Teraz jest 18 lip 2019, o 00:28

Autor Wiadomość
 Tytuł: Prohibicja
PostNapisane: 15 kwi 2010, o 23:11  

Starszy

W związku z artykułem, który ukazał się n łamach portalu gazeta.pl (Link do artykułu) stawiam pytanie. Czy jest to właściwe postępowanie państwa? Abstrahując od całego zamieszania związanego ze śmiercią i pochówkiem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Nie chcę by wywiązała się z tego dyskusja o politycznym podłożu.

Czy państwo powinno mieć prawo zakazu sprzedaży i spożywania alkoholu w takich okolicznościach?
Z jednej strony rozumiem, że władze chcą ograniczyć możliwe szkody i ograniczyć liczbę pijanych biorących udział w uroczystościach. Z drugiej strony, jeżeli normalny człowiek ma ochotę się napić to dlaczego go ograniczają? Po to chyba jest ochrona by wyłapać owe 'niebezpieczne', pijane jednostki. Wspomnieć przy okazji trzeba, że w pewnym sensie również właściciele sklepów są narażeni na spadek dochodów z takich dni.

Z zakazem noszenia broni jest odrobinę inaczej, oczywiście. Z drugiej strony taki zakaz i tak obowiązuje, z wyjątkiem osób specjalnie przebadanych i sprawdzonych (czyli tych z prawem do noszenia broni). Jeżeli zdobyli takie prawo, to wciąż powinni móc nosić przy sobie broń. Państwo im na to pozwala na co dzień, czyli uważa, że nie zrobią czegoś głupiego normalnie - dlaczego mieliby to robić przy takiej okazji. A jeżeli człowiek nie ma pozwolenia - od tego jest ochrona i policja...

Pomimo dość łagodnego przebiegu, wciąż uważam to za naruszenie prawa do wolności. mieszkając w Warszawie, jeżeli będę chciał pójść na piwo z kumplami, a nie będę mógł, to coś jest nie tak.

Tytuł: Re: Prohibicja
PostNapisane: 15 kwi 2010, o 23:31  

Slide

" (...) ma być wprowadzony zakaz sprzedaży i picia alkoholu."
A co za problem zrobić sobie zapas dzień wcześniej? :D

Co do zakazu noszenia broni w te dni, to jak najbardziej słuszne. Bo w końcu wiele ważnych osobistości mogłoby być wystawionych na jakiś zamach. W kraju jest wiele niezrównoważonych osób, które mogłyby skorzystać z okazji i użyć broni.

Co do zakazu picia... trochę to dziwne, no ale w sumie nie za często chowa się Prezydenta, więc dwa dni wstrzemięźliwości myślę, że nikomu nie zaszkodzi. A jak ktoś koniecznie musi sobie wypić, to jak napisałem wcześniej, żaden problem zrobić sobie zapas dzień wcześniej. ;)
Uważam, że miasto Kraków chce w ten sposób ustrzec się przed skandalami wywołanymi przez pijanych - wiadomo, różne burdy potrafią wszczynać, a przecież nie chcemy złej prasy w dniu pogrzebu głowy państwa.

Your life is yours alone, rise up and live it.

PostNapisane: 15 kwi 2010, o 23:52  

Generał

Mówiąc szczerze, dla mnie jest to nie do pojęcia. Cała ta żałoba jest sensacją, niczym więcej...
Dlaczego ktoś miałby nie spożywać alkoholu, w danym dniu? Robią tylko nacisk na to, że ktoś kupi alkohol wcześniej i wtedy będą problemy. Jesteśmy Polakami i zazwyczaj zapasy alkoholowe na dwa dni, się robi jak na tydzień. Nie chcąc robić problemów, sami je stwarzają. Podobno wolność w tym kraju jest na porządku dziennym. Wątpiłem w to wcześniej, teraz brak zwątpienia, zostało tylko przekonanie, że to słowo już nie ma jakiegokolwiek znaczenia(Niech zakażą wychodzenia z domów). Polityka? Nawet się nią nie interesuję, jednakże katastrofa była ciosem dla każdego Polaka. Tu się zgodzę całkowicie. Ale mi to wygląda na robienie reklamy, ale czego? I w jakim stylu... Co do broni muszę się zgodzić, całkowicie. Różnie bywa, różni ludzie...

Totalna porażka!

Ps.
Najdziwniejsze jest, że naszego zmarłego Prezydenta, nagle traktują jakby zrobił wiele. Dziwne, że dużo ludzi twierdzi inaczej, albo żadnych zasług mu nie przypisuję.

Prawda ma to do siebie, ma wielu wyznawców, tylko każdy wierzy w coś innego...

"Mijam ich, jestem świadkiem naocznym.
Jak nie Hagel w windzie, to Platon w nocnym.
Kant wiezie mnie taksówką, Nietzsche mieszka w każdym bloku.
Świat jest pełen filozofów."
— Łona

PostNapisane: 16 kwi 2010, o 07:59  

Starszy

Ja również uważam to za kompletny idiotyzm... jeszcze szkoda, że godziny policyjnej nie wprowadzili! Duszku owszem można zrobić zapasy wcześniej, ale ja mam np. taką sytuację, że od dłuższego czasu planujemy pewną grupą wyjść gdzieś na piwo do pubu w niedziele(jedyny termin odpowiadający wszystkim, przypominam też, że mieszkam w Krakowie), więc taka sytuacja rujnuje wszelkie misterne plany. Rozumiem, że w mieście będzie cała masa ważnych ludzi, ale w takim razie od czego do cholery są te wszystkie służby porządkowe, skoro muszą wprowadzać takie zakazy. Żałoba żałobą, ale niech państwo nie wymusza na ludziach jak mają ją przeżywać. Co do tej całej otoczki wokół pary prezydenckiej... gdy w sobotę rano dowiedziałem się o katastrofie i zobaczyłem co się dzieje w tv to się zacząłem zastanawiać czy czegoś nie przespałem, prezydent pewnie musiał czynić jakieś cuda przez tę noc skoro nagle z człowieka, który był obiektem drwin i żartów stał się bohaterem godnym pochowania w królewskim gronie.

Jeśli coś pokręciłem w poście to przepraszam, bo był pisany pod wpływem emocji, a nie mam czasu, żeby go sprawdzać :P

All men must die

PostNapisane: 16 kwi 2010, o 09:23  

D'Harański gwardzista

Ja akurat mam inny punk widzenia. Nie uważam tego również za prohibicję. Kto chcę się napić piwa czy innego alkoholu niech kupi sobie je dziś i zostawi na jutro czy na niedziele. Pijani Polacy lubią urządzać burdy, więc władze chcą zmniejszyć takie sytuacje do minimum. Wiadomo również, że niektórzy ludzie nie powinni nosić broni, a, że przyjeżdża prezydent USA a niektórzy mają awersje do ludzi z innym kolorem skóry, czy wyznaniem religijnym zawsze jest jakimś problemem.

Z drugiej strony soosek ma rację. Powiedzmy sobie szczerze nasz prezydent był no niezbyt lubiany przez własny naród. A pani prezydentowa nie była zbyt miła dla oka. Jednak jakiś szacunek im się należy! gdyby np. para prezydencka była rodzicami któregoś z nas to na pewno chcielibyśmy ją jakoś uhonorować, uczcić ich po śmierci.

Śmieszne mi się wydaję, że nagle większość władz różnych państw chce przyjechać do nas na pogrzeb, mówią, że są naszymi przyjaciółmi itp. nie wiem mam jakieś dziwne uczucie co do całej otoczki śmierci i pogrzebu prezydenta....... nie lubiłam go, ale jednak ktoś był, kto nas reprezentował w świecie......

PostNapisane: 16 kwi 2010, o 12:49  
Filar Świata

Co do prezydenta to się nie będę rozwodziła, ale media go strasznie oczerniały.

Jeśli chodzi o prohibicję, (wiem, pewnie z tego powodu niektórym się narażę, ale trudno) to ja bym ogólnie ustanowiła jeszcze jakieś prawa, które utrudniłyby życie ludziom nadużywającym alkoholu. Wprowadzenie jej w tych dniach to moim zdaniem bardzo dobry pomysł. Nawet nie chodzi tu o politykę czy uczczenie poległych ani o głowy innych państw. Przecież tam będą rzesze Polaków, tłumy wypełnią miasta. Jeśli ktoś nie pójdzie na pogrzeb albo będzie do niego zmierzał to mógłby się natknąć na pijanego, co prawdopodobnie źle by się skończyło.

Co do zakazu używania broni, to jest to jak najbardziej słuszne. Jak już wcześniej niektórzy pisali, jakaś niezrównoważona czy uprzedzona osoba mogłaby jej użyć. Wtedy istniałoby duże prawdopodobieństwo, że ucierpi ktoś niewinny lub jakiś vip (to by raczej Polsce na dobre nie wyszło).

Pozdrawiam wszystkich :D

PostNapisane: 16 kwi 2010, o 13:54  

Starszy

Prohibicja w dzień i przeddzień pogrzebu to moim zdaniem całkiem niezły pomysł. Nie chodzi tu przecież o utrudnienie ludziom życia, tylko o zwykłe bezpieczeństwo. Tym sposobem zapewnia się je setkom, jeśli nie tysiącom ludzi. Zarówno Kraków jak i Warszawa będą nieludzko zatłoczone (moje kondolencje dla mieszkańców), a obecność pijanych "tubylców" może doprowadzić do niepotrzebnych awantur, które ugodzą nie tylko w warunki pogrzebu, ale też w obraz Polski za granicą, przecież na tym pogrzebie będą politycy z całego świata! Faktycznie spory problem jeśli ktoś umówił się ze znajomymi, no ale cóż... Widocznie tak trzeba.

Co do kupowania alkoholu przed prohibicją: sam zakaz sprzedaży ma uniemożliwić awanturowanie się głównie przez nałogowców, a tacy jak kupią sporo na zapas, zapewne nie dotrwają z tym do niedzieli ;]

Nea we wszystkich przypadkach: M: Nea, D: Nei, C: Nei, B: Neę, N: Neą, Msc: Nei, W: Neo ;]

PostNapisane: 16 kwi 2010, o 15:02  

Spowiedniczka

Co do prohibicji to już poprzednicy powiedzieli wystarczająco dużo. Ze swojej strony powiem tylko że to świetny pomysł. ;] Zakaz broni to też dobry pomysł. Dokumenty w końcu można podrobić.. A nigdy niewiadomo czy ten miły pan spod siódemki, który dostał pozwolenie na broń nie jest jakimś Hitmanem. :D

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 16 kwi 2010, o 19:20  

Starszy

Cytuj:
Co do zakazu używania broni, to jest to jak najbardziej słuszne. Jak już wcześniej niektórzy pisali, jakaś niezrównoważona czy uprzedzona osoba mogłaby jej użyć. Wtedy istniałoby duże prawdopodobieństwo, że ucierpi ktoś niewinny lub jakiś vip (to by raczej Polsce na dobre nie wyszło).

Jeżeli taka osoba będzie chciała użyć broni to i tak jej użyje. Chyba, że zostanie zatrzymana przez policje/ochronę. Do tego dochodzi absurd taki, że moi kumple-pasjonaci ASG nie mają jak pójść sobie potrenować. Policja jest w tym momencie upoważniona do zatrzymania ich na posterunku na 24h za noszenie przy sobie zasadniczo niegroźnych replik broni. I zasadniczo wcześniej kilku z nich zostało wcześniej zatrzymanych, przy okazji wizyt papieża.

A jeżeli ktoś się będzie jutro chciał napić, to i tak się napije. Przykre jest jednak to, że chcąc wyskoczyć sobie na piwo do pubu ze znajomymi, nawet na drugi koniec miasta, nie będzie takiej możliwości. Jasne można znaleźć 10tys. sposobów jak to ominać, lub poprostu pójsć innego dnia, ale wciąż jest to ograniczanie wolności obywateli...

PostNapisane: 16 kwi 2010, o 19:39  

Slide

Ja tam nie czuję się jakoś ograniczony. No ale ja mieszkam w Wolnym Mieście Gdańsku :D

A ten zakaz chyba dotyczy tylko broni palnej, czy nie? Na broń białą nie trzeba mieć pozwolenia więc chyba można ją nosić.

Your life is yours alone, rise up and live it.

PostNapisane: 22 kwi 2010, o 08:22  

Kapłan Kości

Ja się wypowiem już po fakcie...
Byłem w niedzielę na pogrzebie Prezydenta na rynku wśród około 50 tys. ludzi... rynek był tak zabity ludźmi, że nie dało się nigdzie przejść. Jeden transparent z napisem "Jaki Prezydent taki zamach" spowodował, że o mało nie było by niezłej rozróby na rynku, gdyby nie Policja, Straż Miejska i Harcerze(zresztą oni przybyli pierwsi). Skończyło się na tym, że tylko jeden harcerz miał podbite oko - taki mały siniec na pół twarzy... Po alkoholu mogła by się tam wywołać regularna bójka, gdyż część osób po alkoholu staję się agresywna...
Dlatego jestem za prohibicją na takich imprezach...

GG: 2486773 :D

Zaan waży już 91kg :)

PostNapisane: 22 kwi 2010, o 08:50  

D'Harański gwardzista

jaka to prohibicja ludzie........
Prohibicja (fr. prohibition, z łac. prohibitio) - częściowy lub pełny zakaz produkcji i dystrybucji napojów alkoholowych.
to nie była żadna prohibicja!!!!! tylko zakaż sprzedaży alkoholu przez dwa dni, wcale nie przestali jednak produkować alkoholu, więc to nie jest TO!

PostNapisane: 22 kwi 2010, o 09:11  

Kapłan Kości

Ale tak ładniej brzmi... lepiej i krócej niż Zakaz spożywania alkoholu...

GG: 2486773 :D

Zaan waży już 91kg :)

Strefa czasowa: UTC + 1