Teraz jest 23 wrz 2018, o 04:24

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Soundtracki
PostNapisane: 28 lut 2010, o 12:40  

D'Harański gwardzista

Chciałabym zaproponować nowy temat ze względu na pewien fragment, który siedzi we mnie od jakiegoś czasu i wzrusza wciąż od nowa.

Takich niezapominanych utworów jest o wiele, wiele więcej i niektóre przeszły do historii i same w sobie stały się klasyką - w oderwaniu nawet od filmów, z którymi powstawały. Mam nadzieję, że znacie ich mnóstwo i zechcecie się podzielić tymi, które zrobiły na Was największe wrażenie lub po prostu na długo zapadły w pamięć. :)

Aby wątek miał sens, bardzo proszę o umieszczanie linków do filmików ze scenami bądź filmami/serialami, z którymi dane utwory się łączą, razem z krótkim wprowadzeniem oraz komentarzem, dlatego wybraliście ten utwór i dlaczego znaczy tyle, ile znaczy.

Ja zacznę.

________________________________________________________________________________________________________

Jest to jeden z odcinków serialu Glee, który opowiada o uczestnikach szkolnego chóru, ich wspólnej pasji śpiewania oraz radzeniem sobie z dyskryminacją. Obraz jest wartościowy właściwe z dwóch względów: ze względu na sposób ukazania stosunku do ludzi dyskryminowanych, upośledzonych; na ukazanie ich wartości i radzenia sobie w świecie ludzi "normalnych" oraz ze względu na ciekawy sposób aranżacji znanych i tych mniej znanych utworów muzycznych, które młodzi aktorzy wykonują sami.

Poniżej fragment odcinka, w którym bohaterowie mają zmierzyć się z chórem osób głuchoniemych. Utworu nie muszę nikomu przedstawiać.

To "Imagine" Johna Lenona. Ale sposób wykonania oraz okoliczności sprawiają, że ta piosenka zyskała dla mnie nową wartość. Utwór jest zarówno śpiewany jak i pokazywany na migi. Wykonany przez dwa chóry - głównych bohaterów oraz zespół głuchoniemy.

Glee: Imagine

Dostaję dreszczy za każdym razem, jak tego słucham i oglądam.

ten link wygasł, bo był nielegalny, zamieszczam więc w ramach substytutu samą muzykę, bez obrazu - Rozalia

Spike, my love! ^^

Tytuł: Re: Soundtracki
PostNapisane: 4 mar 2010, o 21:20  

Strażnik granicy

Jednym z moich ukochanych sountracków (pięknie spolszczyłam he he) jest ost Kill Bill 2. Mimo że nie jest to specjalnie "głęboki" film uwielbiam obie części. Polecam zwłaszcza dwa kawałki:

Kill Bill vol.2: Chingon - Malaguena Salerosa
- wspaniała energia- żyć się chce

Kill Bill vol.2: Malcolm McLaren - About Her
- tu z kolei melancholia i smutek, zwłaszcza gdy przypomni się scenę w której ten kawałek jest użyty- główna bohaterka po raz pierwszy spotyka swoją córkę- nie wie nawet że dziewczynka żyje- widzi ją po raz pierwszy.

PostNapisane: 15 mar 2010, o 17:25  

D'Harański gwardzista

Ja kocham 3 Soundtracki:
-Transformers Score by Steve Jablonsky
-Avatar Soundtrack by James Horner
-Legend of the Seeker soundtrack by LoDuca :D musiał tu być, jest przyjemny dla ucha :)

Administrator:
Największej Polskiej Strony o Avatarze Jamesa Camerona
www.avatar.net.pl

PostNapisane: 15 mar 2010, o 17:42  

Poszukiwacz Prawdy

Cytuj:
Jednym z moich ukochanych sountracków (pięknie spolszczyłam he he) jest ost Kill Bill 2. Mimo że nie jest to specjalnie "głęboki" film uwielbiam obie części.

Zgadzam się jeden z najlepszych ost a szczegolnie mnie się podoba
Kill Bill: Gheorghe Zamfir - The Lonely Shepherd
albo jeszcze ten gwizdany gdy ta bezjednego oka idzie przebrana za pielegniarke.
A oprócz tego jeszcze OST z:
Gwiezdne Wojny: Marsz Imperatora :D
Władca Pierscieni:
Indiana Jones
Gladiator
Ogólnie to utwóry Hansa Zimmera

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 15 mar 2010, o 21:21  

Spowiedniczka

Piraci z Karaibów: Hans Zimmer - He's A Pirate
Jak dla mnie boskie. 8-)
No i z naszego książkowego serialu. :) Bodajże przez pewien okres na głównej stronie była możliwość puszczenia sobie soundtracku. Tylko gdzie zniknął? Albo ja źle szukam

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 16 mar 2010, o 19:35  

Generał

Xan napisał(a):
Piraci z Karaibów: Hans Zimmer - He's A Pirate

Też już to słyszałam.
Ogólnie muzyka z Piratów jest genialna.
Jednak moją lubioną muzyką filmową jest ścieżka dźwiękowa z "Star Wars"

"Why is it that whenever someone says 'with all due respect' they really mean 'kiss my ass'?”

I feel small but so are stars from a distance
Confessor

PostNapisane: 25 mar 2010, o 16:12  

Strażnik granicy

Soundtracki to jedna z bliższych mi form muzycznych, którą zafascynowałam się jeszcze w gimnazjum. Teraz trochę to ucichło, ale nadal jestem wielbicielką muzyki filmowej. Mam swoich ulubionych kompozytorów, a są to *ekhm, ekhm*:
Yann Tiersen - OST do Amelii i Goodbye Lenina! (nie byłam na koncercie w Krakowie i sobie tego nie wybaczę; zła, zła, zła Rozalia)
Hans Zimmer - muzyczny geniusz, G-E-N-I-U-S-Z, z czym chyba zgodzi się każdy, kto sluchał soundtracku do Piratów z Karaibów (to nawet widać po powyższych postach). Ten sam kompozytor stworzył muzykę do chociażby Króla Lwa, Gladiatora czy Księcia Egiptu, więc chwała mu za jego twórczość ;d
Howard Shore - Władca Pierścieni. Tyle. Chyba wystarczy? ;d

(btw: polecam tutaj wspaniałe wydarzenie, jakie będzie miało miejsce 22 maja na Krakowskich Błoniach - projekcja Władcy Pierścieni z muzyką na żywo, pan Howard gościem specjalnym, bilety k/30 zł, koncert w ramach 3. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie :))

Poza tym uwielbiam soundtrack do Marzyciela (J. Kaczmarka) i.. w ogóle wiele innych. Muzyka to jeden z najważniejszych dla mnie elementów, na które zwracam uwagę przy oglądaniu filmu.
Pomijając instrumentale - godne uwagi są też soundtracki złożone ze zwykłych piosenek z wokalem, chociażby do takich filmów jak Shrek, Apartament czy Once.

there's a light inside us all, it only shines - shines as bright as we are.

PostNapisane: 26 mar 2010, o 20:36  

Strażnik granicy

Myxomatosis napisał(a):
Pomijając instrumentale - godne uwagi są też soundtracki złożone ze zwykłych piosenek z wokalem

Ze starszych soundtracków tego typu polecam:
Natural Born Killers- album wyprodukował Trent Reznor (Nine Inch Nails)
The Crow - ścieżka do pierwszej części filmu Kruk, na której zresztą Reznor też się pojawia w poniższym kawałku:
The Crow: Nine Inch Nails - Dead Souls
Te soundtracki mają to di siebie, że nie są to jedynie zebrane kawałki, z których każdy może być hitem promującym film- te ścieżki są jak układanka- każdy kawałek ma swoje miejsce na płycie i tam właśnie powinien być. Zwłaszcza Soundtrack Natural Born Killers jest pod tym względem bardzo spójny i przemyślany.

PostNapisane: 28 mar 2010, o 13:59  

Poszukiwacz Prawdy

Zapomniałem napisać o soundtracku z Ojca Chrzestnego.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

PostNapisane: 28 mar 2010, o 14:07  

Starszy

A ja uważam, że soundtrack z Pulp Fiction jest warty co najmniej wspomnienia. Jeden z moich ulubionych filmów i do tego ze świetną muzyką, ale nie wiem czy o takie soundtracki chodziło założycielowi tematu, czy może raczej o instrumentalne kawałeczki :P

All men must die

PostNapisane: 28 mar 2010, o 14:30  

Strażnik granicy

chodzi chyba o każdy rodzaj muzyki filmowej czy serialowej, na co wskazywałby chociażby link zaproponowany przez założycielkę tematu..

PostNapisane: 28 mar 2010, o 15:54  

Strażnik granicy

Hans Zimmer i ost Król Artur. Ciarki przechodzą, jak przy każdym jego utworze. Czasami warto zobaczyć film dla Jego muzyki.

Smoki istnieją. I nie próbuj się ze mną sprzeczać.

PostNapisane: 7 kwi 2010, o 16:56  
Nowicjusz(ka)

mila napisał(a):
Hans Zimmer i ost Król Artur. Ciarki przechodzą, jak przy każdym jego utworze. Czasami warto zobaczyć film dla Jego muzyki.

W pełni się zgadzam :) Uwielbiam nastrojowe Tell Me Now oraz Woad To Ruin, szczególnie jego drugą część (coś od ok. 5 minuty).

PostNapisane: 11 kwi 2010, o 08:00  

Strażnik granicy

World of Warcraft :The Burning Crusade - Lament of the Highborne

bardzo proszę o zapoznanie się z zasadami linkowania - Rozalia

Smoki istnieją. I nie próbuj się ze mną sprzeczać.

PostNapisane: 13 kwi 2010, o 15:55  

D'Harański gwardzista

"Kod Leonarda da Vinci" - Hans Zimmer - Chevaliers de Sangreal
"Legend of the Seeker" - Joseph LoDuca - Two Women
"Avatar" - Akkadian Empire - Audiomachine
i jeszcze dodam jedną piosenkę, która mi szczególnie weszła w głowę dobry rok temu i do tej pory potrafię ją nucić godzinami i wkurzać znajomych :D mam nadzieję, że nic się nie stanie, jeżeli pochodzi z anime... :D
"Bleach" - Rie Fu - Life is like a boat (ending 1)

"Baśń nie jest tylko opowieścią dla dzieci. Wręcz przeciwnie. W baśni ujawniają się wszystkie podstawowe prawa rządzące światem dorosłych." J.R.R.Tolkien

PostNapisane: 14 kwi 2010, o 16:03  

Starszy Skryba

W pełni zgadzam się z przedmówcami, Hans Zimmer to niekwestionowany lider w kwestii soundtrackowej.
Poniżej kilka utworów Jego autorstwa, godnych, moim zdaniem, polecenia.
A jak ktoś lubi bardziej gitarowe wersje, służę kilkoma linkami (niezmiennie Youtube)

The Thin Red Line - Journey to The Line
The Da Vinci Code - Chevaliers de Sangreal
Crimson Tide - Crimson Tide (tu z koncertu Nightwisha, w połączeniu z Soundtrackiem z Deep Blue Sea)
The Rock - Hummel Gets The Rockets
The Rock - Rock House Jail - w zasadzie to samo, jeno żywiej. W ogóle cały Soundtrack jest genialny. Motyw przewodni wykorzystał fiński zespół:
Children of Bodom - Touch Like Angel Of Death (tu z koncertu bodajże w Japonii)
Piraci z Karaibów: Hans Zimmer - He's A Pirate - następny genialny Soundtrack (zagrane przez azjatycką grupę Hayatebune, wybaczcie ten samolocik, lepszego klipu nie znalazłem :) )

A z innych kompozytorów? Oczywiście też się kilka znajdzie, nie samym Zimmerem człowiek żyje :)

Basil Poledouris - The Hunt for the Red October
Howard Shore - Breaking of The Fellowship (Fellowship of The Ring)
Jan Hammer - Crockett's Theme (Miami Vice)
Rocky IV: Vince DiCola - Training Montage (i trochę nowsze wykonanie, by Northern Kings)

Jak coś mi się przypomni, to dopiszę.

Pozdrawiam,
Rajek.

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 15 maja 2010, o 22:36  

D'Harański gwardzista

Missy Eliot - We Tun This
Tam nie ma konkretnej sceny ale pod koniec jest trochę wrzucone. :)
Talib Kweli - Abra Cadabra
To jest normalny obraz z filmu :) (FRAGMENT)
PÓŹNIEJ WRZUCE WIECEJ :d
Paa.. ;*

//Proszę o zachowanie większej kultury na forum i powstrzymanie się od wypisywania wulgaryzmów. Duszek.

"υ¢zυ¢ια яzą∂zą яσzυмєм." - тяzє¢ιє ρяαωσ мαgιι ."

PostNapisane: 17 maja 2010, o 17:11  
Nowicjusz(ka)

Maurice Jarre (ojciec Jean Michela) film Świadek (Witness) z Harrisonem Fordem. Scena stawiania stodoły przez Amiszów.
Ogólnie dla miłośników muzyki filmowej polecam RMF Classic, lub RMF muzyka filmowa.

PostNapisane: 17 maja 2010, o 17:51  

Poszukiwacz Prawdy

Jeszcze dwie piosenki z filmów
1) Z filmu Rrequiem dla snu
2) Z filmu Różyczka

PostNapisane: 18 maja 2010, o 16:02  
Nowicjusz(ka)

Całość ścieżki oprócz Kill Bill to jescze Pani Zemsta
http://pani.zemsta.filmweb.pl/

PostNapisane: 19 maja 2010, o 17:53  
Łowca

House theme song

Nie wiem czemu, ale strasznie mi się spodobała.

Jedną z piosenek Kill Billa mój ojciec zawsze podkładał jak montował nagranie z wesel to pamiętam świetnie, tyle razy się tego nasłuchałam...:)

A Imagine to po prostu klasyka, piękna i nastrojowa.

PostNapisane: 20 maja 2010, o 15:07  

Wiedźma

Natalka64 napisał(a):
House theme song

Nie wiem czemu, ale strasznie mi się spodobała.

Wyjęłaś mi to z ust :)
Był taki czas, że bardzo dużo ostów słuchałam. Oto kilka moich ulubionych:
Ostatni Mohicanin - The Kiss
I oczywiście z tego samego koniecznie:
I Will Find You W ogóle ost z tego filmu jest cudne! Często do niego wracam i płytkę bardzo szanuję :D W podobnym klimacie muzyka z Braveheart, np. to:
RevengeTeż płytkę szanuję i wracam często :)

Z muzycznych lubię jeszcze ten drobiazg:
Maska Zorro - The Fencing Lesson Oczywiście Zimmer rlz i jego magiczne od choćby:
Why So Serious? czy muzyka z Gladiatora....och, ma takie fragmenty, że dech zapiera :)
Klasyka czyli główny motyw z Ojca Chrzestnego, nie wiem czemu i jakim cudem nikt jeszcze nie wspomniał ;p

Poza tym, np.
Michael Hutchence - The Passenger z Batman Forever
Bardzo lubię OST z "Angel Sanctuary" za umiejętne przełożenie emocji postaci. Naprawdę wręcz nie trzeba anime oglądać, żeby się wczuć :)
To tyle na razie, na pewno coś jeszcze dorzucę za jakiś czas, jak tylko się trochę przekopię przez zbiory ;p

I do believe in fairies! I do! I do!

PostNapisane: 6 cze 2010, o 20:30  
Strażnik granicy

Moje zdecydowane top (nie wiem ile jeszcze, wyjdzie w praniu, kolejność przypadkowa-poza pierwszym, stale obsadzonym miejscem)
-Howard Shore- geniusz (nie napiszę, że przez wielkie G, bo zabrzmi to pewnie zbyt dwuznacznie ;p). Przede wszystkim muzyka z Władcy Pierścieni, którą słucham regularnie od pierwszego obejrzenia tych filmów, czyli od 6 lat, i o ile w filmach z czasem zaczęłam dostrzegać gorsze kawałki, to soundtracki zawsze kochałam i kochać będę. Po prostu niesamowity klimat, czar, od którego nie sposób się opędzić (a grany na żywo na FMF to dopiero cudo. :D No i jeszcze zdobycie autografu mistrza :) ). Trudno mi tutaj wyróżnić choćby kilka utworów, ponieważ wszystkie są unikalne, i mają w sobie to "coś", czego poszukuję w muzyce. Poza tym HS ma na swoim kącie wiele innych wspaniałych podkładów, ale nie byłabym sobą, gdybym nie rozpisała się nad tym właśnie.
-Piraci z Karaibów (Zimmer to kolejny geniusz, jeśli ściągną go do Krakowa za rok, a tak słyszałam od organizatorów, to też będę musiała się koniecznie pojawić)
-Requiem for a Dream, zwłaszcza utwór tytułowy, ostatnio straszliwie eksploatowany we wszystkich możliwych sytuacjach, ale mnie i tak ciągle, stale i niezmiennie porusza.
-Gladiator- no i znowu Zimmer, cała ścieżka jest świetna, ale zwłaszcza main theme Now We Are Free (i znowu bardzo oryginalnie, jeden z tych, które mnie poruszają :D)
-Braveheart- cudowny klimat, świetne połączenie instrumentalne, które przenosi mnie w myślach do odległych w czasie wrzosowisk i innych zakątków mojej ukochanej Szkocji.

PostNapisane: 8 cze 2010, o 00:43  

Strażnik granicy

Nerya napisał(a):
Zimmer to kolejny geniusz, jeśli ściągną go do Krakowa za rok, a tak słyszałam od organizatorów, to też będę musiała się koniecznie pojawić

ŁOŁ, ŁOŁ, ŁOŁ.
narobiłaś mi teraz nadziei jak mało kto i mało kiedy.
jak procentowo wycieniasz szanse? skąd takie wieści?
aaach Zimmer! <3 <3

PostNapisane: 8 cze 2010, o 14:03  
Strażnik granicy

Cytuj:
ŁOŁ, ŁOŁ, ŁOŁ.
aaach Zimmer! <3 <3

Może nieco na wyrost narobiłam tych nadziei, ale to jeszcze się okaże.
Wygląda to tak, że na tegorocznym festiwalu słyszałam od prowadzącego konkurs o Powrocie Króla (oczywiście ten oficjalny festiwalowy, więc od osoby, wydaje się wiarygodnej i dobrze poinformowanej), że za rok prawdopodobnie wyświetlani będą "Piraci", tak więc są szanse, że i Zimmer się pojawi. To częściowo moje domysły, ale jak się zdecydują na całą serię rok po roku (tak jako to miało miejsce w przeciągu trzech ostatnich lat z Władcą), to na pewno postarają się ściągnąć Zimmera, jak nie za rok, to za dwa albo trzy. Z tym że to częściowo gdybanie, ale patrząc choćby na to, kogo zorganizowali w tym roku, wydaje się to jak najbardziej możliwe. Mam nadzieję, że nie zostanę wyklęta, jeśli się to nie sprawdzi. :P

PostNapisane: 8 cze 2010, o 20:16  

Generał

Nerya napisał(a):
Cytuj:
ŁOŁ, ŁOŁ, ŁOŁ.
aaach Zimmer! <3 <3

Może nieco na wyrost narobiłam tych nadziei, ale to jeszcze się okaże.
Wygląda to tak, że na tegorocznym festiwalu słyszałam od prowadzącego konkurs o Powrocie Króla (oczywiście ten oficjalny festiwalowy, więc od osoby, wydaje się wiarygodnej i dobrze poinformowanej), że za rok prawdopodobnie wyświetlani będą "Piraci", tak więc są szanse, że i Zimmer się pojawi. To częściowo moje domysły, ale jak się zdecydują na całą serię rok po roku (tak jako to miało miejsce w przeciągu trzech ostatnich lat z Władcą), to na pewno postarają się ściągnąć Zimmera, jak nie za rok, to za dwa albo trzy. Z tym że to częściowo gdybanie, ale patrząc choćby na to, kogo zorganizowali w tym roku, wydaje się to jak najbardziej możliwe. Mam nadzieję, że nie zostanę wyklęta, jeśli się to nie sprawdzi. :P

lepiej gdyby ściągnęli Williamsa i wyświetlali GW, ale tylko starą Trylogię
to by było coś!

PostNapisane: 10 cze 2010, o 10:47  

Strażnik granicy

owszem, ale dla mnie chyba numerem jeden byliby Piraci na żywo. Johnny i Zimmer - niepowtarzalny duet. ;d
no cóż, w takim razie czekamy. :)

PostNapisane: 15 cze 2010, o 16:36  

Generał

Nerya napisał(a):
Requiem for a Dream, zwłaszcza utwór tytułowy, ostatnio straszliwie eksploatowany we wszystkich możliwych sytuacjach, ale mnie i tak ciągle, stale i niezmiennie porusza.

Uwierz mi, że mnie ta muzyka bardzo porusza.
Oglądałam ostatnio końcówkę 11 edycji tańca z gwiazdami i jak się nie mylę, to BrzydUla właśnie w ostatnim tańcu do tej muzyki tańczyła. :P

"Why is it that whenever someone says 'with all due respect' they really mean 'kiss my ass'?”

I feel small but so are stars from a distance
Confessor

PostNapisane: 16 sie 2010, o 17:14  

Czarodziej Wojny

Trochę odświeżę temat.

Ostatnio bardzo spodobał mi się soundtrack do Incepcji. Zwłaszcza kawałki:

Dream Is Collapsing
Mombasa
Dream Within A Dream
Time

Hans Zimmer odwalił kawał dobrej roboty. Mocne, patetyczne brzmienie idealnie buduje napięcie. Muzyka bardzo pomogła mi w odbiorze filmu.

Polecam również kawałek Mind Heist Zacka Hemsey'a, ze zwiastunu.

Sprzeczności nie istnieją. Kiedykolwiek myślisz, że masz do czynienia ze sprzecznością, sprawdź przesłanki. Odkryjesz, że jedna z nich jest fałszywa.

PostNapisane: 16 sie 2010, o 20:06  

Starszy

Ja uwielbiam caly soundtrack z Avatara, ale najbardziej do gustu przypadł mi ten utwor :)
http://www.youtube.com/watch?v=xI0DIr5btss

Death of Boromir, z Władcy tez jest bardzo piekny, no i utwor z Deus Ex HR, moze komus przypadnie do gustu ;]
http://www.youtube.com/watch?v=A5e213eU40Y

And if we should die tonight
We should all die together
Raise a glass of wine for the last time..

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1