Teraz jest 21 wrz 2018, o 03:57

Autor Wiadomość
 Tytuł: Koncerty
PostNapisane: 28 lut 2010, o 13:52  

Starszy

Jwt. Byliście na jakichś, które szczególnie zapadły Wam w pamięć? Ja osobiście nigdy nie chodziłam, nie było z kim, ale wczoraj grupa znajomych mnie wyciągnęła i było świetnie :D Co roczny Punky reagee: Leniwiec, Tabu, KSU, Hurt, Farbeni i Zielone żabki... Cały wieczór zastanawiałam się, gdzie ci wszyscy ludzie chowają się przez cały rok. A teraz się zastanawiam, skąd mi się wzięło tyle siniaków...

Nea we wszystkich przypadkach: M: Nea, D: Nei, C: Nei, B: Neę, N: Neą, Msc: Nei, W: Neo ;]

Tytuł: Re: Koncerty
PostNapisane: 28 lut 2010, o 14:51  

Ksieni

Najbardziej zapadł mi w pamięć koncert Republiki. Po za tym, że fajna muza, to jeszcze tam poznałam moją Bratnią Duszę :)

Ksieni należy tytułować

Tytuł w nagłówku:
Przewielebna Panno Ksieni, Dobrodziejko!
Tytuł w treści: Wasza Przewielebność
Cześć: Waszej Wielebność cześć wyraża
Podpis: uniżony sługa N.N.
Adres: Przewielebna Panna Ksieni Dobrodziejka Margoo

"I do not fear the truth"
- "Atlas chmur"

Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie.

Vincent van Gogh

"- To wódka? - Słabym głosem zapytała Małgorzata. Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.
- Na litość boską, królowo - zachrypał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!"

Michał Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata"

PostNapisane: 2 mar 2010, o 12:31  

Strażnik granicy

tak, tak, tak!
ja jestem absolutnym maniakiem zjawiska kulturowego, jakim są koncerty. absolutnym.
Neo - siniaki to raczej część nieodłączna. ciesz się, że nawet nie zauważyłaś kiedy je zarobiłaś :)

mój najlepszy koncert? było ich już trochę (:DD), ale ten najważniejszy to Radiohead w Poznaniu. myślę, że Impuls może tutaj podzielić moje zdanie - zagrali magicznie, niepowtarzalnie, a przede wszystkim PRZYJECHALI DO POLSKI po tych 15 latach! nigdy tego nie zapomnę. stanie w kolejce do barierki pół dnia dość głęboko zapada w pamięć :)

there's a light inside us all, it only shines - shines as bright as we are.

PostNapisane: 2 mar 2010, o 21:24  

Strażnik granicy

koncerty... oj tak, był okres, że nie wyobrażałam sobie bez nich miesiąca (ostatecznie kwartału :P).
ten najmilej wspominany? koncert a-ha w Atlas Arenie w Łodzi. po części dlatego, że jest to mój ukochany zespół. a po drugie, że zaprezentowali pełny profesjonalizm, koncert był z wyższej półki, a nie cała komercha, jaką nam uwielbiają ostatnio puszczać. Panowie, pomimo ponad 25 letniej działalności zaprezentowali się cudownie, a głos wokalisty nic nie stracił na barwie.
Jedyny minus: mało ludzi - płyta była zapełniona tylko do połowy. Ale tu na pewno winą jest organizacja i kiepska reklama. Koncert był w środku tygodnia (wtorek), a i reklam było jak na lekarstwo (słyszałam tylko w RMF FM i nigdzie więcej :()

innym udanym koncertem był koncert RHCP w Chorzowie. Magiczna atmosfera, ale ludzie już zachowywali się jak bydło (czego nie było na a-ha). By móc spokojnie się pobawić i posłuchać - trzeba było się wynieść na tyły płyty.

"Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu.
Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne,
tracimy radość i sens tego, co przed nami."

PostNapisane: 4 mar 2010, o 12:35  

Generał

Myxomatosis napisał(a):
tak, tak, tak!
j

mój najlepszy koncert? było ich już trochę (:DD), ale ten najważniejszy to Radiohead w Poznaniu. myślę, że Impuls może tutaj podzielić moje zdanie - zagrali magicznie, niepowtarzalnie, a przede wszystkim PRZYJECHALI DO POLSKI po tych 15 latach! nigdy tego nie zapomnę. stanie w kolejce do barierki pół dnia dość głęboko zapada w pamięć :)

no tak zagrali świetnie ale nie są numerem 1 w moim rankingu ( może dlatego że stałam trochę od sceny i rzadko widziałam Thoma)

no ja uwielbiam koncerty i widziałam ich już tyle w moim życiu ze nawet zliczyć nie potrafię, wystarczy pojechać na jakikolwiek festiwal ( ja byłam na m.in openerze i offie) aby tak zaliczyć 5-7 koncertów dziennie
z tym że bardziej wolę chodzić na pojedyncze koncerty, preferuję klubowe bo atmosfera jest niesamowita, na koncert przychodzą sami fani i rzadko można spotkać przypadkowe osoby, wiec też stosunek artysty jest trochę inny, no i taki koncert trwa zwykle o wiele dłużej i będąc tylko na jednym koncercie nie czuje się takiego potwornego zmęczenia

a oto mój prywatny ranking :
1. Sigur Ros - Gdynia 2006
2. Animal Collective - Katowice 2008
3. Massive Attack - Gdynia 2008
4. Radiohead - Poznań 2009
5. Pink Freud - Kraków 2008
niestety pozostałe trudno mi sklasyfikować choć warty wspomnienia jest koncert Franza Ferdinanda z 2006 roku, byłam wtedy jeszcze ich gorącą fanką, stałam w 2 rzędzie i przez cały czas ze znajomymi skakaliśmy i wrzeszczeliśmy
doczekaliśmy się nawet dedykacji dla nas, ponieważ przez koncertem spotkaliśmy się z zespołem i do dziś ma zdjęcia i koszulkę z autografami ( zresztą nie tylko od tego zespołu :D)

a największe rozczarowania?
The Police - Chorzów 2008
koncert był dobry, ale taki zespół stać na coś więcej, zwyczajnie nie było pomiędzy nimi chemii

Sex Pistols - Gdynia 2008
aż żal było patrzeć, naprawdę
stare dziadki udające nastolatków z nieaktualnymi dziś słowami

no a najwięcej razy, bo z 5 albo 6 widziałam Muchy 8-)

PostNapisane: 30 kwi 2010, o 20:02  
Strażnik granicy

Hm.. najlepsiejszy koncert na jakim byłam? Koncert Mariki w jednym z oleckich klubów ;D Pomimo braku tlenu na sali (mały lokal, wypełniony ludźmi do granic możliwości) nie miałam powodów do narzekań. Tym bardziej, że bilet na ten koncert dostałam w urodzinowym prezencie ^^ Co tu dużo mówić... Królowa polskiej sceny reggae dała czadu. I myślę, że nie wahałabym się ani chwili, gdyby ktoś zaproponował mi powtórkę z rozrywki ;) Marika, w przeciwieństwie do wielu napuszonych gwiazd, potrafiła nawiązać kontakt z ludźmi, np. zapraszając ich na scenę ;P Że o śpiewających ochroniarzach nie wspomnę ;D

PostNapisane: 3 maja 2010, o 19:49  

D'Harański gwardzista

Ja przed chwilą wróciłam z wrocławskiej 3majówki. To był właściwie mój pierwszy w życiu koncert i szczerze mówiąc jeszcze nigdy się tak nie wybawiłam i tak nie spociłam... Po prostu Farben Lehre tak dało czadu, że aż mi zaparło dech w piersiach. Dwie godziny skakania i darcia się jednak dały się we znaki, ale co tam i tak było naprawdę super. :) Nie pogardziłabym kolejnym ich koncertem. Właściwie pierwszy zespół (EastWest Rockers) też był niczego sobie. :D Osobiście za reagge nie przepadam, aczkolwiek ich występ strasznie mi się spodobał. :D Jestem niesamowicie zadowolona(nie wspominając o siniakach, bolących nogach i braku głosu ^^)!

"Baśń nie jest tylko opowieścią dla dzieci. Wręcz przeciwnie. W baśni ujawniają się wszystkie podstawowe prawa rządzące światem dorosłych." J.R.R.Tolkien

PostNapisane: 3 maja 2010, o 20:27  

Starszy

O matkoo, przepraszam, ale muszę to skomentować.

Farbeni owszem, nieczego sobie, szczerze mówiąc nigdy ich specjalnie nie kochałam, ale tym razem faktycznie było świetnie. Ledwo chodzę przez nich teraz :D Ale EastWest to była porażka roku, po piętnastu minutach wyszłam i wróciłam jak skończyli wyć. Takiego zamulania jeszcze nie było! Coma grała całkiem nieźle, poza drobnymi problemami na początku, coś im sprzęt nie podpasował. A cała 3majówka była stanowczo na minus, poza spędzeniem czasu ze świetnymi ludźmi i Farbenami nie było po co z domu wychodzić. Masa dzieciaków w wieku koło 8 lat (jak można wpuścić dziewczynkę 120cm wzrostu w koszulcy Hanny Montany w pogo? oO), trochę starszych, którzy nie wiedzieli po co tam przypełzli i robili zastój pod sceną... Ogólnie zło i brak atmosfery. Nigdy więcej!

Nea we wszystkich przypadkach: M: Nea, D: Nei, C: Nei, B: Neę, N: Neą, Msc: Nei, W: Neo ;]

PostNapisane: 4 maja 2010, o 13:06  

D'Harański gwardzista

Co do dziewczynek w bluzkach hany montany... Jak zobaczyłam też się nieco zdziwiłam... Oo A jeżeli chodzi o brak atmosfery to przesadzasz. :P Co do ledwo-chodzenia, to się zgodzę(nawet wuefista mnie zrozumiał :twisted: ).

"Baśń nie jest tylko opowieścią dla dzieci. Wręcz przeciwnie. W baśni ujawniają się wszystkie podstawowe prawa rządzące światem dorosłych." J.R.R.Tolkien

PostNapisane: 4 maja 2010, o 16:36  

Starszy

Mnie ta atmosfera, a raczej jej brak po prostu zbiła z nóg. Zero kontaktu między ludźmi i jakiej takiej świadomości tego, co się dzieje dookoła. Większość osób wyglądała jakby przyszła, bo inni szli ewentualnie jakby się pogubili i zupełnym przypadkiem znaleźli się pod sceną, żeby obrzucać ludzi w pogo zdumionym spojrzeniem, że się ruszają zamiast stać i patrzeć...

PostNapisane: 4 maja 2010, o 20:30  

D'Harański gwardzista

możliwe, że u niektórych tak było. ja stałam przy barierkach i jakoś tak każdy miał zaciesz na twarzy, z tego co widziałam ^^ (a uwierz że dużo widziałam, bo zamiast patrzeć na scenę ciebie szukałam xD)

PostNapisane: 4 maja 2010, o 21:30  

Starszy

A to miłego szukania znajomych w pogo :D Obawiam się, że byłam po drugiej stronie sceny. No i w centrum bardziej, bo pod sceną ostatnio obijałam się o deski...

PostNapisane: 5 maja 2010, o 16:06  

D'Harański gwardzista

Nikt nie mówił że będzie łatwo xD w każdym razie znalazłam cię dopiero wtedy kiedy przybiegłaś zdyszana błagając o wodę... :D

PostNapisane: 12 maja 2010, o 14:47  

Generał

Czemu te najlepsze zespoły nie chcą do Torunia przyjechać.
No chociaż teraz podobno ma być Happysad, chociaż coś :D

"Why is it that whenever someone says 'with all due respect' they really mean 'kiss my ass'?”

I feel small but so are stars from a distance
Confessor

Tytuł: "Kącerty"
PostNapisane: 30 maja 2018, o 00:07  

Nowicjusz(ka)

Osobiście dość rzadko (z nie do końca jasnych powodów) chodzę na koncerty, ale trzy lata temu na wiosnę się zdarzyło, że moja osoba znalazła się w gdańskim klubie Metro na koncercie Night Mistress (znanym także ze swej popularniejszej strony jako Nocny Kochanek). Grupę miały wspierać dwa nieznane mi zespoły: gdański Hateseed i goście z "zagramanicy" - londyński Neuronspoiler. Ci ostatni nie zdołali się pojawić z jakiśtam przyczyn.

Support pamiętam jedynie z tego, że stanowili preludium do uszkodzenia mojego narządu słuchu oraz zagrali cover "Valhalli" Ślepego Przewodnika (którego do tej pory nie udało mi się ujrzeć na żywo, a nad czym bardzo ubolewam). Samo główne danie było przepyszne i znakomite (chociaż moje uszy miały "nieco" inne zdanie). Jako że ich hiperzdystansowana odsłona nie była w tamtym momencie całkiem uformowana, to nie pojawiło się zbyt wiele "jajcarskich" utworów (jedynymi gośćmi byli Andżej, jego nemezis Wielki Wojownik oraz znany z "Kapitana Bomby" Docent i jego Minerał). Co prawda, żadnych nóg nie udało mi się złamać, ale darcie się na cały regulator wychodziło mi nienajgorzej (zwłaszcza, że lwią część repertuaru znam na pamięć).

Jak dla mnie - super koncert, super zespół. Polecam tych panów (∞/10)
Jak dla moich uszu - kompletna porażka (-∞/10 i nie pozdrawiamy)

Plany na przyszłość? Mgliste, ale może jeszcze kiedyś uda się wyjść z jaskini na jakiś dobry koncert. Ale jak na złość większość moich ulubionych zespołów/artystów albo już nie istnieje/nie żyje (jak oni mogli?), albo wytrwale omijają nasz piękny kraj (jak oni mogą?). Czasami przez wyczerpanie latami długiego czekania/brak czasu/brak chęci/coś tam-coś tam przegapiam koncerty. A któż wie, czy to nie jest ostatnia okazja (jak na ten przykład taki Slayer - emeryci in spe).

Zobaczymy, co przyniesie przyszłość...

Zawsze w ruchu jest przyszłość - Mistrz Yoda

It starts at 3:00 and it's already 2:46... I've gotta
change clothes and stuff, but... thank you God, thank you family,
thank you whoever will hear this. Even if it's just you.
Well, I'll see ya... around. Bye.

Strefa czasowa: UTC + 1