Teraz jest 27 wrz 2020, o 07:33

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Na ile oceniasz "Duszę ognia"?
1 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 8%  8%  [ 5 ]
4 31%  31%  [ 19 ]
5 43%  43%  [ 26 ]
6 18%  18%  [ 11 ]
Liczba głosów : 61
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Na ile oceniasz "Duszę ognia"?
PostNapisane: 30 gru 2010, o 17:26  

D'Harański gwardzista

Wielu ludzi tu narzeka, że nudno czytało się ze względu na opisy Fitcha, Daltona Campbela.

Fakt, czasem było męczące skakanie po bohaterach [ czego wyjątkowo nie lubię w książkach Goodkinda ze względu na ciekawą fabułę :D ], ale tak naprawdę bardziej mnie męczył III tom. V przestawiał po prostu niezbyt przyjemne i niezachęcające realia świata, jaki zostaje budowany, ciekawy wątek Demonów. Zakończenie faktycznie, bardzo szybko poprowadzone i bez fajerwerków, ale to nie jest źle. Widocznie taki był zamysł autora. Tu Richard postanawia zrzec się czegoś, z czym męczył się przez pięć książek :)

"Nic nigdy nie jest łatwe i proste"

PostNapisane: 2 sty 2011, o 12:32  

Łowca

Daję 5, bo chociaż bardzo mi się ta część podobała, a nawet jako jedna z nielicznych doprowadziła mnie do łez (moment pobicia Kahlan i to gdy Richard dowiedział się, że to ona), to jednak nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak część kolejna (która jedyna u mnie ma 6). Mnie osobiście także nie interesują zazwyczaj wątki polityczne, ale TG tak to opisał, że wcale nie przeszkadzały mi w fabule, a wręcz mnie wciągnęły. Tak więc "Duszę ognia" oceniam bardzo dobrze.

Maître Rahl nous guide, Maître Rahl nous protège.
A sa lumière, nous nous épanouissons,
Dans sa bienveillance nous nous réfugions.
Devant sa sagesse nous nous inclinons,
Nous existons pour le servir et nos vies lui appartiennent.

PostNapisane: 30 kwi 2011, o 17:36  

Strażnik granicy

4 z minusem.Podobał mi się początek i koniec ale ten opis z fitchem był do niczego.Wątek z sierżant Beatą jeszcze zniosłem ale z Daltonem Campbellem i Fitchem to czasami omijałem niektóre rozdziały.Ale tak ogólnie to nie było tak źle.Najbardziej cieszyłem się jak zabijali Hakenów ponieważ nienawidzę ich za to co zrobili Kahlan.Dobra już się nie rozpisuję idę czytać NP.

HEAR ME ROAR!!!!!

PostNapisane: 9 maja 2011, o 18:46  
Łowca

3, połowa książki poświęcona jakiemuś chłopcowi na posyłki co to na końcu jakiś byle żołnierz Ładu bez wysiłku roztrzaskał czaszke..

PostNapisane: 27 maja 2011, o 22:53  
D'Harański gwardzista

A mnie wściekło końcowe głosowanie. :)

"Jeśli chcesz wbić wrogowi nóż w plecy, najpierw musisz podejść wystarczająco blisko"
Verna Sauventreen

PostNapisane: 8 lip 2012, o 10:48  

Strażnik granicy

W tym tomie stało sie to czego nienawidze . Nudno było czytać o Fithu gdy możnabyło sie zająć Richardwm lub innymi postaciami , a jak już sie zaczęło robić z nim interesująco to go zabili ;/ . Szkoda też że Richard nie miał miecza . Co to Campbella i innych to szkoda że zakończyła się ich przygoda razem z końcem tomu , bo jestem pewien że jakby udało im sie przeżyć najazd Imperialnego Ładu , byłoby ciekawie .

Daje 4 . Mocno naciągane 4 .

Masz wolną wolę , możesz kochać lub zabić
Wybrać śmierć lub życie , miłość lub nienawiść

Mezo - Kochaj albo giń

PostNapisane: 2 mar 2013, o 11:17  

Łowca

6! Bardzo fajnie ukazane jest działanie demonów w świecie istot żywych. Jednakże na absolutny + zasługują wydarzenia w Anderith. Fajnie pokazane jak na pierwszy rzut oka dobrze wyglądająca władza potrafi być zepsuta i jakie tam są układy, przekręty. Do tego plusa dołącza się jedna z ulubionych moich postaci w całej serii Miecza a mianowicie - Dalton Campbell. Nie wiem czemu tak polubiłem tego gościa bo przecież przez większość książki był zły a mimo wszystko liczyłem, że przy tym zepsuciu całej tamtejszej władzy on będzie tym rodzynkiem. Dodatkowo ten motyw jak rozprawił się ze Steinem hehe :D.

PostNapisane: 15 cze 2020, o 12:53  
Łowca

Na 4.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1