Teraz jest 21 sie 2019, o 05:05

Autor Wiadomość
 Tytuł: Które książki sfilmowano.
PostNapisane: 12 paź 2013, o 15:44  
Nowicjusz(ka)

Hej, jestem tu nowy jak pewnie widać.
Do tej pory Miecz Prawdy znam tylko z serialu. Spodobał mi się bardzo niestety są tylko dwa sezony a ja już nie mogę się doczekać kolejnego, dlatego chciałem spytać Was które książki są zawarte w serialu a które nie. Tak abym dwa razy nie czytał tego samego.

Pozdrawiam.

Tytuł: Re: Które sfilmowano.
PostNapisane: 12 paź 2013, o 16:03  

Spowiedniczka

Witaj.
Na samym początku musisz niestety rozgraniczyć jedną rzecz książki =/= serial. Serial jest OPARTY o sagę, a nie jest zrobiony NA PODSTAWIE, to delikatna różnica, ale bardzo widoczna w ekranizacji. W samym pierwszym sezonie są watki (potraktowane po macoszemu) z co najmniej trzech róznych tomów. Jennsen nie spotkasz w pierwszym tomie (w którym nie powiem, żeby nie spoilować za bardzo), natomiast w serialu pojawia się dość wcześnie. Jeśli miałbym Ci coś doradzić to:
-przeczytaj wszystko.
Nawet jak znajdziesz wątek który kojarzysz z serialu, to przeczytaj też, bo możesz się zdziwić jak bardzo różni się to od sfilmowanej wersji.

Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.

PostNapisane: 12 paź 2013, o 18:08  
Nowicjusz(ka)

Ooo ok, dzięki tak zrobię :)

PostNapisane: 12 paź 2013, o 23:49  

Starszy

Diverso to się kolosalnie różni, dwie całkiem inne historie może mają kilka wspólnych momentów i główny wątek ale to zupełnie co innego. Według mnie serial nie dorasta do pięt powieści , nie dziwie się ze Terry nie zgodził sie na 3 sezon bo to nie jego dzieło tylko reżysera. Oglądam teraz serial ponownie bo planuje wykorzystać go w maturze i coraz bardziej się zawodzę bo adaptacją to dla mnie nie jest, jako serial z własną fabułą i wykorzystaniem kilku elementów powieści to jest nie najgorszy. Ale to jest moja opinia może ty spojrzysz na to inaczej.

//Edit: Margoo
//Edit: Eru

TALGA VASSTERNICH
VENI VIDI VICI
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach

PostNapisane: 13 paź 2013, o 09:21  
Nowicjusz(ka)

Po przeczytaniu paru rozdziałów wiedzę już wiele różnic. I muszę stwierdzić że książka bardziej mi się podoba.

Tytuł: Re: Które książki sfilmowano.
PostNapisane: 20 paź 2013, o 23:57  

Nawiedzający sny

Można w sumie przerobić pytanie autora na coś takiego: Z jakich książek i jakie motywy pojawiły się w serialu.

Przykładowo czar macierzyńskiego zespolenia, który był podstawą praktycznie całej NP - S02E14 i wystarczył jeden odcinek, żeby się z nim rozprawić i to w zupełnie inny sposób niż w książce.

Niemniej jednak taki temat już jest TUTAJ

#mieczprawdy:
Obrazek

Uzależniony od wielokropków...
"Talga Vassternich"

PostNapisane: 9 gru 2013, o 21:56  
Nowicjusz(ka)

Przeczytałem już wszystkie aż do Wróżebnej Maszyny. I co ja teraz zrobię z życiem :/ Kiedy następna część?:P

PostNapisane: 9 gru 2013, o 22:15  

Nawiedzający sny

Regułę dziewiątek też? - dzieje się duuużo później po Wróżebnej Maszynie... Third Kingdom powinno wyjść na początku marca, jeśli Rebis uwinie się tak jak z Pierwszą Spowiedniczką....

#mieczprawdy:
Obrazek

Uzależniony od wielokropków...
"Talga Vassternich"

PostNapisane: 10 gru 2013, o 14:08  
Nowicjusz(ka)

Hmm o tej nie słyszałem. Jak dużo później to już są inni bohaterowie?

PostNapisane: 10 gru 2013, o 14:15  

Poszukiwacz Prawdy

Dużo dużo później :D
Czytałeś Spowiedniczkę. Na końcu tam Richard odsyła wyznawców Imperialnego Ładu do alternatywnego świata i właśnie akcja tej książki dzieje się w tym alternatywnym świecie :P
No i jest jeszcze Dług wdzięczności którego akcja dzieje się tuż przed zakończeniem wojny z Panisem Rahlem.

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 10 gru 2013, o 21:12  
Nowicjusz(ka)

Buuu chciałem się zabrać za Regułę ale nie mogę nigdzie znaleźć.... Chyba będę musiał sobie zażyczyć pod choinkę :/

Strefa czasowa: UTC + 1