Teraz jest 10 kwi 2021, o 22:30

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Obejrzane anime
PostNapisane: 18 mar 2010, o 16:04  

Nowicjusz(ka)

Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi za złe utworzenie tego wątku. :D
Jeśli chodzi o anime to moim niedoścignionym jak na razie faworytem jest Full Metal Panic! Przede wszystkim postacie są tu niezwykle zróżnicowane i realistyczne, widz może porównać się do którejś z nich zarówno pod względem fizycznym jak i umysłowym. A nie każde anime może poszczycić się taką różnorodnością charakterów i realizmem scen :D
Jest jeszcze oczywiście słynny Bleach, którego końca chyba nie doczekamy ale mimo wszystko lubię go oglądać bo czasami skłania do przemyśleń.
Poza tymi dwoma tytułami oglądałam jeszcze wiele m.in. Tri Gun, Elfen Lied, Naruto itp.
Trochę to dziwne jak na 20 latkę ale ja mam po prostu zamiłowanie do bajek:)

pozwoliłam sobie zmienić nazwę tematu na bardziej poprawną gramatycznie - Rozi :)

Jakaż to otchłań nieb odległa
Ogień w źrenicach twych zażegła?
Czyje to skrzydła, czyje dłonie
Wznieciły to, co w tobie płonie?

Tytuł: Re: Trochę o kilku z anime
PostNapisane: 18 mar 2010, o 20:58  

D'Harański gwardzista

Ja jestem rok starsza od ciebie i uwielbiam tą kulturę:) Full Metal Panic widziałam chyba z dwa odcinki zabawne pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji i jak pisałaś to zróżnicowanie bohaterów jest chyba najlepszym pomysłem hehe
Ja uwielbiam po prostu Ouran High Shool Host Club jest to szkolna komedia o bogatych dzieciakach w snobistycznej szkole..... cała seria anime, każdy odcinek od początku do końca jest beczką śmiechu, każdy znajdzie tu coś dla siebie:)

PostNapisane: 18 mar 2010, o 23:05  

Starszy

Swojego czasu oglądnąłem 'Neon Genesis Evangelion', który przypadł mi do gustu, aczkolwiek końcówka, pozostawiła mi kisiel w głowie.
Do tego zaliczyłem jeszcze 'Full Metal Alchemist', 'Samurai Champloo', 'Afro Samurai' i klasyki jak 'Mononoke Hime' i 'Spirited Away'.
Nie wspominając oczywiście o Bleachu i NArutu Shipuuden, które raz na jakiś dłuższy czas oglądam z nudów.
Ogólnie nic do gatunku nie mam, i strasznie lubię właśnie sobie zerknąć na właśnie typu 'Spirited Away', ale też nie nie uważam się za wielkiego fana.
Jeżeli macie coś ciekawego do polecenia to z chęcią znajdę trochę czasu!

PostNapisane: 19 mar 2010, o 07:49  

Nowicjusz(ka)

Hikaru napisał(a):
J
Ja uwielbiam po prostu Ouran High Shool Host Club jest to szkolna komedia o bogatych dzieciakach w snobistycznej szkole..... cała seria anime, każdy odcinek od początku do końca jest beczką śmiechu, każdy znajdzie tu coś dla siebie:)

zgadzam się z Tobą:) też to widziałam i umierałam ze śmiechu choć oczywiście tytuł ten należy do mniej ambitnych :D Czasami jednak warto się odstresować i pośmiać :D
mKielba polecam Ci Elfen Lied i Death Note jeśli lubisz krwawe i pełne zagadek fabuły :D
Pozdrawiam:)

PostNapisane: 19 mar 2010, o 08:44  

D'Harański gwardzista

dokładnie Death Note to jedno z moich ulubionych anime, gdy zaczęłam oglądać nie mogłam przestać, mam wszystkie odcinki no i jak wyszła manga to zebrałam całą kolekcję:D
Jeśli już mowa o odprężeniu to można obejrzeć sobie Azumanga czy Lucky Star, takie sobie dziwne anime, dla lubiących wampiry polecam rosario vampire, vampire knight, oraz wampirzyca karin

PostNapisane: 19 mar 2010, o 09:04  

Nowicjusz(ka)

Trigun oraz Zero No Tsukaima także są takimi odmużdżaczami :D można jeszcze obejrzeć coś z cyklu OAV jeśli ktoś ma dużo czasu na siedzenie w internecie :P

PostNapisane: 19 mar 2010, o 19:27  

Generał

wemmik napisał(a):

Miałam się za to wziąć...

Ja na swoje 18 lat też troszkę obejrzałam...do tej pory Bleach i Naruto co wyszło.
Poza tym...Loveless, Peach Girl, KKJ, VK (genialne o wampirach), DN Angel (Anioł), NGE, Green Green, Love Love, Yami no Matsuei (shinigami), Death Note (genialne, zwłaszcza inteligencja L i spryt Raito), Bokura Ga Ita, Junjou Romantica (inna tematyka....), Video Girl Ai, D. Gray Man (bardzo mi sie podobało, chyba własnie to zawiera fabułe), Full Metal Alchemist, Chobits (to już najmniej mi się podobało), Gravitation no i inne którsze anime takie jak ova ;D

Więc jesli ktos zna coś ciekawego, to pisze..ja chetnie obejrzę ;D

"Why is it that whenever someone says 'with all due respect' they really mean 'kiss my ass'?”

I feel small but so are stars from a distance
Confessor

Tytuł: Re: Obejrzane anime
PostNapisane: 19 mar 2010, o 22:56  

Starszy

Fakt. O 'Death Note' zapomniałem wspomnieć. Ale trzymało się kupy jedynie do momentu (SPOILER) śmierci L.
Poźniej to już straciło klimat.

PostNapisane: 20 mar 2010, o 10:04  

D'Harański gwardzista

Fakt po śmierci L nie było już takie dobre:) jednak obejrzałam do końca. Chobits widziałam bardzo słodkie, bardzo lubię też Magic Knight Reayarth, Slayers oraz Soul Hunters.

PostNapisane: 20 mar 2010, o 10:56  

Kapłan Kości

Moje ulubione anime to Fate Stay Night, Maburacho i Soul Hunter, a i serią Dragon Ball nie pogardzę :D

GG: 2486773 :D

Zaan waży już 91kg :)

PostNapisane: 21 mar 2010, o 13:01  

Łowca

Zdecydowanie wolę czytać mangi niż oglądać anime.
Czytałam: Bleacha, Naruto, D-Gray. Mana, Angel Sanctuary, Eternal Sabbath, Vampire Knight, Marsa, Brzoskwinię, Kamikaze Kaitou Jeanne, DNAngel i pewnie jeszcze jakieś.
Jeśli chodzi o oglądane anime to do tego dochodzą jeszcze Death Note, Full Metal Alchemist i NGE. Mam zamiar w niedalekiej przyszłości dokończyć Hellsinga oraz zabrać się za Elfen Lied.

I am grey
I stand between the candle and the star
We are grey
We stand between the darkness and the light

PostNapisane: 23 mar 2010, o 18:24  

Generał

No zgadzam się Sis.
Mars chociaż nie ma swojego anime, to manga jest warta przeczytania.

"Why is it that whenever someone says 'with all due respect' they really mean 'kiss my ass'?”

Confessor

PostNapisane: 23 mar 2010, o 20:52  

D'Harański gwardzista

Czytałam wszystkie tomy Marsa i byłam pod wrażeniem, ciekawa historia dwojga nastolatków zakochanych w sobie:)

PostNapisane: 23 mar 2010, o 21:57  

Wiedźma

Też czytałam kiedyś Marsa. Całkiem sympatyczna manga, choć niektóre wątki już z czasem mnie nieco denerwowały. No, ale cóż - tak czy inaczej - miło się ją czyta. Animki nie ma, ale powstał wierny serial na jej podstawie.

I do believe in fairies! I do! I do!

PostNapisane: 29 mar 2010, o 18:07  

Generał

Tajwański jeśli się nie mylę, bo widziałam :)

Confessor

PostNapisane: 5 kwi 2010, o 13:33  

Strażnik granicy

Pod względem orientacji w anime jestem prawie-że-doszczętną ignorantką. Na swoją obronę mogę jedynie rzec, że przekonałam się już, jakie to może być wciągające, także cierpliwie czekam na miesiące wolnego czasu ;p

Z filmów pełnometrażowych widziałam Spirited Away i Ruchomy Zamek Hauru. Trudno mi wybrać, co lepsze; w każdym razie jedno i drugie robi wrażenie; zarówno misternością wykonania, jak i ciekawą, dopracowaną historią.

Jak chodzi o serie, miałam przyjemność obejrzenia jedynie Full Metal Alchemist, natomiast jestem w tym anime absolutnie i bezgranicznie zakochana. Może dlatego, że to mój pierwszy kontakt z taką sztuką - może - ale jest to raczej kwestia tematyki. Alchemia, alchemia, alchemia <3 Skusiłam się na tę serię ze względu na obecność motywu Grace, który to symbol znałam od Terry'ego. No i się uzależniłam.
O, w takim razie widziałam jeszcze jedną pełnometrażówkę - kontynuację FMA ;p

To by było na tyle, ale postanawiam się poprawić. Pierwsze w kolejce - Death Note i Elfen Lied ;p

PS. Rozdzielajcie temat anime od mangi. Jeżeli w następnych postach będziecie chcieli pisać o mandze - załóżcie nowy temat :) Ja w tym nie siedzę, więc czekam na Waszą inicjatywę :)

there's a light inside us all, it only shines - shines as bright as we are.

PostNapisane: 5 kwi 2010, o 16:24  

D'Harański gwardzista

Myxomatosis napisał(a):
Z filmów pełnometrażowych widziałam Spirited Away i Ruchomy Zamek Hauru

Oba te filmy były robione przez tego samego twórcę (Miyazaki) i tą samą wytwórnie:) tak zwany japoński disneyland Studio Chibli.
Ma w swoim dorobku takie pełnometrażówki jak: Mononoke Hime, Mój sąsiad Totoro, Laputa, Podniebna poczta Kiki, Neko no onegashi(narzeczona dla kota), opowieści ziemiomorza, Ponyo, i jeszcze dużo innych starszych jak i nowszych tytułów.

Jednak osobiście wolę krótkie jak i te dłuższe serie anime. Co do mang...... mam zamiar przeczytać The Saint Young Men. Manga ta opowiada dzieje Jezusa i Buddy. Ciekawi mnie co im tam w głowach siedziało jak robili tą mangę hehe

PostNapisane: 9 kwi 2010, o 20:10  

D'Harański gwardzista

Cytuj:
Oba te filmy były robione przez tego samego twórcę (Miyazaki) i tą samą wytwórnie:) tak zwany japoński disneyland Studio Chibli.
Ma w swoim dorobku takie pełnometrażówki jak: Mononoke Hime, Mój sąsiad Totoro, Laputa, Podniebna poczta Kiki, Neko no onegashi(narzeczona dla kota), opowieści ziemiomorza, Ponyo, i jeszcze dużo innych starszych jak i nowszych tytułów.

Widziałam prawie wszystko... oprócz dwóch ostatnich... i to by było prawie na tyle. :) BAARDZO mi się podobały te "bajeczki". ;) Na dłuższą metę jednak anime jest dla mnie w jakiś dziwny sposób niestrawne. Próbowałam, naprawdę. Niby podobało mi się to, co widziałam, ale nie mogłam nic skończyć. I tak zaczynałam: Haibane Renmei, Death Note, NGE i Cowboy Bebop... wszystko gdzieś ktoś mi polecił jako to najlepsze, coś od czego warto zacząć, aby się nie rozczarować. Cóż... Chyba wolę jednak krótsze baśniowe fantasy tj. ze studia Ghibli.

Choć muszę przyznać, że pomysły i realizację te anime niektóre mają fantastyczne. I śliczną kreskę gdzieniegdzie. I wielką różnorodność. A jednak... Najlepiej mi się ogląda, jak ktoś mnie posadzi przed telewizorem/komputerem i nie pozwala odejść, dopóki nie skończę. ;) Bo samej to jakoś tak nie pałam. A szkoda czasem.

Spike, my love! ^^

PostNapisane: 9 kwi 2010, o 21:36  

D'Harański gwardzista

Osobiście jakąś zagorzałą fanką anime nie jestem, aczkolwiek swojego czasu oglądałam Bleach i dotrwałam do 132 odc, z deka mnie zmęczyło, ale chyba znów zacznę oglądać :D ostatnio mój psychopatyczny ,,kolega" pokazał mi Durarara!! - po 4 odc wciąż nie umiem dojść o co chodzi i obawiam się, że w najbliższym czasie nie dojdę, aczkolwiek niekiedy są momenty, że można się pośmiać ^^

"Baśń nie jest tylko opowieścią dla dzieci. Wręcz przeciwnie. W baśni ujawniają się wszystkie podstawowe prawa rządzące światem dorosłych." J.R.R.Tolkien

PostNapisane: 3 maja 2010, o 14:39  

Łowca

Ja z kolei oglądałem tylko pełnometrażowe anime. Wymienię parę tytułów które naprawdę mi się podobały, a ponad to były pięknie narysowane. Ninja Scroll, Afro Samurai Resurrection, Spirited Away, Vampire Hunter D, Akira, Księżniczka Mononoke, Animatrix, Appleseed, Ghost in the Shell.

PostNapisane: 3 maja 2010, o 19:28  

D'Harański gwardzista

Widzę, że sama klasyka :D mimo iż nie przepadam za afro samurai, to polecam serię samurai champloo anime w rytmie rap..... powiedzmy :D bardzo fajne anime o podróży trójki bohaterów całkowicie od siebie różnych.

Claudine spróbuj obejrzeć lucky star bądź azumangę to jeszcze bardziej się poryjesz :D polecam te anime bo są zabawne i można się trochę odstresować

PostNapisane: 3 maja 2010, o 19:42  

D'Harański gwardzista

W wolnym czasie na pewno spróbuję jakoś zacząć(niestety mój internet mi w tym przeszkadza troszkę...) :D teraz właściwie zaczęłam Clannada i B gata H kei. B gata H kei jest okropne ale można się pośmiać, nie ma co. :D Anime opowiada o najładniejszej dziewczynie w liceum, która nigdy nie miała chłopaka i jest nimfomanką... Oo Reszte lepiej zachować dla siebie... :D

"Baśń nie jest tylko opowieścią dla dzieci. Wręcz przeciwnie. W baśni ujawniają się wszystkie podstawowe prawa rządzące światem dorosłych." J.R.R.Tolkien

PostNapisane: 3 maja 2010, o 22:41  

Starszy

Ja nie przepadam za anime.
Jedyne co mi sie spodobało to Dragon Ball

PostNapisane: 4 maja 2010, o 16:03  

D'Harański gwardzista

Hm, Dragon Ball, to chyba klasyka u mężczyzn(chłopców). :D Ja będąc dużo młodszą, bardzo lubiłam jeszcze Pokemon. :D

PostNapisane: 4 maja 2010, o 20:03  

D'Harański gwardzista

nie tylko chłopcy to oglądali :P w swojej okolicy byłam chyba 5 dziewczyną oglądającą DB dokładnie nie pamiętam hehe

PostNapisane: 10 maja 2010, o 20:37  

D'Harański gwardzista

nie przeczę, że dziewczyny nie oglądały, ale chyba nie znam faceta który nie wie co to dragon ball :mrgreen: jak już powiedziałam wyżej, do db niekoniecznie mnie ciągnęło, o wiele bardziej wolałam pokemon ^^

PostNapisane: 10 maja 2010, o 20:59  

D'Harański gwardzista

ja akurat to oglądałam, bo niewiele w tym czasie leciało serii, potem dopiero puścili dr. slumpa, slayers, soul hunters, itp. w zasadzie nie było co wybierać....... wcześniej na polonii 1 czarodziejka bija, czarodziejskie zwierciadło, śnieżka, oj było tego nawet dość sporo jak tak luknąć w przeszłość hehe

PostNapisane: 10 maja 2010, o 21:05  

D'Harański gwardzista

Jestem od ciebie młodsza więc jak byłam mała już trochę tego było. ogólnie z dzieciństwa z anime oglądałam tylko pokemon na Jetix i... muminki na dobranockę. ^^ później dopiero, kiedy znalazłam ludzi zainteresowanych anime i mangą, dopiero oni pokazali mi warte polecenia serie, niektóre wyszukiwałam też sama w wolnym czasie. :D

PostNapisane: 11 maja 2010, o 14:56  

Nowicjusz(ka)

Niedawno oglądałem "Piekło Dantego". Fajna anime, chociaż minusem jest to, że różne części filmu rysowane są przez innych ludzi. Wygląda to mniej więcej tak, że główny bohater raz jest szczupły i ma długie włosy, a raz bardzo krótkie i jest nieźle napakowany i więcej tego rodzaju elementów. :D

Tylko ten kto kiedykolwiek miał na swoich ustach krew wie jak smakuje życie.

PostNapisane: 20 maja 2012, o 20:18  

Nowicjusz(ka)

U mnie zaczęło się od Naruto, potem FullMetal Alchemist i Death Note...
Moimi ulubionymi anime są bezsprzecznie D.Gray-Man, Durarara!, Hakuouki, Darker Than Black, No.6 oraz Pandora Hearts.
Jak ktoś lubi dużą dawkę krwi i psychiki, proponuję Higurashi i Umineko, a z komedii Ouran High School Host Club lub Special A (choć w tym przypadku manga lepsza).
Aktualnie biorę się za horror Ghost Hunt. Dużo tego jest, praktycznie co chwila oglądam coś nowego.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1