Teraz jest 23 wrz 2018, o 04:26

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ostatnio przeczytane
PostNapisane: 18 maja 2010, o 17:01  

D'Harański gwardzista

Ja przeczytałam...No może nie ostatnio bo kawał czasu temu (ale to moja ostania z przeczytanych xD) sagę "Zmierzch", którą baardzo lubię :P

"υ¢zυ¢ια яzą∂zą яσzυмєм." - тяzє¢ιє ρяαωσ мαgιι ."

PostNapisane: 18 maja 2010, o 18:43  
Nowicjusz(ka)

Ostanio lecę z twórczością Jeffrey Archer'a:
Więzień urodzenia.
Synowie fortuny.
Złodziejski honor.
Kane i Abel.

Conan i prorok Ciemności.
Aktualnie czytam Pierwszy między równymi, do końca wakacji pasuje mi wszystkie jego książki przeczytać, bo zarąbiste;). W przerwach między jednym a drugim archerem, czytam Sagę o ludziach Lodu.

http://www.youtube.com/watch?v=1YwXAo6_nU0

PostNapisane: 18 maja 2010, o 19:35  

Starszy

Ja ostatnio przeczytałam "Uczennicę maga" Canavana Trudiego.
Nie porwała mnie, ale dało się spokojnie przez nią przebrnąć.

"This fatal love was like poison right from the start..."

PostNapisane: 18 maja 2010, o 19:46  

Poszukiwacz Prawdy

Tak dla ścisłości to Trudi Canavan gdyż jest to pisarka ;) Mi pare osób polecało więc chyba sobie przeczytam jak będe miał czas

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 19 maja 2010, o 16:52  

Łowca

Ja ostatnio przeczytałam "Kapłanka w bieli" Trudi Canavan i czekam na przeczytanie kolejnego tomu.

Uśmiech to magia. Powstaje z niczego,a potrafi zdziałać cuda.

PostNapisane: 19 maja 2010, o 17:51  

Starszy

Ja czytam aktualnie "Swiat Magii Czarownic", wgl. jestem sentymentalna jesli chodzi o cykl "Swiat Czarownic"(polecam wszystkim :) ) odswieze sobie tez Wiedzmina, tylko gdzies zapodziala mi sie "Krew Elfow",hmm. No i jestem swiezo po przeczytaniu calej "Sagi o Ludziach Lodu" : D

And if we should die tonight
We should all die together
Raise a glass of wine for the last time..

Obrazek

PostNapisane: 19 maja 2010, o 22:36  

Generał

joanna2110 napisał(a):
Ja ostatnio przeczytałam "Kapłanka w bieli" Trudi Canavan i czekam na przeczytanie kolejnego tomu.

a ja jestem właśnie w trakcie czytania Głosu Bogów czyli 3 i ostatniego tomu

co do twórczości samej Trudi Canavan to uważam, że trylogia Era Pięciorga jest o wiele lepiej dopracowana niż Czarny Mag
więcej bohaterów, akcji, miejsc, więc o wiele ciekawiej się czyta :)
w Ostatniej z Dzikich, czyli 2 tomie, akcja staje się bardziej interesująca i już coś nam zaczyna się rysować
dowiadujemy się wiele nowych rzeczy bardzo ważnych dla dalszego przebiegu wydarzeń
nic nie jest takie jak się na początku wydawało
wiec wciąga, aż tak, ze zaszalałam i kupiłam sobie te 2 książki :D

PostNapisane: 4 cze 2010, o 15:49  

D'Harański gwardzista

No proszę. Też się ostatnio zainteresowałam tą autorką, tchnęły mnie Wasze zachęty w temacie "Fantasy godne polecenia". Zaczęłam od Trylogii Czarnego Maga, który czyta się rewelacyjnie, choć powiem szczerze, że długo się rozkręca... dopiero w "Nowicjuszce" coś się dzieje niż tylko "on ją goni, ona ucieka". :) Jako że jestem dopiero na drugiej części, nie wypowiem się o całości. Wiem jedno - autorka ma lekkie pióro i bardzo przyjemnie się ją czyta. Z pewnością sięgnę po więcej - po wyżej wymienioną Erę Pięciorga.

Spike, my love! ^^

PostNapisane: 4 cze 2010, o 16:10  

Poszukiwacz Prawdy

To tak jak ja, ale przeczytałem tylko kilka rozdziałow w empiu gdy miałem przerwe miedzy wykładami

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

PostNapisane: 4 cze 2010, o 16:47  

D'Harański gwardzista

Też zaczęłam od czytania w Empiku, ale z zamiarem kupna. :) Jednak już pierwszy rozdział dał mi ogólny obraz stylu pisarki i zachęcił do kupienia. :) Muszę przyznać, że to dzięki użytkownikom forum polubiłam mieć książki na własność. ;)

Spike, my love! ^^

PostNapisane: 4 cze 2010, o 19:45  

Nocny Ognik

Niedawno skończyłem czytać Trylogie Czarnego Maga zaczynając od prequelu "Uczennica Maga", czytało się bardzo przyjemnie, im dalej tym ciekawiej ;] Wg. mnie najlepsza ostatnia "Wielki Mistrz" ;]

"Nie wymachuj toporem na oślep..."

PostNapisane: 9 lip 2010, o 08:40  

Generał

Obecnie czytam "Carrie" Stephena Kinga, dalej w kolejce jest szósty tom "Zwiadowców". Czekam na paczuszkę z "Miasteczkiem Salem" również Kinga. Poza tym pisadła takie jak trzecie tom "Oka Jelenia" Pilipiuka i "Pan Lodowego Ogrodu" Grzędowicza.

Czytał ktoś może "Króla Bezmiarów"? Bodajże jest to drugi tom "Księgi Całości" Kresa, i tu rodzi się moje pytania czy wszystkie tomy łączą się w jedną całość? Znaczy się, czy ta "Saga" jest spójna? Głupstwem było by czytać drugi tom skoro nie przeczytałem pierwszego... :P

"Mijam ich, jestem świadkiem naocznym.
Jak nie Hagel w windzie, to Platon w nocnym.
Kant wiezie mnie taksówką, Nietzsche mieszka w każdym bloku.
Świat jest pełen filozofów."
— Łona

PostNapisane: 15 lip 2010, o 15:27  

Starszy Skryba

Zakończyłem lekturę 'Pieśni Lodu i Ognia' (4 części), którą to kilka osób polecało w innym dziale tego forum. Zastanawiam się aktualnie, czy ten twór można tak naprawdę nazwać fantasy - bardziej mi pasują historyczne knowania hrabstw angielskich. W każdym razie księgi nie polecam czytelnikom, dla których liczy się przede wszystkim wartka akcja. Wprawdzie akcja tam jest, i to konkretna, ale większość tematu dotyczy posunięć politycznych, rodów, dziedziczenia, małżeństw, rzadziej bitew czy pojedynków. Bywają momenty okrutne, są też takie, gdzie można dobrze się uśmiać /polecam: rozmowa Theona z siostrą, czyli spotkanie po latach :) / Postać Tyriona Lannistera to oczywiście klasa sama w sobie.
Jednym słowem, jak dla mnie - bomba :)

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 15 lip 2010, o 15:48  

Poszukiwacz Prawdy

Również polecam, książkę kupiłem tak z ciekawości rok temu, głownie dlatego że na naszym świętej pamięci starym forum wiele osób zachwalało tę pozycje, i nie żałuje wydania pieniędzy na kupno tych książek. Jedyne co mam autorowi do zarzucenia to że pisze strasznie wolno(chociaż może to i lepsze niż dostać książkę nie dopracowaną, no ale ile można czekać na następny tom)
A tak żeby było na temat to ostatnio przeczytałem: "Marchię Cienia"(męczyłem tą książkę z kilka tygodni, trochę się nią zawiodłem), "Tajną Mapę"(tu pozytywne zaskoczenie).
A aktualnie czytam ostatni tom trylogii Czarnego Maga, a jak go skończę to przeczytam Kartomancje czyli drugi tom Ery Wielkich odkryć.

PostNapisane: 15 lip 2010, o 22:32  

Generał

Ja przeczytałem "Grę o Tron", jakiś czas temu - niestety wydawnictwo nie robi dodruków - z tego co wiem(Może ktoś ma inne info? Chciałbym nówkę - do kolekcji). Następne części jeśli znajdę w bibliotekach, gdziekolwiek, zapewne nie pogardzę, oj nie! :)

— Łona

PostNapisane: 18 lip 2010, o 19:13  

Strażnik granicy

Ja ostatnio czytałam dwie książki: "Siewcę wiatru" Kossakowskiej i "Ani słowa prawdy" Piekary. Pierwsza książka miała dość słaby początek i dobre zakończenie. Nie ma co się jednak rozpisywać, bo arcydzieło to to nie jest. Książka Piekary jest zbiorem opowiadań i jak dla mnie jest pół na pół. Niektóre opowiadania ciekawe i wciągające, niektóre nie do przeczytania. Aktualnie robię przerwę między "Bezbronnym imperium" a "Pożogą" i czytam Tolkiena, ale to chyba jest wszystkim znane.
A! No i jakże mogłabym zapomnieć! Czytałam jeszcze "Robin Hood" Kraszewskiego. Nie pierwszy raz, ale jak dla mnie TO jest coś. Pomijając fakt, że uwielbiam wszystko co związane z Robin Hoodem i legendami arturiańskimi.

Smoki istnieją. I nie próbuj się ze mną sprzeczać.

PostNapisane: 19 lip 2010, o 16:29  

Strażnik granicy

Hm,ja ostatnio czytałam :

Akademia Wampirów
Akademia Wampirów- W Szponach Mrozu
Ps.Czekam na kolejne części.
Wampiry z Morganville: Księga 1,2,3,4
Władcę Pierścieni
Jestem w trakcie:
Mojra - Wilczyca i Córka Ziemi
Upadli
Dwie Wierze i Powrót Króla
Pps: Akademia Wampirów to świetna seria,czasem zabawna,jak dla mnie genialna.(Oczywiście nic nie przebije MP)
Ppps:Teraz chyba nie będę miała czasu czytać,jadę jutro do Austrii,co najwyżej w podróży.
Ok,znikam na ok tydzień,POZDRO DLA WSZYSTKICH!!!

Kvetha Fricai
Atra esterni ono thelduin.

PostNapisane: 3 sie 2010, o 15:48  

Starszy Skryba

Dan Brown - "Zaginiony Symbol"

Dan Brown, mistrz zagadek i symboliki, i jego najnowsze dzieło.
Autor opisuje dalsze losy profesora Roberta Langdona - tym razem na rozwiązanie czeka łamigłówka ułożona przez Masonów z Waszyngtonu.

Typowa pozycja dla tego autora. Nie zamierzam więc ani gloryfikować, ani krytykować. A czasu spędzonego przy książce z całą pewnością nie żałuję.

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 22 sie 2010, o 17:38  

Starszy

Dzisiaj skończyłam czytać "Liżąc ostrze" J. Ćwieka i przyznam, że lektura bardzo mnie zaskoczyła.

Być może nie ma w niej niczego wyjątkowego, ot historyjka wmieszanego w serię morderstw gliniarza, proste i nieskomplikowane jak budowa cepa. Dlaczego więc w ogóle ktokolwiek miałby to czytać? Osobiście nie jestem miłośniczką tanich kryminałów, ale książka została wydana przez Fabrykę Słów, na dodatek twórca "Kłamcy" jako autor... Chociaż początkowo wszystko wyglądało jak w amerykańskim filmie (były spektakularne ucieczki, morderstwa, porwanie, nawet amnezja, bo jakże inaczej!), zakończenie samo w sobie było dość interesujące, choć czytając miałam wrażenie, jakby sam pan Ćwiek nie był do końca pewien, jak się to wszystko potoczy.

Podsumowując: książka na plus, ale nie za duży ;)

Nea we wszystkich przypadkach: M: Nea, D: Nei, C: Nei, B: Neę, N: Neą, Msc: Nei, W: Neo ;]

PostNapisane: 31 sie 2010, o 19:25  

Starszy Skryba

Robin Hobb - cykl 'Skrytobójca' oraz cykl 'Błazen'

Polecał to w wątku 'fantasy godne polecenia' bodajże Ryder. Słusznie polecał, bo moim zdaniem to naprawdę jedno z lepszych dzieł fantasy jakie miałem okazję przeczytać. W wielkiej mierze niestandardowe, poczynając oczywiście od imion bohaterów (rewolucja, wielki plus dla autorki) poprzez magię (moc, rozumienie), aż do wizji świata i zwyczajów w nim panujących.
Również główny motyw obu trylogii, czyli poświęcenie, jest rzadko spotykany, a jeszcze rzadziej wyraźnie akcentowany w tego typu dziełach.
Trzeba przyznać, że na początku czyta się ciężko. Trzeba się przestawić na styl autorki, a to troszeczkę zajmuje. Później idzie gładko, szybko, i niezwykle przyjemnie :)
Lektura, którą będę polecał ludziom jako prawie tak dobrą jak Miecz Prawdy.

Zupełnie z innej beczki:
Colin Forbes - cykl 'Tweed'

Europa w latach 80-tych. Czasy walki wywiadów NATO - Układ Warszawski. Autor opisuje perypetie pracowników służby wywiadowczej Jej Królewskiej Mości (MI5), którym przewodzi niezwykle inteligentny i spostrzegawczy analityk Tweed (nie wiadomo do końca czy to imię, nazwisko, czy przezwisko). Funkcja analityka nie sprawia, że Tweed nie wstaje zza biurka - w czasie kryzysu rusza w teren wspomagać współpracowników swoimi umiejętnościami, a to w wywiadzie rzadka rzecz. Akcja rozgrywa się głównie w większych miastach Europy Zachodniej (bohaterowie rzadko zapuszczają się za Żelazną Kurtynę). To książka o typowej, klasycznej inwigilacji, bez komórek, gpsów, samolotów bezzałogowych, mikrofonów kierunkowych i satelit (w sumie nie wiem dlaczego nie korzystają z satelit). Aktualnie skończyłem czytać piąty tom. Nie wiem ile jeszcze uda mi się zdobyć (wyciągam je po kolei z domowej biblioteczki koleżanki, nie liczyłem, ile tam tego jest) ale mam nadzieję że jak najwięcej.
Polecam miłośnikom Toma Clancy'ego (Jack Ryan) czy Roberta Ludluma (Jason Bourne).

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Czarny a czerwony.

PostNapisane: 14 wrz 2010, o 06:40  

Strażnik granicy

Jestem po lekturach: "Gwiezdny pył", "Głos Bogów", przeczytałam też po raz drugi całego "Wiedźmina". Co do książki Gaimana to zawiodłam się. Spodziewałam się więcej, szczególnie po przychylnych opiniach znajomych. Co się tyczy książki pani Canavan to jestem nią zachwycona! Czytało mi się ją naprawdę szybko i miło, wciągnęłam się na 100 %. Ciekawe przygody i nieprzewidywalne zwroty akcji. Nie chcę pisać więcej, bo mogłabym zdradzić ważne elementy fabuły.;)

Smoki istnieją. I nie próbuj się ze mną sprzeczać.

PostNapisane: 1 paź 2010, o 17:43  

Starszy

Jakieś 15 minut temu skończyłam czytać trzeci tom Czarnych Kamieni Anne Bishop i nie wypada mi nie podziękować Impuls, która jako pierwsza wspomniała o owej serii w dziale "Godne polecenia" :D Zapamiętałam nazwisko i po proztu rzuciło mi się w oczy...

Naprawdę świetna rzecz, miejscami nieco brutalna, jednak z czasem albo coraz mniej, albo zwyczajnie przestaje to aż tak bardzo rzucać się w oczy... Świetne połączenie ostrego fantasy z harlequinem, zwłaszcza trzecia część :D

I małe spostrzeżenie: czy tylko mnie rzuca się w oczy fakt, że na okładce pierwszych trzech tomów napisane jest TRYLOGIA Czarnych Kamieni? Czyżby autora rozmyśliła się po trzech częściach i uznała, że warto dalej pisać? :P Moim zdaniem kontynuacja powinna chociaż pozbyć się numerków przy tytułach, bo tom IV trylogii wygląda lekko żałośnie :(

Nea we wszystkich przypadkach: M: Nea, D: Nei, C: Nei, B: Neę, N: Neą, Msc: Nei, W: Neo ;]

PostNapisane: 1 paź 2010, o 18:20  
D'Harański gwardzista

Książki Terrego Pratcheta są dobre. Trochę czytałem i trochę znam.

A to czym żyję, to doświadczenie, nie łzy".

PostNapisane: 1 paź 2010, o 20:14  

Strażnik granicy

hmm... ostatnią książką jaką przeczytałem (pomijając MP) był Zaginiony symbol Dana Browna, który w moim mniemaniu był dużo słabszy niż Anioły & Demony lub Kod Leonarda Da Vinci (czytałem też w swoim czasie Zwodniczy punkt i Cyfrową Twierdzę tegoż samego autora, ale te są jednak słabsze nawet od "Symbolu..") Jeszcze wcześniej tak koło marca przeglądając nowości w księgarniach trafiłem na Kroniki Diuny całkiem nowe wydanie Rebisu. Było to moje pierwsze doświadczenie z tą serią i prawdę powiedziawszy czytając ją od razu bardzo mnie wciągnęła :) Dodając do tego naprawdę genialnie wykonaną pozłacaną okładkę oraz ilustracje muszę przyznać, że mnie oczarowała. Aktualnie zbieram kasę na 6 tom, który wyszedł na nowo pod koniec sierpnia ;) Z innych książek to oczywiście trochę literatury Star Wars, której jest po prostu od groma i nie ma nawet czasu tego wszystkiego ogarnąć :o Z tych co na razie pochłonąłem najbardziej podobały mi się Labirynt Zła i Zemsta Sithów. Wkrótce mam nadzieję wezmę się za starsze pozycję np. Dylogię Ręki Thrawna :D

Jest czas, w którym żyjesz.
Czas, w którym powinieneś żyć.
Ten czas może być magiczny, kiedy go przeżywasz.
Wiesz wtedy, że nigdy więcej nie zobaczysz takiego czasu
...a potem... któregoś dnia budzisz się i zdajesz sobie sprawę, że to jednak nie twój czas

PostNapisane: 2 paź 2010, o 00:45  

Generał

Nea napisał(a):
I małe spostrzeżenie: czy tylko mnie rzuca się w oczy fakt, że na okładce pierwszych trzech tomów napisane jest TRYLOGIA Czarnych Kamieni? Czyżby autora rozmyśliła się po trzech częściach i uznała, że warto dalej pisać? :P Moim zdaniem kontynuacja powinna chociaż pozbyć się numerków przy tytułach, bo tom IV trylogii wygląda lekko żałośnie :(

bo to jest trylogia ;)
w tych trzech książkach jest opowiedziane ta sama historia

co do kolejnych tomów...
zostały napisane jakieś 10 lat po oryginalnej trylogii i stanowią dodatek : a to zbiór opowiadań albo historia osadzona w świecie Czarnych Kamieni ale z innymi głównymi bohaterami, gdzie bohaterowie z trylogii występują epizodycznie albo na drugim planie :)
albo bohaterom pobocznym jak np Surreal jest poświęcona cała ksiażka ;)

nie stanowią jednak całości jak trylogia :)

PostNapisane: 3 paź 2010, o 17:18  

Starszy

To zdążyłam zauważyć ;)
Nie przeszkadza mi fakt powstania polejnych części, tylko to, że są numerowane jako kolejne części trylogii xP tyle chociaż, że wydawcy powstrzymali się od napisania "Tom IV TRYLOGII Czarnych Kamieni"... Mogli jakoś ładnie napisać, że kontynuacja, dalsze losy bohaterów itp...

PostNapisane: 3 paź 2010, o 18:02  
D'Harański gwardzista

Cykl Świat Dysku Terrego Pratcheta też jest fajny, puszczali chyba dwie czy jedną część w telewizji.

A to czym żyję, to doświadczenie, nie łzy".

PostNapisane: 20 paź 2010, o 21:02  

Generał

Ostatnie tytuły czytane przez moją personę, hmmm;

Trudi Canavan;

- Era Pięciorga, (cała trylogia)
- Trylogia Zdrajcy, (tom pierwszy)

Andrzej Pilipiuk;

- Rzeźnik Drzew,
- 2586 kroków. (jestem w trakcie)
- Oko Jelenia tom 3 - Drewniana Twierdza,
- Oko Jelenia tom 4 - Pan Wilków,

Tomasz Pacyński;

- Smokobójca (gorąco polecam!)

John Flanagan;

- Oblężenie Macindaw,

Wojciech Świdziniewski;

- Kłopoty w Hamdirholm.

No i na bieżąco czasopisma typu SFFiH i Nowa Fantastyka.

Ps. Znalazło by się coś jeszcze, niestety, pamięć nie ta sama... :P

— Łona

PostNapisane: 22 paź 2010, o 20:58  

Ja czytałam ostatnio "Lśnienie" Kinga, oraz "Roland" tegoż samego autora i oczywiście "Filary Świata". King jest dla mnie wspaniały i sięgnę po jeszcze inne części, lubię czytać kilka książek naraz, ale teraz nie mam czasu się rozpraszać. Ledwo mi starcza czasu na kolejną część Goodkinda. Zamierzam także sięgnąć po Cobena.

PostNapisane: 22 paź 2010, o 21:12  

Czarodziej(ka)

"Lśnienie" to najgorsza książka jakakolwiek czytałem. Beznadzieja totalna, nie skończyłem jej, nie udało mi sie doczytać 60 stron... To było straszne. Natomiast bardzo wysoko cenie inne książki tego autora. Przeczytałem chyba 8 jego książek i wszystkie prócz "Lśnienia" bardzo mi się spodobały.

Piszcie co chcecie, ja i tak uważam, że serial jest wypasiony :D HA!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1