Teraz jest 26 lut 2020, o 07:49

Autor Wiadomość
 Tytuł: 10 powodów dla których warto oglądać Legend of the Seeker :D
PostNapisane: 30 kwi 2010, o 18:13  

Nowicjusz(ka)

Naprawdę świetnie zmontowany filmik z super muzyką.
Fakt, że pokazuje tylko te dobre aspekty, ale co tam ;)

http://www.youtube.com/watch?v=HDDCO6rw_FA&feature=player_embedded

Tytuł: Re: 10 powodów dla których warto oglądać Legend of the Seeke
PostNapisane: 30 kwi 2010, o 20:22  

Czarodziej(ka)

Nie sposób się nie zgodzić, mnie od pierwszej sceny (jak KA wraz z siostrą uciekają przed bojówką) wiedziałem, że będę wielbił ten serial!! Trafił w moje gusta w 90% :) Gdyby wliczyć do tego rankingu jeszcze II sezon, to oczywiście należało by dodać jeszcze punkt o naszej (na pewno mojej) ulubionej M-S - Carze :*

Serial jest rewelacyjny, jeżeli się nie oczekuje dokładnej ekranizacji.

Piszcie co chcecie, ja i tak uważam, że serial jest wypasiony :D HA!

PostNapisane: 30 kwi 2010, o 20:44  

Poszukiwacz Prawdy

A ja się w większości niestety nie zgadzam. Po pierwsze walki może są czasami efektowne no ale niestety skączace siostrzycki powalają. 2 Magia tez nie stoi na wysokim poziomie przykładem jest Zedd który używa tylko dwuch czarów no czasami jakiś inny. I to ma być wielki czarodziej. 3 Fabuła większość odcinków jest po prostu mało ciekaw, a na dodatek powielają stare schematy. tak dalej nie chce mi się każdego punktu analizować.
Co do filmiku też moim zdaniem słabo zrobiony. Na cholere autor wrzucicił tu tyle piosenek jagby jeden lub dwa podkłady wystarczyły.

Na początku był Eru, Jedyny,
którego na obszarze Ardy nazywają Ilúvatarem;
On to powołał do życia Ainurów,
Istoty Święte, zrodzone z Jego myśli.
Ci byli z Nim wcześniej, niż powstało wszystko inne.
Rozmawiał z nimi i poddawał im tematy muzyczne.
Ainurowie zaś śpiewali dla Niego i On radował się tą muzyką.

Koło Czasu obraca się, a Wieki nadchodzą i mijają, pozostawiając wspomnienia, które stają się legendą. Legenda staje się mitem, ale nawet mit jest już dawno zapomniany, kiedy nadchodzi Wiek, który go zrodził. W jednym z Wieków, zwanym przez niektórych Trzecim Wiekiem, Wiekiem, który dopiero nadejdzie, Wiekiem dawno już minionym, w Górach Przeznaczenia podniósł się wiatr. Wiatr ten nie był prawdziwym początkiem. W obrotach Koła Czasu nie istnieją początki ani zakończenia. Niemniej był to jakiś początek.

Run...Run you clever boy...and remember - Clara Oswin Oswald

PostNapisane: 30 kwi 2010, o 22:17  

Starszy

Filmik 3/5
Serial mi się podobał zanim zacząłem czytać książkę. Dopiero wtedy zacząłem zauważać jakie te walki są sztuczne, np. siostrzyczki spadające z nieba...
Fabuła mi się początkowo podobała, ale tak samo po książce stała się nudna.
Aktorzy:
-Craig-ten aktor w ogóle nie pasuje do swojej roli. Miał być wysoki porządnie zbudowany (przynajmniej od Zedda wyższy), a w serialu wygląda jak każdy inny facet.
-Bridget-do jej wyglądu się nie będę czepiał, ale do sposobu grania, tak. Nie wiem czemu, ale mi się nie podoba jak gra w tym serialu. Nie potrafię tego wyjaśnić
-(ten co Zedda gra)-to całkowita porażka... szkoda słów
-(ten co Chase'a gra)-w miarę pasuje:) Mógłby być trochę wyższy i bardziej umięśniony, ale niech będzie jaki jest.
-Tabrett-ona jest najlepsza:) Mogli zostawić jej warkocz, ale pozostałe jest dobrze.

Strasznie mnie wkurzają takie wątki poboczne,np. z tą mumią co bandażami strzelała(masakra)
Mogli by się bardziej opierać na książce. Gdyby traktować ten serial jakby nie miał nic wspólnego z książką to nawet fajny by był, ale gdy wiem że jest na podstawie książki to mam chęć nawrzucać reżyserom.

uff... to chyba był mój najdłuższy post na tym forum :D

//Połączyłem posty i przy okazji poprawiłem literówki. Duszek.

PostNapisane: 2 maja 2010, o 11:44  
Strażnik granicy

Zdecydowanie się nie zgadzam, jak już wiele razy podkreślałam, serial mnie straszliwie zawiódł. A teraz z nieskrywaną przyjemnością chwilę się pobawię i obalę te wszystkie 10 powodów, a co! :D Z góry mówię, że wyrażam swoje, w pełni subiektywne i dosyć radykalne poglądy. :twisted:
1. Akcja jest niewątpliwie wielkim plusem książek, ale akurat w serialu została ona poprowadzona aż do bólu schematycznie, ogranicza się do biegania po lasach i ciągłych nawalanek z połączeniem całej masy absurdów, jak dosyć osobliwe Siostry Światła, czy choćby ta masakryczna mumia.
2. Magia jest stałym elementem większości produkcji fantasy, SoT nie stanowi tu wyjątku. A o ile Goodkind wprowadził dosyć ciekawy sposób na posługiwanie się nią,to tutaj mamy to zepsute dokumentnie (choćby ten Zedd, wielki czarodziej który używa dwóch czarów na krzyż). No i pominięto wiele postaci magicznych, które sporo by do akcji wniosły.
3. Litości, akurat pod tym względem SoT nie wybija się na tle innych filmów szczególnie na plus
4. Humor może się i pojawia, ale znowu nie jest to nic specjalnego, często coś co miało wyglądać zabawnie, wychodzi po prostu żałośnie.
5. Taa, rzeczywiście, do bólu liniowa fabuła, a wszystkie ciekawsze momenty, które pojawiły się w książkach, wyeliminowane bądź spłycone.
6. Co do wyglądu aktorki grające Kahlan nie będę się czepiać, ale np mi osobiście jej gra nie zachwycała. W zasadzie nie była zła, ale też nie rewelacyjna, nie stanowi raczej takiego cuda, które może przekonać do obejrzenia tego serialu. Włosy- litości, proszę...
7. Wrogowie pojawiają się w praktycznie każdym serialu tego typu, no i znowu, o ile Rahla Posępnego mogę jeszcze znieść, to same Mord-Sith straszliwie mnie zawiodły, zostały przez twórców SoT straszliwie spłycone.
8. Dobra, to akurat racja, scenerie są naprawdę przyzwoite, chociaż szczerze to nie powaliły mnie na kolana (nie wiem, czy po Władcy Pierścieni coś będzie w stanie, ale tutaj się nie czepiam, bo to nie ten poziom, nie ta klasa i nie ten budżet).
9. Ekhmm, Zedd to dla mnie największa porażka tego serialu, zamiast czarującego humorem, a za razem potężnego czarodzieja mamy w zasadzie nie wiem co. Od pierwszej sceny z jego udziałem się po prostu załamałam. IMHO ten aktor po prostu się kompletnie nie nadaje.
10. To akurat nie jest argument, ale teza, która ma z powyższych wynikać (IMHO nie wynika, ale to kwestia gustu)
Uff, ale się rozpisałam. ;)

PostNapisane: 2 maja 2010, o 12:36  
Filar Świata

Dla mnie jest dziwne, że nie uwzględnili Cary jako argument np. zamiast tego 3, ale z tego co widziałam to filmik powstał chyba tylko na podstawie I sezonu.

Pozdrawiam wszystkich :D

PostNapisane: 15 maja 2010, o 20:55  

D'Harański gwardzista

A we mnie trafił w 100 % !!!!!!!!!!
Od pierwszej seny wiedziałam, że to jest to. :D
Muzyka i świetnie zagrane sceny... Ooo..tylko marzyc żeby tam byc :D

"υ¢zυ¢ια яzą∂zą яσzυмєм." - тяzє¢ιє ρяαωσ мαgιι ."

PostNapisane: 16 maja 2010, o 16:44  

Nowicjusz(ka)

ten serial trzeba traktować tak jak by był oddzielny a nie na podstawie książki bo on miał mieć 5 odcinków i wtedy się by trzymał książki (no może z wyjątkiem wyglądu części ludzików) bo z 5 odcinków 1 sezonu jest o fabule a reszta jest poza wątkiem głównym

" Ludzie są głupi-pierwsze prawo magii "

PostNapisane: 27 cze 2010, o 12:45  
Nowicjusz(ka)

Nie czytałam książki, na Miecz Prawdy natknęłam się któregoś chłodnego wieczoru, gdy odcinek Lalkarz z I serii emitowali bodaj na tvp2. Wiem, ze wy bazujecie na papierowej wersji Legendy o Poszukiwaczu, toteż macie większą wiedzę na temat tego, co się nie zgadza, jednakże dla mnie, jako osoby, która wypowiedzieć się może tylko o serialu obie serie były świetne.
Kahlan i Richard to jedyna para głównych bohaterów, której nie miałam ochoty poćwiartować i rzucić na pożarcie wygłodniałym krukom (przynajmniej do ostatnich odcinków II serii, w których to ich nieskończona miłość zaczęła być trochę uciążliwa). Ich gra aktorska przypadła mi do gustu, a choć spora ilość scen zdawała się nieco przerysowana nie psuła klimatu odcinków. Moimi zdecydowanie ulubionymi postaciami została Cara i Zedd, w tej właśnie kolejności. Mord-Sith o ciętym języku, powalającej nonszalancji i pewności siebie zdobyła moje serce niemal natychmiast, tak samo jak brzydki, nieco zakręcony, ale dobry i mądry czarodziej. Bez nich serial nie miałby tego czegoś co sprawiało, że chciałam oglądać więcej i więcej. Co do magii, o której ktoś wspomniał wcześniej - wielki czarodziej nie musi udowadniać swojej wielkości poprzez ciągłe rzucanie morderczych zaklęć. Jeśli te dwa w walce były skuteczne, to nie musiał używać innych, swoją wielkość zaś udowadniał wielokrotnie poprzez mądrość, wiedzę oraz znajomość magii tak zaawansowanej, że niejednokrotnie sam obawiał się jej użyć.
Odnośnie filmiku. Akcja - z pewnością. Niemal w każdym odcinku toczona była walka, dla mnie nie było nudy i zastoju. Sceny bitew i skrzyżowanych mieczy nie były monotonne, choć z góry wiadomo było, kto wygra, a kto polegnie. Magia - i owszem. A zwłaszcza różne jej rodzaje. Zedd, Kahlan, Cara, Shota, Rahl, nawet Sebastian czy malarz, którego imienia nie pamiętam - każda z tych osób używała magii w całkiem inny sposób. Nie zawsze liczą się efekty specjalne i wielkie wybuchy. Romans - czyjawiem. Miłość Richarda i Kahlan jest widoczna, ale nie lubię, kiedy coś swoim patosem przesłania mi inne motywy serialu. Ukradkiem skradzione pocałunki, głębokie spojrzenia w oczy: ok. Ale bez przesady. Humor - trzy razy tak! Sceny humorystyczne potrafiły nie tylko wzbudzić na mojej twarzy delikatny uśmiech, ale niejednokrotnie wyrwać z gardła donośny śmiech (zwykle budzący wszystkich domowników ze słodkiego snu). Dalej - the plot? Intryga z klatą Craiga? Nie bardzo rozumiem związek. Faktycznie, ciało ma niezłe, ale wielu jest świetnie zbudowanych aktorów i nie wiem, czy powinni to umieszczać jako powód. Kahlan Amnell - jest niezła. Na początku wydawała mi się zwyczajną kobietą, lecz w wielu scenach, kiedy przyglądałam się jej twarzy stwierdziłam, że doskonale oddaje emocje, Bridget zaś jest naprawdę piękną kobietą. A jej włosy faktycznie są warte najwyższej uwagi. Wielcy źli również mogą być dobrym powodem do obejrzenia serialu. Rahl, Denna, Shota... Choć ta ostatnia średnio pasuje mi do tej kategorii. Czym byłaby akcja, gdyby nie te zakazane, paskudne twarze czarnych charakterków... Dalej - piękna sceneria. TAK! Ileż to razy zachwyciłam się jakimś widokiem (Pałac Proroków mnie zauroczył, tak samo jak dolina, w której Richard i Kahlan znaleźli Kamień Łez) z donośnym westchnieniem wyrywającym mi się z gardła! Mądry nauczyciel - to samo, co mówiłam wcześniej. Zedd jest jednym z głównych powodów, dla których chciałam oglądać kolejne odcinki. Nic dodać, nic ująć. Ponieważ jest wspaniały: na pewno. Dawno żaden serial nie wzbudzał we mnie takich emocji, nawet True Blood chowa się przy Mieczu Prawdy. Momenty, w których Kahlan spowiada ludzi są nieziemskie.
Sam filmik sklejony jest kiepsko, niewyraźnie i ogólnie mi się nie podoba, ale cóż. Ważne, że serial jest niezły.

PostNapisane: 16 sie 2010, o 20:30  

Starszy

O tak to jest swietne! Do ogladania serialu trzeba podejsc na luzie, fakt wiele z ksiazka nie ma wspolnego, ale bardzo milo sie oglada swoich ulubionych bohaterow w roznych smiesznych (jak i niebezpiecznych) sytuacjach.

And if we should die tonight
We should all die together
Raise a glass of wine for the last time..

Obrazek

PostNapisane: 23 sie 2010, o 22:36  

D'Harański gwardzista

Ja wersji książkowej póki co nie znam ( ale kto wie,wszystko przede mną) Serial podoba mi się.Obecnie oglądam 2 sezon i w nim najbardziej przypadła mi do gustu postać Cary ( już tu wymieniana :D ) Sprawia wrażenie takiej dziewczyny o miękkim wnętrzu,chociaż z zewnątrz to twarda babka :D Tak,tak,znam jej przeszłość,ale wiem,że była manipulowana przez swoje "siostrzyczki" A trzeci odcinek ,w którym była opowiedziana jej historia zrobił na mnie przeogromne wrażenie :)

"Master!
Apprentice!
Heartborne, 7th Seeker
Warrior!
Disciple!
In me the Wishmaster"

PostNapisane: 26 sie 2010, o 23:26  
Nowicjusz(ka)

serial ma swój klimat, po jego obejrzeniu zainteresowałam się książkami, które obecnie namiętnie czytam:) nie da się zmieścić prawie 700 stron przygód w ok. 20 odcinkach więc nie czepiajmy się zbytnio;) poza tym gdyby Zed w każdym odcinku wykazywał swe cudowne magiczne zdolności to nikt inny nie byłby już potrzebny-ani Poszukiwacz, ani Kahlan, ani żadna inna "dobra dusza"- przecież Zed sam by wszystko rozwalił i nie było by o czym serialu robić ;) na 10 konkretnych powodów wysilę się później- pora się przespać:)

PostNapisane: 27 sie 2010, o 10:13  

Strażnik granicy

Lexia napisał(a):
Ja wersji książkowej póki co nie znam ( ale kto wie,wszystko przede mną) Serial podoba mi się.Obecnie oglądam 2 sezon i w nim najbardziej przypadła mi do gustu postać Cary ( już tu wymieniana :D ) Sprawia wrażenie takiej dziewczyny o miękkim wnętrzu,chociaż z zewnątrz to twarda babka :D Tak,tak,znam jej przeszłość,ale wiem,że była manipulowana przez swoje "siostrzyczki" A trzeci odcinek ,w którym była opowiedziana jej historia zrobił na mnie przeogromne wrażenie :)

Cara w książce nie jest tak zadziorna jak w serialu,moim zdaniem ma zupełnie inną osobowość,
a serial jest intrygujący gdy nie porównuje się go z książką i nie patrzy się na te żałosne (pseudo)efekty specjalne.

Kvetha Fricai
Atra esterni ono thelduin.

PostNapisane: 27 sie 2010, o 19:39  

Łowca

Chcę tylko powiedzieć, że finał 1 sezonu był absolutnie tragiczny...

"Never compromise. Not even in the face of Armageddon" - Walter 'Rorschach' Kovacs

"Nie mam żadnych szans, ale muszę je wykorzystać" - Herbert Achternbrusch

"Bóg jest, nawet jeśli go nie ma" - Emil Cioran

"Człowiek, jak każda małpa, jest zwierzęciem społecznym, a społeczeństwo rządzi się kumoterstwem, nepotyzmem, lewizną i plotkarstwem, uznając je za podstawowe normy postępowania etycznego.(...) To czysta biologia." - Carlos Ruiz Zafon

PostNapisane: 27 sie 2010, o 20:55  

D'Harański gwardzista

Szczerze? Mnie też zawiódł :( Wyobrażałam go sobie zupełnie inaczej...

"Master!
Apprentice!
Heartborne, 7th Seeker
Warrior!
Disciple!
In me the Wishmaster"

PostNapisane: 27 sie 2010, o 21:06  
Starszy

U mnie pierwszy był serial, więc jego niski poziom był tylko powodem większego zachwytu nad książką. Przy czytaniu ostatnich części MP miałem przed oczami sceny z filmu kinowego, po prostu jakbym siedział w kinie i oglądał wszystkie szczegóły. Chciałbym, żeby ktoś stworzył kinówkę, ale tak 5-6 godzinny film, dialogi identyczne jak w MP, bez opuszczania wątków. Po prostu przeniesienie słów na ekran. Wiem, że to nierealne, ale myślę, że taka kinówka 2-godzinna z opuszczonymi wątkami by się nie sprawdziła. W MP wszystko jest ważne, okazuje się że ten wątek jest niepotrzebny albo wspomnienie o czymś w kilku słowach o czym za chwilę zapomnimy a w końcu się okazuje, że to bardzo ważne i bez tego nie byłoby późniejszych wątków. Dla przykładu podam Rada'Han zostawiony przez Ann w lochu, niby nic a takie ważne

PostNapisane: 27 sie 2010, o 22:21  

Czarodziej Wojny

Abraxas, dlaczego nierealne, mi również marzy się ekranizacja na miarę LOTR. Muszą się po prostu znaleźć ludzie z odpowiednim podejściem do fantasy. We Władcy Pierścieni też była masa wątków a jednak twórcom udało się tak to wszystko skondensować, że całość wyszła naprawdę wspaniale.

No ale pewnie sporo czasu minie zanim doczekamy się porządnej ekranizacji SWOT, jeżeli w ogóle kiedyś to nastąpi. Pozostaje trzymać kciuki :)

Sprzeczności nie istnieją. Kiedykolwiek myślisz, że masz do czynienia ze sprzecznością, sprawdź przesłanki. Odkryjesz, że jedna z nich jest fałszywa.

PostNapisane: 27 sie 2010, o 22:31  
Starszy

Chodziło mi o to, że niemożliwe byłoby wykorzystanie wszystkich dialogów z ksiązki w filmie. Musiałby on trwac okolo 6 godzin albo i więcej. Ale mi by się to podobało taka noc z MP oglądasz sobie w kinie MP od 18-24 xD mmmmmm ale miałbym frajdę. Niestety takie coś jest nierealne raczej :)

PostNapisane: 10 paź 2010, o 12:36  

Co do Cary nie mialam jeszcze okazji sie zapoznac z jej postacia w serialu, poniewaz koncze dopiero 1 sezon. Ale z wygladu mi nie pasuje. Inaczej sobie wyobrazalam twarz Cary. Moze jej sposob zachowania, mowienia mnie bardziej przekona.

Barracus tez uwazam ze taka produkcja jest mozliwa i mialaby sens i naprawde mogloby wyjsc prawdziwe arcydzielo ;)

PostNapisane: 5 sty 2011, o 12:21  

Łowca

Dla mnie serial jest wspaniały. Może dlatego że nie porównuję go do książki jeszcze bo jak narazie za mało przeczytałam żeby to zrobić. Zresztą w większości ekranizacji jest chyba tak że porównując do książek są beznadziejne ale nie porównując są świetne.

Tytuł: Co lubisz w serialu?
PostNapisane: 20 lut 2011, o 16:01  

Łowca

Osobiście najbardziej lubię Zedda. To właśnie przez niego w serialu jest od czasu do czasu śmiesznie.

Przeniosłem do odpowiedniego miejsca i poprawiłem literówki. Tak na przyszłość staraj się rozbudowywać swoją wypowiedz. Eruanno

Niech cię moc pochłonie...

PostNapisane: 29 mar 2012, o 19:29  
Nowicjusz(ka)

Uwielbiam ten film, mogę go oglądać od początku i milo będzie mi się go oglądało za każdym razem.

A 10 powodów...?
Myślę że obsada jest rewelacyjna, Kahlan jest śliczna tak jak i Cara. Zedd czarodziej sprawia ze nie wiadomo czym nas zaskoczy za chwilkę. Film ma ciekawa fabułę i nie nudziłem się ani przez chwilę. Ryszard z prostego chłopaka stał się wojownikiem w słusznej sprawie i cały czas starają się pomagać ludziom.
Film myślę że ma przesłanie żeby pomagać ludziom i być honorowym.
Moja koleżanka jest identyczna jak Kahlan i ma takie same włosy ( jest szał ).

Moje marzenie to 3 sezon albo kawa z Kahlan.
Pozdrawiam

codziennie rano budzę się przystojniejszy ale dzisiaj to już k..wa przesadziłem

Strefa czasowa: UTC + 1