Teraz jest 17 lis 2018, o 14:54

Autor Wiadomość
 Tytuł: Thorgal
PostNapisane: 5 lis 2012, o 22:06  

Nowicjusz(ka)

W wątku tym chciałbym przybliżyć sagę komiksów Thorgal, której twórcami są polski rysownik Grzegorz Rosiński oraz scenarzysta Jean Van Hamme. Od tomu 30 pałeczkę w kreowaniu świata przejął Yves Sante.

Nie rozpisując się i nie wdając w szczegóły fabuły, tomy tej sagi dotyczą mocno zakręconego życia tytułowej postaci – Thorgala Aegirssona – wikinga, dziecka z gwiazd, jego żony Aaricii oraz dzieci Jolana oraz Louve. Ich losy splatają się niejednokrotnie z innymi charyzmatycznymi postaciami jak Kriss de Valnor, Arghuna Drewnianą Stopę, czy Tjalla Zapalczywego.

Do tej pory ukazały się 33 tomy podstawowej serii komiksów o Thorgalu oraz 3 tomy w dwóch seriach pobocznych opisujących losy Kriss de Valnor oraz Louve – córki Thorgala.

Przed końcem 2012 roku mają się ukazać dwa tomy z serii pobocznych Kriss de Valnor oraz Louve, a na 2013 rok zapowiedziane są aż 4 premiery, w tym jedna z nowej serii pobocznej opisująca młodzieńcze losy Thorgala.

Zapraszam do dyskusji…

Mess With The Best
Die Like The Rest

Tytuł: Re: Thorgal
PostNapisane: 5 lis 2012, o 22:29  

Starszy Skryba

No ja nie podyskutuje, bom żadnego nie czytał, przykro mi...

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 5 lis 2012, o 23:15  

Generał

ja się wdrażam (na nowo), postanowiłam pomóc zebrać całą kolekcję i to w twardych oprawach :)
ostatnio zauważyłam, że za Thorgalem panny sznurem. ciekawe czy są jeszcze jakieś dziewczyny, które polubiły te komiksy.

Rajek: gdzieś ty się uchował???

Szkodzę ludziom, rzucam czary
Sprowadzam nieszczęścia
Import - Export

Prawdziwych przyjaciół poznaje się, kiedy jesteś sobą, a nie się dopasowujesz...

PostNapisane: 6 lis 2012, o 06:56  

Starszy Skryba

Na 'Asterixie' i 'Kajko i Kokoszu' ;)

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 6 lis 2012, o 09:56  

Prorok

Oj, no ja nigdy specjalistką od komiksów nie byłam ;) Poza Kaczorem Donaldem i Asterixem, to nie widziałam ciekawych... Przynajmniej za dzieciaka, potem zdecydowanie wolałam książki bez obrazków ;)

Tak właściwie to może mi wyjaśnicie jaka przyjemność widzicie w czytaniu komiksów? Bo ja to tak trochę odbieram jako myk dla dzieci, żeby nie przesiadywały przed TV a czytały ;)

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 6 lis 2012, o 16:04  

Generał

no Thorgala, to ty jeszcze dzieciom lepiej nie dawaj :) mordują, krew się leje, cycki na wierzchu i inne takie :D
Rysunki Rosińskiego są naprawdę niesamowite. A do tego fajna historia...
mi tylko szkoda, że komiks za 30 zł czytam w 30 min.

Szkodzę ludziom, rzucam czary
Sprowadzam nieszczęścia
Import - Export

Prawdziwych przyjaciół poznaje się, kiedy jesteś sobą, a nie się dopasowujesz...

PostNapisane: 6 lis 2012, o 18:11  

Starszy Skryba

Bo komiksy SĄ po to żeby zachęcić dzieci do czytania :-)
Aczkolwiek nie wszystkie.
Muszę przyznać, że i Kajka, i Asterixa czytałem ponownie jako stary chłop i zaśmiewałem się ile wlezie. A jeszcze srodze byłem zdziwiony, ile autorzy tam treści przemycili, za cholerę nie zrozumiałych dla dziecka :) I wcale nie sex był tutaj głównym przemycanym tematem.
Thorgala czemu nie tknąłem? ano właśnie, bo dla dziecka to się nie nadaje, a później były do czytania dużo ciekawsze rzeczy niż komiksy. Ale po takiej reklamie, jak dorwę, to przeczytam.
Na pewno nie kupię, 30 zł za 30 min, to w innych miejscach za zupełnie inne rzeczy się płaci :D
Moje szczęście, że w czasach kiedy byłem malutki, komiksy były w cenie poniżej wartości puszki mięsa (przed '89) lub w cenie zwykłego czasopisma (wczesne '90) - inaczej w życiu by mi rodzice tego nie kupowali :)

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Czarny a czerwony.

PostNapisane: 6 lis 2012, o 21:34  

Prorok

Rajek napisał(a):
Na pewno nie kupię, 30 zł za 30 min, to w innych miejscach za zupełnie inne rzeczy się płaci :D

Rajuś - na solarium chodzisz??? :D

Hm... no już Ituś miałam pytać, czy dla dzieci, ale się skapnęłam że chyba dorośli tak chętnie by się nie zaczytywali jakby były dla dzieciaków ;)
No mnie raczej będzie ciężko namówić na jakikolwiek komiks.. Po prostu wolę książki - większe pole do popisu. Nie lubię jak ktoś mi przedstawia gotowe obrazy. W takich wypadkach to ja mogę film oglądać z napisami... Też przecież poczytam.

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

Strefa czasowa: UTC + 1