Teraz jest 17 wrz 2019, o 22:39

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czego wam zabrakło w Mieczu Prawdy?
PostNapisane: 20 mar 2013, o 20:11  

Poszukiwacz Prawdy

Pisząc to wiedziałem że ktoś wspomni o PLIO :P Tyle że u Martina mamy o wiele więcej postaci i George nimi swobodnie żongluje przy opisie bitwy. Wspomnianą bitwe nad Czarnym Nurtem możemy oglądać oczami kilku postaci: Davosa, Sansy i Tyriona a i one raczej przyglądają się z boku a jak Tyrion idzie walczyć to jest taki chaos ze trudno coś ogarnąći po chwili prawie go głowy pozbawia sir Mandon. (Akurat ten chaos mi się podoba przynajmniej nie mamy tutaj gloryfikacji walki :D) podobnie mamy we wczesniejszej bitwie Tyriona tyle ze tam traci przytomność :D
Nie przypominam sobie żadnej bitwy opisanej z perspektywy Danny. Z tego co pamiętam to większa część tych walk była skwitowana kilkoma zdaniami już po fakcie.
A co Terry może zdziałać mając tylko Ryśka i Kachę? Tym bardziej że Rysiek nie jest typem dowódcy który dowodzi swoimi oddziałami z bezpieczniej pozycji układając je taktycznie tylko pcha się w największą walkę (przykład walki z BCK na końcu trzeciego tomu.
Kwestia nierealnych wielkości armii w MP to jest już temat na zupełnie inną rozmowe

Zielony - zaskoczyłeś mnie na całej linii. Popełniłeś byk jakich bym się po pijaku nie powstydziła, ale znaj łaskę tyranki, nie podkreślę go ino poprawiłam. Elenwe

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 7 kwi 2014, o 16:20  

Strażnik granicy

Najbardziej zabrakło mi takiego epickiego pojedynku Richarda i Jaganga, pod koniec Spowiedniczki.

Dlaczego zawsze nas uczą, że robienie tego, czego się pragnie, jest łatwe i złe, i że potrzeba dyscypliny, by się przed tym powstrzymać? To jest najtrudniejsza rzecz na świecie: robić to, czego się pragnie. I wymaga największej odwagi. - Ayn Rand

Chcę mieć pewność, że nie uciekniesz. - Richard uśmiechnął się obłudnie do imperatora. - Nie chciałbym musieć cię ścigać i wywlekać z jakieś ciemnej kryjówki.

Ten człowiek jest wol­ny, który żyje dla siebie, a nie dla innych. - Arystoteles

PostNapisane: 14 lut 2016, o 00:53  

Strażnik granicy

To czego mi zabrakło to większej ilości stron w Sercu Wojny :D

Dlaczego zawsze nas uczą, że robienie tego, czego się pragnie, jest łatwe i złe, i że potrzeba dyscypliny, by się przed tym powstrzymać? To jest najtrudniejsza rzecz na świecie: robić to, czego się pragnie. I wymaga największej odwagi. - Ayn Rand

Chcę mieć pewność, że nie uciekniesz. - Richard uśmiechnął się obłudnie do imperatora. - Nie chciałbym musieć cię ścigać i wywlekać z jakieś ciemnej kryjówki.

Ten człowiek jest wol­ny, który żyje dla siebie, a nie dla innych. - Arystoteles

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1