Teraz jest 23 paź 2017, o 16:11

Autor Wiadomość
 Tytuł: Film - fakt czy mit?
PostNapisane: 13 sty 2015, o 15:21  

Łowca

http://velirand.com/powstanie-3-sezon-l ... he-seeker/

Nie wiem na ile serwis www.velirand.com jest wiarygodny, ale przyznam szczerze, że podczas czytania wpisu, moje serce wykonało o kilka uderzeń więcej, w nadziei, że może marny, bo marny, ale jednak LotS ruszy. Choć chyba w trochę innej formie niż się spodziewaliśmy. Bo przyznam szczerze, że dopóki nie przeczytałem książek, to uważałem go za dobrą produkcję. A wracając do głównej myśli, macie może jakieś inne doniesienia na ten temat? Czy to po prostu złudne robienie sobie nadziei na to, że możemy zobaczyć przygody Richarda i Kahlan na "wielkim ekranie"?

http://velirand.com/film-legend-of-the- ... -3-sezonu/

Szkoda że o akcji dowiaduję się teraz, bo sam z wielką chęcią bym napisał. Pojawiające się co jakiś czas informacje na velirandzie, chyba jednak nie rozbudzają nadziei, które szybko zostaną ostudzone przez Sama Raimi. Autor tych wpisów w końcówce informuje jakoby miał bezpośredni kontakt z członkami ekipy Save Our Seeker, więc może jest nadzieja na to, że film KIEDYŚ powstanie.

Zachęcam do wyrażenia swoich opinii na ten temat :)

Pozdrawiam,
Firgus

PS. Mam nadzieję, że dzięki temu nie będę jednak mieć ksywki Fir "The Bad News" gus :P

Jeśli nie wierzysz w swój cel, nawet nie podejmuj wysiłku osiągnięcia go.

Tytuł: Re: Film - fakt czy mit?
PostNapisane: 13 sty 2015, o 16:39  

cycMaper

Serial... film... może....
Czyli nic się nie zmieniło. Save Our Seeker brnie dalej ale są delikatnie mówiąc olewani.
Właściwie mnie to nie dziwi, bo gdyby parli w kierunku stworzenia filmu lub serialu, który by tak nie odbiegał od książki to mieli by prawdziwe poparcie fanów na całym świecie (starym i nowym :D:D:D).
Ale skoro oni walczą o ciąg dalszy czegoś, co jest trochę tylko ostrzejsze od "Kubusia Puchatka" z wiecznie tym samym schematem akcji w każdym odcinku to niech się nie łudzą.

Nie bój się potworów – po prostu ich wypatruj. Spójrz w lewo, spójrz w prawo, poszukaj pod łóżkiem, zerknij za kredens i do spiżarni, ale nie patrz w górę – ona nie znosi, gdy ktoś ją zauważa...

PostNapisane: 13 sty 2015, o 19:31  

Łowca

No właśnie, bo o ile jeszcze pierwszy sezon szło pooglądać, to drugi polegał tylko na spotkaniu wrogiego oddziału albo dwóch, wyrżnięciu ich co do nogi, ewentualnie jeszcze udaniu się do jakiegoś miejsca. Akcja (pokuszę się to tak określić :P ) w ogóle nie wzbudzała zainteresowania. Poza tym jeszcze wsadzili większość pozostałych tomów do jednego sezonu, co było szczytem wszystkiego...

Noble y bélico adalid, caballero del honor. A triunfar en buena lid, defendiendo tu color.
Szlachcic i waleczny przywódca, rycerz honoru. By zwyciężać w pięknej walce, w obronie swoich barw.

PostNapisane: 13 sty 2015, o 20:15  

Spowiedniczka

"Film ma być kontynuacją wątków z drugiego sezonu" czyli wszyscy co myślą o jakimś szerszym oparciu się na książce mogą już odpuścić czekanie :D

Nie mniej jednak serial jako produkcja fantasy był całkiem całkiem, wydaje mi się, że film mógłby być nawet lepszym posunięciem. Fakt faktem, w filmie nie da sie upchnąć tyle wątków co w serialu, jednak może byłby to lepszy sposób na zachęcenie ludzi to wtopienia się w to uniwersum. Szczególnie jeśli miałby powstać na zasadzie croundfundingu, a ten jest ostatnimi czasy bardzo popularny. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ja będę kibicował :)

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 13 sty 2015, o 21:39  

Łowca

Ciekawe co by chcieli "skubnąć" w tej kontynuacji drugiego sezonu... jak dla mnie bezsensowny zamiar, już lepiej zrobić coś od nowa i zrobić to lepiej. Jasne że w 2-3 godzinnym filmie ( 3 godziny wysiedzieć to nawet czasami ciężko przy dobrym filmie jak się kupi 2L jakiegoś napoju :P ) nie będzie zawarte tyle co w 16 godzinach serialu, ale może przyciągnie to fanów, którzy oczekują czegoś porządniejszego niż serial LotS.

PostNapisane: 14 sty 2015, o 08:59  

Łowca

Uważam, że to nie wypali. Może kiedyś...jednak jakby chcieli nakręcić 3 sezon to dawno by to zrobili, a nie 4-5 lat po zakończeniu. Pomimo tego, że cały serial miał jedną. budowę, to chciałabym zobaczyć dalsze losy.

~Może w życiu naprawdę liczy się tylko przebaczenie uzyskane od tego, kogo kochasz.
Jedynie ono potrafi uleczyć twoje serce i twoją duszę
~

PostNapisane: 14 sty 2015, o 10:04  

Spowiedniczka

firgus napisał(a):
Jasne że w 2-3 godzinnym filmie ( 3 godziny wysiedzieć to nawet czasami ciężko przy dobrym filmie jak się kupi 2L jakiegoś napoju :P ) nie będzie zawarte tyle co w 16 godzinach serialu, ale może przyciągnie to fanów, którzy oczekują czegoś porządniejszego niż serial LotS.

Wiesz, zawsze mogą pójść w ślady Petera Jacksona który z jednej książki zrobił trzy filmy. :D A przy objętości całej sagi to mogłoby wyjść z 30 filmów. :D

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 14 sty 2015, o 10:18  

Strażnik granicy

Bartru, pamiętaj, że w książce oni też wybijali oddziały co do nogi :D Czy to poprzez zmielone szkło, czy Richarda furia jak wybił w sekundę cały legion ;)

#mieczprawdy:
Obrazek

PostNapisane: 14 sty 2015, o 15:10  

Prorok

No wiecie Peter Jackson teraz nie ma co robić, to może mu podrzucić PPM - niech próbuje zekranizować :P Jak by to zrobił ze swoim rozmachem, to by kolejny hicior wyszedł :P

Jeśli mam być szczera to nie wyobrażam sobie już kontynuacji serialu, a już tym bardziej w formie filmu. Z drugiej strony to nadal jest za świeże by próbowali zrobić nową inną wersję, bliższą książek. A szkoda, bo gdyby się pokusili zrobić film na podstawie PPM mogłoby bardzo fajnie wyjść. Tom ten może istnieć jako oddzielny utwór, więc jakby film okazał się niewypałem to by nie było tragedii, że nie nakręcą następnych tomów. Z drugiej strony, jak by wyszedł hicior to mają 11 filmów na których mogą zbijać grubą kasiorę. A po 10 latach zrobić wielki powrót z następnymi 3-4 filmami o Dalszych dziejach Richarda i Kahlan. Lepszy układ niż z Potterem, czy Narnia :D Żyć nie umierać!

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 14 sty 2015, o 17:26  

Łowca

Jaku już poruszyłaś temat Narnii i nieudanych ekranizacji, to przypomniał mi się "Eragon", którego też ktoś tak nieudolnie zekranizował, że zamknął sobie furtkę do kręcenia kolejnego filmu. A co do Lewisa i jego Opowieści z Narnii, to producenci się zatrzymali na "Podróż Wędrowca do Świtu" i na tym się skończyło, tak jakby kolejne 4 części w ogóle nie istniały... a według mnie (dawno nie czytałem OzN) to ostatnie tomy są ciekawsze niż te pierwsze. Może się wycofali z braku pomysłu jak je zrealizować? :P

PostNapisane: 15 sty 2015, o 14:36  

Prorok

A powiem szczerze, że nawet nie widziałam że zaprzestali ekranizacji Narnii, w sumie nie wiem na której części skończyli. Nigdy mnie do tego dzieła nie ciągnęło (choć książkę oczywiście przeczytałam), widziałam tylko pierwszą część. Zapewne zakończyli ekranizacje ze względu na średnie zainteresowanie, co ostatecznie się przekłada na marne zarobki :P Do tego w sumie dochodzi, że jedna z części wydaje mi się mało kinowa - mówię tu o tomie w którym jest o stworzeniu Narnii (tom 6, 7 ?). Nie wyobrażam sobie jakby to mogli przerobić na film w którym musi być wartka akcja :P

(żeby nie było off topu)
Z tym problemem na pewno nie borykałby się potencjalny reżyser kinowego Miecza Prawdy. Każdy tom nadaje się na ekranizacje, w każdym jest coś ciekawego. Cała masa walk. Do tego jak by mogli się pobawić z 'kopiuj-wklej' przy milionowej armii Imperialnego Ładu! Wypisz wymaluj coś dla Petera Jacksona xD

Swoją drogą, ostatnimi czasy nadrabiam zaległości filmowe, praktycznie z każdego gatunku. Zauważyłam, że co drugi, a pewno nawet większość filmów jest na podstawie jakiejś książki. I zaczęłam się zastanawiać - w jakich kategoriach oni wymyślają by akurat daną książkę zekranizować? Przecież już tyle kiepskich tytułów z tak oklepanych gatunków (patrz romanse, kryminały) zostało nakręconych, że w sumie dlaczego nie zabiorą się za porządną literaturę? Za książki które mają tysiące/miliony fanów? Taki Goodkind by się w to wpasował idealnie :P

"Aure entuluva!" J.R.R.Tolkien

"Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie." Jan Paweł II

PostNapisane: 15 sty 2015, o 18:17  

Łowca

Aven, no ja wiem, ale w książkach jest to idealnie wpasowane w ciąg zdarzeń, a w serialu eksterminacja wrogich oddziałków stanowi właściwie trzon odcinka i jedyną jego akcję (mowa o drugim sezonie oczywiście) :D Trochę przypomina grę Star Wars The Force Unleashed II.

A co do filmu to może być dobry pomysł. Takie PPM, Świątynia Wichrów, Dusza Ognia i trylogia końcowa to wg mnie świetne materiały na film. Odnośnie reżysera, to świetnym wyborem byłby Christopher Nolan (jego ostatni Interstellar to genialny film, polecam! :D ), ewentualnie Spielberg albo G. Lucas. A jakby jeszcze Harrison Ford Zedda zagrał... :D

Noble y bélico adalid, caballero del honor. A triunfar en buena lid, defendiendo tu color.
Szlachcic i waleczny przywódca, rycerz honoru. By zwyciężać w pięknej walce, w obronie swoich barw.

PostNapisane: 15 sty 2015, o 18:24  

Starszy Skryba

Offtop, ale i tak napiszę: mają listę miliona dobrych książek do ekranizacji a ekranizują tą, której autor był na tyle kiepski w negocjacjach że sprzedał prawa autorskie jak najtaniej. Potem dostał to do roboty reżyser, żeby mógł sprawdzić czy da się wpleść amerykańską flagę, cycatą babę, murzyna, geja, księdza, żyda, masona i cyklistę, albo chociaż kilka z wymienionych. Koniecznie należy wyeksponować wątek romantyczny a jeżeli taki nie istnieje, dopisać. Potem zasie robotę ma banda ekonomistów, którzy liczą (zapewne magicznymi arkuszami kalkulacyjnymi tworzonymi jeszcze na Amidze 500) ile trzeba na taki film wybulić i za ile on się sprzeda.
Przy MP zapewne albo Terry był za bardzo asertywny, albo doszli do wniosku że temat się nie sprzeda. Lesby i murzynów można wszak wprowadzić bez problemu ;)
A dlaczego nie zabiorą się za porządną? patrz zdanie wyżej + jeszcze to że za porządną literaturą stoją zazwyczaj rzesze fanów którzy jak przypadku WP liczą nawet guziki na kubraku Bilba. W takim filmie nie da się przemycić księdza i masona ;)

Pisałem własną ręką,
Rajek, Pierwszy Skryba.

Zaskakujący w smaku, zapachu i kolorze... Rajek. Orzeźwiający a delikatny, słodki a wyrafinowany, piwny a aromatycznie żurawinowy.
Czarny a czerwony.

PostNapisane: 19 sty 2015, o 18:32  

Nawiedzający sny

Wszystko fajnie i pięknie, ale posłużę się tu przykładem SMGO. Organizacja/osoba ta zebrała o ile dobrze pamiętam około 150k głosów, żeby ruszyć LoTS, po czym zniknęła bez śladu. A cóż... działania fanowskie zawsze będą rozbijać się jak przyjdzie do omawiania tzw. "kasy". Crowdfunding być może by się udał, ale wyszło jak wyszło. Kibicowałem im... nie powiem... wyglądali dużo poważniej, a przede wszystkim dużo energiczniej niż SOS, które muszę przyznać - zaniedbałem właśnie na ich poczet i z powyższych powodów. No ale skoro SOS się budzi - będziemy się im przyglądać uważniej... :)

A jeśli chodzi o film - hmmm... statystycznie chyba jeden film ma większe szanse niż regularne przedsięwzięcie serialowe. Boję się tylko, że na jednym się skończy i że będzie faktycznie kontynuacją serialu, a nie czymś na bazie historii z książki... Chętniej bym zobaczył to, co czytałem, a nie doszukiwał się kontekstów... :)

#mieczprawdy:
Obrazek

Uzależniony od wielokropków...
"Talga Vassternich"

Strefa czasowa: UTC + 1