Teraz jest 15 lis 2019, o 04:33

Autor Wiadomość
 Tytuł: Islam
PostNapisane: 5 mar 2013, o 22:12  

D'Harański gwardzista

Ostatnio przeglądając internet natrafiłem na kilka filmów i artykułów na temat problemu z islamskimi imigrantami.
http://www.youtube.com/watch?v=S68NP1tYUr8
http://www.sfora.pl/Islamski-patrol-napada-na-kobiety-Szariat-w-Londynie-a51616
http://www.youtube.com/watch?v=KA1VB2ZMyDY
http://www.youtube.com/watch?v=pDQrvObop3E
W Niemczech w niektórych szkołach tubylcy stanowią 30%. Słyszałem wypowiedź dyrektora szkoły w Finlandii, który powiedział, że na 1000 uczniów ma 2 Finlandczyków. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy za 10 lat możemy graniczyć z Emiratami Augsburskimi? Czy i w Polsce dojdzie to do takiego poziomu? Jak wy byście zareagowali na takie przejawy?

Disce, sed a doctis. Indoctos ipse doceto.

Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: 6 mar 2013, o 17:23  

Spowiedniczka

Bo ja wiem... raczej normalnie, w końcu to też ludzie i mają prawo mieszkać gdzie im się podoba. Poza tym mam spory szacunek do islamistów ze względu na religię właśnie. Są o wiele bardziej wierzący niż chociażby chrześcijanie. Czy się pali, wali, trąby powietrzne, obcy z kosmosu atakują, ten wyciągnie swój dywanik i będzie się modlił. Nie mówię tu o fanatykach pokroju Al-Kaidy, tylko o normalnych obywatelach.

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 6 mar 2013, o 18:49  

D'Harański gwardzista

Oczywiście, że mają prawo mieszkać gdzie chcą. Chodziło mi raczej o sytuacje, kiedy ludzie boją się chodzić nawet w dzień po ulicach czy karetka musi jeździć z eskortą policji żeby wszystkim udzielić pomocy. Ostatnio oficjalna organizacja która zajmuje się amerykańskimi muzułmanami opublikowała notkę, w której zalecali spowolnienie jihadu ze względu na niedostateczną liczebność w USA. Opublikowana tylko w arabskiej części ich strony. Zablokowane ulice, zastraszeni ludzie, zapowiedzi mordowania niewiernych. Mają prawo mieszkać ale czy mają prawo wkraczać do obcych krajów i robić rozpierduchę siedząc na zasiłkach (do czego wzywają islamscy kaznodzieje, korzystać z głupoty zachodu dającego zasiłki ich poligamicznym rodzinom). Ja osobiście nie byłbym optymistą w tym względzie..

Disce, sed a doctis. Indoctos ipse doceto.

PostNapisane: 7 mar 2013, o 13:09  

Prorok

Powiem szczerze, że akurat o nasz kraj się nie boję, gdyż mamy samych rasistów w kraju :P
Może generalizuje zbyt mocno, ale widzę z jakim traktowaniem spotyka się Murzyn w Poznaniu. Rumunów nikt nie dzierży (czego akurat tu się nie dziwie ze względu na ich sposób życia u nas w kraju), więc u nas mieliby ciężko. Jeszcze biorąc pod uwagę te moherowe berety... mmm prawdziwa armia 'katoli' :P

Osobiście nic nie mam do innych wierzeń, ale faktycznie nie podoba mi się podejście islamistów do innych religii.

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 7 mar 2013, o 14:33  

Fensigliere

Elenwe napisał(a):
Powiem szczerze, że akurat o nasz kraj się nie boję, gdyż mamy samych rasistów w kraju
Co bardzo dobrze widać po naszym forum, nie, Rajek? :D

Co do globalnego problemu z arabami - trzymam stronę Myrtala, jest to wielki problem ale na szczęście niektórzy już się zaczynają budzić i tak Francja najpierw drastycznie obcięła zasiłki dla imigrantów, a niedawno wypuściła na ulice najbardziej islamistycznych dzielnic 17 tys. ludzi piechoty mobilnej mającej, poza policją, pilnować tam porządku. Do tego wszystkie ich siły lądowe przechodzą szkolenia do walk w mieście (ale to wciąż tylko Francja, kto wie jak szkolenia wyglądają? Może tylko rysują transparenty "Prosimy nie strzelać" ;)). Choć podejrzewam, że skończy się tylko tym, że ciapata część Francji ucieknie do UK, Niemiec czy do innego państwa, które nie robi nic z tym problemem.

A czy jest to możliwe w Polsce? Śmiem wątpić, z dwóch powodów: Pierwszy jest taki, że kiedy arab ma do wyboru zasiłek dajmy na to w Anglii, a zasiłek w Polsce, to nawet on nie jest tak głupi by wybrać Polskę. Ale gdyby kiedyś im się zamarzyło by cała Europa stała się islamistyczna to będą mieć problem z powodów wymienionych przez Elkę.

"Pamiętaj chłopcze, że człowiek rozumny zawsze woli stać na uboczu, gdyż świat znacznie lepiej widać, kiedy samemu jest się skrytym w mroku."

PostNapisane: 7 mar 2013, o 17:12  

Starszy Skryba

Jako żywo, Fen, jako żywo.
Co faktu nie zmienia, Ela, że w Poznaniu zostałem przyjęty dość miło :)

Do rzeczy:
Mimo wszystkich moich poglądów, jakoś nie mogę zdobyć na szacunek dla islamistów.
Z powodów osobistych. Jeden z moich bardzo bliskich przyjaciół zginął trafiony iracką kulą, kiedy próbował odczołgać się z karetki zniszczonej wybuchem IED.
Co to za ludzie wielkiej wiary, którzy nie szanują symbolu czerwonego krzyża?
Niech zgniją w kotle Opiekuna.

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 7 mar 2013, o 18:50  

Prorok

Rajek - a myślisz że dlaczego Cie nie oprowadziłam po mieście? :D

Jak w każdej religii i w islamie znajdą się fanatycy.. Taka różnica że w katolicyzmie głośno krzyczą, a w islamie konstruują bomby.. Co nie zmienia faktu że dużo islamistów to porządni ludzie i to że szukają swojego miejsca w innych krajach niż Arabia nie musi od razu świadczyć że chcą zniszczyć kraje zachodu... Aczkolwiek nie twierdze że są tacy którzy taki cel mają.

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 7 mar 2013, o 19:29  

Fensigliere

Jasne Ela, są porządni islamiści - przyjedzie, otworzy budę z kebabem i wszyscy są szczęśliwi, miejscowi bo zjedzą szybko, smacznie i tanio, on bo jest ruch, no i ogólnie jest pięknie. Ale gdyby większość przyjeżdżała i tak czyniła (no może nie konkretnie tak, bo wtedy na 10 jadłodajni 9,5 byłyby to kebaby ;)) to nie wydaje Ci się, że nie byłoby żadnego problemu? A tu właśnie większość to skończeni debile, którzy przyjeżdżają i myślą, że mogą wprowadzać swoje prawa.

A rzecz, którą Rajek poruszył, to już kompletna dzicz, tak jak i wykorzystywanie kobiet czy dzieci w działaniach wojennych.

"Pamiętaj chłopcze, że człowiek rozumny zawsze woli stać na uboczu, gdyż świat znacznie lepiej widać, kiedy samemu jest się skrytym w mroku."

PostNapisane: 7 mar 2013, o 22:45  

Spowiedniczka

Fenrin napisał(a):
A rzecz, którą Rajek poruszył, to już kompletna dzicz, tak jak i wykorzystywanie kobiet czy dzieci w działaniach wojennych.

Myślę że tak by uczynili ludzie każdej wiary, pod warunkiem, że pożyliby długo w biedzie i w ciągłym strasie spowodowanym przez atak z którejś strony. W czasie wojny wykorzystywano dzieci w działaniach wojennych (głównie harcerzy). Powiecie że to patriotyzm, że to, tamto, ale moim zdaniem dzieci powinny siedzieć w domach, tym bardziej, że taka wojenka nie miała sensu na dłuższą metę gdyż powoduje wyniszczenie społeczności.
Poza tym... kobiety w armii to nie taki zły pomysł. Kaddafi miał przecież elitarną jednostkę składającą się wyłącznie z kobiet i z tego co słyszałem mogły dorównywać najlepszym.
Nie tylko islamiści mają coś za uszami.

PostNapisane: 7 mar 2013, o 23:18  

Fensigliere

Chyba źle określiłem to co miałem na myśli, czy raczej nie rozwinąłem dokładnie tego o co mi chodziło, ale od początku.
Nie sposób się z Tobą nie zgodzić - dzieci powinny w czasie wojny siedzieć bezpieczne w domach, w końcu one nic nikomu nie zawiniły. Choć nie można też zaprzeczyć, historie o Orlętach Lwowskich, 9-latku, który walczył za swój kraj, czy 13-letnim Antosiu, najmłodszym kawalerze Orderu Virtuti Militari, są poruszające i budzą podziw, bo niejeden dorosły mężczyzna nie byłby wstanie zdobyć się na to, na co zdobyły się dzieci.
Kobiety w armii - jeżeli tylko chcą to droga wolna, czemu by nie? Nie wiem na ile mogą być elitarne, no ale próbować zawsze mogą.
A mi chodziło bardziej o wykorzystywanie dzieci i kobiet jako chodzących bomb - tylko dlatego, że wyglądają niewinnie i nikt się nie spodziewa ataku z tej strony. Albo próbowanie się wysadzić byle zabić paru amerykańskich żołnierzy nie bacząc na to, że obok biegają dzieci - to jest chore.

PostNapisane: 8 mar 2013, o 10:04  

Spowiedniczka

Fenrin napisał(a):
A mi chodziło bardziej o wykorzystywanie dzieci i kobiet jako chodzących bomb - tylko dlatego, że wyglądają niewinnie i nikt się nie spodziewa ataku z tej strony. Albo próbowanie się wysadzić byle zabić paru amerykańskich żołnierzy nie bacząc na to, że obok biegają dzieci - to jest chore.

Owszem, z tym się zgodzę, to jest patologia. Czym poparta, nie mam pojęcia, tym bardziej że Koran dość wysoko stawia kobiety w hierarchi ogniska domowego. Nie mm pojęcia skąd się bierze taki brak szacunku do kobiet.

Strefa czasowa: UTC + 1