Teraz jest 20 paź 2019, o 05:25

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Cnota egoizmu
PostNapisane: 7 maja 2011, o 13:12  

Dzięcioł napisał(a):
Cytuj:
Rutlawski napisał(a):Jeśli chcę być dla kogoś ciepły i serdeczny, wolę by płynęło to z serca./

Ja wolę by płynęło to z woli i rozumu, niż porywów mej kory starej

Jeżeli chcesz to to rób i już :D

Dzięcioł napisał(a):
Cytuj:
Rutlawski napisał(a):Egoizm to bardzo ludzkie uczucie. Tak jak wszystkie, może ranić, co nie znaczy, że jest ZUY. Istnieje dojrzały egoizm, mądrze wykorzystany.../
Egoizm to nie uczucie jeno postawa.

Zgadzam się jest to niejaka postawa a wręcz wrodzony "odruch" :)

Dzięcioł napisał(a):
Cytuj:
Rutlawski napisał(a):Nie wierzę, że istnieje coś takiego jak altruizm. Przynajmniej psychiczny./

Oczywiście, że istnieje - najładniej widać go w relacjach między bliskimi krewnymi. A i dalej takoż bo jednak w obrębie plemienia, narodu, gatunku jesteśmy spokrewnieni i nasza natura zwierząt społecznych robi swoje. Oczywiście rzadko występuje w formie czystej, 99 % populacji przejawia obie postawy - wszystko zależy od okoliczności. Czystych altruistów i czystych egoistów jest może po 0,5%...

Nie mam pojęcia skąd masz takie dane :shock:

Dzięcioł napisał(a):
Cytuj:
chris napisał(a):Tak chodzi o propagowanie sylwetki człowieka
dobroczynnego./

A to coś złego?

W moim mniemaniu tak, gdyż wywraca to naturalny porządek rzeczy i zmienia ludzi na siłę przez co osiąga odwrotny skutek

Dzięcioł napisał(a):
Cieszmy się, że czysty socjalizm jest w praktyce niemożliwy do wprowadzenia na dłużej niż kilka lat. Podobnie jak czysty libertarianizm zresztą.

Hmm zastanawia mnie teraz gdzie i kiedy wprowadzony był kiedykolwiek czysty libertarianizm...

Dzięcioł napisał(a):
To zdefiniuj mi słowo "miłość" obiektywnie, naukowo i uniwersalnie.

Miłość to uczucie więc trudno je zdefiniować... i tu tkwi różnica

Dzięcioł napisał(a):
Primo, nie nie w każdym. Kościół Katolicki to nie Ewangelicy i odrzucamy teorie "sola scriptura", Pismo zaś odczytujemy w całości nie zaś NT bez udziału ST. Kwestia policzka oznacza zaniechanie prywatnej zemsty nie oznacza w żadnym wypadku rezygnacji z ochrony siebie, a w przypadku wejścia w grę osób trzecich - rodziny i innych których naszej opiece powierzonych to pozostawienie ich na zasadzie "nadstawiania policzka" to jasno zdefiniowany grzech zaniedbania. Krótko powiedziawszy jeśli chcesz poznać katolicyzm to poczytaj encykliki z ostatnich dwustu, trzystu lat a nie Pismo Święte...

Ahh czyli encykliki to najważniejsze księgi w KK? Poza tym co one wnoszą do rzeczywistości? Wystarczy wejść do kościoła lub na lekcje religii i przysłuchać się "nauce" jaką głoszą na prawdę :lol:

Tytuł: Re: Cnota egoizmu
PostNapisane: 7 maja 2011, o 23:52  

Generał

chris napisał(a):

Dzięcioł napisał(a):
Cieszmy się, że czysty socjalizm jest w praktyce niemożliwy do wprowadzenia na dłużej niż kilka lat. Podobnie jak czysty libertarianizm zresztą.

Hmm zastanawia mnie teraz gdzie i kiedy wprowadzony był kiedykolwiek czysty libertarianizm...

może w Afryce? :lol:
mam na myśli te państwa upadłe
tam nic nie ma
istna samowolka
tylko piraci :D

chyba, że wódź lokalnego plemienia dzierży władzę ( a tak zazwyczaj jest ;) )

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1