Teraz jest 21 sty 2018, o 01:53

Autor Wiadomość
 Tytuł: Moj swiat fantazji
PostNapisane: 7 kwi 2010, o 10:46  
Nowicjusz(ka)

Nowy blog z nowymi opowiesciami!!

http://www.moj-swiat-fantazji.bloog.pl

Opowiesci o milosci, zdradzie, gwaltach..

Komentarze mile widziane ;))
:mrgreen: :geek: :ugeek:

Zmieniam na normalny kolor, gdyż do stałego używania koloru uprawnieni są jedynie Administratorzy i Moderatorzy, no i używanie kolorów o tak po prostu nie jest tutaj zbyt porządane. Sev

Tytuł: Re: Moj swiat fantazji
PostNapisane: 7 kwi 2010, o 22:17  

Nowicjusz(ka)

Od dzisiaj jestem Twoim największym fanem ;*

PostNapisane: 8 kwi 2010, o 12:01  
Nowicjusz(ka)

Haha okej :)
Ciesze sie, ze sie podoba :)

:mrgreen: :twisted: :P :D ;) :lol:

Ale komentarza tam i tak nie widac haha :)

PostNapisane: 8 kwi 2010, o 20:12  

Nowicjusz(ka)

Nie przebrnęłam, gdyż roi się od błędów, które uniemożliwiają skupienie się na treści.
Cytat z jednego z opowiadań doskonale odnosi się do moich odczuć po przejrzeniu zawartości.
Cytuję:
"Nie miałam zamiaru być ani trochę mila (...)"

Powiem szczerze, że zawsze czuję się urażona, gdy widzę taką niedbałość.
Nawet gdyby to była najlepsza opowieść, jaką czytałam w życiu, to autor potraktował mnie lekceważąco,
więc nie zamierzam mieć skrupułów czy wyrzutów sumienia.
A nawet powiedziałabym, że moje sumienie
nie pozwala mi akceptować takiej formy traktowania czytelnika.

Może i masz coś do napisania, ale nie warto się przez to przedzierać.

Teraz nie można wierzyć nikomu, nawet sobie. Mnie można!

PostNapisane: 8 kwi 2010, o 23:12  

Generał

Byłbym głupcem gdybym się nie odezwał, a więc zacznę:

Może zbyt mało przeżyłaś, nie chodzi tu o wiek. Piszę całkowicie poważnie. Przykro mi bardzo z tego powodu, że nie odczuwasz emocji. Kobieta która ma za sobą gwałt, się nie tyle co nie zakochuję, ale jedyne co czuję to, nawet nie wiem(i na bank zwykłe pocieszenia nie wystarczą, przykro mi ale gwałciciela bym zabił :))... Twoja opowieść jest dla mnie, nie tyle co nie zrozumiała. Jednym słowem, bezsensowna.

Pisz, pisz i jeszcze raz pisz... Kiedyś zainteresujesz czytelników, może tylko na bloogach.
Nie można mieć wszystkiego... :)

"Mijam ich, jestem świadkiem naocznym.
Jak nie Hagel w windzie, to Platon w nocnym.
Kant wiezie mnie taksówką, Nietzsche mieszka w każdym bloku.
Świat jest pełen filozofów."
— Łona

PostNapisane: 9 kwi 2010, o 08:25  
Nowicjusz(ka)

Jak wszyscy szczerzy to ja tez bede szczera :)

Od 4 lat mieszkam w Szwecji, nie umiem polskiej ortografii i nie uzywam polskich znakow bo i tak bym zrobila bledy. Wiec poprawiam bledy kiedy pisze uzywajac bloogowego slownika ('' sprawdz pisownie'') Tam nie ma wszystkich slow wiec nie potrafie napisac kazdego slowa poprawnie.
Druga rzecz. Mimo, ze mam 15 lat przezylam wiecej niz niejeden dorosly wiec najpierw radze sie zastanowic nad tym co sie tutaj pisze. To, ze nie opisalam jak ona sie czuje jako zgwalcona kobieta nie oznacza, ze nie wiem co ona czuje.

Pozdrawiam,
Kinia

PostNapisane: 9 kwi 2010, o 08:52  

Generał

Nie chodzi o to, że czegoś nie opisałaś. Jeśli czytam, że ktoś został zgwałcony to wiążą się z tym naprawdę silne emocje. A nagle piszesz o tym, że podoba się pokrzywdzonej policjant. No niestety, sztuczne i tyle. Bohaterowie muszą być realni, nasuwa mi się tylko jedno ta kobieta(dziewczyna), powinna tego policjanta wywalić za drzwi. Albo coś w tym stylu.

Co do wieku, może źle sformułowałem zdanie. Niestety, osobę opowiadającą o czymś, ocenia się po tym co pisze. Wiadomo to internet, i nie znamy się zbyt dobrze. :) Jak to napisał kiedyś Andrzej Pilipiuk, na trzydzieści opowiadań można stworzyć jedno dobre. Ale można też nie stworzyć żadnego. :)

"Mijam ich, jestem świadkiem naocznym.
Jak nie Hagel w windzie, to Platon w nocnym.
Kant wiezie mnie taksówką, Nietzsche mieszka w każdym bloku.
Świat jest pełen filozofów."
— Łona

PostNapisane: 9 kwi 2010, o 09:26  
Nowicjusz(ka)

No wlasnie :) Wiec prosze nie oceniac czegos po okladce :P

Skoro nie podobal sie wpis tak wiec usunelam go i zmienilam. Mam nadzieje, ze ten spodoba sie bardziej :)

//Połączyłem posty. Duszek.

PostNapisane: 9 kwi 2010, o 20:34  

Nowicjusz(ka)

I cóż, że ze Szwecji?
Po polsku zapraszasz na blog z opowiadaniami w języku polskim i już to wystarcza, by oczekiwać języka polskiego we właściwej formie.
Chcąc pisać w jakimś języku, najpierw się go naucz, albo naucz się ukrywać, że go nie znasz.
"Nie używam polskich znaków" - nie jest wytłumaczeniem, bo to jedynie wygodne uniki.
No i dodatkowo nie musisz się trudzić z poprawianiem, a co za tym idzie, również uczyć się polskiego.
Bo jeszcze przypadkiem mogłabyś się nauczyć!
Naprawdę nie musisz jak wyżymaczka wypluwać co chwilę nowego płaskiego opowiadanka (tym razem naprawdę przeczytałam, by nie być gołosłowną), które oznacza się, że nazwę to wprost, dziecięcą naiwnością.
Masz mnóstwo pomysłów i nie wątpię, że Twoi czytelnicy równie dużo Ci ich podrzucają, może warto byłoby nad nimi dłużej się zatrzymać...
To nie jest forum "Młodych Literatów Stawiających Pierwsze Kroki", ale gdybyś się tu na dłużej zatrzymała, zauważyłabyś pewnie ile konstruktywnych rad zostało udzielonych w zwykłych pogaduchach. Wszak rozmawia się tu o literaturze, analizuje, krytykuje, chwali, gani, podziwia i miażdży bezlitośnie.
To wszystko pokazuje jedynie mnogość gustów i oczekiwań czytelników. Jeśli chcesz, żeby Twoje opowiadania podobały się wielu czytelnikom - musisz pisać tak, żeby każdego w którymś momencie "złapać za twarz" i już nie puścić ;)

Teraz nie można wierzyć nikomu, nawet sobie. Mnie można!

Strefa czasowa: UTC + 1