Teraz jest 22 paź 2018, o 01:22

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Irytująca Kahlan
PostNapisane: 4 cze 2014, o 21:36  

Starszy

Tak po przemianie, nie mówię że Nicci nienawidzę ani jej nie wyzywam po prostu jakby jej nie było to nie odczułbym wielkiej straty

TALGA VASSTERNICH
VENI VIDI VICI
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach

PostNapisane: 4 cze 2014, o 21:50  

Mściwa

Riko po pierwsze Cara nie była zadurzona w Richardzie bo miała Bena. Kochała Richarda na swój sposób bo ją wyzwolił i uratował jej życie. To co ich łączyło można nazwać miłością między przyjaciółmi albo bratem i siostrą. Sam bohater traktował Care co wielokrotnie powtarzał jak siostrę. Nicci jest to postać/ kobieta, która na początku jest faktycznie przedstawiana w czarnych barwach ta zła Siostra Mroku, ale tak naprawdę zadajcie sobie pytanie " dlaczego ona taka była?". Gdy po raz pierwszy spotkała Richarda już coś w niej pękło dostrzegła dobro i zakochała się w nim. Z czasem gdy porwała Richarda zaczynała się zmieniać stawała się lepszą osobą lub można też powiedzieć zrozumiała co było złe i pokazała swoje prawdziwe oblicze. Tu się kłania pierwsze prawo magii "Ludzie są głupi: niemal we wszystko uwierzą, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż może to być prawda." Nicci była ślepo posłuszna idei ładu i dzięki Ryśkowi odkryła prawdę i przeszła przemianę. Moim zdaniem Nicci jest jedną z najlepszych i najbardziej wyklarowanych postaci przez autora i gdyby zabrakło Kahlan to Rysiek mógłby być z Nicci. Chociaż nie wyobrażałabym sobie żeby było inaczej niż Richard i Kahlan bo gdyby nie oni to już wcale nie czytałabym MP

"Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody."

"Możesz zniszczyć tych, co mówią prawdę, lecz prawdy nie zniszczysz."

"Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeśli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz naprawdę mądry"

PostNapisane: 4 cze 2014, o 22:27  

Starszy

Co za słodka Paulinka jeszcze godzine temu miała o niej inne zdanie, Jak by ty teraz dołączyłas do Joana musiała z nim nonstop przebywać i widziała bys jak są w sobie szalenczo zakochani z żoną to bys mu powiedziała ze go kochasz? nowłasnie..
Cara wie ze nie ma szans, ma serce i niechce wprowadzać chaosu. Odsuneła swoje pragnienia i pełni swoją służbe sumiennie, bo jej zalezy na jego szczęsciu i uwazaze nie jest warta swego Lorda. A Ben to druga opcja. Co ma zyc sama wielbiąc Riczka?

TALGA VASSTERNICH
VENI VIDI VICI
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach

Ostatnio edytowano 4 cze 2014, o 23:00 przez Riko Rahl, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 4 cze 2014, o 22:57  

Mściwa

Nie miałam innego zdania zadałeś mi pytanie nie wiedziałam o co chodzi więc odpowiedziałam "trochę" i zakończyłam temat. Po przeczytaniu dyskusji odpowiedziałam co myślę i tyle w temacie co do Nicci. Jeśli chodzi o Carę to zrozumiesz, że mam rację jak przeczytasz wszystkie części łącznie z TK. Juan nie ma nic z tym wspólnego to jest tylko mój idol. Następnym razem nie używaj słowa lizodup bo ja nikomu nie mam zamiaru się przypodobać.

"Najlepsze intencje mogą spowodować największe szkody."

"Możesz zniszczyć tych, co mówią prawdę, lecz prawdy nie zniszczysz."

"Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego. Jeśli potrafisz dobrze siebie osądzić, będziesz naprawdę mądry"

PostNapisane: 21 cze 2014, o 16:34  
Nowicjusz(ka)

Cóż nie miałem ostatnio zbyt wiele czasu więc trochę późno odpowiem. Co do kopii postaci to chodziło mi o to że postacie z Pierwszej Spowiedniczki są takimi kopiami a nie reszta bohaterów w sadze. Hm np ta cała Nekromantka z Magdy Searus to wykapana Nikki też podkreślana jest jej uroda, gdy Magda uwalnia ją z lochu stwierdza bodajże że to najpiękniejsza kobieta (w książce wszyscy zauważają urodę Nikki i to w inny sposób niż innych kobiet może z wyjątkiem Shoty), ucieka od tego złego gdzie była jedną z najważniejszych czarodziejów(ek) aby pomóc bohaterom, Magda to kopia Kahlan w zachowaniu ( pomijając mniejsze doświadczenie i władczość). Merrit to Richard chociaż tu podobieństwa faktycznie są niewielkie. Jego pojmowanie magii jest odrzucane a jednocześnie to on ma rację, no i wiąże się z Magdą ale to akurat wynikało już z wcześniejszych książek. Jeżeli chodzi o tworzenie 50 postaci, i ich charakter, to w sadze liczy się tak naprawdę z osiem. Reszta tylko jest.

PostNapisane: 21 cze 2014, o 16:39  

Poszukiwacz Prawdy

Tyle że Pierwsza Spowiedniczka to nie jest już cykl Miecz Prawdy. A znajdź mi jakiegoś autora który w osobnych cyklach nie robi klonów postaci.
Po za tym nie wiem czemu się dziwicie tak bardzo że Magda jest podobna do Kahlan. Przecież to była jej pra pra pra pra i jeszcze kilkanaście pra babcia. A jeszcze była ona pierwszą spowiedniczką i następne spowiedniczki wychowywały swoje córki na jej wzór.
I cykl Miecz Prawdy a nie Saga Miecz Prawdy. Saga to coś zupełnie innego. Nie wspominając o tym że ten temat jest o irytującej Kahlan a nie o podobieństwach postaci.

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1