Teraz jest 11 kwi 2021, o 19:13

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Na ile oceniasz "Pożogę"?
1 0%  0%  [ 0 ]
2 2%  2%  [ 1 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
4 2%  2%  [ 1 ]
5 32%  32%  [ 18 ]
6 64%  64%  [ 36 ]
Liczba głosów : 56
Autor Wiadomość
 Tytuł: Na ile oceniasz "Pożogę"?
PostNapisane: 2 mar 2010, o 23:35  

Slide

Skala sześciostopniowa. 1 jest oceną najniższą, a 6 - najwyższą. Zapraszam do wyrażania swojej opinii na temat tej książki.

Tytuł: Re: Na ile oceniasz "Pożogę"?
PostNapisane: 3 mar 2010, o 09:24  
Filar Świata

6 - rozpoczyna super trylogię

Pozdrawiam wszystkich :D

PostNapisane: 3 mar 2010, o 19:10  

Slide

Oceniam na 6. Wspaniały pomysł z czarem Chainfire, książka dobrze napisana, akcja trzymająca w napięciu, miejscami zabawna. Wszystko tak opisane, że człowiek gotów jest uwierzyć, że Kahlan naprawdę nigdy nie było i Richard wszystko sobie zmyślił. :D

Your life is yours alone, rise up and live it.

PostNapisane: 4 mar 2010, o 19:15  

Wiedźma

Ach, tym tomem powrót na stare drogi. Jak miło! Od pierwszych scen znów wiadomo, że będzie się działo. I od pierwszych rozdziałów zatyka. Końcówka, kiedy Richardowi odechciewa się żyć.....ale ścisk w gardle, żołądku....jest się tam z nim. Nie wiem jak nie ześwirować w takiej sytuacji. Do dziś na samo wspomnienie ściska mnie w dołku. Dzięki Ci, Terry, za te ślady w Ogrodzie Życia!
5.

I do believe in fairies! I do! I do!

PostNapisane: 4 mar 2010, o 19:45  

Starszy

Zdecydowane 6, chociaż nie tak samo zdecydowane jak przy PPM. Ale należy się za zamęt, który mi wprowadziło w głowę zniknięcie Kahlan. Chwilami sama się zastanawiałam, czy ona faktycznie istniała... No i okropnie mi było żal Richarda, nie dość, że stracił ukochaną żonę, to jeszcze biedny myślał, że zwariował, wszyscy dookoła tylko grzecznie przytakiwali...

Nea we wszystkich przypadkach: M: Nea, D: Nei, C: Nei, B: Neę, N: Neą, Msc: Nei, W: Neo ;]

PostNapisane: 7 mar 2010, o 11:22  

Generał

6! Dobry tomik, od początku do końca trzyma w napięciu. Zniknięcie Kahlan potrafiło namieszać w głowie. Przyznam się że w niektórych momentach, aż mnie nerwy brały bo nikt nie wierzył Richardowi.

"Mijam ich, jestem świadkiem naocznym.
Jak nie Hagel w windzie, to Platon w nocnym.
Kant wiezie mnie taksówką, Nietzsche mieszka w każdym bloku.
Świat jest pełen filozofów."
— Łona

PostNapisane: 11 mar 2010, o 12:57  

Poszukiwacz Prawdy

6 Ponieważ od początku trzyma w napieciu i z biegiem czasu co raz bardziej się rozkręca. Bardzo fajny pomysł z wprowadzeniem bestii. Wreszcie antagonista z którym Richard nie potrafi sobie porawdzic. Fajną sprawą się nieoczekiwane zwroty akcji jak wtedy gdy Zedd mówi że zna Kahlan a potem taki szok.

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 25 mar 2010, o 15:37  

Strażnik granicy

rzeczywiście, jak już wielu użytkowników tutaj podkreśliło - książka trzyma w napięciu; temu nie da się zaprzeczyć. na uwagę zasługuje już sama koncepcja czaru Chainfire i cała afera z tym związana, piękne nawiązanie do demonów, no i takie ludzkie męki Richarda..
6, a co się będę. ;d

there's a light inside us all, it only shines - shines as bright as we are.

PostNapisane: 17 kwi 2010, o 23:29  

Łowca

Cała trylogia Chainfire zasługuje na 6. Akcja w Starym Świecie, z Nicci jako żoną burmistrza Altur'Rang była cudowna. Ta lojalność Cary i Nicci w stosunku do Richarda, chociaż obie i tak nie wierzyły w istnienie Kahlan. I przepiękne rozmowy Richarda na temat magii prowadzone z Ann, Zeddem i Nathanem. Młody, niedoświadczony przewodnik dający wykład trójce potężnych magów o tym, że na magię można i trzeba patrzeć inaczej... Bezcenne.
Zdecydowana szósteczka.

I am grey
I stand between the candle and the star
We are grey
We stand between the darkness and the light

PostNapisane: 20 maja 2010, o 19:18  
Strażnik granicy

Dam 5. Bardzo podobała mi się cała koncepcja dotycząca zaklęcia chainfire w nawiązaniu do demonów, wokół której kręcą się trzy ostatnie części. Kilka świetnych kawałków (Nicci żoną burmistrza), dobry pomysł z bestią krwi, powrót Shoty. A przede wszystkim końcówka. O ile początek bywał czasem nieco nużący, to tak od przybycia Richarda do Wieży Czarodzieja już świetnie.

PostNapisane: 20 maja 2010, o 19:24  

Starszy

No to może czas żebym ja też oceniła, u mnie pożoga zasługuje na mocne 5. Przez pierwsze kilkanaście stron w ogóle nie potrafiłam ogarnąć sytuacji, no i to mi się podobało :D

"This fatal love was like poison right from the start..."

PostNapisane: 19 cze 2010, o 13:19  

Czarodziej Wojny

Oceniam na 5. Rzeczywiście jak się zaczyna czytać to ogarnia człowieka lekkie zaskoczenie. Napięcie nie pozwalało się oderwać od książki i cały czas nurtowało mnie pytanie: Co się stało z Kahlan? Zakończenie całkiem optymistyczne. No i jeszcze ten "romansik" między Nicci i Richardem. :twisted: Jak dla mnie dobry początek całkiem udanej trylogii.

Sprzeczności nie istnieją. Kiedykolwiek myślisz, że masz do czynienia ze sprzecznością, sprawdź przesłanki. Odkryjesz, że jedna z nich jest fałszywa.

PostNapisane: 29 cze 2010, o 11:55  

Łowca

Daję szósteczkę. Za bestię, pomysł z chainfire i za knucie Cary;) Ale moim zdaniem Terry powinien się trochę wstrzymać z przeniesieniem akcji do Kahlan. Powinien ją ujawnić dopiero w Fantomie:) To by dopiero było... Przez cały tom brak Kahlan, wszyscy by pomyśleli że może naprawdę akcja tomów 1-8 była majakami Richarda :) Trzymało by w napięciu...:)

Poczuj Ciemną stronę Mocy...

PostNapisane: 4 lip 2010, o 07:26  
Nowicjusz(ka)

Fantastyczna książka zwłaszcza momenty z bestia oraz w wieży i w kryptach, nie moglem sie oderwać od czytania dlatego w pelni zasłużona 6

PostNapisane: 2 wrz 2010, o 17:33  

Łowca

Ode mnie również jak najbardziej zasłużone 6

Jakiekolwiek byłoby źródło mojej głupoty, jeszcze się nie wyczerpało.

PostNapisane: 26 wrz 2010, o 12:09  

Strażnik granicy

Nareszcie brak Kahlan! Czekałam na to od dawna! Część świetna, czyta się szybko i przyjemnie, nie ma "rozterek" Kahlan. Tylko troszkę przydługie rozmyślania, opisy i monologi, nie tylko Richarda. 5.

Smoki istnieją. I nie próbuj się ze mną sprzeczać.

PostNapisane: 26 wrz 2010, o 12:58  

Strażnik granicy

oceniam na 5. Książka cały czas trzyma w napięciu, ataki bestii, zniknięcie Kahlan - wszystko świetnie pomyślane. No i oczywiście jeszcze Nicci i Cara. (i powrót Berdine) ;)

"Możesz podporządkować się wyłącznie władzy rozumu"

PostNapisane: 28 wrz 2010, o 11:15  

Strażnik granicy

Jedna z najlepszych książek serii :D 6 w pełni zasłużona

PLUSY:
- chainfire ;)
- zmagania Richarda z innymi na temat Kahlan
- Nicci ;)
- bestia
- dużo ciekawych momentów i przede wszystkim akcji
- podróże w sylfie
- Szkatuły Ordena znowu w grze

MINUSY:
- zbyt szybkie ujawnienie istnienia Kahlan

Jest czas, w którym żyjesz.
Czas, w którym powinieneś żyć.
Ten czas może być magiczny, kiedy go przeżywasz.
Wiesz wtedy, że nigdy więcej nie zobaczysz takiego czasu
...a potem... któregoś dnia budzisz się i zdajesz sobie sprawę, że to jednak nie twój czas

PostNapisane: 28 wrz 2010, o 16:30  

Starszy

Darth Reynevan napisał(a):
Przez cały tom brak Kahlan, wszyscy by pomyśleli że może naprawdę akcja tomów 1-8 była majakami Richarda :) Trzymało by w napięciu...:)

Jestem tego sasmego zdania sama się zastanawiałam czy może te 8 tomów nie było majakami Richarda świetne.
Mi się podoba jeszcze jeden moment gdy Richard stoina blankach i zastanawia się czy nie skoczyć. Bezcenne.
Ja dałam 5 bo za bardzo się stresowałam czytająć :)

PostNapisane: 4 paź 2010, o 17:54  

Niewolnik Jaganga

Bardzo fajna książka trzyma w napięciu - U mnie podejrzenie o majakach Richarda ;) znika już po odnalezieniu przez Nathana głównej składnicy (Zniknięcie fragmentów proroctw związanych z Kahlan było dość podejrzane :P )

"Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody"

PostNapisane: 5 paź 2010, o 23:52  
Nowicjusz(ka)

Strasznie żal mi było Richarda jak to czytałam.
A że uwielbiam jego spojrzenie na świat i miłość którą darzy Matkę Spowiedniczkę to cierpiałam wraz z nim.
0cena... niech będzie dobre 5.

PostNapisane: 13 gru 2010, o 02:11  
Nowicjusz(ka)

Jak dla mnie świetna książka, najbardziej podobała mi się rozmowa z nicci oraz zostawienie tego niedopowiedzenia na koniec. Odrazu zachęca do czytania kolejnej części. Majaki, to mi sie wydawało za proste.
Ode mnie zasłużone 6.

PostNapisane: 30 gru 2010, o 12:56  

Bardzo dramatyczna, i miejscami wzruszająca trzymająca w napięciu i dająca nowy powiew w całej serii. Jak dla mnie 5 z plusem

PostNapisane: 7 sty 2011, o 13:10  

Generał

mocne 5+, pełna napięcia i szybkiej akcji książka. Niepodobała mi się tylko bestia, nie nabrałam się na te majaki, od razu podejrzewałam jakiś czar, ale nie wpadłabym na coś takiego jak Chainfire Terry`ego.

...jesteś idiotą? nie, marzycielem...

PostNapisane: 17 sty 2011, o 03:24  

D'Harański gwardzista

No, skończyłem :)

Książka rzeczywiście świetna. Powiało PPM, KŁ, a nawet ŚW ;)
Bo i chyba tak miało być. Trylogia, kończąca cykl, przypomina najlepiej te najwcześniejsze sprawy :)

W przeciwieństwie do FŚ i BI, mamy tu Richarda jako człowieka, cierpiącego, uczącego się, będącego nawet płaczącym chłopaczkiem po reprymendzie dziadka.
Cara i Nicci, niezwykłe w tym tomie i jeszcze bardziej związane z Richardem, zasługują na podziw - to jest dopiero mocna przyjaźń.
Jak zwykle znów w akcji z Shotą wydaje nam się, że wiedźma kieruje się wyłącznie własnym interesem, po czym okazuje się, że jednak jej działania mają bardziej "altruistyczny" wpływ na świat.

Co do samego chainfire. Nie wiem, czy pomysł wydaje mi się bardziej fascynujący, czy przerażający. Nie miałem specjalnych problemów w rozmyślaniach czemu Kahlan zniknęła, czy była majakiem, czy nie. W końcu mieliśmy sporo dowodów [ ślady po śladach ;) , zanikanie proroctw ]. Najzwyklejszym, tanim sposobem jest przypomnieć sobie w ilu tomach inni bohaterowie rozmyślali o, albo rozmawiali na osobności z Kahlan.
Najbardziej martwił mnie - i martwi - fakt, czy owa pożoga da się odwrócić.

Natomiast też pomysł z bohaterami, którzy nigdy nie poznali Kahlan, i w ten sposób, pozostali tacy jacy byli dość niepokojący. Wystarczy spojrzeć na spanikowanego Zedda, irytującą Ann - jeśli samo zniknięcie żony Richarda nie jest dostatecznym problemem, to te efekty na pewno są.

I jeszcze Bestia... Hmmm... No cóż, Goodkind nam serwuje różne bestie od czasu do czasu.
Opiekun, Demony, Slide, teraz zaś mamy Bestię. Ciekawe jak potoczą się wątki z nią.

Bardzo ciekawy tom ;) Zauważyłem, że ludziom chyba najbardziej podobają się części, gdzie Richard jest człowiekiem, ma wątpliwości, cierpi gdy chce się czegoś nauczyć.

"Nic nigdy nie jest łatwe i proste"

PostNapisane: 23 sty 2011, o 14:49  

Łowca

Kawał świetnej książki. :)

"Umysł nie jest książką, którą można otworzyć i przeczytać."

PostNapisane: 9 lut 2011, o 15:59  

6. Mi się najbardziej podobała postawa Nicci.

Damn it, chyba zacznę wierzyć w przyjaźń między facetem a kobietą :P. Naprawdę była niesamowita. Taka bezinteresowna i współczująca. Myślała o tym, by byl szczęśliwy kiedy jej samej serce pękało z bólu. No i w ogóle cała koncepcja i załamanie Richarda. Jak zwykle zdeterminowany, ale tym razem jednocześnie zagubiony. Chainfire w ogóle miażdży. Pomysł nietuzinkowy. I jeszcze bestia. Doskonała część :)

PostNapisane: 1 mar 2011, o 21:41  

Łowca

W pełni zasłużone 6 :) świetna część, niesamowita i pomysłowa. Motyw zapomnienia Kahlan był swoiście przerażający, w trakcie książki sama zaczynałam mieć wątpliwości kto ma rację (pomimo przeczytania 8 poprzednich tomów). Czytałam z zapartym tchem. Bardzo podobało mi się wprowadzenie Jillian, wprowadzenie wątku kapłanki zsyłającej sny - nie wyjaśniony dokładnie jeszcze, a więc tym bardziej (swą tajemniczością) przyciągający; także główne składnice i groby z nazwiskami Nathana i Richarda, pozwalające im właśnie odnaleźć główne składnice - były świetne! Oczywiście postawa Nicci, staję się jeszcze bardziej interesującą osobą. I to jak się kończy - prawie, że normalnie, - sprawiło, że od razu sięgnęłam po kolejną część (chociaż miałam zrobić przerwę na naukę :D).

Maître Rahl nous guide, Maître Rahl nous protège.
A sa lumière, nous nous épanouissons,
Dans sa bienveillance nous nous réfugions.
Devant sa sagesse nous nous inclinons,
Nous existons pour le servir et nos vies lui appartiennent.

PostNapisane: 9 maja 2011, o 18:48  
Łowca

6, głownie za Nicci i Richarda (ciekawiło mnie czy coś sie wydarzy) i brak Kahlan która bardzo irytuje...

PostNapisane: 27 maja 2011, o 23:02  
D'Harański gwardzista

Fajny pomysł trylogii-6

"Jeśli chcesz wbić wrogowi nóż w plecy, najpierw musisz podejść wystarczająco blisko"
Verna Sauventreen

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1