Teraz jest 21 paź 2017, o 18:41

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Na ile oceniasz "Pożogę"?
1 0%  0%  [ 0 ]
2 2%  2%  [ 1 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
4 2%  2%  [ 1 ]
5 32%  32%  [ 18 ]
6 64%  64%  [ 36 ]
Liczba głosów : 56
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Na ile oceniasz "Pożogę"?
PostNapisane: 18 cze 2011, o 19:43  

D'Harański gwardzista

5
fajna część, tajemnicza. Żal mi było Richarda ,że nikt mu nie wierzy...
Z zapartym tchem czytałam jak Richard chce się poddać, ale gdy pojawiła się Nicci mogłam odetchnąć.
Cara pragnąca zginąć: niesamowite.. i smutne. Miałam łzy w oczach gdy to czytałam :(
Kiedy dowiedziałam się, że to Siostry Ulicia, Tovi, Cecyllia i Armina porwały Kahlan... byłam wstrząśnięta, spodziewałam się, że to Jagang znowu coś wymyślił. Jednak kiedy Siostry powiedziały do Kahlan, że jest: nikim, niewolnicą- moje uczucia gwałtownie się zmieniły szok zmienił się w oburzenie i złość. Miałam ochotę je wtedy zabić, udusić, rozszarpać na strzępy :evil:
Wielkim plusem tej części była Nicci. Jej postawa i przyjaźń która pomagała przetrwać najgorsze... Okazała się świetną przyjaciółką :)

Jestem ulubienicą Lorda Rahla

PostNapisane: 3 lis 2011, o 22:19  

cycMaper

Szóstka. Trzyma w napięciu. W pewnym momencie miałem dziwne skojarzenie z książką Marcina Wolskiego "Pies w studni" i bardzo nie chciałem żeby potoczyła się właśnie tak jak to Wolski zrobił. Na szczęście Terry wymyślił ten czar. Świetny pomysł.
Do tego zakochana po uszy Nicci. Piękne.

Nie bój się potworów – po prostu ich wypatruj. Spójrz w lewo, spójrz w prawo, poszukaj pod łóżkiem, zerknij za kredens i do spiżarni, ale nie patrz w górę – ona nie znosi, gdy ktoś ją zauważa...

PostNapisane: 15 maja 2012, o 15:57  
Nowicjusz(ka)

Po ciężkich w strawieniu Filarach Świata i już zdecydowanie lepszym Bezbronnym Imperium pojawia się Pożoga:) Tom mnie wkręcił. W pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać czy autor nie zrobi sobie z nas wszystkich żartu. Tak by zdecydowanie było gdyby Kahlan jednak nie istniała, a Richard wszystko sobie wymyślił. Zdecydowane plusy za Nicci w Altur'Rang. Aż się nasuwały skojarzenia z Kahlan wojującą z Imperialnym Ładem. Takie Panie chcę w Mieczu Prawdy "oglądać":) Poza tym oddanie Cary i Nicci mnie powalało. Świetne wejście Shoty (ta babeczka mimo wszystko budzi we mnie miłe uczucia), oddanie miecza, bestia i oczywiście siostrzyczki, które dawno tak nie namieszały. Tak się nawet zastanawiałam co się też z nimi stało. Byłam pewna, że coś knują z Opiekunem. Straszne było czytać o Kahlan kompletnie bezbronnej. Nie taki widok utkwił mi w głowie. Wkurzyłam się wręcz, że z "potęgi ducha" jaką była nagle wskoczyła w taką postać. Może lepiej by było gdyby w tym tomie się jednak nie pokazała. Dobrze, że Terry nie zapomniał o śmiesznych tekstach Cary - zawsze miło się to czyta:) Co do Richarda to niekiedy mnie irytował. Nic tylko Kahlan, Kahlan, gdzie jest Kahlan? Niezbyt często zastanawiał się co dzieje się z jego wojskiem. Na całe szczęście on jest magią przeciwko magii i miał dobre przeczucie.
Tom dostaje ... tadadam ... 6.

PS Tak nawiasem witam wszystkich, bo to mój pierwszy post:)

PostNapisane: 8 lip 2012, o 11:01  

Strażnik granicy

Mi sie ten tom skojarzył z odcinkiem z pierwszej serii Miecza Prawdy w którym Richard zapadł w sen , w którym nigdy nie poznał Kahlan . Jak Richard po przebudzeniu usłyszał wycie i pomyślał że ma Miecz Prawdy przy sobie , chociaż go nie miał to byłem niemal pewien że to ten motyw ze snem . Wielki + to powrót Szkatuł Ordena do opowieści . Całość na 4 .

Masz wolną wolę , możesz kochać lub zabić
Wybrać śmierć lub życie , miłość lub nienawiść

Mezo - Kochaj albo giń

PostNapisane: 2 mar 2013, o 11:37  

Łowca

6. Część, która cały czas trzyma w napięciu i jest zagadkowa co pozwala na myślenie czytelnikowi ;). Zastanawia mnie tylko postawa Shoty. Przez autora kreowana jest tako 'alfa i omega', wszechwiedząca a mimo wszystko obdarowuje go tylko pojedynczymi wskazówkami :p. Może i się mylę albo dowiem się w następnej części dlaczego tak się dzieje..

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1