Teraz jest 15 lis 2019, o 04:33

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Homoseksualizm
PostNapisane: 19 gru 2010, o 23:04  

Generał

Rutlawski napisał(a):
Może niekoniecznie śmieszna, bo raczej prawdziwa i uważam, że całkiem trafna, ale nie rozumiem sensu jej użycia. Bo po co to komu :P

myślę, że to ważne gdyż niektóre środowiska lansują podział :
czysty heteroseksualizm- czysty homoseksualizm

a niestety chyba mało osób podpada pod ten podział
a ponieważ jest on tak podkreślany to wiele osób może sobie pomyśleć, ze coś jest z nimi nie tak

np. : podoba mi się kobiece ciało, nie oddycha mnie gdy widzę całujące się lesbijki (choć wolę jak ludzie różnych płci się całują)

więc przyjmując tylko ten arbitralny podział to mogę dojść do wniosku, że jest coś z mną naprawdę nie tak

choć dziewczyny z którymi rozmawiałam stwierdziły, że z nimi jest podobnie

więc wychodzi na to, ze taki podział nie uwzględnia tak naprawdę złożoności relacji międzyludzkich

nic nie jest takie proste jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać czy też nie jest takie proste jakbyśmy chcieli

świat nie jest czarno-biały

PostNapisane: 19 gru 2010, o 23:25  

D'Harański gwardzista

Ach, więc w pewnym sensie przybliżenie tych tematów, przestanie ich traktowania jak tabu, jako coś "innego"?

Być może. Jak sama powiedziałaś nic nie jest czarne - białe, więc taki podział jest niesłuszny bo co prawda daje więcej kolorów niż czarny i biały, ale i tak ogranicza życie do kilku kolorów ;)
Ale i te kilka jest już czymś lepszym niż proste spojrzenie na świat.

"Nic nigdy nie jest łatwe i proste"

PostNapisane: 18 mar 2011, o 20:56  

Generał

Homoseksualizm, logiczne, że wiele osób nie będzie potrafiło tego akceptować. Ale brak akceptacji nie oznacza od razu wyszydzania tych ludzi. Każdy ma prawo mieć własne zdanie. Moje jest takie, że mi to nie przeszkadza (prócz parad itp) dopóki się z tym tak nie afiszują. Normalne jest, że inaczej człowiek zareaguje na całującą się parę heteroseksualistów, a inaczej na homoseksualistów.
No ale, zgadzam się i z MS jeśli chodzi oto, że może to ją odrzucać, nie każdemu musi to pasować.
Jednak nie krytykujmy tych, co są inni, bo to nie ich wina, że mają pociąg to tej samej płci.

"Why is it that whenever someone says 'with all due respect' they really mean 'kiss my ass'?”

I feel small but so are stars from a distance
Confessor

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1