Teraz jest 15 kwi 2021, o 03:42

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Seriale
PostNapisane: 31 mar 2010, o 18:25  

D'Harański gwardzista

Moje hobby. :) Oglądam nałogowo minimum kilka tytułów, w porywach kilkanaście. Chociaż nie można mnie nazwać maniakiem, bo są i tacy, którzy naraz oglądają kilkadziesiąt. ;-)

Jak w temacie. Co oglądacie? Co oglądaliście? Co polecacie? Który serial jest najlepszy? Który jest najgorszy? Wasz ranging seriali. :-)

Dla zachęty zacznę. :D

Obecnie oglądam:

- Pamiętniki wampirów
- Supernatural
- Smallville
- Modern family
- Cougar town
- Jak poznałem Waszą matkę
- House
- Big Bang Theory (po polsku chyba Teoria wielkiego podrywu)
- Chuck
- Usta usta

Czekam na kolejne odcinki:
- Glee

Na kolejny sezon:
- True blood

Prywatna top lista:

1. "Buffy - postrach wampirów"
2. "Supernatural"
3. "Detektyw Monk"
4. "Friends"
5. "Seks w wielkim mieście".

Nikt nie przebije Spike'a. No nikt. ;)

Z ciekawszych tytułów, których jednak nie oglądam już tak na bieżąco *tylko od czasu do czasu* to:
1. Lie to me
2. White Collar
3. Fringe
4. Medium
5. Psych
6. i młodzieżowe: One Tree Hill (Pogoda na miłość) oraz Gossip Girl (Plotkara)

nie mogę zapomnieć o "Kochanych kłopotach", od których swego czasu nie mogłam się oderwać. ;-)

A najgorszy serial...? Ciężko mi stwierdzić, bo jak coś mi się nie podoba, to po 2-3 odcinkach daję sobie spokój i nie mogę się wypowiedzieć o całości. ;) Ale gdybym miała cokolwiek wymienić to niestety Legend of the Seeker byłby w czołówce. Obejrzałam pierwsze 8 odcinków, mimo iż mi się nie podobał od pierwszego. Mam nadzieję, że nikt mnie nie zlinczuje, a sporo osób pewnie podzieli moje zdanie. ;)

Do Losta może wrócę, jak się już skończy całkiem (będzie wtedy maraton), ale póki co nie daję rady go obejrzeć. ;) No, to chyba tyle. ;)

Znacie powyższe seriale? Oglądacie? ;-) Wszelkie inności jak najbardziej mile widziane. Zapraszam do dyskusji. :-)

Spike, my love! ^^

Tytuł: Re: Seriale
PostNapisane: 31 mar 2010, o 19:38  

Poszukiwacz Prawdy

No to może ja powiem jakie seriale ogladam :
1 24h (Jack Bauer rulez)
2 Prison Break (No ale się już skonczył)
3 Lost (się kończy)
4 House
5 Californication
6 Rome (Też się skonczył)
7 4400 (Przestałem na 3 sezonie z braku czasu)
8 OC ale tak przelotnie
9 Byłbym zapomniał... Legend of the Seeker
10 Czas Honoru
11 A jeszcze zaczałem ogladac Pacyfik jeszcze.
Co zamierzam ogladać (w nieokreslonej przyszłosci :D ):
1 Supernatural
2 Dynastia Tudorów
3 Tru Blood
Było tego jeszcze kilka ale nie pamiętam już.

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

Ostatnio edytowano 31 mar 2010, o 19:44 przez Eruanno, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 31 mar 2010, o 19:40  

Starszy

Z wyżej wymienionych oglądam "House'a" i "Pamiętniki wampirów", na więcej zwyczajnie brak mi czasu ;)

Zakończyłam za to bardzo krótki, bo tylko 10-odcinkowy serial "Night Stalker" z 2005 roku. Nie wiem, co mnie w nim tak urzekło, czy to klimacik w stylu "Archiwum X", czy delikatna muzyka, czy świetni aktorzy, czy też szacunek do twórców za totalny brak efektów specjalnych... No cóż, nie mam pojęcia, ale nie mogłam się oderwać ;)

Ach, i niedawno zaczęłam "Losta", ale to dopiero początek, więc się nie wypowiadam... xP

Nea we wszystkich przypadkach: M: Nea, D: Nei, C: Nei, B: Neę, N: Neą, Msc: Nei, W: Neo ;]

PostNapisane: 31 mar 2010, o 20:00  

Starszy

Aktualnie oglądam(lub czekam na kolejny sezon):
-LoTS
-Dexter
-How I Met Your Mother
-Merlin
-House(choć ostatnio sporo odcinków sobie odpuściłem)

ale jak dla mnie serialem wszechczasów są "Przyjaciele" :P
Z niecierpliwością czekam też na "Grę o Tron" :)

All men must die

PostNapisane: 31 mar 2010, o 20:15  

Starszy

O tak! "Merlin"! Zaczęłam kilka odcinków drugiego sezonu, ale mam iplusa, więc ograniczony transfer... Pierwszy sezon mnie rozbroił, może nie wciąga jakoś super, ale pośmiać się można ;)

Nea we wszystkich przypadkach: M: Nea, D: Nei, C: Nei, B: Neę, N: Neą, Msc: Nei, W: Neo ;]

PostNapisane: 31 mar 2010, o 20:34  

Poszukiwacz Prawdy

soosek napisał(a):
Z niecierpliwością czekam też na "Grę o Tron"

Też czekam miał być pilot w styczniu a tu jednak nie było a szkoda bo wyczekuję tego serialu. Mam nadzieje że będzie lepszy niż LotS

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 31 mar 2010, o 20:38  

Generał

Obecnie.

House - jeden z niewielu seriali, w którym główny bohater, mnie zniszczył doszczętnie. Oczywiście pozytywnie. Jest jedyny w swoim rodzaju. :)
Lie To Me - Dziwie się, a jest to rzeczą niespotykaną, że póki co nikt o tym nawet nie napomknął... Żeby nie psuć zabawy, nie będę mówił co i jak...
Chuck - Przyjemna komedyjka, że tak się wyrażę. Niestety, trzeci sezon zaczyna się gmatwać. Oczywiście o tym wiedzą tylko ci, którzy oglądają... :)

O tych z lat młodzieńczych, ale uwielbiam do nich wracać... :D

Świat Według Bundych
- Większość z was zna, jeśli nie, to żałujcie. Obecnie na Polsacie chyba leci... Pewności nie mam. :D
Przyjaciele - Chandler i Joey rządzą. Mam sentyment do tego serialu. Wspominając, mam ochotę sobie kilkudniowy seans zrobić. :D
Fresh Princ of Bel-Air (tłumaczenie niby - Bajer z Bel-Air) - Tego serialu nie zapomnę nigdy. Pamiętam powroty z podstawówki, oglądanie podczas odrabiania lekcji. Zainteresowanie Hip-Hopem było na pierwszym miejscu, bynajmniej u mnie, nie mogłem tego nie oglądać. Jazzy Jeff co chwilę wylatujący za drzwi. Po prostu bezcenne... :D :)

"Mijam ich, jestem świadkiem naocznym.
Jak nie Hagel w windzie, to Platon w nocnym.
Kant wiezie mnie taksówką, Nietzsche mieszka w każdym bloku.
Świat jest pełen filozofów."
— Łona

PostNapisane: 31 mar 2010, o 21:22  
Filar Świata

Oglądałam, oglądam lub czekam na nowy sezon
Legend of the Seeker
Merlin (nie wiem jak wytrwam do jesieni)
Lost
Czarodziejki
House
Ojciec Mateusz
Rodzina zastępcza (mam nadzieję, że będą nowe odcinki, bo była rozbrajająca)
Buffy
Detektyw Monk
i inne...

Jak mi się jeszcze jakieś przypomną to napiszę

Pozdrawiam wszystkich :D

PostNapisane: 1 kwi 2010, o 17:13  

D'Harański gwardzista

Eruanno napisał(a):
soosek napisał(a):
Z niecierpliwością czekam też na "Grę o Tron"

Też czekam miał być pilot w styczniu a tu jednak nie było a szkoda bo wyczekuję tego serialu. Mam nadzieje że będzie lepszy niż LotS

Też czekam. NA PEWNO będzie lepsze niż Lots... Gorsze być nie może po prostu. ;)
A wiadomo w ostateczności, KIEDY będzie pilot?

Nea napisał(a):
-Merlin

Opowiedzcie coś proszę o tym Merlinie. Przyznam, że widziałam pierwszy odcinek, potem przerwałam i jakoś nie udało mi się wrócić do tego. Zastanawiam się, czy jest do czego. Jak się rozkręca? O czym opowiada? Po jednym odcinku ciężko mi stwierdzić, czy ten serial jest dobry czy kiepski... Może coś na zachętę? :)

Eruanno napisał(a):
Lie To Me - Dziwie się, a jest to rzeczą niespotykaną, że póki co nikt o tym nawet nie napomknął... Żeby nie psuć zabawy, nie będę mówił co i jak...

Ja napomknęłam w pierwszym poście... Świetny serial. :-)

Spike, my love! ^^

PostNapisane: 1 kwi 2010, o 17:53  
Filar Świata

Adie napisał(a):
Nea napisał(a):
-Merlin

Opowiedzcie coś proszę o tym Merlinie. Przyznam, że widziałam pierwszy odcinek, potem przerwałam i jakoś nie udało mi się wrócić do tego. Zastanawiam się, czy jest do czego. Jak się rozkręca? O czym opowiada? Po jednym odcinku ciężko mi stwierdzić, czy ten serial jest dobry czy kiepski... Może coś na zachętę? :)

www.filmweb.pl napisał(a):
Zanim Merlin (Colin Morgan) i Artur (Bradley James ) stali się legendą byli młodzieńcami pragnącymi przygód. W poszukiwaniu miłości i prawdziwego przeznaczenia, duet ten popełniał wiele błędów po drodze...

Film zaczyna się gdy młody Merlin przybywa do Camelotu. Jego matka postanowiła oddać go pod opiekę nadwornego medyka w nadziei, że ten nakieruje nadzwyczajny talent chłopca na odpowiednie tory. Problemem jednak jest to, że obecnie władający Camelotem król Uther zakazał używania magii pod groźbą kary śmierci. Merlin poznaje i z miejsca obdarza (odwzajemnioną) pogardą królewskiego syna – zuchwałego, pyszałkowatego i zawziętego księcia Artura. Merlin odkrywa, że jego przeznaczeniem jest bronić Artura. Jako sługa księcia nie raz ratuje nieświadomego magicznych zdolności Merlina, Artura...

Od siebie dodam, że jest tam wiele ciekawych i śmiesznych tekstów czy sytuacji. Mnie ten serial bardzo wciągnął :D

PostNapisane: 1 kwi 2010, o 18:36  

Wiedźma

Adie napisał(a):

"Merlin" jest całkiem sympatycznym towarzyszem posiłków :D Czasem też na przykład niezłym sprowadzaczem do krainy wyobraźni, jak się straci wenę ;> Przynajmniej dla mnie ofkors. Jako serial sam w sobie ma braki, ale postaci Merlina i Artura jak najbardziej dają się lubić. Moją stanowczo ulubioną postacią jest tu mały Mordred - ma chłopak charakterek i możliwości :D Bardzo lubię te krótkie wstawki z nim. No i jest też Morgana, dość interesująca z niej postać (ciekawe co się będzie z nią dalej działo!)
Adie, jest też wątek miłości ;> Są zaklęcia rodem chyba z gaelickiego, lub innego języka z tej gromady. Humor całkiem udany, efekty nieco kuleją.

A żeby za bardzo nie odbiegać, to od razu opowiem o moich serialach ;> Ostatnio się ograniczyłam w zasadzie do jednego, po czym nieoczekiwanie wszedł mi w paradę inny z totalnie innego gatunku.
Układy, bo o nich mowa, pochłonęłam i teraz smakuję sezon trzeci z pełną radością. Twórcy się nie boją bawić bohaterami. Świetne smaczki, rozmowy i te pojedyncze sceny w unowocześnionym klimacie "Ojca Chrzestnego". Po prostu ja chcę więcej takich.
Great Teacher Onizuka - właśnie niespodziewanie stał się moim faworytem w gatunku komedii. I nic go chyba nie pokona. Zachęcił mnie do jdoramy i dzięki niemu oglądam teraz Hotmana z czarującym Takashim Sorimachim.

Seriale amerykańskie już mnie do bólu znudziły, na polskie patrzeć nie mogę. W niedalekiej i bardzo dalekiej przeszłości były takie jak:

La Femme Nikita
Robin z Sherwood

- to chyba moje dwa takie naprawdę ulubione.
Rzym - też całkiem perełka wśród nudnej miazgi.
Kochane kłopoty - brak mi go bardzo :(
Przyjaciele

I inne dla zabawy, ale to już bez takiej wiernej i totalnej miłości:
Tudorowie
Vampire Diaries
Angel
Herosi
Gotowe na wszystko

Chyba o wielu zapomniałam...

I do believe in fairies! I do! I do!

PostNapisane: 1 kwi 2010, o 20:28  
Filar Świata

Jeszcze w tłoku ujdą:
Kości
Skazany na śmierć
Wzór

A z polskich najlepszym jest Ranczo (nie wiem jak wcześniej mogłam o nim zapomnieć)

PostNapisane: 1 kwi 2010, o 21:04  

Generał

Skazany na śmierć tylko i wyłącznie pierwszy sezon. No może kawałek drugiego. Ciąg dalszy to już moda na sukces. :)

— Łona

PostNapisane: 1 kwi 2010, o 21:10  

D'Harański gwardzista

Moja lista ulubionych seriali jest taka:
1. Charmed
2. Legend of the seeker:D
3. Buffy
4. Lost
5. Kochane kłopoty (szkoda że już się skończył)
6. Gotowe na wszystko
7. Pierwsza miłość
8. Tudorowie
9. Dr. Hause
10. Smalville
11. Przygody merlina
12. Los Serrano

co do tych nie lubianych..... to niekończące się tasiemce czyli telenowele z ameryki południowej:)

PostNapisane: 5 kwi 2010, o 07:07  

Strażnik granicy

Od siebie dodam tlko My Name Is Earl. Niestety oglądałam po angielsku, nie wiem czy jest po polsku. Jest to amerykańska komedia, krótkie epizody, dużo śmiechu.
Tak Merlin, tak!

Smoki istnieją. I nie próbuj się ze mną sprzeczać.

PostNapisane: 5 kwi 2010, o 13:09  

Strażnik granicy

Ja jestem pod tym względem stosunkowo mało oryginalna; lubię wciągające, amerykańskie seriale - są po prostu dobrze nakręcone.

Z takich naj-naj-naj:
Friends
Grey's Anatomy
LOST

Bardzo lubię, ale nie oglądam po kolei i każdego odcinka:
Desperate Housewives
Dr House

W najbliższym czasie będę oglądać Skins. Zupełnie nie rozumiem fenomenu Prison Breaka i Legend of the Seeker ;p
Zgadzam się, polska Rodzina Zastępcza ma dobrą obsadę :) ale z naszych rodzimych seriali moim numerem jeden są Londyńczycy.
Dodam jeszcze, że uwielbiam motyw klamry (obecny w Gotowych i w Chirurgach), gdzie na początku i na końcu odcinka jest wyszczególniona jakaś główna myśl, odnosząca się do pozostałych 45 minut; będąca w pewien sposób taką zgrabną syntezą ;d Kto oglądał jakiś taki serial, ten wie, o czym mówię.
Nad dłuższą wypowiedzią odnośnie Przyjaciół pomyślę, kiedy Bray napisze parę postów ;d

there's a light inside us all, it only shines - shines as bright as we are.

PostNapisane: 5 kwi 2010, o 14:15  

Generał

Przyjaciele to jeden z najlepszych seriali do których chce się wracać. Bynajmniej mi się nie nudzi...

— Łona

PostNapisane: 9 kwi 2010, o 21:24  

Strażnik granicy

Ammon napisał(a):
Przyjaciele to jeden z najlepszych seriali do których chce się wracać. Bynajmniej mi się nie nudzi...

Podzielam to zdanie w 100%- oglądałam wiele razy każdy z sezonów i uważam że to jeden z najzabawniejszych seriali. Poza tym:
"House",
"Wszyscy nienawidzą Chris'a",
"Little Britain",
"Catherine Tate Show",
"Seks w wielkim mieście",
"Californication",
"Uwaga faceci".

PostNapisane: 10 kwi 2010, o 21:19  

Starszy

Ja z serialów oglądam lub oglądałem:
-Dr House
-Zagubieni(Lost)
-Miecz Prawdy
-Przygody Merlina
-Przyjaciele(oglądałem i to nie zawsze)

PostNapisane: 11 kwi 2010, o 17:54  

D'Harański gwardzista

Przyjaciele, przyjaciele, przyjaciele i jeszcze raz przyjaciele!!!!
Każdy widział ten serial miljardy razy i każdemu się on strasznie podoba :)

PostNapisane: 11 kwi 2010, o 18:30  

Starszy

Taka prawda :P Tych bohaterów po prostu nie dało się nie pokochać. Ja oglądam całą serię co najmniej 2 razy w roku i za każdym razem czerpię z tego taką samą przyjemność. Niestety, podejrzewam, że nigdy nie powstanie serial mogący im dorównać. Oczywiście powstają różne przyjaciołopodobne twory(How I Met Your Mother, w którym swoją drogą sporo motywów jest żywcem wyjętych z Przyjaciół, a innych przypadkach wyśmiewają tę legendarną serię :P), i mimo, że ogląda się je świetnie to jednak to nie to samo. Chandler, Joey, Ross, Rachel, Monica i Phoebe mieli po prostu to coś.

All men must die

PostNapisane: 11 kwi 2010, o 18:48  

Starszy

Ach, oczywiście że Przylaciele! Jak cała reszta tutaj jestem nimi pochłonięty!
A poza nimi to:
Dexter
Californication
The Mentalist
True Blood
Herosi
Kule XY

Kolejność nie ma znaczenia, a więcej tych lepszych lubianych przeze mnie seriali aktualnie nie pamiętam.

PostNapisane: 11 kwi 2010, o 20:22  

Slide

Seriale to spora część mojego życia, trudno będzie wymienić wszystkie tytuły, a najlepiej chyba będzie jak podzielę je na kilka kategorii.

Seriale mojej młodości:
Drużyna A
Nieustraszony
Grom w raju
Uliczny jastrząb
MacGyver
Nieśmiertelny
Żar tropików
Hercules
Xena - wojownicza księżniczka

"Wenezuelskie" tasiemce:
Pogarda
Esmeralda
Cristina
Paulina
Rosalinda
Angela
Maria Isabela
Miłość i nienawiść
Przyjaciółki i rywalki
Labirynt namiętności
Prawo Pożądania

Polskie seriale:
Niania
Kryminalni
Klan (tylko pierwsze 1000 odcinków)
Magda M (bez trzeciego sezonu)
Kasia i Tomek
Trzynasty posterunek
Majka

Seriale amerykańskie:
Agenci NCIS
Buffy: postrach wampirów
Californication
Doktor House
Bananowy doktor
Nieustraszony 2008
Gwiezdne Wrota SG1
LOST (tylko 3 sezony, potem sam się zagubiłem)
HEX - klątwa upadłych aniołów
Fringe - Na granicy światów
The Others - Na granicy światów
Dexter
Herosi (tylko pierwszy sezon, bo więcej nie dali w TV)
Ten sam dzień (Day Break)
Agenci NCIS: Los Angeles
Dotyk anioła
4400 (tylko 2 sezony)
Strażnik Teksasu
FlashForward: Przebłysk jutra
Wyspa Harpera
Pod osłoną nocy (Moonlight) - jakoś nigdy nie dane mi było obejrzeć do końca, ciągle o nim zapominałem ;)

Pozostałe seriale:
Geneza - hiszpański
Kamienie śmierci - francuski
Laura - śmierć zapisana w kartach - francuski
Horoskop śmierci i Horoskop śmierci 2 - francuski
W kręgu tajemnicy - francuski

Więcej sobie w tej chwili chyba nie przypomnę. :D

Your life is yours alone, rise up and live it.

PostNapisane: 11 kwi 2010, o 21:44  

Kapłan Kości

Ja bardzo lubiłem oglądać:
-Czynnik PSI
-Drużyna A
-MacGyver
-CSI: Maiami, Nowego Yorku, Las Vegas
-Tajemnica Sagali (we wszystkie ferie zimowe leciała - Polski)
-Dwa Światy
-Papirus (Bajka ale fajna - o Egipcie)
-Czarodziejki
-Chirurdzy
-Ostry Dyżur
-13 Posterunek 1 i 2

GG: 2486773 :D

Zaan waży już 91kg :)

PostNapisane: 12 kwi 2010, o 08:06  

D'Harański gwardzista

Tajemnica Sagali........ Jejku ale dawno temu to było....... czuję się strasznie staro:P
Papirus też oglądałam bardzo ciekawe zawarcie historii i legend egipskich.

PostNapisane: 12 kwi 2010, o 18:56  

Starszy

Aaaach! Stare polskie seriale młodzieżowe xD Ile się tego oglądało... Tajemnica Sagali, Siedem życzeń, a z jeszcze starszych Podróż za jeden uśmiech, Przygody Tolka Banana, Wakacje z duchami, Do przerwy 0:1...

PostNapisane: 12 kwi 2010, o 19:00  

D'Harański gwardzista

Heh tych kilku ostatnich niestety nie pamiętam..... ale za to pamiętam jeszcze taki polski serial jak wow czyt. łał

PostNapisane: 12 kwi 2010, o 19:02  

Starszy

WOW, to niebieskawe maleństwo, dla którego zawalałam zadania domowe w podstawówce ;] Z tych w tym stylu było jeszcze Sto minut wakacji...

PostNapisane: 12 kwi 2010, o 20:28  

Kapłan Kości

Też pamiętam WOW :D

GG: 2486773 :D

Zaan waży już 91kg :)

PostNapisane: 13 kwi 2010, o 13:27  

Generał

a pamiętacie Wakacje z duchami?
i jak sie ten serial rozpoczynał?
zawsze się bałam tego fragmentu :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1