Teraz jest 17 wrz 2019, o 22:45

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kim chcielibyście być w świecie MP
Mord-Sith 6%  6%  [ 3 ]
Czarodziej/czarodziejka 11%  11%  [ 6 ]
Czarodziej Wojny 13%  13%  [ 7 ]
Siostra światła 2%  2%  [ 1 ]
Siostra mroku 4%  4%  [ 2 ]
Filar 0%  0%  [ 0 ]
Spowiedniczka 13%  13%  [ 7 ]
Spowiednik 15%  15%  [ 8 ]
Jasnowidzący / jasnowidząca 2%  2%  [ 1 ]
Wiedźma 6%  6%  [ 3 ]
Błotny człowiek 6%  6%  [ 3 ]
Lord Rahl 7%  7%  [ 4 ]
Poszukiwacz Prawdy 13%  13%  [ 7 ]
Nawiedzający Sny 4%  4%  [ 2 ]
Liczba głosów : 54
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kim chcielibyście być w świecie MP
PostNapisane: 29 paź 2011, o 13:53  

Poszukiwacz Prawdy

No więc załóżmy że jakimś cudownym sposobem przenieśliśmy się do świata który wykreował Terry.
Kim byście chcieli być?
Ja osobiście chciałbym być czarodziejem wojny posiadać moc pozwalającą zarówno tworzyć jak i niszczyć. Oczywiście byłbym raczej czarodziejem typu Zedd który woli pomagać innym niż władać chociaż kto wie wizja bycia tyranem o władzy absolutnej jak Rahl Posępny też wydaje się interesująca.

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

Tytuł: Re: Kim chcielibyście być w świecie MP
PostNapisane: 29 paź 2011, o 15:04  

cycMaper

Czarodziej. Tyle że lepiej jeśli byłby szkolony przez innego czarodzieja. Za nic nie chciałbym się szkolić u Sióstr Światła. Miały trochę pokrzywione reguły. Poza tym szalały tam Siostry Mroku. Dzięki, ale wolałbym u Zeda.

Nie bój się potworów – po prostu ich wypatruj. Spójrz w lewo, spójrz w prawo, poszukaj pod łóżkiem, zerknij za kredens i do spiżarni, ale nie patrz w górę – ona nie znosi, gdy ktoś ją zauważa...

PostNapisane: 29 paź 2011, o 16:00  

Generał

Ja bym chciała byś Spowiedniczką, owszem jak zawsze są plusy i minusy. Plusami jest ich siła i moc, zwłaszcza Matki Spowiedniczki, minusami jest zbliżenie się do osoby bez wyspowiadania, ale nic nie obędzie się bez ryzyka xD Kiedyś podobał mi się styl Mord-sith, ale ich metody chyba by mnie przerosły :P

"Why is it that whenever someone says 'with all due respect' they really mean 'kiss my ass'?”

I feel small but so are stars from a distance
Confessor

PostNapisane: 29 paź 2011, o 16:17  

Nocny Ognik

A ja chciałbym być szalonym czarodziejem xD
Nie potrzebuje przeszkolenia bo w jakiś sposób potrafi używać bez tego :D
(tak jak Tobias Brogan :P )

Niechaj stępi się ostry brzeg trzeźwości, niech zmętnieje przejrzystość widzenia, niech zachwieje się równowaga

PostNapisane: 29 paź 2011, o 16:35  

Spowiedniczka

Brakuje mi tu opcji Leśny Przewodnik. Taa.. lasy Hartlandzkie są na pewno cudowne. Z dala od zabrudzonych miast, całej wojny etc. Po prostu, cisza, spokój i czyste powietrze. :)

Choć nie powiem, bycie takim Poszukiwaczem... nie, nie.. za dużo obowiązków. ;>

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 29 paź 2011, o 16:45  

Generał

Xan napisał(a):

Xan może to i dużo obowiązków, ale też może być niesamowite uczucie, gdy wiesz, ze możesz ocalić tak wiele istnień i to dzięki Tobie :)

"Why is it that whenever someone says 'with all due respect' they really mean 'kiss my ass'?”

I feel small but so are stars from a distance
Confessor

PostNapisane: 29 paź 2011, o 17:08  

Łowca

Siostra Mroku. Od czasu gdy o nich przeczytałam strasznie mi się spodobały.W serialu też nie były takie złe.
Ewentualnie Siostra Światła.

Niech cię moc pochłonie...

PostNapisane: 29 paź 2011, o 18:06  

Spowiedniczka

Lana napisał(a):
Xan napisał(a):

Xan może to i dużo obowiązków, ale też może być niesamowite uczucie, gdy wiesz, ze możesz ocalić tak wiele istnień i to dzięki Tobie :)

Pewnie i fajne, ale bo pewnym czasie, jeśli człowiek nie jest stworzony do tak wielkich poświęceń, zaczyna świrować. ;) A tego wolałbym uniknąć i mieć spokojny żywot, pomagając od czasu do czasu ludziom na których mi zależy. ;)

@Iza

Iza, tak Cię ciągnie do upojnej nocy z Namblą? :D

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 29 paź 2011, o 18:08  

Łowca

to akurat nie :)

Niech cię moc pochłonie...

PostNapisane: 29 paź 2011, o 18:19  

Czarodziej Wojny

Czarodziej Wojny - mieli ogromną moc, władali obiema magiami i posiadali rozliczne talenty magiczne. Jedyny minus, że z racji swojej potęgi trzeba by było wszystkimi przewodzić :P

Sprzeczności nie istnieją. Kiedykolwiek myślisz, że masz do czynienia ze sprzecznością, sprawdź przesłanki. Odkryjesz, że jedna z nich jest fałszywa.

PostNapisane: 29 paź 2011, o 21:57  

Nocny Ognik

Brakuje mi tu Strażnika Granicy :D
Chciałbym wymiatać tak jak Chase, podobała mi się ich robota i to, że Strażnikiem nie mógł być każdy, ale gdy już nim zostałeś musiałeś wykazać się nie lada umiejętnościami ;)

"Nie wymachuj toporem na oślep..."

PostNapisane: 30 paź 2011, o 15:11  

Starszy

W moim przypadku padłoby na Poszukiwacza Prawdy.. Na pewno byłaby to wielka odpowiedzialność, a ludzie oczekiwali by od takiej osoby rzeczy niemożliwych, ale tak jak wspomniała Żabka(Lana) satysfakcja z pełnienia takiej funkcji i "robienia ludziom dobrze" byłaby niesamowita :D

All men must die

PostNapisane: 31 paź 2011, o 16:14  
Filar Świata

Sama nie wiem kim chciałabym być. Ciągnie mnie do czarodziejki, chociaż one nie były zbyt potężne. Już lepiej Siostry Mroku, ale tutaj nie podobają mi się inne aspekty. Podobnie Spowiedniczki i Mord-Sith. I tu zostaje wiedźma. O znacznej mocy, nawet czarodziej miał trudności ją pokonać, poza tym jej nie wiązały jakieś kodeksy czy prawa i mogła robić co chciała :P

Pozdrawiam wszystkich :D

PostNapisane: 31 paź 2011, o 23:53  

Generał

Chciałbym być kronikarzem, spisywać wszystko co się wydarzy. Ewentualnie pomocnikiem pierwszego czarodzieja. Przypominać mu co ma zrobić itd. Tutejszym asystentem. :D

"Mijam ich, jestem świadkiem naocznym.
Jak nie Hagel w windzie, to Platon w nocnym.
Kant wiezie mnie taksówką, Nietzsche mieszka w każdym bloku.
Świat jest pełen filozofów."
— Łona

PostNapisane: 2 lis 2011, o 10:31  

Prorok

U mnie jest problem. Fascynują mnie Spowiedniczki (i to ostatecznie jest moj wybor), jednakże nie chciałabym być taką Matką Spowiedniczką, żeby być ponad królowymi, itd. Bardziej chciałabym mieć taką moc, móc ludziom nią pomagać, ale nie być tym katem, jak to nieraz Kahlan opisywała..

A tak odnosząc się do ankiety: Nikt nie chce być Mord Sith? Tyle tu ich fanów widziałam, a tu wynik 0. Siostrą światła - też 0, jakoś nie dziwie się, dla mnie były mdłe i z dziwnymi poglądami (potem Richard, a jeszcze później Verna co nieco pozmieniali, ale to i tak jakos tak dziwnie). Bardziej mi przypominały sekte.
Filary - no cóż, też takie bez sensu, dla wielu było to przekleństwo (wiele ich omijało) choć z drugiej strony, mogli dostać kulą ognia i mieć ją w dupie :D
Jasnowidzący - nie dziwie się, zbyt duza odpowiedzialność, do tego małe szanse na nie zwariowanie od ciaglych (bardziej lub mniej) wizji dotyczacych przyszlosci. Z reguly pewnie jeszcze tylko tej mrocznej przyszlosci.
Błotny czlowiek - biorac pod uwage to co pisalam w watku gdzie chcialabym mieszkac powinnam to wybrac. Jednak, dlaczego nie spowiedniczka w spolecznosci blotnych ludzi? ale taka od urodzenia (np. coreczka Richard i Kahlan :) ) - wkreta jak dla mnie :)
Nawiedzający Sny - naprawde nikt nie chciałby miec takiej wladzy? Rozumiem awersje do Jaganga, tez nie chcialabym byc takim barbarzynca jak on. Ale tu bardziej chodzilo o zdolnosc sama, takze jak dla mnie baaaardzo fajny pomysl, tylko niestety troszeczke zlowieszcze i tak :)

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 5 lis 2011, o 16:50  

D'Harański gwardzista

wybrałam czarodziejkę, kto powiedział, że nie może być potężna, a Lunetta, a Adie?
@Elenwe, tak dużo fanów Mord-Sith, to prawda, ale nikt nie wybrałby ich losu. Chciałabyś byś przeżyć to co one? Wybrać "kim by się chciało być" to według mnie zaakceptować i dobre, i złe strony bycia tym kimś.
Spowiedniczka... nie, dlatego, że mają takie samotne życie. Mogą się co prawda zaprzyjaźnić z innymi Spowiedniczkami albo czarodziejami, ale... widzieć lęk we wszystkich innych twarzach które na ciebie spojrzą...

Jestem ulubienicą Lorda Rahla

PostNapisane: 5 lis 2011, o 20:57  
Nowicjusz(ka)

Ja tam wybrałem Błotnych Ludzi. Jeśli miałbym wybierać to właśnie chciałbym być z tego plemienia. Mieszkają sobie spokojnie w swojej dziczy, nikt ich nie niepokoi. Żyją swobodnie, wolno według tradycji. I najlepszy jest dom duchów :) . Są świetnymi myśliwymi i łucznikami.

PostNapisane: 19 lis 2011, o 15:27  
Nowicjusz(ka)

Nie mogłem się zdecydować między czarodziejem wojny a posukiwaczem ale ostatecznie wybrałem tego pierwszego , gdyż pasjonuje mnie magia :) .

PostNapisane: 4 gru 2011, o 20:01  

Elenwe napisał(a):
A tak odnosząc się do ankiety: Nikt nie chce być Mord Sith? Tyle tu ich fanów widziałam, a tu wynik 0.

Pewnie wyda się to dziwne, ale chciałabym być Mord-Sith. Wiadomo, że dużo przeszły jako małe dziewczynki, ale są plusy takie jak opieranie się magii (co się przydaje w świecie Mp), umiały zadać porządny ból. Poza tym były oddane sprawie i za to je szanuje najbardziej.

PostNapisane: 14 gru 2011, o 17:21  
Nowicjusz(ka)

Witam, to mój pierwszy post :P
Ja chciałbym być spowiednikiem. Ta nieograniczona moc i ten strach w oczach innych ludzi.. Pewnie próbowałbym zdobyć władze nad światem xD

PostNapisane: 3 sty 2012, o 15:31  
Nowicjusz(ka)

Ah ja chciałbym być Lordem Rahlem, posiadać prawie nieograniczoną władze oraz władać potężnymi mocami. :D

PostNapisane: 25 paź 2012, o 13:16  

Generał

tak naprawdę waham się pomiędzy czarodziejką (którymi były tez Siostry Światła), a Siostrą Mroku, ze względu na władanie obiema magiami.
"Upojna" noc z namblą... hm... każda postać musiała coś poświecić, najbardziej by mi się nie podobało zaprzedanie duszy Opiekunowi. Zastanawia mnie też, czy taka zwykła czarodziejka mogła by się nauczyć posługiwać magią sub, tak jak się nauczył Rahl Posępny, a który nie posiadał tejże mocy. i to by było chyba najciekawsze. posługiwanie się obiema mocami, bez zaprzedawania duszy.

Szkodzę ludziom, rzucam czary
Sprowadzam nieszczęścia
Import - Export

Prawdziwych przyjaciół poznaje się, kiedy jesteś sobą, a nie się dopasowujesz...

PostNapisane: 25 paź 2012, o 14:03  

Poszukiwacz Prawdy

WhiteIta napisał(a):
Zastanawia mnie też, czy taka zwykła czarodziejka mogła by się nauczyć posługiwać magią sub, tak jak się nauczył Rahl Posępny, a który nie posiadał tejże mocy. i to by było chyba najciekawsze. posługiwanie się obiema mocami, bez zaprzedawania duszy.

Oczywiście o ile by znalazła nauczycielkę którą by ją nauczyła tego (czyli najlepiej szukać wśród sióstr mroku a taka by pewnie zażądała przysięgi wobec opiekuna i koło się zamyka :D). Przecież w koncu to samo robił Opiekun po złożeniu mu przysięgi, on uczył posługiwania się magią subtraktywną a nie sprawiał że jakimś magicznym sposobem dana osoba otrzymywała moc.

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 25 paź 2012, o 16:23  

D'Harański gwardzista

Zawsze ciągnie mnie do magii i dlatego długo się zastanawiałem między czarodziejem a czarodziejem wojny. Chciałbym mieć 2 strony magii ale to za duża odpowiedzialność więc wybrałem zwykłego czarodzieja nie jest może tak potężny ale potrafi też zrobić piekło i również wzbudza strach wśród pospólstwa i wrogów.

"Gry łączą, a nie dzielą"

ASKET - Antyterrorystyczny, Stabilny, Krwawy Ewentualnie Tarczownik

PostNapisane: 9 lut 2013, o 17:29  
Łowca

Czarodziejka. Zawsze chciałam władać magią. Najbardziej to chciałabym pracować z Zeddem, ciekawe czary, można pomagać innym a do tego nienajwiększe prawdopodobieństwo zostania zabitym.
Bycie siostrą światła też nie byłoby najgorsze.

PostNapisane: 25 lut 2013, o 11:14  

Nowicjusz(ka)

Spowiednikiem - potężnym ale oczywiście kontrolującym swój dar.

Mój kot zjada myszy.
Czyż to go czyni złym? Ja tak nie uważam, mój kot też nie, lecz myszy na pewno mają odmienne zdanie.
Każdy zabójca sądzi, że ofiara zasługiwała na śmierć.

PostNapisane: 25 lut 2013, o 19:14  

Nowicjusz(ka)

Ja również zaznaczyłam Spowiednika. Mają oni coś w sobie, za każdym razem wyczekuje na jakieś wzmianki o nich. Tak więc chciałabym być Spowiednikiem i spotkać się z Kahlan.
Na drugim miejscu byłaby u mnie z całą pewnością Mord-Sith lub jakaś potężna czarodziejka. Zabrakło mi tylko trochę chimer. :P

Grrrrratch kooooa Raaa chaaarg.

PostNapisane: 9 mar 2013, o 22:00  

Nowicjusz(ka)

Wybrałem spowiednika, ale myślałem też nad Lordem Rahlem :) Jednak będąc spowiednikiem chciałbym "kontrolować" swój dar, nie chciałbym aby mną zawładnął żebym był złym tyranem.

PostNapisane: 19 paź 2013, o 19:44  

Mściwa

Ja bym wybrała spowiedniczkę. Mają potężną i fascynującą moc, mimo tych wszystkich wad :)

"Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody."

"Możesz zniszczyć tych, co mówią prawdę, lecz prawdy nie zniszczysz."

"Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeśli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz naprawdę mądry"

PostNapisane: 19 paź 2013, o 20:55  

Starszy

W świecie MP wybrał bym czarodzieja chociaż filar też wydaje się obiecujący. A weźmy to rozwinmy na ogólnie hymmm to jest trudne pytanie zależy od świat w którym bym żył, np teraz po co miał bym być czarodziejem wojny chyba tylko po to aby powybijać kiboli którzy najeżdzają na moją dzielnicę. W świecie w którym jest tyrania spowiednika lub nawiedzającego sny wybrał bym filara, a w dzisiejszym świec, w dzisiejszym jakby były takie profesje to niewiem czy by był taki sam, to naj korzystniejszy wydaje mi się czarodziej.

TALGA VASSTERNICH
VENI VIDI VICI
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1