Teraz jest 21 paź 2018, o 12:26

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rahl Posępny vs Jagang
PostNapisane: 30 wrz 2010, o 18:24  

Poszukiwacz Prawdy

Który z tej dwójki antagonistów Richarda bardziej wam przypadł do gustu i dlaczego
Ja osobiście wole Rahla, przynajmniej jasno pokazuje o co mu chodzi, że liczy się dla niego tylko władza a nie tak jak Jagang kryję się za filozofią Ładu i mówi że chce lepszego świata dla innych a wgłebi serca liczy siętylko on

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

Tytuł: Re: Rahl Posępny vs Jagang
PostNapisane: 30 wrz 2010, o 18:51  

Nocny Ognik

Jak dla mnie Rahl, jest inteligentny, potrafi obrócić z pozoru niekorzystne sytuacje na swoja korzyść, nikomu nie podlega (oprócz Opiekuna, ale to inna bajka ;]), sam pociąga za wszystkie sznurki.
Jagang niby przywódca Ładu, ale w zasadzie jest tylko marionetką w rękach Brata Nareva.

"Nie wymachuj toporem na oślep..."

PostNapisane: 30 wrz 2010, o 19:57  

Strażnik granicy

O ile pamiętam był taki temat, albo podobny na starym forum ;) Mnie osobiście bardziej przypadł Rahl, pomimo jego wąskiego patrzenia na świat praktycznie tylko poprzez pryzmat magii . Poza tym Jagang byłby ok, gdyby nie to, że występuje przez całą sagę prawie, a to już stało się nużące trochę ;)

Jest czas, w którym żyjesz.
Czas, w którym powinieneś żyć.
Ten czas może być magiczny, kiedy go przeżywasz.
Wiesz wtedy, że nigdy więcej nie zobaczysz takiego czasu
...a potem... któregoś dnia budzisz się i zdajesz sobie sprawę, że to jednak nie twój czas

PostNapisane: 30 wrz 2010, o 20:30  

Poszukiwacz Prawdy

Był był :D tak mi jakoś się przypomniał

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 1 paź 2010, o 14:09  

Czarodziej Wojny

Zgodzę się z wami, Rahl był o klasę lepszym przeciwnikiem niż Jagang :D

Sprzeczności nie istnieją. Kiedykolwiek myślisz, że masz do czynienia ze sprzecznością, sprawdź przesłanki. Odkryjesz, że jedna z nich jest fałszywa.

PostNapisane: 1 paź 2010, o 14:38  

Strażnik granicy

Pamiętam na tamtym forum było chyba coś o domniemanym starciu obydwóch panów (wszystkie za i przeciw) oraz ewentualne wyłonienie zwycięscy :D Jako, że jest Rahl vs. Jagang można by tu dodać coś jeszcze na temat ich starcia ;) Czy Posępny zrobiłby podobnie jak Richard i podporządkował sobie Midlandy czy też dogadałby się z Jagangiem zamiast walczyć? ;P (chociaż to byłoby lekkie rozczarowanie dla tych co liczyliby na jakieś ciekawe strategicznie prowadzone pojedynki :D ) Dlatego przyjmijmy, że nie ma opcji kapitulacji ;)

Jest czas, w którym żyjesz.
Czas, w którym powinieneś żyć.
Ten czas może być magiczny, kiedy go przeżywasz.
Wiesz wtedy, że nigdy więcej nie zobaczysz takiego czasu
...a potem... któregoś dnia budzisz się i zdajesz sobie sprawę, że to jednak nie twój czas

PostNapisane: 3 paź 2010, o 13:58  

Rahl Posępny jak i Jagang są dla mnie przerażającymi postaciami. Nie wiem co jest gorsze... Rahl byl bardzo okrutnym czlowiekiem, on dobrze wiedzial, ze czyni zle, ale Jagang (i tu warto odniesc sie do "Nadzieji Pokonanych") naprawde uwazal ze robi dobrze, ze filozofia Ładu jest jedyna i wlasciwa. Tym usprawiedliwa swoje bestialstwo. Rahl Posępny tez mial zamiary zawladniecia swiatem. Moim zdaniem nie dogadalby sie z Jagangiem, mielibysmy starcie Tytanów. Ale przynajmniej Richard mialby spokoj, bo skupiliby sie na sobie;D

PostNapisane: 4 paź 2010, o 20:40  
Nowicjusz(ka)

Zdecydowanie Rahl - jest chłodny, wyrafinowany, bezwzględny i ogólnie idealny "bad guy" :)
Jagang z kolei kryje się za jakimiś fałszywymi wymówkami, i jest strasznie przewidywalny. Ogólnie, kiedy myślę o nim, to zaraz mi się nasuwa Kserkses z filmu 300.

Dodam jeszcze, że wg. mnie dłuższa walka z Rahlem byłaby ciekawsza niż z Jagangiem.

PostNapisane: 6 paź 2010, o 15:30  

Starszy

Rahl ponieważ chociaż był jego ojcem to i tak chciał go zabić.
Rahl bo gdy czegoś chciał to nie posyłał sługusów tylko sam po to szedł
ojeju dużo jest takich argumętów....

PostNapisane: 10 paź 2010, o 20:30  
Nowicjusz(ka)

Niewątpliwie z żadnym z tych panów nie poszłabym na herbatkę:D
Z dwojga złego lepiej prezentuje się jednak Rahl Posępny, ma styl:)

You’re an idiot, babe
It’s a wonder that you still know how to breathe

PostNapisane: 10 paź 2010, o 21:01  

Myślałam o tym, zeby zalozyc pewien temat odnosnie Jaganga, ktory niejako wiąże się pośrednio z tym tematem, ale nie jestem pewna czy mogę to zrobić bo nie dotyczałam jeszcze całej serii. czy ktos kto juz przeczytal caly cykl moglby mi powiedziec czy poza Nadzieją Pokonanych są jakieś powiązania jeszcze miedzy Nicci a Jagangiem?

Rahl mnie przerażał podobnie jak Jagang. Nie umiem okreslic ktory byl okrutniejszy. Rahl Posępny nie znał litości nawetdla swoich Bogu ducha winnych dzieci.

PostNapisane: 11 paź 2010, o 18:44  
Filar Świata

Moim zdaniem Rahl Posępny byłby gorszym przeciwnikiem. Był sprytny, podstępny i znał się na magii, a jego żołnierze byli zdyscyplinowani.

->MordSith - owszem są powiązania

Pozdrawiam wszystkich :D

PostNapisane: 11 paź 2010, o 19:10  

Niewolnik Jaganga

MordSith napisał(a):
Myślałam o tym, zeby zalozyc pewien temat odnosnie Jaganga, ktory niejako wiąże się pośrednio z tym tematem, ale nie jestem pewna czy mogę to zrobić bo nie dotyczałam jeszcze całej serii. czy ktos kto juz przeczytal caly cykl moglby mi powiedziec czy poza Nadzieją Pokonanych są jakieś powiązania jeszcze miedzy Nicci a Jagangiem?

Rahl mnie przerażał podobnie jak Jagang. Nie umiem okreslic ktory byl okrutniejszy. Rahl Posępny nie znał litości nawetdla swoich Bogu ducha winnych dzieci.

MordSith - ty się nie pytaj o coś ciągle ;) , tylko czytaj sagę :P

"Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody"

PostNapisane: 12 paź 2010, o 19:22  

Oj Mati czytam czytam ale "wszystko ma swoje priorytety...niestety". :P Nie no do tej pory nie wypytywałam o wszystko, bo nie chcę sobie psuć zabawy :P.

Ad tematu po dluższych przemyśleniach uważam, ze Jagang jednak jest groźniejszy, ponieważ Rahl Posępny aspiruje do roli władcy, jest po prostu tyranem który zamierza zdobyć zwierzchnictwo, jak wielu ludzi. Sądzę, że samą przemocą nie porwałby ludzi za sobą. A dlaczego? Ponieważ nawet jego żołnierze i Mord Sith go szczerze nienawidzili. Już nie mowiąc o społeczeństwie.

A Jagang jest groźniejszy bo operuje nie tylko fizyczną przemocą, ale niebezpieczną filozofią wypalającą mózgi. W życiu nie slyszałam jak można omamić czlowieka do tego stopnia, że pluje mu się w twarz a on jeszcze dziękuję. To metafora bo, rzecz jasna mam na myśli pozbawionych rozumu mieszkańców Starego Świata, którzy nie mają prawa do swego życia, a jeszcze uważają to za sprawiedliwe i godne chwalenia.

Jagang jest gorszy. O Rahlu Posępnym nikt nie powiedział z przekonaniem "Rahl Sprawiedliwy"

PostNapisane: 13 paź 2010, o 15:19  

Starszy

ja jestem ciągle za Rahlem ponieważ wystarczy tylko " szczytpa magi" i ma to co Jagang próbuje stworzyć od lat.

PostNapisane: 17 paź 2010, o 17:13  

Nowicjusz(ka)

Rahl raczej by zwyciężył w potyczce z Jagangiem, bo siła Jaganga tkwi w tym, że jest Nawiedzającym Sny, a do umysłu Posępnego nie mógłby wniknąć. Rahl zna magię i z łatwością mógłby pokonać Jaganga... O ile Jagang byłby sam. Bo gdyby przyprowadził ze sobą kilku ludzi, w tym i Filary Świata, to kto wie, jak potoczyła by się potyczka...

Uczucia rządzą rozumem.

PostNapisane: 18 paź 2010, o 19:14  

W potyczce Jagang kontra Posępny wygralby Posępny. Ale groźniejszy dla ludu jst moim zdaniem Jagang co juz uzasadnilam w poscie powyzej.

PostNapisane: 30 gru 2010, o 16:04  

Łowca

Mnie zdecydowanie bardziej przypadł do gustu Rahl Posępny - owszem może i niszczył i mordował ale skutki jego działań nie niszczyły świata tak jak wojska Imperatora. Zawsze mnie zastanawiało po co Jagang niszczy świat którym później chce władać?
W dodatku wiele opisów wojsk i ziem Jaganga kojarzą mi się z jakimiś brudnymi ulicami z niechlujną armią ;)
Zaś Posępny mieszkał we wspaniałym Pałacu Ludu z dobrze zorganizowaną armią czego później mogliśmy doświadczyć gdy Richard był Lordem Rahlem - a jak wy to odczuwacie?

Wszystko co robimy ma początek w naszych marzeniach...

PostNapisane: 30 gru 2010, o 17:01  

D'Harański gwardzista

A więc wypowiadam się tu w końcu i zgadzam się w sumie z Wami [ wszystkimi? ], że Rahl Posępny. Zawsze mówię, że jak się coś robi, trzeba z klasą to robić :P

Rahl był okrutnikiem, sadystą, tyranem i tym się obaj nie różnią. Myślą, że postępują słusznie i też w tym nie ma różnicy między nimi. Ale Jagang w porównaniu do Rahla wydaje mi się takim grubym, rozpuszczonym dzieckiem :P Ma za sobą Ład, Bractwo, zaś Rahl działał całkowicie sam, kierowała nim m.in. emocjonalna zemsta, nie zaś sztywny światopogląd.
Rahl jeździł na grzbiecie demonów Opiekuna i otwarcie się z tym afiszował.
Jagang zasłania się nieistniejącym Stwórcą :P [ nieistniejącym, bo taki Stwórca, jak w wyobrażeniach Ładu, nie istnieje ].

Jak powiedział Adambarte wojska ładu są takie niechlujne, brudne. Wojska Rahla szczerze mówiąc też [ nie kierowałbym się tu obecnymi D'Harańskimi oddziałami, przypomnijmy sobie chociaż Demmina Nassa ], ale temat dotyczy chyba tylko Jaganga i Rahla.

"Nic nigdy nie jest łatwe i proste"

PostNapisane: 7 sty 2011, o 12:52  

Generał

Salama-chan napisał(a):
Niewątpliwie z żadnym z tych panów nie poszłabym na herbatkę:D
Z dwojga złego lepiej prezentuje się jednak Rahl Posępny, ma styl:)

Zgadzam się w 100%. Rahl jest super, gdy po raz pierwszy czytałam "Pierwsze prawo magii" był moim ulubionym bohaterem i strasznie się wściekłam, gdy zginął (to był taki głupi moment kiedy nie lubiłam Richarda).

...jesteś idiotą? nie, marzycielem...

PostNapisane: 9 sty 2011, o 23:09  

Łowca

Hehe coś w tym jest ;P
Mimo wszystko po analizie postępowania Richarda doszedłem do wniosku, iż ma wiele cech ojca, które czynią go bardziej osobliwym - osobiście uważam, że są one jego pozytywami ale wiadomo kazdy różne postepowania i sposoby bycia ocenia inaczej.
Dla przykładu zarówno Richard jak i Posępny nie mieli litości dla wroga i dla tych którzy czynią im lub tym na kim im zależy krzywdę ( w pierwszym tomie i w filarach jest trochę opisów mówiących o bezwzględności Rahla Posępnego dla jego wrogów a i Richard nie miał litości dla Oby jak i napastników w Duszy Ognia gdy w grę wchodziło życie Kahlan - jak dla mnie jest to ogromny pozytyw. Można dodać słowa Kahlan, że litość dla winowajcy jest zdradą wobec poszkodowanego - czy jakoś tak :P)
Dodać można łatwość wpływu na innych - wprawdzie w przypadku Posępnego nie ma tutaj tego aż tak dużo, lecz Richard swoimi wypowiedziami jak i posturą wzbudzał szacunek o czym mogliśmy się nie raz przekonać.
Takich podobieństw jest dość dużo...

PostNapisane: 12 sty 2011, o 20:28  

Łowca

Hmm, chyba jednak Rahl. Był okrutny, bezwzględny i groźny, ale mimo to był taki jakby to nazwać... estetyczny. Jagang także był okrutny, bezwzględny i groźny, ale przede wszystkim od początku do końca był plugawy i obrzydliwy. Zdecydowanie Rahl.

"Umysł nie jest książką, którą można otworzyć i przeczytać."

PostNapisane: 12 sty 2011, o 20:31  

Ja wiem czy taki estetyczny, rozwalać komuś wnętrzności krzywym mieczem, albo ten incydent z koniem.... :/ O którym bodajże w "filarach świata" było.

PostNapisane: 12 sty 2011, o 21:53  

D'Harański gwardzista

Taka estetyczność zewnętrzna, pozorna.

"Nic nigdy nie jest łatwe i proste"

PostNapisane: 12 sty 2011, o 23:19  

No ale potrafił też dać czadu pod publike.

PostNapisane: 25 sty 2011, o 14:22  

Strażnik granicy

Ja wole Rahla ponieważ jest inteligentny i umie władać swoim darem

HEAR ME ROAR!!!!!

PostNapisane: 14 lut 2011, o 18:36  

Łowca

Co do incydentu z koniem...xD Nieźle się uśmiałem zwłaszcza, że to Cara opowiadała - to nie było w filarach a w Bezbronnym Imperium gdzieś na początku.
Obawiam się, że nie miałbym prawa być żołnierzem Posępnego ;D
Ale trzeba przyznać, że mimo podobnych sytuacji to o ile Lord Rahl jest dla mnie jak szlachcic pełen wdzięku i jednocześnie niebezpieczny, to Jagang jest wręcz obrzydliwy - z ogromnym trudem brnąłem przez ostatni tom czekając kiedy wreszcie Kahlan ucieknie...

PostNapisane: 17 cze 2011, o 18:24  

D'Harański gwardzista

Rahl!!! On ma klasę, a Jagang.. po prostu ochyda :/

Jestem ulubienicą Lorda Rahla

PostNapisane: 31 lip 2011, o 20:11  
Nowicjusz(ka)

Dla Rahla Posępnego liczyła się tylko władza, był takim prawdziwym czarnym charakterem, natomiast Jagang głęboko wierzy w to że to co robi robi dla dobra ludzi, był wychowany pośród braci którzy głęboko wpoili mu absurdalne zasady Ładu. Dla Posępnego Richard był obrońcą dobra próbującym zgładzić złego Rahla Posępnego natomiast Jagang wierzy że to Richard jest tym złym co chce powstrzymać "pokój" niesiony przez Ład

PostNapisane: 7 gru 2013, o 21:36  

Strażnik granicy

Według mnie, Jagang jest znacznie groźniejszy od Rahla. Oczywiście, Rahla jest potężnym czarodziejem i władcą D'hary, wyciąga łapy po moc Ordena. Ma
doskonale wyszkolone wojsko, ale mimo wszystko, jest takim typowym "Bondowskim" czarnym charakterem. Władza, potęga, zero wartości dla cudzego
życia. Jagang zaś jest tak niebezpieczny, nie z faktu bycia nawiedzającym sny. Bez użycia swojego daru, podbił prawie cały SŚ. Miał władzę znacznie
większą od Rahla Posępnego. Za pomocą idei IŁ, zjednał sobie sojuszników i niszczył cierpliwie wrogów, jednego po drugim. Kierowała nim, nie tylko żądza
władza (choć i ona w dużym stopniu) ale idee Brata Nareva. Rahla zgubiła arogancja i obsesja na punkcie Ordena. Jagang Sprawiedliwy za pomocą propagandy, daru i własnego geniuszu strategicznego, zdobył pod koniec cyklu, cały istniejący świat (z wyjątkiem D'hary). I właśnie dlatego Jagang jest lepszy od Rahla, nie potrzebował Ordena, był zdominować świat.

Dlaczego zawsze nas uczą, że robienie tego, czego się pragnie, jest łatwe i złe, i że potrzeba dyscypliny, by się przed tym powstrzymać? To jest najtrudniejsza rzecz na świecie: robić to, czego się pragnie. I wymaga największej odwagi. - Ayn Rand

Chcę mieć pewność, że nie uciekniesz. - Richard uśmiechnął się obłudnie do imperatora. - Nie chciałbym musieć cię ścigać i wywlekać z jakieś ciemnej kryjówki.

Ten człowiek jest wol­ny, który żyje dla siebie, a nie dla innych. - Arystoteles

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1