Teraz jest 17 wrz 2019, o 22:43

Autor Wiadomość
 Tytuł: CBZG
PostNapisane: 29 wrz 2010, o 20:11  
D'Harański gwardzista

Co byście zrobili na miejscu jakiegoś bohatera, czyli załóżmy Kahlan i Richard próbują znaleźć przejście obok gór. Richard zaproponował przejście po wysokich górach. Jaką decyzję podjęli (niekoniecznie w tej sytuacji, może być inna, ta jet przykładem).

A to czym żyję, to doświadczenie, nie łzy".

Tytuł: Re: CBZG
PostNapisane: 29 wrz 2010, o 21:17  

Strażnik granicy

Patrząc z perspektywy Richarda (oczywiście pomijając moją wiedzę jako czytelnika o przyszłych wydarzeniach) to próbowałbym się dowiadywać więcej o swoim darze od samego początku, chcąc go lepiej poznać i nauczyć się nim posługiwać (mniej więcej od momentu końca KŁ gdy już Richard zaakceptował to że jest czarodziejem) to było po pierwsze, po drugie chciałbym wiedzieć więcej o Szkatułach Ordena, gdy tylko pojawiła się groza IŁ mógłbym wykorzystać je od samego początku, a nie zostawiając je w Ogrodzie Życia dla ozdoby ;) żeby się prażyły w słońcu :D To na razie tyle jak coś wymyśle jeszcze to dopisze ;)

Jest czas, w którym żyjesz.
Czas, w którym powinieneś żyć.
Ten czas może być magiczny, kiedy go przeżywasz.
Wiesz wtedy, że nigdy więcej nie zobaczysz takiego czasu
...a potem... któregoś dnia budzisz się i zdajesz sobie sprawę, że to jednak nie twój czas

PostNapisane: 10 paź 2010, o 11:15  

Starszy

ja na miejscu Kahlan więcej ... całowałabym się z Richardem ... no co ??
mi tego brakuje " pocałował ją w czoło- dobranoc "
w czoło to całuje mnie babcia ... więcej uczuć ! a nie tylko kocham Cie ja Ciebie też kocham !
nudy weźcie to troche podkręcie! Niech się całują co te 30 kartek a nie tylko podczas niektórych czynności :)

PostNapisane: 10 paź 2010, o 12:14  

Prawda jest taka ze trudno mi gdybac, bo kazdy popelnia przeciez jakies bledy. Terry Goodkind nie pokazuje nam nieskazitelnych postaci, ktore nie moga sie pomylic i zrobic strasznej glupoty. Nie pokazuje nam tez Richarda jako wszechwiedzacego. Czasem robi cos w dobrej woli, a przynosi to zle skutki. I to jest w nim najlepsze moim zdaniem - ze kieruje sie dobrem innych, ze stara sie zawsze postepowac wlasciwie i nigdy z tego nie rezygnuje. A jesli popelnia bledy to je naprawia. I z tego powodu nic bym w tej ksiazce nie zmienila. A jak bym sama postapila? trudno mi powiedziec ;) Jesli przyjdzie mi cos do glowy to dam znac :P

PostNapisane: 14 gru 2013, o 17:13  

Strażnik granicy

Gdyby Richard użył mocy Ordena we wcześniejszych tomach, to by go zabiła. Przed rzuceniem Chainfire, nie mógłby się domyślić jak je otworzyć.Otworzyłby niewłaściwą i IŁ zwyciężyłby. Jeśli chodzi o decyzje bohaterów, to już w ŚW zacząłbym rozpracowywać magiczne przedmioty z Wieży Czarodzieja i przy ich pomocy organizowałbym obronę NŚ. Jako Richard mógłbym działać bardziej roztropne w KŁ. Po otrzymaniu ostrzeżenia nie zwołałbym narady widzących i nie uwolniłbym Rahla Posępnego. Dzięki temu Wielka Bariera nadal by istniała i Imperialny Ład byłby uwięziony w SŚ.

UŻYWAJ OPCJI EDYTUJ MASZ NA TO MNÓSTWO CZASU A NIE PISZESZ DZIESIĘĆ POSTÓW. DLATEGO DOSTAJESZ OSTRZEŻENIE. ERU

Dlaczego zawsze nas uczą, że robienie tego, czego się pragnie, jest łatwe i złe, i że potrzeba dyscypliny, by się przed tym powstrzymać? To jest najtrudniejsza rzecz na świecie: robić to, czego się pragnie. I wymaga największej odwagi. - Ayn Rand

Chcę mieć pewność, że nie uciekniesz. - Richard uśmiechnął się obłudnie do imperatora. - Nie chciałbym musieć cię ścigać i wywlekać z jakieś ciemnej kryjówki.

Ten człowiek jest wol­ny, który żyje dla siebie, a nie dla innych. - Arystoteles

Strefa czasowa: UTC + 1