Teraz jest 17 wrz 2019, o 22:40

Autor Wiadomość
 Tytuł: Z kim się utożsamiacie?
PostNapisane: 20 paź 2010, o 20:41  

Tak mnie dzisiaj naszło i postanowiłam zalożyc temat, w którym można sobie trochę pofantazjować:P

Moje pierwsze pytanie brzmi tak: Tak się zastanawiałam nad tym, czy jest jakaś osoba w cyklu, z którą się utożsamiacie?

A zapytam nawet o więcej i to jest moje drugie pytanko. Gdybyście mieli wybierać postać, którą mielibyście być z "Miecza Prawdy", kogo byście wybrali i dlaczego? Ale od razu zastrzegam, żebyscie pamiętali, że np Cara chociaż w książce jest już przedstawiona jako wyzwolona i szcześliwa kobieta przeżyła wiele cierpień w swoim życiu. Także przy wyborze postaci pamiętajcie o jej całym życiu, a nie tylko tych dziejach które są opisane w cyklu :P Czyj los byście wzięli na swoje barki i czyje przygody byście najchętniej przeżyli? :P

Tytuł: Re: Z kim się utożsamiacie?
PostNapisane: 20 paź 2010, o 21:01  

Fensigliere

Ja zawszę utożsamiałem się z Warrenem bo po prostu jestem do niego bardzo podobny. Potrafię, tak jak on, całymi dniami siedzieć i czytać książki jeśli mnie zaciekawi i przeważnie nie jestem zbyt towarzyski. A poza tym też mam kręcone blond włosy ;)
A czyje życie z MP chciałbym przeżyć? Sam nie wiem, najbardziej skłania mnie do wybrania Warrena z powodów wymienionych powyżej ale niestety nie wiadomo co robił przez te 170 lat. No, może z Jego życiorysu wykasowałbym przedwczesną śmierć.
PS: Czy nie komicznie brzmi użycie wyrażenia "przedwczesna śmierć" do 170 latka? ;)

"Pamiętaj chłopcze, że człowiek rozumny zawsze woli stać na uboczu, gdyż świat znacznie lepiej widać, kiedy samemu jest się skrytym w mroku."

PostNapisane: 20 paź 2010, o 22:13  

Strażnik granicy

z Kim się utożsamiam. Będzie to niezbyt skromne, ale z Goodkindem. W wielu miejscach złapałem się na tym że myślimy dokładnie tak samo. Trudno to wyrazić, ale wydaje mi się że jesteśmy podobni.

Postać którą chciałbym być? Myślę że Zedd. Jest człowiekiem którym zawsze chciałem stać. Zabawny, przyjazny, gotów do pomocy wszystkim, a jednocześnie twardy, zdecydowany i mający swoje zdanie. Niestety we mnie jest tylko pierwsza część Zedda :(

PostNapisane: 21 paź 2010, o 10:26  

Filar Świata

Ja jestem najbardziej podobny do Nathana. Jestem troszkę narcystyczny jak on, przebiegły, zarozumiały, potrafię się wściec no i czasami być zupełnie inny.

Nie wiem jaką postacią chciał bym zostać. Może Darken Rahlem? O tak, to by było coś dla mnie. Zawsze w książkach i filmach stawiam na tych złych. Jako Darken mógłbym rządzić światem, być wrednym i szalonym przez tyle lat! No niestety później by mnie zabił własny syn, ale co mi tam :D

"Życie jest filmem, a ty jesteś jego reżyserem. Nakręć je tak aby było dobrym filmem, który nigdy się nie znudzi."

PostNapisane: 21 paź 2010, o 19:44  

Czarodziej Wojny

Najchętniej utożsamiałbym się z Richardem. Podoba mi się jego umiłowanie wolności. Też uważam, że każdy ma prawo decydować sam o sobie, nawet jeżeli będą to decyzje złe.

A kim chciałbym zostać? Oczywiście Baraccusem. Dlaczego? Bo jest tajemniczy i potężny zarazem. Niby wydaje się nieistotnym bohaterem, jakąś odległą legendą a jednocześnie jego czyny ukształtowały obecne wydarzenia w stopniu większym niż się wydaje. Jest jak jakiś bóg, który przez otchłań czasu kieruje poczynaniami bohaterów. Skończył nie najlepiej, to fakt ale i tak uważam go za najciekawszą postać.

Sprzeczności nie istnieją. Kiedykolwiek myślisz, że masz do czynienia ze sprzecznością, sprawdź przesłanki. Odkryjesz, że jedna z nich jest fałszywa.

PostNapisane: 22 paź 2010, o 10:12  

Założyłam temat, a sama się w ogóle nie wypowiedziałam :P

Ja utożsamiam się z Carą.
Jeśli chodzi o Carę to jestem podobnie jak ona strasznie uparta, przewrażliwiona na punkcie pewnych spraw i jeżeli uznam coś za słuszne to nie ma nikogo kto by mnie odwiódł od zrobienia tego. Po prostu idę jak burza i nie oglądam się na to, co mi mówią inni. Każda decyzja jaką w życiu podjęłam ma swoje uzasadnienie i do tej pory niczego nie żałuję. Jestem też niepokorna i wszyscy uważają mnie za osobę pewną siebie a niekiedy patrząca na innych z góry, bo takie też sprawiam wrażenie dopóki się nie dam poznać. A rzadko się daję poznać. Jeśli już do tego dojdzie to potrafię być serdeczna i oddana. Moich najbliższych mam niewielu znam ich od wieru lat, malo mnie obchodzi zaprzyjaźnianie się z nowymi osobami, nie zabiegam nigdy o to. Ale żeby nie było- nie jestem jakimś odludem, bo uwielbiam imprezować i wygłupiać się, ale trzymam dystans i mało komu pozwalam na to by się do mnie zbliżył jakoś bardziej. Dlatego ludzie mysla, ze uwazam sie za jakas lepsza od nich. ale co sobie mysla, tez mnie zupelnie nie obchodzi.

No a chciałabym być Richardem. W pewnym sensie to przeciwieństwo Cary. Imponuje mi jego serdeczność, to że jest dla wszystkich taki dobry i miły, że nadstawia własnego karku by ratować ludzi, którzy niekiedy nie znaczą dla niego aż tak dużo. Poza tym jego szacunek do ludzi jest niesamowity. Nawet jeśli kogoś nienawidzi to robi to z klasą, inteligetnie. Nie ma litości dla tych, którym sie nalezy kara i to jest tez wspaniale. Jego konsekwencja, jego czysty umysl ktory podpowiada mu zawsze co ma robic, szacunek do zycia i wolnosci bardzo mi imponują. Poza tym jest tak po prostu dobrym człowiekiem, wrażliwym , ale przy tym dzielnym i odważnym. Tak, zdecydowanie chcialabym byc taka jak Richard :)

PostNapisane: 23 paź 2010, o 13:19  

Nowicjusz(ka)

A ja nie mam takiej osoby, z którą najbardziej mogłabym się utożsamić. Z jednej strony mam najwięcej z Cary. Jesli wiem, że mogę coś zrobić, to to robię i nie obchodzi mnie, co inni o mnie powiedzą. Dla najbliższych mi osób jesem gotowa oddać życie., Z drugiej strony jest we mnie też coś z Nicci. Tak jak ona często zachowuję dystans do pewnych spraw i nie zawsze dostrzegałam piękno życia. Tak jak ona szukam w ludziach tego czegś. Udaję obojętność, by nie pokazać, jak bardzo mnie boli. Z Kahlan też w sobie coś mam: jesli kocham, to kocham bezgranicznie. Mam w sobie dużo empatii i wiem, co to obowiązki. Gdybym miała wybrać, którą postacią chciałabym być, to wybrałabym Kahlan. Nie ze względu na jej urodę. :) Ze względu na Richarda ;P.

Uczucia rządzą rozumem.

PostNapisane: 23 paź 2010, o 21:02  

Chociaż z wyglądu przypominam bardziej Craiga Hornera ale utożsamiam się bezprecedensowo z Richardem. W PPM po przeczytaniu kilku stron wiedziałem to od razu, jego zachowanie myśli i przyzwyczajenia są identyczne jak u mnie min.sposób patrzenia na ludzi,dociekliwość,"cierpliwość",poglądy na temat życia,sposób wyrażania zdania,zainteresowania,ciętość języka,ha i ideał kobiety! nawet jego wyrafinowane ruchy ciała ;d tak ,że czytając tę serie wczuwałem się w jego postać bardzo osobiście ;d Niestety wiele cech jego charakteru mogę mu tylko pozazdrościć ale z czasem gdy popracuje nad sobą wszystko jest osiągalne. ;]
A kim chciałbym być, oczywiście Richardem, tylko w jego postaci potrafiłbym się odnaleźć.

PostNapisane: 8 lis 2010, o 19:15  

Starszy

Ja utożsamiam się z wieloma osobami ale chyba najbardziej Nicci. Nie ze względu na to co przeżyła ale ze względu na jej charakter to jak potrafi ukryć to co czuje do Richarda.
Chociaż wie że Richard nie kocha jej tylko Kahlan nie przeszkadza jej ta myśl w szukaniu jej ( Pożoga, Fantom, Spowiedniczka). I chyba ja robie tak samo.. :)

A zostać chciała bym postacią nie książkową a mianowicie córką naszej zakochanej pary :)
a tak na serio chciałabym zostać Nicci kobieta jest twarda ma wielką moc i nie boi się niczego :)

//Poprawiłam błędy. Patiku

PostNapisane: 12 sty 2011, o 20:27  

Łowca

Na pewno utożsamiam się z Warrenem - jak czytałem o nim to aż wyobrażałem siebie:) jest po prostu bardzo do mnie podobny...
A kim chciałbym być chmm... powiedziałbym, że Richardem - podoba mi się moc jego gniewu - owszem jest to wielka odpowiedzialność ale z drugiej strony moc miecza i magii jednocześnie kusi. Jedyny minus to byłoby za mało czasu z Kahlan...

Wszystko co robimy ma początek w naszych marzeniach...

PostNapisane: 25 sty 2011, o 18:52  

Strażnik granicy

Najbardziej utożsamiam się z księciem Haroldem :D Ponieważ mam trochę jego charakter i mam długie gęste włosy jak on:D

A najbardziej chciałbym być jak Chase ponieważ miał on dość ciekawe życie :D

HEAR ME ROAR!!!!!

PostNapisane: 23 lut 2011, o 21:03  

Łowca

Jestem podobna do Kahlan. Obie jesteśmy silne i kruche zarazem.

Niech cię moc pochłonie...

PostNapisane: 19 mar 2011, o 11:20  

D'Harański gwardzista

Hm. Ja mogłabym się utożsamić z siostrą Verną ze względu na jej siłę przyjęcia na swoje barki (tak nagle) tak wielkiego obowiązku jak bycie Ksienią. Miałam w życiu sytuację podobną, więc wiem jak to jest - naprawdę. :D Poza tym też mam (niestety lekko) kręcone kasztanowe włosy i uwielbiam ją za bezwarunkową i wieczną miłość mimo wszystko. :)

A jeżeli chodzi o to kim chciałabym być... Mhm.. Zawsze marzyłam by być Denną. :D Uwielbiam ją za siłę, bezwzględność ale i okazanie swego rodzaju "pokory" kiedy tego sytuacja wymaga. Spodobał mi się także jej tragiczny życiorys. Uwielbiam ją za całokształt i to właśnie jej historię chciałabym przeżyć. :)

"Baśń nie jest tylko opowieścią dla dzieci. Wręcz przeciwnie. W baśni ujawniają się wszystkie podstawowe prawa rządzące światem dorosłych." J.R.R.Tolkien

PostNapisane: 4 gru 2011, o 20:30  

Nie potrafię w pełni utożsamiać tylko z jedną postacią z serii, ale gdybym miała się na jakąś zdecydować to byłaby to Kahlan. Zawsze jestem w pełni oddana sprawie. Potrafię jak ona, pomagać innym kosztem własnego szczęścia.

PostNapisane: 7 gru 2011, o 11:45  

Poszukiwacz Prawdy

Aż dziw że sie tutaj nie wypowiedzialem jeszcze :P No ale cóz i tak nic sie nie dzieje na forum więc trzeba troche bardziej odkurzyc starsze tematy :D

Podobnie jak Fenrin najbardziej utożsamiam się z Warrenem, szczególnie z czasów przed poznaniem Richarda. Podobnie jak Warren jestem osobą nieśmiała która woli siedzieć ukryty i czytać książki niż wychodzić na dwór i spędzać czas ze znajomymi.
A czyje życie chciałbym przeżyć? Hmm trudne pytanie ale chyba jednak Richarda bo jednak jego było najciekawsze :D. Chociaż jakby się tak zastanowić to też mógłbym przeżyć życie Zedda :D

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 7 gru 2011, o 14:03  

Prorok

A ja utożsamiałam się z Kahlan. Nie twierdzę iż jestem jak ona, gdyż w wielu sprawach nie dorastam jej do pięt jednak tak oględnie - potrafię postawić obowiązek ponad swoje własne korzyści, twardość w relacjach z niektórymi (dużo czasu spędzam w typowo męskim towarzystwie, więc sobie jakoś radzić trzeba :D), pewnego rodzaju taktyka, pomysłowość (za dzieciaka kładłam na łopatki największych osiłków w szkole, nie będąc specjalnie silna fizycznie), no i te negatywne cechy które mnie straszliwie w Kahlan wkurzały bo wiem że potrafię tak samo :P Jak częste bagatelizowanie sytuacji (nie jestem pewna czy dobrego słowa użyłam) - przykład, kiedy po setnej przygodzie nadal nie zaczęła ufać przeczuciom Richarda...

A to kim chciałabym być ciężko stwierdzić.. Szanuje Richarda i chciałabym mieć wiele jego cech, jednakże całe życie ratowanie innym dupska jakoś mnie nie bawi :P Tzn. ogolnie rzecz biorąc pomoc innym jest przyjemna i chciałabym, ale nie na taką skale, nie podołabym raczej. Z innej strony Zedd - zadziwia mnie swoim pozytywnym nastawieniem do życia, mimo doznanych krzywd, ale właśnie na to co go spotkało, no nie chciałabym jednak tracić prawie całej rodziny przez jakiegoś debila, który nie potrafi pochamować swoich magicznych żądz.
Nie ma chyba nikogo kto by mi odpowiadał. Po troszku z każdego. Oczywiście nie chodzi o to że odrzucam wszystki zle rzeczy które spotkały bohaterów, ale jak dla mnie za dużo tego.

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 25 maja 2013, o 14:46  
Nowicjusz(ka)

Z kim się utożsamiam? szczerze mówiąc nie mam pojęcia, ale chciałabym przeżyć taką przygodę jak Kahlan, lub chociaż Rachell.

"Nikt z was nie musi klękać ani przede mną, ani przed nikim innym. Wasze życie należy tylko do was. Powstańcie i przeżyjcie je."

"Nie istnieje czyste dobro ani czyste zło, a przede wszystkim w człowieku. I najlepsi z nas mają a na sumieniu niegodziwe myśli czy uczynki, i w najgorszych drzemie jakaś cnota. Przeciwnik nie popełnia niecnych uczynków dla nich samych. Zawsze ma jakiś powód, który w jego oczach stanowi usprawiedliwienie."

PostNapisane: 5 sie 2013, o 14:27  

Łowca

Myślę, że najbliżej byłoby mi do Warrena i Richarda. Z pierwszego, cóż nie należę do najśmielszych osób, jednak lubię zgłębiać wiedzę, zarówno czytając książki jak i szukać informacji w Internecie. "Z Richarda" miałbym szacunek do życia, świata oraz istot, które go zamieszkują, zdecydowanie oraz stanowczość w tym do czego dążę.
Chciałbym zaś przeżyć życie Zedda, człowieka doświadczonego, który bardzo wiele przeżył i wiele nauczył się w ciągu tych wielu lat, który był poniekąd bardzo istotny, gdyż pomagał i wspierał, ale i potrafił skutecznie reagować w sytuacji zagrożenia, dzięki darowi. :)

"The world will not be destroyed by those who do evil, but by those who watch them without doing anything" A. Einstein

PostNapisane: 26 sie 2013, o 17:38  

Starszy

hymm myśle że najblizej mi do kapitana Zimmera lubie miec wolną rękę w podejmowaniu decyzji niezbyt lubie zwierzchnictwo lubie ryzyko i igranie ze śmiercią jak wtedy gdy wdar się do centrum obozu IŁ by odbic Zeda, oczywiscie znajdzie sie dużo podobieństw z Richardem chyba jak każdy poniewaz znamy go najlepiej a wy kilkunastu tomowej powiesci większość znas odkryje jakies podobieństwo

TALGA VASSTERNICH
VENI VIDI VICI
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach

PostNapisane: 19 wrz 2013, o 14:06  

Nawiedzający sny

Kiedyś, podobnie jak Eruanno wybrałbym Warrena, ale z biegiem lat czuję się coraz bardziej jak Poszukiwacz Prawdy. Nie konkretny jak Richard czy ktokolwiek sprzed jego czasów... Nie zadowalają mnie wymówki brzmiące sztucznie, potrafię zadawać dobre pytania(podobno) i myślę, że mogę powiedzieć o sobie, że myślę. Tak jak się człowiek rozgląda, to coraz rzadziej to widać... niestety...

#mieczprawdy:
Obrazek

Uzależniony od wielokropków...
"Talga Vassternich"

PostNapisane: 12 paź 2013, o 23:07  

Mściwa

hym, ja zawsze utożsamiałam się z Kahlan. Od samego początku zrobiła na mnie wrażenie. Była taka tajemnicza właśnie ja taka jestem. Zrobiła by wszystko by komuś pomóc np. tak jak umożliwiła ucieczkę Jillan wiedziała, że za to srogo zapłaci. Czasem jestem w podobnej sytuacji nic mnie nie powstrzyma by komuś pomóc i wiem jakie będą tego konsekwencje. Tak samo jak ona boję się węży. Jeśli zadaje pytanie oczekuje satysfakcjonującej odpowiedzi jaką przeważnie otrzymuje.

"Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody."

"Możesz zniszczyć tych, co mówią prawdę, lecz prawdy nie zniszczysz."

"Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeśli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz naprawdę mądry"

PostNapisane: 3 mar 2014, o 21:35  

Strażnik granicy

Jeśli o mnie chodzi, to najbardziej utażsamiam się Victorem Cascellą. Tak jak on mam krótko przystrzyżone włosy i jestem dość postawny :D Podobnie jak Victor mam umiłowanie do sztuki, piękna i gardzę wszelkimi rodzajami przemocy, pogwałceń ludzkiej wolności i praw. Zdarza mi się też czasem zareagować impulsywnie i dostać marsa na czole.

Dlaczego zawsze nas uczą, że robienie tego, czego się pragnie, jest łatwe i złe, i że potrzeba dyscypliny, by się przed tym powstrzymać? To jest najtrudniejsza rzecz na świecie: robić to, czego się pragnie. I wymaga największej odwagi. - Ayn Rand

Chcę mieć pewność, że nie uciekniesz. - Richard uśmiechnął się obłudnie do imperatora. - Nie chciałbym musieć cię ścigać i wywlekać z jakieś ciemnej kryjówki.

Ten człowiek jest wol­ny, który żyje dla siebie, a nie dla innych. - Arystoteles

Strefa czasowa: UTC + 1