Teraz jest 26 sie 2019, o 11:34

Autor Wiadomość
 Tytuł: Metal
PostNapisane: 26 gru 2011, o 16:51  

Łowca

Jak ostatnio zauważyłam, sporo osób na forum słucha metalu Jestem miłośniczką metalu więc założyłam ten temat żebyśmy mogli wymienić się swoimi spostrzeżeniami.
Jaki jest wasz ulubiony rodzaj metalu? Jakich zespołów metalowych słuchacie? Co was uwodzi w tym gatunku muzyki? Jak to się zaczęło? Macie swoje zespoły? Co was wkurza?

Żeby nie było, zacznę :
Metalu słucham od jakiś dwóch lat, zaraziła mnie przyjaciółka, która sama jest metalem. Wcześniej jakoś mnie nie pociągał ale gdy po raz pierwszy usłyszałam Slipknot Psychosocial zakochałam się. Kocham metal symfoniczny, ale nie będę wybredzać też power czy black metalem. Uwodzi mnie to że teksty nie są kawa na ławę, jak w hip hopie że jak domek jest zielony to śpiewają że jest zielony tylko mają głębie, trzeba pomyśleć zastanowić się na tym czego słuchasz.
Coś jak biblia tam też trzeba pomyśleć zastanowić się nad przekazywanymi słowami.
Wkurza mnie nastawienie ludzi do metali i samego metalu. Na szczęście nie wszyscy tak uważają i jest to większość. Ten kto nie lubi metalu niech po prostu go nie słucha i nie nawija cały czas jaka to kocia muzyka jak mówi mój tata gdy słucham Tarji

To zespoły jakich słucham:
-Korn
-Sabaton
-Slipknot
-System of a down
- Metallica
-Nirvana
-Nightwish- stary skład
-Tarja Turunen
-Evanescence
-Hunter
- Iron Maiden
- Nickelback
-Black Sabbath
-Linkin Park - stare kawałki
-Epica
-AC/DC
-Dark Moor i wiele innych

Mam nadzieje ze nie zanudziłam

Metalem bądź za dnia i nocy, poddaj się sile szatańskich mocy, piekło twym celem jest ostatecznym, a wszystko inne jest wrogiem odwiecznym.

"Administracja prosi użytkowników o nieużywanie kolorów zarezerwowanych dla Administratorów i Moderatorów, czyli: czerwonego [...]" Usunąłem kolor z posta, proszę się zapoznać z regulaminem dokładniej i stosować się do niego w przyszłości. Fenrin

A moderacja uprasza się o poprawne zapisywanie nazw zespołów. W końcu to wstyd nie wiedziec jak się zapisuje nazwy zespołów które ponoć się słucha. Eruanno

Niech cię moc pochłonie...

Tytuł: Re: Metal
PostNapisane: 26 gru 2011, o 21:48  

Spowiedniczka

Iza napisał(a):
Metalem bądź za dnia i nocy, poddaj się sile szatańskich mocy, piekło twym celem jest ostatecznym, a wszystko inne jest wrogiem odwiecznym.

To brzmi jak jawne zaproszenie do satanizmu. Nie ogarniam, w ogóle wiesz co to znaczy? Zaraz mnie tu wezmą za jakiegoś Natanka czy coś, no ale takich rzeczy się nie pisze.

Ale już nie offtopując... lubię ten gatunek. W szczególności, folk. Inne też są dobre, ale jednak ten jest przewodni. W szczególności zespół Eluveitie i to jego głównie słucham. Czasem się trafi coś z innych klimatów, jak Dragonforce, Dope. Kiedy się zacząłem tym interesować, nie pamiętam.

Cytuj:
Uwodzi mnie to że teksty nie są kawa na ławę, jak w hip hopie że jak domek jest zielony to śpiewają że jest zielony tylko mają głębie, trzeba pomyśleć zastanowić się na tym czego słuchasz.

Sorry, ale to nie zawsze jest prawda. Dużo tekstów jest wprost. Metal jest ogólnie muzyką bezpośrednią, ma być w prymitywny, tak jak scream, jako "najbardziej prymitywna forma wyrazu emocji" jak to powiedział kiedyś Nergal w VoP.

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 28 gru 2011, o 20:26  

D'Harański gwardzista

Ja też słucham metalu ok 2 lata. Najbardziej podoba mi się gitarowy power. Słucham głównie Bullet for my Valentine, Sabatona, Eluveitie, Skiltrona, Avenged Sevenfold. Najbardziej denerwują mnie właśnie takie satanistyczne wstawki i nawiązania, których jest niestety pełno. Mimo iż wyznaje zupełnie odwrotną filozofię nie powstrzymuje mnie to przed słuchanie metalu.

Disce, sed a doctis. Indoctos ipse doceto.

PostNapisane: 12 sty 2012, o 16:59  
Nowicjusz(ka)

Temat rzeka jak dla mnie. Mógłbym się rozpisywać i rozpisywać :). Kiedy dokładnie zacząłem się interesować tym gatunkiem muzyki, nie pamiętam dokładnie. To była chyba 6 klasa podstawówki (teraz klasa maturalna :)). Zainteresowanie wzięło się od starszego o 9 lat brata. W muzyce tej uwielbiam oczywiście moc gitar i perkusji oraz prawda, o której śpiewają artyści. Początkowo słuchałem głównie klasycznego heavy metalu, później na przestrzeni lat poszerzałem horyzonty, poznawałem inne podgatunki muzyki metalowej. Po zapoznaniu się z ich większością nadal nie mogłem przekonać się do tych najbardziej ekstremalnych odmian takich jak death, czy black metal, natomiast zacząłem ubóstwiać power metal. Pierwszym metalowym koncertem na którym byłem, był chyba mój miastowy rzeszowski zespół - Monstrum, natomiast pierwszym większym koncertem, był koncert Sabaton :). Wkurza mnie, tak jak i autorkę tematu, podejście innych ludzi do metalu. Że metal to satanista, że metal kojarzy się jedynie z darciem ryja, a nie z wartościami, które niesie. Osobiście jednak udało mi się w klasie kilku osobom pokazać czym jest metal i może nie tyle zaczęli go słuchać, ale zrozumieli czym jest, przynajmniej takie mam wrażenie :).
Zespoły które słucham: Avantasia, Blind Guardian, Brown, Bullet For My Valentine, Carrion, Drowning Pool, Freedom Call, Eguy, Eluveitie, Guns n Roses, Hammerfall, Hunter (w październiku byłem na koncercie, po którym ściąłem włosy :P), Iron Maiden, Kat, Metallica, Monstrum, My Riot, Nightwish (i stary i nowy jest wg mnie świetny), Northern Kings, Sabaton, ukochana Sonata Arctica :), Tarja, The Sixpounder i Van Canto.
Tych zespołów słucham najczęściej, są także oczywiście inne, ale te zajmują wyższą pozycję :)

PostNapisane: 17 sty 2012, o 22:02  

Generał

No dobra skoro Iza napisała, że Nickelback też ma w sobie metal, bo ma ale alternatywny, to powiem, ze tego słucham, no i Nightwish jeden z najlepszych zespołów jakie znam.
Poza tym lubię słuchać AC/DC "Back in Black", to nawet mój dzwonek na telefonie i Evanescence za to, ze grają między innymi gothic metal tak jak stare płyty Within Temptation:)
Jednak ja i tak preferuję stary dobry rock :)

"Why is it that whenever someone says 'with all due respect' they really mean 'kiss my ass'?”

I feel small but so are stars from a distance
Confessor

PostNapisane: 22 sty 2012, o 18:02  

Starszy

A ja powiem, że lubię sobie posłuchać ciężkiego brzmienia pod warunkiem, że nie jest to bezładne napierdzielanie w gitarkę i wzajemne przekrzykiwanie się członków zespołu. Jeśli coś ma sensowną, wpadającą w ucho melodię i da się zrozumieć o czym śpiewa wokalista to jak najbardziej znajdzie się trochę miejsca na liście w winampie :) Podejrzewam, że nie wszystkie wymienione przeze mnie zespoły są stricte metalowymi, ale do szeroko pojętego gatunku powinny się zaliczyć :) Będą to: wspomniane już wyżej AC/DC, Metallica, Black Sabbath, Iron Maiden, Blindead, Dream Theater, The Dead Weather i Elton John :)

All men must die

PostNapisane: 22 sty 2012, o 23:11  

Generał

Ale Elton John to przecież jest rock i odmiany rockowe oraz pop :P Albo na serio nie doczytałam :P

"Why is it that whenever someone says 'with all due respect' they really mean 'kiss my ass'?”

I feel small but so are stars from a distance
Confessor

PostNapisane: 6 mar 2012, o 14:46  

Prorok

A ja nienawidzę określenie 'Metal' na tyle gatunków muzyki z prostej racji iż ludziom metal kojarzy się z death metalem, albo gothic metalem... A to jest okropne. Z tego co wymienialiście w zyciu nie zakatalogowałabym tego pod nazwą Metal, ale ok - pod tym względem jestem dziwna :D

Osobiście kiedyś gdy poznałam moc ciężkiej muzy słuchałam róznych zespołów, moja miłość zaczęła się od Opeth'a i do dziś poniekąd pozostała, jednakże od momentu odejścia perkusisty (M.Lopez -tak dla uściślenia, gdyż paru ich było :P) zespół ten dla mnie przestał istnieć, gdyż poszli nie w tą stronę... Poza tym mam fantastyczne wspomnienia z System of a Down :D (ach to skakanie po całej szkole z kumpelą z słuchawkami na uszach i darcie sie "Bounce..." - bezcenne!)
Iron Maiden - klasyka, nie słucham, aczkolwiek znam ale mnie nudzą, szanuję ich za Dickinsona i jego zdolności wokalne.
Nightwish - muzyka z kopem, pierwszy tego typu zespół jaki miałam okazję słuchać, również większy sentyment :P
Tool - ostatnio polubiłam, choć nie mogłam ich kiedyś zdzierżyć, przekonali mnie jedną swoją płytą, aczkolwiek mało ciężką :P

Ogólnie czuję się już za stara na słuchanie ciężkiej muzyki :P Jakoś tak przesyt napierdalania na instrumenty drażni mnie. A growlu nie mogę zdzierżyć, gdyż poza dwoma wokalistami (w tym M.Akerfeldt z Opeth'a), nie znam żadnego który potrafiłby tę technikę wykonywać choć trochę estetycznie (także słychać słowa piosenki a nie warczenie do wiadra :P)

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 6 mar 2012, o 15:43  

Starszy Skryba

Elven Rider, zlitujże się.. NIE JESTEŚ za stara :D

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 7 mar 2012, o 09:01  

Prorok

Nie chodzi mi tu o ilość wiosen które przeżyłam, bo faktycznie mogłabym co niektórych tu poobrażać. Bardziej chodziło mi o mentalną starość - nie mam siły słuchać napierdalanki - drażni mnie, uszy i głowa mnie od tego boli. Nawet ostatnio kazałam mężowy wyłączyć jakiegoś funcka, bo mnie bas irytował (o zgrozo, przecież ja kocham ten instrument!). Także, ten tego :P
Zdecydowanie przerzucam sie na lekkie brzmienie, coraz więcej słucham muzyki filmowej, jazzu, bluesa, ballad ;P No może poza jakimiś dobrymi rockowymi klasykami, co mi się nigdy nie znudzi :D

Ciężka muza tak - na imprezę gdy muszę się wytańczyć ;)

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 16 wrz 2012, o 17:40  

Łowca

Arkona (rosyjski folk-pagan metal)
Aria (rosyjski heavy metal)
Metallica
Iron Maiden
Therion
Blind Guardian
Avantasia
Votum
Haggard
Tyr
Sabaton
Helloween

Cytuj:
Coś jak biblia tam też trzeba pomyśleć zastanowić się nad przekazywanymi słowami.

W przypadku większości BM i DM najpierw trzeba pomyśleć, zastanowić się, a potem sprawdzić na darklyrics jakie te słowa w ogóle były.

Cytuj:
Sorry, ale to nie zawsze jest prawda. Dużo tekstów jest wprost. Metal jest ogólnie muzyką bezpośrednią, ma być w prymitywny, tak jak scream, jako "najbardziej prymitywna forma wyrazu emocji" jak to powiedział kiedyś Nergal w VoP.

Byłbym daleki od robienia z Adama Darskiego jakiegoś speca od tego czym metal ma być.

"Never compromise. Not even in the face of Armageddon" - Walter 'Rorschach' Kovacs

"Nie mam żadnych szans, ale muszę je wykorzystać" - Herbert Achternbrusch

"Bóg jest, nawet jeśli go nie ma" - Emil Cioran

"Człowiek, jak każda małpa, jest zwierzęciem społecznym, a społeczeństwo rządzi się kumoterstwem, nepotyzmem, lewizną i plotkarstwem, uznając je za podstawowe normy postępowania etycznego.(...) To czysta biologia." - Carlos Ruiz Zafon

PostNapisane: 18 lut 2013, o 23:44  

Nowicjusz(ka)

Jeśli chodzi o metal to najbardziej lubię słuchać SOADu, szczególnie albumu Toxicity. :D Okazyjnie również Metallica i Edguy. ;-)

Grrrrratch kooooa Raaa chaaarg.

PostNapisane: 19 lut 2013, o 19:57  

Łowca

To ja też dodam coś od siebie.
Tak więc jestem osobą sluchajacą tej częci metalu której nikt z was nie trawi.
Uwielbiam Black metal, pagan, ambient, death.
Słucham tego ponieważ dla mnie liczy się tzw pieprzniecie (lekko mówiąc).
Bo i po co mam słuchać jeczenia o tym, że na świecie są wojny (hunter) - wielkie odkryci
Wolę po prostu coś z mrocznym klimatem, niepowtarzalnym.
Także czego słucham:
Burzum, Nargaroth, Morowe, Furia, Hellveto, Besatt, Plaga, FDS, Arkona (Polska i Rosyjska - bo są dwie) , Thyrfing, 666 Aniołów, Bethlehem.
Jest to głównie podziemie Polskiego metalu. :)

Niemniej nie stronie od zespołów jak Tyr, właśnie Rus Arkona, Dio bardzo lubię, Black Sabbath oczywiście również. Saxon, Korpiklaani, też bardzo dobrze mi znane.

Graj, muzyko !

PostNapisane: 12 mar 2013, o 10:27  

Ksieni

Saco napisał(a):
To ja też dodam coś od siebie.
Tak więc jestem osobą sluchajacą tej częci metalu której nikt z was nie trawi.

Jak się okazuje, nie wszyscy. Ja uwielbiam pagan metal, chociaż przyznam, że dopiero go poznaje. Z chęcią przesłucham zespoły, które tutaj wymieniłeś.

Poza tym folk metal. To jest coś. Szukam nowych utworów i, jak wszędzie, są takie, które mi się podobają i są takie, których słuchać nie mogę.

Więc jak macie coś fajnego, to z milą chęcią się zapoznam :)

Ksieni należy tytułować

Tytuł w nagłówku:
Przewielebna Panno Ksieni, Dobrodziejko!
Tytuł w treści: Wasza Przewielebność
Cześć: Waszej Wielebność cześć wyraża
Podpis: uniżony sługa N.N.
Adres: Przewielebna Panna Ksieni Dobrodziejka Margoo

"I do not fear the truth"
- "Atlas chmur"

Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie.

Vincent van Gogh

"- To wódka? - Słabym głosem zapytała Małgorzata. Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.
- Na litość boską, królowo - zachrypał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!"

Michał Bułhakow, "Mistrz i Małgorzata"

Strefa czasowa: UTC + 1