ( bo w bibliotece ktoś przetrzymywał)
więc da się!
inna sprawa, że musiałam jej później przypominać jakie tomy czytała i w jakiej kolejności :)
ale to typowy mól książkowy, który czyta jak maszyna i nawet jeśli książka się spodoba to już sięga po następną i nawet dokładnie nie pamięta o czym była poprzednia
ale dopytywala się o Spowiedniczkę więc coś jest na rzeczy! ;)

PostNapisane: 17 wrz 2010, o 17:19  

Starszy

a ja zaczełam od serialu :) było późno a mi sie nudziło to zaczełam oglądać i powiem szczerze zakochałam się :) Dopiero później sięgnełam po książki i powiem szczerze że denerwowało mnie to że serial tak strasznie różni się od fabuły z ojca zrobić brata przesada!

a co do tego czy da sie przeczytać bez czytania wcześnijszych tomów i się nie pogubić. Da się ponieważ przed wieloma wątkami są przypomnienia co je spowodowało... Więc pogubic się raczej nie da.

PostNapisane: 23 wrz 2010, o 20:28  

Moja przygoda z cyklem zaczęła się dopiero w te wakacje ;) Stwierdziłam, że wakacje są po to, żeby w końcu poczytac to, co naprawdę mnie interesuje, a nie tylko skrypty. Zamierzałam przeczytać trzecią część "Eragona" z czym się uporałam bardzo szybko. "Eragon" pomimo tego, że jest trochę młodzieżową lekturą wprowadza mnie w fajny klimacik książek fantasy, czasów powiedzmy średniowiecznych. Tak więc po skończeniu trzeciego tomu poszłam do mojej ukochanej biblioteki i oświadczyłam, że chcę coś "o smokach". Pani Bibliotekarka poleciła mi "Pierwsze Prawo Magii" mówiąc, że co prawda nie jest o smokach :P ale to bardzo ciekawa seria. Zaznaczę jeszcze, że ciężko mi przeskoczyć na kolejny cykl, gdy emocjonalnie już zwiążę się z bohaterami poprzedniego cyklu. Ale tu znowu był dzielny chłopak, skromny, młody, który broni kobietę przed złoczyńcami. Myslę sobie: no dobra, trochę to do Eragona podobne, kto wie może mi się spodoba. Kolejne strony....i odpadłam. Po prostu zauroczył mnie ten cykl i nie mam najmniejszego zamiaru już go do niczego porownywać. Dojrzała historia, zaduma nad sprawami filozoficznymi, całkiem nowy świat a nie elfy, krasnoludy, ludzie. Richard mnie urzekł swoją dobrocią :) Naprawdę wspaniałe książki. czytam teraz "Nadzieję pokonanych" i żałuję, że muszę wracać na uczelnię i nie będę mogła czytać tyle ile bym chciała.

PostNapisane: 23 wrz 2010, o 22:06  

D'Harański gwardzista

Mnie też boli powrót na uczelnię bo moje czytanie fantasy popupadnie na pewno :(

"Master!
Apprentice!
Heartborne, 7th Seeker
Warrior!
Disciple!
In me the Wishmaster"

PostNapisane: 24 wrz 2010, o 13:59  

Starszy

no może to i prawda ja też nie mam już czasu na czytanie coć tak bardzo chce :(
a tak w ogóle to wam fajnie u mnie w bibliotekach nawet nie wiedzą kto to T. Goodkind...

PostNapisane: 25 wrz 2010, o 22:15  

Ja się bardzo cieszę, bo gdyby nie kobitki z biblioteki to może nawet bym nie wpadła, żeby czytać Goodkinda. No i dużo bym straciła :)

PostNapisane: 26 wrz 2010, o 15:59  

Niewolnik Jaganga

Przygodę z mieczem zacząłem od serialu - następnie szukałem PPM w bibliotekach nie znalazłem. W święta otrzymałem PPM od młodszej siostry (mroku oczywiście:P) . Książka wciągnęła mnie strasznie. W przeciągu czterech miesięcy zakupiłem i przeczytałem wszystkie tomy sagi(często zarywając nocki).......

"Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody"

PostNapisane: 26 wrz 2010, o 20:32  

Starszy

ojeju 4 miesiące ! ja się stresuje jak się skończy już dłuższy czas !

PostNapisane: 26 wrz 2010, o 23:23  

Sama chętnie tez bym sobie zakupiła wszystkie cześci, ale na razie poprzestanę na PPM. A jak ta Twoja siora taka dobra i Ci ksiązki kupuje to moze jednak Światla a nie Mroku? :P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1