Teraz jest 24 paź 2018, o 02:56

Autor Wiadomość
 Tytuł: Baśń [by Avi]
PostNapisane: 12 wrz 2010, o 11:55  

Nowicjusz(ka)

No to tak. Po długich rozmyślaniach postanowiłam wstawić tu na próbę początek mojego dzieła życia jakim jest ta właśnie baśń. :lol:
Nie wiąże się to tematyką z MP, ale zawiera elementy fantastyczne. Ale przede wszystkim humorystyczne. Czytelnikom się podoba, chciałabym, żebyście Wy też na to spojrzeli i wyrazili konstruktywne opinie. ;]

odc. 1 – Romantyczna do bólu
Dawno, dawno temu, żyła sobie królowa - Milena. Była piękna, rządziła wielkim krajem i przygotowywała się do ślubu z bogatym królem sąsiedniej krainy, Konstantym. Pewnego dnia, na krótko przed ceremonią zaślubin, król został w lesie zaatakowany przez ogromnych rozmiarów żmiję i zmarł. Królowa bardzo go kochała i rozpaczała po jego śmierci, lecz szybko znalazła pocieszenie w ramionach parobka Ryśka. Kochankom przydarzyła się wpadka i Milena postanowiła przedstawić poddanym, Ryśka, jako króla dalekiego kraju i zarazem swojego nowego narzeczonego. Jakiś czas później odbył się ślub i po dziewięciu miesiącach królowa powiła córkę, Anetę.

odc. 2 - Zdradliwa miłość
14 lat później
Milena, Rysiek i Aneta żyli w spokoju i dostatku. Wtem, z piętnastoletniej śpiączki spowodowanej przez żmiję, wybudził się Konstanty. Natychmiast zapragnął zemsty na stworzeniu. Odnalazł żmiję, lecz ta powiedziała, że została wynajęta przez Milenę. Konstanty był w furii, więc od razu uwierzył, darował żmii i obmyślił plan zemsty na Milenie i jej ewentualnej rodzinie. Tymczasem niczego nieświadoma Aneta wybrała się na spacer po lecie. W krzakach spotkała ogromnych rozmiarów żmiję i chciała uciec, lecz ta zagrodziła jej drogę. Zrozumiała swe złe postępowanie i postanowiła ostrzec królewnę przed Konstantym. Aneta nie uwierzyła jej jednak i uciekła. Przed bramą zamku spotkała żmija (żmij, on, rodzaj męski xD), który został przekupiony przez Konstantego – król w zamian za zabicie dziewczyny wykupił mu miesięczny pakiet na usługi prostytuckie. Jednak, gdy żmij zobaczył królewnę, zakochał się w niej bez pamięci i stwierdził, że „żadna z tych prostytutek nie jest tak ładna, jak ona”. Konstanty, widząc to, bardzo się zdenerwował. Postanowił działać sam – przedarł się przez mury i znalazł się na zamkowym dziedzińcu.

`Ire de femme est a duter,
Mult s'en deit bien chascuns garder.
Cum de leger vient lur amur,
Be leger revient lur haür.

Tytuł: Re: Baśń [by Avi]
PostNapisane: 12 wrz 2010, o 12:58  
Filar Świata

Niezłe, z pewnością oryginalne. Jedynie co, dla mnie to wygląda bardziej na streszczenie. Moim zdaniem powinnaś zawrzeć opisy postaci, otoczenia, żmii itp. Tak poza tym to mi się podoba

Pozdrawiam wszystkich :D

PostNapisane: 12 wrz 2010, o 13:37  

Fensigliere

Jak już napisał Patiku, nie ma tu w ogóle żadnych opisów miejsc i postaci, brak też dialogów, a przez to tekst jest o wiele za krótki. Co do fabuły, to nie jest źle. Choć na razie średnio mi się podoba, ale mam nadzieję, że ładnie to rozwiniesz. Jest szybki rozwój wydarzeń, przez co czytelnik nie może się nudzić, choć wydaję mi się że trochę za szybko się to rozwija.
A więc po pierwsze i najważniejsze: Pisz opisy i dialogi! Dzięki temu akcja będzie toczyć się trochę wolniej, a czytelnikom będzie łatwiej wyobrazić sobie świat, w którym to wszystko się dzieję. Mam nadzieję, że zastosujesz się do moich uwag i tekst będzie lepszy :)

"Pamiętaj chłopcze, że człowiek rozumny zawsze woli stać na uboczu, gdyż świat znacznie lepiej widać, kiedy samemu jest się skrytym w mroku."

PostNapisane: 12 wrz 2010, o 19:37  

Nowicjusz(ka)

To tak...
To nie jest mój pierwszy dłuższy tekst, w reszcie praktykuję opisy, dialogi, monologi wewnętrzne (które uwielbiam pisać tak btw), ale to jest coś zupełnie innego. Eksperyment literacki, coś oryginalnego z kompozycji i treści. Trudno wymagać opisów i dialogów od czegoś, czego pierwsze dwa odcinki powstały na wuefie i to w wersji ustnej, a spisałam je tylko dlatego, że koleżanki mi kazały. I postanowiłam spróbować to pociągnąć, zobaczyć jak wyjdzie. I rezultaty mnie samą zaskoczyły. Tekst pod publikę, której się nie chce zagłębiać w szczegóły i pisarkę, która czasem po prostu nie ma ochoty ich pisać. :D

To jest dopiero początek, podobno potem jest lepiej. I... ekhm... okaże się, czy na dalszym etapie trafi w gusta. Tutaj już innej formy nie będzie, nie powiem ile już odcinków powstało, by nie zniechęcić na starcie. xD Ale za to umieszczę kolejne dwa, żeby mieć już za sobą jak najszybciej tą króciutką serię pierwszą (pisaną rok temu, przez ten czas mój styl mógł się trochę zmienić).

odc. 3 – Nieposkromione żądze
Żmija była kiedyś ważną osobistością w swoim rodzie. Kres temu położył jej przelotny romans z pewnym żmijem, o którym dowiedziała się reszta rodziny. Żmija została wypędzona ze swojej krainy, ponieważ takie zachowanie wśród żmij było niedopuszczalne. Zamieszkała w lesie. Była bardzo samotna. Pewnego dnia dostrzegła pięknego króla, który przejeżdżał przez las i zapragnęła go zdobyć. Była jednak zbyt duża i zbyt przerażająca, ponieważ pochodziła z gatunku zmutowanych królewskich żmij. W końcu zniecierpliwiona postanowiła porwać młodzieńca. Zaatakowała go i uśpiła na 15 lat. Przez ten czas rozmyślała nad swoim postępowaniem (nie stroniła też od licznych romansów) i doszła do wniosku, że źle zrobiła. Zaskoczyła ją niespodziewana wizyta króla i groźby. Spanikowała i zrzuciła winę na jego dawną narzeczoną, ponieważ wciąż w głębi serca liczyła na to, że on może ją pokochać. Konstanty był rozwścieczony, żądny zemsty, od razu uwierzył żmii i zorganizował zemstę na Milenie i jej rodzinie, a konkretnie na jej córce i mężu. Żmiję ruszyło sumienie i ostrzegła królewnę, ale była zbyt duża i zbyt przerażająca, by dziewczyna jej uwierzyła. Podpełzła więc pod zamek i przy bramie rozpoznała swojego dawnego ukochanego, żmija. Uczucie odżyło, znowu zapragnęła go mieć (zapomniała nawet o Konstantym). Zauważyła jednak, jakim wzrokiem żmij mierzy królewnę i od razu zapałała zemstą do pięknej dziewczyny. Postanowiła ją zabić.

odc. 4 – Miłosne pułapki
Konstanty wkroczył na dziedziniec. Było już po Wiadomościach, więc wszyscy strażnicy już spali. Bez problemu wślizgnął się do sypialni władców. Szantażem zmusił Milenę do otworzenia bramy. Do zamku wpełzła żmija, która stanęła po stronie Konstantego. Żmij rozpoznał ją, ale nie dołączył do niej - zależało mu teraz tylko na Anecie, która niestety przerażona jego widokiem uciekła w krzaki. Jej rodzice zostali poinformowani o swoich winach i, mimo zapewnień Mileny o swojej niewinności, Konstanty zagroził, że zabije Ryśka, chyba, że jego eks poinformuje lud o nagłej śmierci ich króla i o tym, że plotka o rzekomej śmierci Konstantego została puszczona przez jego wrogów. Milena zgodziła się, gdyż bardzo kochała Ryśka. Król został wypuszczony za mury (chociaż bronił się ze wszystkich sił i sypał przekleństwami), a Konstanty postanowił wysłać żmiję na poszukiwanie Anety, żmij jednak nie zgodził się. Oświadczył, że nikt oprócz niego samego, nie tknie jego ukochanej. Poszedł sam. Żmija poczuła nową falę nienawiści do królewny.

`Ire de femme est a duter,
Mult s'en deit bien chascuns garder.
Cum de leger vient lur amur,
Be leger revient lur haür.

PostNapisane: 3 lut 2011, o 18:22  

D'Harański gwardzista

Trochę mało opisów ale nie jest źle.
To trochę nie mój styl ale przyjemnie się czyta. :D

Jestem ulubienicą Lorda Rahla

Strefa czasowa: UTC + 1