Teraz jest 17 wrz 2019, o 22:46

Gdzie chcielibyście mieszkać?
Hartland 19%  19%  [ 8 ]
Kotlina Agaden 7%  7%  [ 3 ]
Wioska Błotnych Ludzi 7%  7%  [ 3 ]
Wieża Czarodzieja 28%  28%  [ 12 ]
Pałac Spowiedniczek 2%  2%  [ 1 ]
Pałac Ludu 33%  33%  [ 14 ]
Pałac Proroków 2%  2%  [ 1 ]
Inne 2%  2%  [ 1 ]
Liczba głosów : 43
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gdzie chcielibyście mieszkać?
PostNapisane: 29 paź 2011, o 13:37  

Generał

Zawsze mnie zastanawiało, gdybyśmy się przenieśli w świat miecza prawdy, gdzie poszczególne osoby chciały by mieszkać :)
Ja osobiście wybrałabym Pałac Ludu, budowla jako miasto, ciekawie było by zobaczyć je z bliska i dogłębnie. Taka architektura musiała być niesamowita. Chociaż nie powiem, kuszące jest dłuższe życie w Pałacu Proroków, bo ten czas za szybko mija i czasem nie wystarczy go tyle ile mamy :)

A jakie jest Wasze zdanie? :)

"Why is it that whenever someone says 'with all due respect' they really mean 'kiss my ass'?”

I feel small but so are stars from a distance
Confessor

Tytuł: Re: Gdzie chcielibyście mieszkać?
PostNapisane: 29 paź 2011, o 13:58  

Poszukiwacz Prawdy

O kurcze ciężki orzech do zgryzienia bo z jednej strony chciałbym mieszkać w wieży czarodzieja razem z innymi czarodziejami i mieć cudowny widok na Aydindrill z jego wszystkimi wspaniałościami:D Z drugiej chciałbym mieszkać tak jak Lana w Pałacu Ludu. To musi być naprawde niesamowite miejsce i bardzo chciałbym je zobaczyć. Tak więc chyba bym jakiś czas mieszkał tu a jakiś czas tu:D. W końcu od czego jest sylfa:P

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 29 paź 2011, o 14:56  

cycMaper

Każde z miast i miejsc jest obciążone jakimiś zwyczajami lub prawami, co niewątpliwie daje nam wszelaki możliwości. Mnie do gustu przypadło Aydindrill. Światowe miasto i centrum polityczne Midlandów.

Nie bój się potworów – po prostu ich wypatruj. Spójrz w lewo, spójrz w prawo, poszukaj pod łóżkiem, zerknij za kredens i do spiżarni, ale nie patrz w górę – ona nie znosi, gdy ktoś ją zauważa...

PostNapisane: 29 paź 2011, o 16:02  

Generał

Eruanno napisał(a):
O kurcze ciężki orzech do zgryzienia bo z jednej strony chciałbym mieszkać w wieży czarodzieja razem z innymi czarodziejami i mieć cudowny widok na Aydindrill z jego wszystkimi wspaniałościami:D Z drugiej chciałbym mieszkać tak jak Lana w Pałacu Ludu. To musi być naprawde niesamowite miejsce i bardzo chciałbym je zobaczyć. Tak więc chyba bym jakiś czas mieszkał tu a jakiś czas tu:D. W końcu od czego jest sylfa:P

Eru, pamiętaj że gdzieś możesz mieszkać, a gdzieś mieć miejsce na wakacje xD Takie oderwanie się od życia codziennego i u Ciebie moim zdaniem mógłby to być właśnie Pałac Ludu :)

"Why is it that whenever someone says 'with all due respect' they really mean 'kiss my ass'?”

I feel small but so are stars from a distance
Confessor

PostNapisane: 29 paź 2011, o 16:51  

Spowiedniczka

Hartland, czy ogólnie cały Westland. Bardzo podobały mi się pierwsze strony NP, to sielankowe życie w lasach. Kilka razy się cofałem, żeby przeczytać to jeszcze raz, na nowo wyobrazić sobie to śliczne, spokojne miejsce bez złej Nicci. ;) Taki domek na pewno byłby świetnym miejscem do wypoczynku, ale pewnie po jakimś czasie człowiek by się zaczął się zwyczajnie nudzić. Myślę że średniej wielkości wioseczka była by idealna.

Podoba mi się też wizja mieszkania w Pałacu Spowiedniczek, same dostojne osoby, towarzystwo Spowiedniczek... :D no i może by się skusiły na produkcję naszego erpegowego wina. :D

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 29 paź 2011, o 17:19  

Łowca

Hartland, a dokładnie Hartlandzkie Lasy. Cisza, spokój. Czyste powietrze, widoki, ten specyficzny urok szybko mnie do siebie przekonały. Gdy wszystko było tak dokładnie opisane, nie miałam wątpliwości, że to piękne miejsce.

Niech cię moc pochłonie...

PostNapisane: 29 paź 2011, o 18:23  

Czarodziej Wojny

Hmmm... musiałem wybrać pomiędzy Wieżą a Pałacem Ludu. Ostatecznie wybrałem Wieżę, z racji tego, że jest bardziej niedostępna i łatwiej by ją było obronić przed atakiem. Poza tym widok na Aydindrill z tymi wszystkimi pałacami musiałby być imponujący :D Ale Pałac Ludu wybrałbym na swoją letnią rezydencję :P.

Sprzeczności nie istnieją. Kiedykolwiek myślisz, że masz do czynienia ze sprzecznością, sprawdź przesłanki. Odkryjesz, że jedna z nich jest fałszywa.

PostNapisane: 29 paź 2011, o 22:05  

Nocny Ognik

Ogólnie jak bym się przeniósł do świata MP to chciałbym podróżować po całych Midlandach, nie osiedlać się gdzieś na stałe, ale jak już miałbym wybrać jakieś miejsce to byłby to Hartland.

"Nie wymachuj toporem na oślep..."

PostNapisane: 30 paź 2011, o 15:05  

Starszy

Ja najchętniej zamieszkałbym w Hartlandzie. Bardzo kusi mnie wizja małej chatki na odludziu z nieograniczonym dostępem do lasu, może gór, pewnie znalazłoby się i miejsce dla jakiegoś jeziorka czy rzeki ;)

All men must die

PostNapisane: 31 paź 2011, o 16:20  
Filar Świata

Tak jak Vanui chciałabym raczej podróżować. Mając do wyboru jedno miejsce wybrałabym Wieżę Czarodzieja. Było to miejsce magiczne, niezwykłe pełne wiedzy i czarodziejów (przynajmniej dawniej, a może i w przyszłości :) ) Poza tym była tuż obok (a może częścią? Nie pamiętam już.) Aydindrill.

Pozdrawiam wszystkich :D

PostNapisane: 31 paź 2011, o 19:46  

Prorok

Baraccus napisał(a):
Hmmm... musiałem wybrać pomiędzy Wieżą a Pałacem Ludu. Ostatecznie wybrałem Wieżę, z racji tego, że jest bardziej niedostępna i łatwiej by ją było obronić przed atakiem. Poza tym widok na Aydindrill z tymi wszystkimi pałacami musiałby być imponujący :D Ale Pałac Ludu wybrałbym na swoją letnią rezydencję :P.

Wielki Pierwszy Czarodziej Baraccus nie mógł innej siedziby wybrać jak Wieża czarodzieja :)

Co do mnie to zdecydowanie Wioska Błotnych Ludzi. Niesamowita społeczność! Mała liczebność, samowystarczalność. Westland na wakacje - na dłuższą metę nie wyrobiłabym z dala od cywilizacji jakiejkolwiek, tak jak wiekszosc opisuje domek R i K z NP, z kolei nie podobała mi się struktura społeczeństwa w bardziej zaludnionych obszarach westlandu...

Ogólnie jestem zwolenniczką życia w społeczność, jednakże bardzo małej :)

A no i oczywiscie jednak bylabym typem Blotnego Ludzia co to w podroze lubi sie wybierac i swiat zwiedzac :)

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 31 paź 2011, o 23:48  

Generał

Tutaj. Gdynia, Pogórze Dolne, Uranowa. Nie zamieniłbym tego miejsca na żadne inne. Niby trzeba wybrać, ale szczerze. Dobrze mi tu, i nie jest ważne gdzie mieszkasz. Ważne gdzie możesz ściągnąć inne miejscowości do siebie. Koło mojego bloku stoi wieża czarodzieja. Zedd wpada na obiady - domowe - przynosi mi przy tym książki które warto przeczytać. I powtarza matce;
- Ten twój syn ma potencjał.
- Wiem o tym - plecie moja matka.
Zazwyczaj na tym kończy się gadka której słucham.
Milion pytań? Znam odpowiedź.

Nie Wiem. :D

"Mijam ich, jestem świadkiem naocznym.
Jak nie Hagel w windzie, to Platon w nocnym.
Kant wiezie mnie taksówką, Nietzsche mieszka w każdym bloku.
Świat jest pełen filozofów."
— Łona

PostNapisane: 2 lis 2011, o 21:42  

Starszy Skryba

ZDECYDOWANIE Hartland, napisaliście już za mnie, dlaczego ;)

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 5 lis 2011, o 15:35  

D'Harański gwardzista

Długo się wahałam, ja również chciałabym podróżować... W końcu zaznaczyłam Wieżę Czarodzieja.
Dlaczego?
1. Mnóstwo książek ;)
2. To jest po prostu magiczne miejsce
3. Ciekawa okolica (Aydindril)
4. Mieszkają tam czarodzieje z rodzinami, a czasem odwiedzają to miejsce Spowiedniczki. Ciekawi ludzie.
Hmm... zastanawiałam się jeszcze nad zaznaczeniem Pałacu Ludu :)

Jestem ulubienicą Lorda Rahla

PostNapisane: 4 gru 2011, o 20:03  

Ja bym chciała zwiedzić, obejrzeć wszystko co by się dało w świecie Miecza Prawdy, ale takie miejsce w którym bym mieszkała to Hartland. Świeże powietrze, tak swojsko, jakaś chatka, by było do czego wracać, a nie do chłodnych murów pałacu.

PostNapisane: 12 gru 2011, o 10:11  

Ksieni

Hartland... marzenie. Tylko żeby neta mieli ;P

Ksieni należy tytułować

Tytuł w nagłówku:
Przewielebna Panno Ksieni, Dobrodziejko!
Tytuł w treści: Wasza Przewielebność
Cześć: Waszej Wielebność cześć wyraża
Podpis: uniżony sługa N.N.
Adres: Przewielebna Panna Ksieni Dobrodziejka Margoo

"I do not fear the truth"
- "Atlas chmur"

Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie.

Vincent van Gogh

"- To wódka? - Słabym głosem zapytała Małgorzata. Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.
- Na litość boską, królowo - zachrypał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!"

Michał Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata"

PostNapisane: 14 gru 2011, o 17:53  
Nowicjusz(ka)

Wieża Czarodzieja... Pełno magicznych książek i przedmiotów... To lubię :PP

PostNapisane: 3 sty 2012, o 15:34  
Nowicjusz(ka)

Zdecydowanie Pałac Ludu, piękny majestatyczny i tajemnicy, centrum handlu i jedno z najważniejszych miejsc w Nowym Świecie. Życie w takim miejscu nie może być nudne. Jedyne co by mi przeszkadzało to chyba modlitwy do Rahla, ciężko byłoby wyklęczeć te dwie godziny powtarzając ciąglę tę samą formułke. A mówią że to nasza msza jest nudna :D.

PostNapisane: 17 lut 2013, o 20:39  
Łowca

Pałac ludu. Kiedy tylko o nim przeczytałam chciałam go zobaczyć. Ewentualnie Wieża Czarodzieja, lecz chyba zbyt ponura na mój gust.

PostNapisane: 17 lut 2013, o 21:14  

Nowicjusz(ka)

Pałac Ludu, albo Hartland
Ostatecznie lasy hartlandzkie wygrały, mieszkam koło lasu, całe życie tam spędziłam, nie zamieniłabym tego na nic. Choć nie powiem wizja potężnego pałacu, pełnego tajemniczych przejść, ukrytych komnat wypełnionych magicznymi księgami bardzo kusi, to jednak pozostanę wśród drzew, bezpieczna pod sosną strażniczką.

PostNapisane: 25 lut 2013, o 19:07  

Nowicjusz(ka)

Zaznaczyłam wioskę Błotnych Ludzi. :D Jakoś tak podobało mi się ich życie, zwyczaje, otoczenie no i spokojnie mogłabym sobie z nimi mieszkać. :D Na drugim miejscu u mnie jest D'Hara (strasznie mnie ona ciekawi) oraz Pałac Proroków. ;-)

Grrrrratch kooooa Raaa chaaarg.

PostNapisane: 25 lut 2013, o 19:08  

Starszy Skryba

Chimerka ma u mnie następnego plusa, gdyż zdecydowanie gusta posiadam podobne :)

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 26 maja 2013, o 06:32  
Nowicjusz(ka)

Ja wybrałabym Pałac Ludu. Jest taki wielki, piękny i bardzo tajemniczy. Chciałabym zobaczyć Ogród Życia i wogóle zwiedzić całą budowlę

"Nikt z was nie musi klękać ani przede mną, ani przed nikim innym. Wasze życie należy tylko do was. Powstańcie i przeżyjcie je."

"Nie istnieje czyste dobro ani czyste zło, a przede wszystkim w człowieku. I najlepsi z nas mają a na sumieniu niegodziwe myśli czy uczynki, i w najgorszych drzemie jakaś cnota. Przeciwnik nie popełnia niecnych uczynków dla nich samych. Zawsze ma jakiś powód, który w jego oczach stanowi usprawiedliwienie."

PostNapisane: 10 lip 2013, o 03:39  
Nowicjusz(ka)

Mieszkać w Pałacu Ludu, na wakacje do Shoty do Kotliny Agaden, a do pracy do Wieży Czarodzieja.

PostNapisane: 19 paź 2013, o 20:27  

Mściwa

Zaznaczyłam Pałac ludu, jednak też bym chciała odwiedzić wioskę Błotnych Ludzi poznać ich zwyczaje, Kotlinę Agaden , Wierzę Czarodzieja i Pałac Spowiedniczek

"Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody."

"Możesz zniszczyć tych, co mówią prawdę, lecz prawdy nie zniszczysz."

"Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeśli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz naprawdę mądry"

Strefa czasowa: UTC + 1